برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
دوستان من برای هرنی (فتق) اینگوینال اقدام کردم که البته پزشک اولیه (معاینه اولیه برای زمانیکه تازه میخواستم اقدام کنم) بجای فتق برام دیابت ثبت کرده که وقتی به **** وظیفه گفتم، گفتن توی جلسه اولیه کمیسیون به پزشک بگم
من هم گفتم و پزشک هم روی برگه زد معرفی به بیمارستان **** جهت معاینه هرنی اینگوینال
هرچند نامه‌ای که دادن دستم، روش نوشته بود معرفی به انتقال خون که مسئولش با خودکار خط زد و اسم بیمارستان **** رو بعلاوه اسم بیماری من نوشت
رفتم‌بیمارستان، نظریه‌رو‌گرفتم و‌هفته بعدش توی جلسه شورا مجددا شرکت کردم که بعد از خوندن نظریه و معاینه مجدد، رأی به معافیتم دادن
حالا ۲تا سوال برام پیش اومده:

۱- توی **** وظیفه دیدم خیلی‌ها از شهرهای دیگه استان برای جلسه شورای عالی اومده بودن که توی شهر خودشون معاف شده بودن ولی باز برای معاینه مجدد به شورای عالی احضار شده بودن، وقتی اونجا از سرباز پرسیدم، گفت که مرکز استان فقط در صورتیکه مشمول به رأی اعتراض داشته باشه به شورای عالی ارجاع داده میشه و اون‌موردی که دیدم فقط مختص شهرهای دیگه‌ست. آیا درسته؟

۲- باتوجه باینکه پرونده من با عنوان دیابت تشکیل شده بود ولی من بیماریم که باهاش معاف شدم‌هرنی بوده، و حتی نامه اولیه هم متن پرینت شده‌اش به بیماری دیابت مربوط بود ولی متصدی خود **** وظیفه با خودکار خط زد و‌هرنی نوشت، بنظر شما‌مشکلی پیش نمیآد؟
معافیت من الآن هرنی ثبت میشه یا دیابت؟

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

پویا-دانش

Registered User
لایک‌ها
78
سلام
من 1 اردیبهشت باید برم آموزشی.
آموزشی من در **** هست. حالا دو تا سوال دارم.
آیا سربازهای **** (در دوران آموزشی) میتونن 6تیغه کنن؟
آیا ماشین ریش تراش میتونم با خودم ببرم به پادگان؟ (آموزشی)

L+X

Registered User
لایک‌ها
30
سلام

اینقدر اصلاح صورت مهمه ؟!:D

Using Tapatalk 2

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
سلام

شما توی **** اجازه شیو کردن یا همون بقول شما شیش تیغه کردن نداری و‌توی‌کل‌دوره خدمتت یه ته‌ریش باید بذاری
ولی توی ارتش برعکسه!

ضمن اینکه شما اجازه وارد کردن هیچ‌گونه وسیله برقی رو به پادگان نداری (هرچند اگه اجازه داشتی هم با اوضاع قاراشمیش پادگان من بشخصه توصیه می‌کردم چیزی نبری چون باحتمال قریب به یقین می‌دزدن ازت) :))

پویا-دانش

Registered User
لایک‌ها
78
شما توی **** اجازه شیو کردن یا همون بقول شما شیش تیغه کردن نداری و‌توی‌کل‌دوره خدمتت یه ته‌ریش باید بذاری
ولی توی ارتش برعکسه!

ضمن اینکه شما اجازه وارد کردن هیچ‌گونه وسیله برقی رو به پادگان نداری (هرچند اگه اجازه داشتی هم با اوضاع قاراشمیش پادگان من بشخصه توصیه می‌کردم چیزی نبری چون باحتمال قریب به یقین می‌دزدن ازت) :))

مرسی دوست خوبم
پادگان به منزلمون نزدیکه. نمیدونم در مورد مرخصی، قانون **** چقدر با ارگان های دیگه فرق داره. به نظر شما، توی 2 ماه آموزشی، چند بار آخر هفته یا بعدازظهر ها مرخص میکنن که بچه های بومی بتونن برن منزلشون؟

usl

Registered User
لایک‌ها
6,182
آقا کسی قطعی نمیدونه دیسک کمر معافیت داره یا نه؟
من دوتا دیسکم زده بیرون یه دکتر میگه معافی یکی میگه نه یا نمیشه یا تهش معاف از رزم میشی
ولی مطمعن هستم عمل کمر معافی داره که من عمل نمیخوام بکنم
همین دیسکو کسی نمیدونه معافی داره یا نه؟:general711:

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
مرسی دوست خوبم
پادگان به منزلمون نزدیکه. نمیدونم در مورد مرخصی، قانون **** چقدر با ارگان های دیگه فرق داره. به نظر شما، توی 2 ماه آموزشی، چند بار آخر هفته یا بعدازظهر ها مرخص میکنن که بچه های بومی بتونن برن منزلشون؟
معمولا مرخصی میدن

آقا کسی قطعی نمیدونه دیسک کمر معافیت داره یا نه؟
من دوتا دیسکم زده بیرون یه دکتر میگه معافی یکی میگه نه یا نمیشه یا تهش معاف از رزم میشی
ولی مطمعن هستم عمل کمر معافی داره که من عمل نمیخوام بکنم
همین دیسکو کسی نمیدونه معافی داره یا نه؟:general711:

معافیت دایم بی‌چون و چرا داره
ممکنه یکم اذیتت کنند که طبیعیه و جزو روند کاره ولی وقتی مطمئن بشن دیسک داری، ۱۰۰٪ معاف دایم میشی

usl

Registered User
لایک‌ها
6,182
معافیت دایم بی‌چون و چرا داره
ممکنه یکم اذیتت کنند که طبیعیه و جزو روند کاره ولی وقتی مطمئن بشن دیسک داری، ۱۰۰٪ معاف دایم میشی

خدا وکیلی مطمعنی؟اره بابا من 2 تا دیسکم جوری بیرون زده که هر جا mri برم بدم سخت گیر ترین دکتر هم میفهمه دیسکه
جایی مقررات ننوشه بهم لینک بدی من بخونم خیالم راحت شه؟

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
خدا وکیلی مطمعنی؟اره بابا من 2 تا دیسکم جوری بیرون زده که هر جا mri برم بدم سخت گیر ترین دکتر هم میفهمه دیسکه
جایی مقررات ننوشه بهم لینک بدی من بخونم خیالم راحت شه؟
من قوانین رو ‌جایی ندیدم‌ ولی دور‌ و ‌برم ‌زیاد دیدم که برای دیسک‌کمر معاف شدن
البته ناگفته نمونه که قوانین توی ایران لحظه‌ای تغییر می‌کنند
بنظر من بهتره از یه متخصص که به قوانین هم آشنایی داره بپرسی

• Like
Reactions: usl

mosili

Registered User
لایک‌ها
9
سلام دوستان .
من دانشجوی رشته مهندسی مکانیک مقطع کارشناسی الان ترم 6 هستم .
دو تا راه هست که شاید بتونم از طریق یکیشون معافیت بگیرم.
اولیش اینکه من پدرم پارکینسون داره ، تقریبا 10 ساله . پرونده پزشکی هم داره . طبق پیوست ماده 47 - بند 9 از قوانین جدید معافیت پزشکی ، من میتونم به دلیل بیماری پدرم درخواست معافیت کنم .
فقط یه مشکلی هست اونم اینه که یه برادر بزرگتر دارم که خدمت رفته و الان هم ازدواج کرده و از خونه ما رفته . با این حساب بازم میتونم بگیرم یا نه ؟
دومیش هم اینکه من پشت کمرم و کتفم جوش های خیلی بزرگی میزنه و جای جوش ها هم مونده ، میتونم از طریق ماده 31 - بند 22 به دلیل وجود آکنه اقدام به درخواست معافیت کنم ؟

2 تا سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه این معافیت ها دائمی هست ؟ یا تا زمانی که بیماری رو داریم ؟ یعنی مثلا من اگر از طریق مورد دوم اقدام کنم و معافیت رو بگیرم ، بعدا که خوب شدم باز مشمول میشم ؟ معافیت موقت هستش یا معافیت دائم ؟
و اینکه الان من در حال تحصیل هستم میتونم الان فرم پر کنم و ارسال کنم برای **** وظیفه ؟ یعنی مشکلی پیش نمیاد ؟ یهو نیان بگن دفترچه پست کردی مشمولی باید الان بیای و نذارن درسمون رو تموم کنیم ؟

ممنون میشم یکی به این سوالاتم جواب بده .

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
سلام دوستان .
من دانشجوی رشته مهندسی مکانیک مقطع کارشناسی الان ترم 6 هستم .
دو تا راه هست که شاید بتونم از طریق یکیشون معافیت بگیرم.
اولیش اینکه من پدرم پارکینسون داره ، تقریبا 10 ساله . پرونده پزشکی هم داره . طبق پیوست ماده 47 - بند 9 از قوانین جدید معافیت پزشکی ، من میتونم به دلیل بیماری پدرم درخواست معافیت کنم .
فقط یه مشکلی هست اونم اینه که یه برادر بزرگتر دارم که خدمت رفته و الان هم ازدواج کرده و از خونه ما رفته . با این حساب بازم میتونم بگیرم یا نه ؟
دومیش هم اینکه من پشت کمرم و کتفم جوش های خیلی بزرگی میزنه و جای جوش ها هم مونده ، میتونم از طریق ماده 31 - بند 22 به دلیل وجود آکنه اقدام به درخواست معافیت کنم ؟

2 تا سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه این معافیت ها دائمی هست ؟ یا تا زمانی که بیماری رو داریم ؟ یعنی مثلا من اگر از طریق مورد دوم اقدام کنم و معافیت رو بگیرم ، بعدا که خوب شدم باز مشمول میشم ؟ معافیت موقت هستش یا معافیت دائم ؟
و اینکه الان من در حال تحصیل هستم میتونم الان فرم پر کنم و ارسال کنم برای **** وظیفه ؟ یعنی مشکلی پیش نمیاد ؟ یهو نیان بگن دفترچه پست کردی مشمولی باید الان بیای و نذارن درسمون رو تموم کنیم ؟

ممنون میشم یکی به این سوالاتم جواب بده .

۱- برای کفالت میتونی اقدام‌کنی و‌چون برادر بزرگ‌شما الآن سرپرست (کفیل) خونواده نیست، پس شما میتونی از این طریق اقدام کنی
۲- در مورد این بیماری بهتره با یک‌متخصص که به قوانین ****‌وظیفه هم آشنایی داشته باشه مراجعه کنی

۳- چنانچه بیماری شما قابل درمان دایم‌نباشه و یا برای درمان میاز به طی مراحلی چون شیمی‌درمانی یا عمل جراحی داشته باشه، بدون شک مهافیت دایم تعلق می‌گیره در غیر این صورت، ممکنه بسته به بیمازی شمارو معاف دایم یا معاف موقت کنند.
اگر معافیت دایم دادند، معافیت شما برای همیشه اعتبار داره حتی اگر بعدا بیماریتون بهبود پیدا کنه ولی اگر معافیت موقت (حداکثر ۲ساله‌ست) بهتون دادم، بعدش باز معاینات رو‌انجام میدن تا وضعیتتون‌مشخص بشخ که آیا بیماری رفع شده یا خیر که اون‌موقع تصمیم‌بگیرند چکار کنند.

شما برای معافیت پزشکی باید اول معافیت تحصیلی‌خودت رو‌باطل کنی تا بتونی اقدام‌کنی.
ناگفته پیداست کخ برای ابطال‌معافیت تحصیلی ۲ راه بیش‌تر وجود نداره
۱- انصراف از دانشگاه
۲- فراغت از تحصیل
برای کفالت قبلا چنین الزامی‌ وجود نداشت
اخیرا اگه‌قوانین تغییر‌کرده باشه اطلاعی ندارم

pouria_terror

Registered User
لایک‌ها
141
دوستان دوره کد الکترومکانیک و تجهیزات زمینی لویزان چه جوریه ؟
کسی اطلاع داره ؟

kiazad

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
843
مهم مهم
دوستان یکی از اشناهایه ما سنش 30 این هست زن و بچه هم داره و سربازی نرفته
حالا برای معافیت رفته به دلیل دندوناش دکتر زده
27 عدد دندان
10 عدد سالم
15 عدد کشیدنی
2 عدد ترمیمی
ایا معاف میشه؟
مرسی خیلی مهمه دوستان ممنون میشم از کمکتون

پویا-دانش

Registered User
لایک‌ها
78
با سلام/
من خدمتم افتاده ****. الان توی آموزشی هستم. با مدرک لیسانس.
هم خدمتی ها میگن که بعد از آموزشی، اگر بسیج فعال+دوره تکمیلی داشته باشم، تازه با مدرک لیسانس میشم ستوان 3 !
ولی اگر تکمیلی نداشته باشم (که ندارم)، با همین مدرک لیسانس، درجه ام سه تا حلال با یه خط میشه!
راسته؟؟!

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
سلام دوستان یه راهنمایی میخوام خواهش راهنمایی کنید:
من 1تیر93 اعزامم.لیسانس مکانیک هستم.یه آشنایی توی **** دارم میگه تیر **** پذیرش نیروی زمینی اش تموم شده و اگه بخوام تیر برم میفتم ارتش یا نیروی انتظامی.اما اگه تمیدید کنم و بزنم1شهریور میتونه برام پذیرش بگیره و منو بندازه **** و به جز آموزشی اون اصلیو رو ببره پیش خودش باشم.
حالا با این اوصاف من تیر برم و دو ماه زودتر مرخص بشم و برم سر کار و البته معلوم نیست کدوم ارگان بیفتم.ضمنا من تک پسرم و محل خدمت اصلیم میفته تهران؟؟؟
یا تمیدید کنم و بشم اول شهریور و فواید ذکر شده در بالا؟؟؟ تنها مشکل این مورد اینه که کار رو نمیدونم بتونم برای 4ماه قبل از اعزام چیزی پیدا کنم یا خیر.
من تا 1اسفند 93 معافیت تحصیلی دارم.خواهشا چند تا از دوستان نظر خودشونو بگن تا من اقدام کنم و در صورت تمدید کردن دیر نشود....

hadi_723

Registered User
لایک‌ها
41
بچه ها کرمانشاه اینجا کسی هست؟؟ ازش میخوام واسه آدرس لشگر 81 ارتش راهنمایی بگیرم :)

hkhafan

Registered User
لایک‌ها
1,341
سلام؛

بعد از آموزشی، تو روز مقرر، چه ساعتی باید خودمونو به یگان معرفی کنیم؟

Soroush-S

Registered User
لایک‌ها
523
دوستان هنگام معرفی به یگان باید نوار کرم رنگ کنار شلوار بدوزیم یا نه؟ دوره کد نخوردم و تیپ 216 زرهی زنجان افتادم:general208:

بالا