برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
احتمالا دریافت گواهینامه
فک کنم بستگی داره 2 گروه میشن یه گروه کلا نمیتونن یه گروه بعد بهبود بیماری!؟
من دارم برای همین معافیت اقدام کنم برای صرع...فکر کنم تا 2-3 سال قید گواهینامه رو باید زد بعدا هم با تصمیم کمیسیون که بیماری اوکی شده / کنترل شده است بشه گرفت یا تمدید کرد.من که تازه گواهینامه گرفتم تا 10 سال دیگه خدا بزرگه!!

Sent from my C6903 using Tapatalk

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان برای گرفتن معافیت کفالت هیچ جوره راه نداره غیبت داشته باشیم و معاف کنن ؟ البته من با امروز 1 روز غیبت دارم . 26 شهریور پارسال انصراف دادم دانشگاه و تا 26 شهریور امسال 1 سال فرصت داشتم باز برم که نرفتم.....حالا هیچ جوره نمیشه معافیت کفالت گرفت ؟

از اون طرف بهزیستی هم رفتیم و برای 25 بهمن گفتن تشریف بیارین و اصلا تا اون موقع وقت ندارن......من تا اون موقع غیبت رو چی کار کنم ؟

Last edited:

naseri18

Registered User
لایک‌ها
142
دوستان برای گرفتن معافیت کفالت هیچ جوره راه نداره غیبت داشته باشیم و معاف کنن ؟ البته من با امروز 1 روز غیبت دارم . 26 شهریور پارسال انصراف دادم دانشگاه و تا 26 شهریور امسال 1 سال فرصت داشتم باز برم که نرفتم.....حالا هیچ جوره نمیشه معافیت کفالت گرفت ؟

از اون طرف بهزیستی هم رفتیم و برای 25 بهمن گفتن تشریف بیارین و اصلا تا اون موقع وقت ندارن......من تا اون موقع غیبت رو چی کار کنم ؟
تاریخ اعزام رو برید تغییر بدید

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
تاریخ اعزام رو برید تغییر بدید
نه نه اشتباه نشه من اصلا دفترچه رو هنوز پست نکردم پدرم هم شامل ماده 23 قسمت => دید هردو چشم در مجموع به اندازه 50% دید یک چشم میشه....یعنی در اصل باید کفالت بهم بدن , هم بهزستی اقدام کردم (چون فکر کنم بهزیستی هم اعلام کنه وضعیت چشم پدرم شدیده) گفتن نوبتتون 25 بهمن هستش اما خوب من الان دفترچه پست نکردم و مشمولم ...چی کار کنم ؟

از اون طرف هم برادر بزرگتر بنده 6 سال پیش کفالت مادرم رو گرفته اما خوب از هم جدا زندگی می کنیم به خاطر همین یک سری میگن به تو نمیدن اما یک سری میگن تو در اصل مراقب پدرتی و دروغ که نمیگی پس معاف می کنن....واقعا گیج شدم.....عجب مملکتی

amirirani

Registered User
لایک‌ها
28
نه نه اشتباه نشه من اصلا دفترچه رو هنوز پست نکردم پدرم هم شامل ماده 23 قسمت => دید هردو چشم در مجموع به اندازه 50% دید یک چشم میشه....یعنی در اصل باید کفالت بهم بدن , هم بهزستی اقدام کردم (چون فکر کنم بهزیستی هم اعلام کنه وضعیت چشم پدرم شدیده) گفتن نوبتتون 25 بهمن هستش اما خوب من الان دفترچه پست نکردم و مشمولم ...چی کار کنم ؟

از اون طرف هم برادر بزرگتر بنده 6 سال پیش کفالت مادرم رو گرفته اما خوب از هم جدا زندگی می کنیم به خاطر همین یک سری میگن به تو نمیدن اما یک سری میگن تو در اصل مراقب پدرتی و دروغ که نمیگی پس معاف می کنن....واقعا گیج شدم.....عجب مملکتی

ما تا اونجایی که میدونم برای معافیت کفالت نباید غیبت داشت ولی برای معافیت پزشکی غیبت مانعی ندارد فقط جریمه نقدی میکنن
من خودم در گیر معافیت پزشکی ام.....
داداش من متولد15-5-75 هستم یعنی 15 مرداد امسال 18سال تمام و رفتم تویه 19 میشه بگید دقیق سن بنده چقد وقت دارم

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
نامه اومده از **** وظیفه 10 روز وقت دارم برم پیش دکتر مغز و اعصاب وگرنه سیستماتیک (!) 3 ماه (!!!) اضافه خدمت میخورم انگار ارث باباشونه دارن میگیرن

Sent from my C6903 using Tapatalk

google12

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان خوبم

من ترم آخر دوره فوق لیسانس هستم ، رشته ام زبان انگلیسی هست (آموزش زبان انگلیسی) ، 24 ساله هستم

می خوام برای امریه اقدام کنم ولی هیچ اطلاعی ندارم، لطفا کمکم کنید

برای رشته من کدوم سازمان ها امریه قبول می کنند؟
آیا موسسات خصوصی هم امریه می گیرند؟

naseri18

Registered User
لایک‌ها
142

فکر کردم دفترچه پست کردید به این صورت رو نمیدونم ولی فکر کنم دفترچه بفرستید بهتر باشه

This_is_ALireza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه
من 31 شهریور مدت معافیت تحصیلیم تموم میشه
هرکاری کردم یه نفرو پیدا کنم تا پول بگیره معافیت پزشکی برام درست کنه نشد!
البته اگه دو سه ماه وقت داشتم پیدا میکردم (ولی خب نشد دیگه بگذریم)
واسه من زمان خدمت از هرچیزی مهمتره... سختی، بیگاری، توهین، ... اصلا مهم نیست
فقط یه راهی باشه تا زودتر خدمتم تموم بشه (با توجه به زمان باقی مونده که 31 شهریور میشه)
چند سوال خیلی مهم دارم لطفا دوستان از روی مستند جواب بدن یعنی نظر شخصی ندن
من کارشناس کامپیوتر هستم (لیسانس با معدل بالا) و در هر زمینه از کامپیوتر مهارت دارم
برنامه نویسی(سیستمی، دیتابیس، سوکت، API، ...)، طراحی و گرافیک، امنیت، هک، کرک، کرایپتو گرافی، استگانو گرافی، شبکه و ...
حالا سوالاتم:
.1 من شنیدم اگه پروژه ای چیزی انجام بدیم مدت سربازی کم میشه _ مثلا شنیدم یه نفر یه مقاله انگلیسی رو برای فرمانده ترجمه کرد و 6 ماه از خدمتش کسر شد!
حالا اگه صحت داره، تو ارتش بهتره یا نیرو انتظامی؟
*من میخوام یک سال یا بیشتر کسری بگیرم!

.2 در خدمت از تخصصی که داریم میتونیم استفاده کنیم؟ یا براشون اصلا مهم نیست؟
( من شنیدم همون اول ازتون میپرسن: کی چی بلده؟ هرکی هرچی بلده بگه)

.3 اگه غیبت کنیم ( مثلا چند روز ]یا ماه[ دیرتر دفترچه پست کنیم ) چه اتفاقی می افته؟
مدت اضافه خدمتش چقدره؟ و غیر این، چه مزایای دیگه رو از دست میدیم؟

.4 آیا ممکنه که من الان نرم خدمت و یه مدتی ( حدود دو سه ماه ) دنبال کسی بگردم که بتونه قانونی منو پزشکی معاف* کنه؟ یا نه به دلیل اینکه غیبت خوردم دیگه نمیشه معاف بشم؟
*منظورم از معافی حالتیه که یکی پیدا بشه با پزشکا جور باشه یا رشوه بده تا منو معاف کنن وگرنه من هیچیم نیست!

.5 آیا میشه وقتی دفترچه پست کردی ]واسه اینکه غیبت نخوری[ ، یه مدتی وقت داری دیگه تو این مدت بری دنبال معافیت پزشکی؟

.6 شنیدم ب_س_ی_ج فعال 6 ماه کم میکنه، چه کسی باید بگه من بسیج فعال هستم؟ میشه اونو خرید؟ یعنی الکی واسم بسیج فعال صادر کنه

.7 آیا فرمانده اون ارگان میتونه یه همچین کاری بکنه؟ مثلا من باهاش جور بشم یا پول بدم تا یک سال کسری واسم رد کنه (منظورم اینه که اصلا همچین قابلیتی داره؟ یا فقط میتونه بگه برو مرخصی و زمان خدمت اصلا دست اون نیست؟)

.8 آیا مکاتبه با بیت ر_ه_ب_ر_ی یا خود **** وظیفه در مورد قابلیت هام فایده ای داره؟
اینکه مثلا بگم من این کارهارو بلدم پس منو یه جایی بذارین تا استفاده کنین ( عوضش کمتر خدمت کنم )

.9 مهمتر اینکه همه ی این کارهارو باید قبل رفتن انجام بدم؟ یعنی اگه برم خدمت اونجا دیگه نمیشه کاری کرد؟

.10 اگه از فرمانده اونجا خوشم نیومد یا خلافی کرد و یا قانون رو نقض کرد و خواستم حالشو بگیرم چه کاری میتونم بکنم؟ مثلا به کی میتونم نامه بنویسم؟ اگه مخ صد نفرو بزنم که همگی باهم نامه بنویسیم و امضا کنیم اون کاری که میخوایم انجام میشه؟!

.11 من فوق العاده روابط عمومی بالایی دارم ( راحت میتونم با هرکی که دلم بخواد دوست بشم ) در خدمت رو مخ کی بیشتر از همه کار کنم به نفعمه؟
و اینکه در خدمت با همه ی بچه ها دوست بشم و با همه خوب باشم بهتره یا زیاد با کسی جور نشمو کاری به کار کسی نداشته باشم؟
مثلا من تو دانشگاه با همه خوب بودم و اونا هم همینطور با من ( خیلی خوب ) ولی پشت سرم همیشه حرف بود و یه چیزای عجیب غریبی که اصلا نمیدونم از کجاشون در میومد

.12 حالا اگه بخوام برم دفترچه رو باید چه زمانی پست کنم؟ اگه دقیقا 31 شهریور پست کنم که مشکلی نداره؟ و اینکه چقدر طول میکشه تا برم خدمت؟ (مثلا 2 ماه میشه؟)

.13 در مورد وسایلی که باید همرام ببرم سرچ کردم، یعنی همون اولین روزی که دارم میرم همه ی اینارو ببرم؟ یا وقتی رفتم اونجا چند روز بعد برمیگردیم خونه تا وسایل مورد نیازمونو بیاریم؟

.14 در بردن وسایل محدودیتی نداریم؟ مثلا من میخوام 30 تا کتاب ببرم مشکلی نیست؟
حالا اگه به وسیله ای گیر بدن، باید این وسیله رو چکار کرد؟ باید بندازیمش؟ یا ازمون میگیرن و آخرسر بهمون برمیگردونن؟

.15 اتاق ها چند نفرست؟ وسایلامون امنیت داره؟ اصلا دوست ندارم کسی وسایلمو بدزده! من که نمیتونم همیشه همه چیزای مهمم رو همرام نگه داشته باشم پس باید چکار کرد؟

.16 کتابی مقاله ای چیزی نیست که مطالعه کنیم اطلاعات عمومیمون بالا بره در مورد خدمت؟ واسه این میگم که اگه فرمانده یه سوال پرسید ما سریع جواب بدیم تشویقی بگیریم خخخ
مثلا بگه: کی میدونه پدافند یعنی چی؟ ما سریع بگیم ...
البته چندتا سایت پیدا کردم ولی همشون تکراری بودن و فقط چند مورد اصطلاحات دوره آموزش رو گفتن. من یه چیز جامع میخوام که در مورد همه چی باشه حتی تفنگ ها، درجه های نظامی و غیره...

.17 کادری ها بیشتر با چه جور آدم هایی حال میکنن؟ یعنی اگه چجوری باشی ازت خوششون میاد؟ (همیشه خندون، اخمو، سرحال، با نظم، سنگین، کم حرف، سرخوش، با علم، احمق، با قابلیت، توسری خور، متدین، خجالتی، شجاع، باهوش، قوی و هیکلی، ورزشکار، ...)

.18 من زیاد آب میخورم (روزی 6 لیتر) و زیاد هم دستشویی میرم، مشکلی نداره؟
و همینطور هم غذا (روزی 7 وعده) آیا امکان داره اونجا خودمون غذا درست کنیم؟
یا مثلا دوست دختری، آشپزی چیزی پیدا کنیم که واسمون هر روز غذا بیاره! آیا اجازه میدن از بیرون کسی غذا بفرسته داخل؟ (من باید 20 تا سفیده تخم مرغ بخورم هر روز)

.19 اگه کارمون تا ساعت اداری باشه ]و اگه تو یه شهر دور باشیم[ بعد از ساعت 14 باید کجا بریم؟ یعنی باید خونه بگیریم اونجا؟ یا باید تو همون پادگان بمونیم؟ و یا اختیاریه؟

.20 و سوال آخر: من بدنسازی کار میکنم، اونجا باشگاهی چیزی نداره؟ با بردن پودر بدنسازی به داخل پادگان مشکلی ندارن؟ ( گلوتامین، پروتئین، مولتی ویتامین، کراتنین، پمپ ) و استروئید ها ( همون آمپول های بدنسازی )
اگه اجازه نمیدن ببریم، میتونیم قاچاقی ببریم؟ یا هر روز میان چک میکنن وسایلامونو؟

ببخشید خیلی سوال پرسیدم، ولی اینا کاربردی هستن شاید به درد بقیه بخوره
اگه لطف کنید جواب های جامع و کاملی بدید ممنون میشم
هرکس هر موردی رو میدونه جواب بده لطفا
ممنون از همتون

در آخر اگه کسی آشنایی داره که پول بگیره تا معاف کنه بهم خصوصی بگه
شیرینی خودشم سر جاشه

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
سلام به همه
فقط یه راهی باشه تا زودتر خدمتم تموم بشه (با توجه به زمان باقی مونده که 31 شهریور میشه)
.
.
.
.
شیرینی خودشم سر جاشه
سلام عزیز . جسارت نباشه اما مگه شما داری میری هتل یا شهر بازی ؟ :)
داری میری خدمت.....
از فرمانده خوشت نیاد ؟ چه بیاد چه نیاد باید تحمل کنی.........قدرت دست اوناست نه شما.........کافیه دست از پا خطا کنی تا باهات لج کنن.....هیچ کسی هم نه باهات نامه امضا می کنه نه چیزی . مثلا فکر کن با هم تو یه دوره ایم و شما از یه فرمانده خوشت نمیاد میخوای نامه بدی , واقعــــــــــــا فکر می کنی منم بیام نامت رو امضا کنم ؟
مدت آموزشی هیچی جز وسایلی که خودشون میگن نمیتونی ببری و باز هم تاکید می کنم هیچـــــــــــــــــــــــــــــــــــی (یعنی کلا برای دوران آموزشی با آمپولات و گلوتامین و آمینو و .... بای بای کن)(البته فکر نکنم ب 1 2 تا کتاب گیر بدن اما 30 تا ؟)
زمانی که دفترچه رو پست کنی توش یه قسمت زده حرفه ی شما چیه که باید بزنی چی بلدی و ....
1 سال یا بیشتر کسری میخوای ؟ =====> عمـــــــــــــرا (حداکثر 6 ماه اونم با بدبختی)
برای معافیت پزشکی اگر غیبت داشته باشی فقط جریمه نقدی میشی به ازای غیبتت....

دوست عزیز مطمئن باش اگر این چیز هایی که تو میگی بود یکی مثل بنده و خیلی های دیگه خودشون رو جر نمیدادن که معافی بگیرن هرجور که شده .....
امیدوارم ناراحت نشیا اما با این توقع هایی که تو داری به نظرم اصلا سربازی نرو.........چون برای شما که همچین توقع هایی داری مثل جهنم می مونه :)

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,685
کف پا رو برداشتن از معافیت؟

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
کف پا رو برداشتن از معافیت؟
خیر بر نداشتن....میرن چکتون میکنن و اگر تشخیص بدن که صافیه کف پاتون سخت هستش (اصطلاحه) معاف میشین . با MRI هم میشه فهمید...اما 99% معاف میکنن...رفیقه خوده بنده معافیش رو از همین راه گرفت......

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,685
خیر بر نداشتن....میرن چکتون میکنن و اگر تشخیص بدن که صافیه کف پاتون سخت هستش (اصطلاحه) معاف میشین . با MRI هم میشه فهمید...اما 99% معاف میکنن...رفیقه خوده بنده معافیش رو از همین راه گرفت......
از کجا میشه فهمید سخته ؟ به مقدار ظاهریش اهمیت نمیدن؟

اگر برای چند چیز در معافیت اقدام کنیم بهتره یا فقط یکی؟ ( مثلا پا و کمر )
یا فقط با پا برم جلو:D

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
از کجا میشه فهمید سخته ؟ به مقدار ظاهریش اهمیت نمیدن؟

اگر برای چند چیز در معافیت اقدام کنیم بهتره یا فقط یکی؟ ( مثلا پا و کمر )
یا فقط با پا برم جلو:D
ظاهریش که اگه صاف باشه معلومه دیگه , مگه معلوم نیست ؟
بطور کلی دو نوع کف پای صاف داریم
یکی اینکه استخوان کف پا صاف باشه که اگر این نوع صافی زیاد باشه معاف میشه
دوم اینکه استخوان مشکلی نداره ولی کف پا خیلی صافه که در اینصورت اگر دکتره خیلی بهت حال بده معاف از رزمت می کنه
معاف از رزم هم توی سربازی هیچ تأثیری نداره فقط به زمان جنگ مربوطه
اما باز میگم به حرف هیچکس حتی منی که میگم میدونم اعتماد نکن.....یهو دیدی رفتی یارو گفت بیا برو سربازی ببینم

alisahaf70

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان ببخشید می خواستم بدونم با این جواب mri معاف هستم یا نه؟
l4-l5 disc :diffuse bulging and left paracentral herniation with left lateral racess stenosis

ممنون میشم جواب بدید

rambo2020

Registered User
لایک‌ها
68
سلام
من امسال بعد از 10 نیمسال در کارشناسی پیوسته فارغ التحصیل شدم(یعنی 31 شهریور 93).
می خواستم ببینم که معافیت تحصیلی (یکساله) تا 31 شهریور 94 شامل حال ما میشه؟
یک جایی می خوام استخدام بشم گفتن باید یه نامه بیاری تا نشون بده تو تا شهریور 94 معافیت تحصیلی داری. این نامه رو از اداره مشمولین دانشکاه باید بگیرم یا برم **** وظیفه؟
دوستان لطف کنید راهنمایی کنید.

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
سلام به همه
من کارشناس کامپیوتر هستم (لیسانس با معدل بالا) و در هر زمینه از کامپیوتر مهارت دارم
برنامه نویسی(سیستمی، دیتابیس، سوکت، API، ...)، طراحی و گرافیک، امنیت، هک، کرک، کرایپتو گرافی، استگانو گرافی، شبکه و ...
حالا سوالاتم:
.1 من شنیدم اگه پروژه ای چیزی انجام بدیم مدت سربازی کم میشه _ مثلا شنیدم یه نفر یه مقاله انگلیسی رو برای فرمانده ترجمه کرد و 6 ماه از خدمتش کسر شد!
حالا اگه صحت داره، تو ارتش بهتره یا نیرو انتظامی؟
*من میخوام یک سال یا بیشتر کسری بگیرم!

.2 در خدمت از تخصصی که داریم میتونیم استفاده کنیم؟ یا براشون اصلا مهم نیست؟
( من شنیدم همون اول ازتون میپرسن: کی چی بلده؟ هرکی هرچی بلده بگه)

.3 اگه غیبت کنیم ( مثلا چند روز ]یا ماه[ دیرتر دفترچه پست کنیم ) چه اتفاقی می افته؟
مدت اضافه خدمتش چقدره؟ و غیر این، چه مزایای دیگه رو از دست میدیم؟

.4 آیا ممکنه که من الان نرم خدمت و یه مدتی ( حدود دو سه ماه ) دنبال کسی بگردم که بتونه قانونی منو پزشکی معاف* کنه؟ یا نه به دلیل اینکه غیبت خوردم دیگه نمیشه معاف بشم؟
*منظورم از معافی حالتیه که یکی پیدا بشه با پزشکا جور باشه یا رشوه بده تا منو معاف کنن وگرنه من هیچیم نیست!

.5 آیا میشه وقتی دفترچه پست کردی ]واسه اینکه غیبت نخوری[ ، یه مدتی وقت داری دیگه تو این مدت بری دنبال معافیت پزشکی؟

.6 شنیدم ب_س_ی_ج فعال 6 ماه کم میکنه، چه کسی باید بگه من بسیج فعال هستم؟ میشه اونو خرید؟ یعنی الکی واسم بسیج فعال صادر کنه

.7 آیا فرمانده اون ارگان میتونه یه همچین کاری بکنه؟ مثلا من باهاش جور بشم یا پول بدم تا یک سال کسری واسم رد کنه (منظورم اینه که اصلا همچین قابلیتی داره؟ یا فقط میتونه بگه برو مرخصی و زمان خدمت اصلا دست اون نیست؟)

.8 آیا مکاتبه با بیت ر_ه_ب_ر_ی یا خود **** وظیفه در مورد قابلیت هام فایده ای داره؟
اینکه مثلا بگم من این کارهارو بلدم پس منو یه جایی بذارین تا استفاده کنین ( عوضش کمتر خدمت کنم )

.9 مهمتر اینکه همه ی این کارهارو باید قبل رفتن انجام بدم؟ یعنی اگه برم خدمت اونجا دیگه نمیشه کاری کرد؟

.10 اگه از فرمانده اونجا خوشم نیومد یا خلافی کرد و یا قانون رو نقض کرد و خواستم حالشو بگیرم چه کاری میتونم بکنم؟ مثلا به کی میتونم نامه بنویسم؟ اگه مخ صد نفرو بزنم که همگی باهم نامه بنویسیم و امضا کنیم اون کاری که میخوایم انجام میشه؟!

.11 من فوق العاده روابط عمومی بالایی دارم ( راحت میتونم با هرکی که دلم بخواد دوست بشم ) در خدمت رو مخ کی بیشتر از همه کار کنم به نفعمه؟
و اینکه در خدمت با همه ی بچه ها دوست بشم و با همه خوب باشم بهتره یا زیاد با کسی جور نشمو کاری به کار کسی نداشته باشم؟
مثلا من تو دانشگاه با همه خوب بودم و اونا هم همینطور با من ( خیلی خوب ) ولی پشت سرم همیشه حرف بود و یه چیزای عجیب غریبی که اصلا نمیدونم از کجاشون در میومد

.12 حالا اگه بخوام برم دفترچه رو باید چه زمانی پست کنم؟ اگه دقیقا 31 شهریور پست کنم که مشکلی نداره؟ و اینکه چقدر طول میکشه تا برم خدمت؟ (مثلا 2 ماه میشه؟)

.13 در مورد وسایلی که باید همرام ببرم سرچ کردم، یعنی همون اولین روزی که دارم میرم همه ی اینارو ببرم؟ یا وقتی رفتم اونجا چند روز بعد برمیگردیم خونه تا وسایل مورد نیازمونو بیاریم؟

.14 در بردن وسایل محدودیتی نداریم؟ مثلا من میخوام 30 تا کتاب ببرم مشکلی نیست؟
حالا اگه به وسیله ای گیر بدن، باید این وسیله رو چکار کرد؟ باید بندازیمش؟ یا ازمون میگیرن و آخرسر بهمون برمیگردونن؟

.15 اتاق ها چند نفرست؟ وسایلامون امنیت داره؟ اصلا دوست ندارم کسی وسایلمو بدزده! من که نمیتونم همیشه همه چیزای مهمم رو همرام نگه داشته باشم پس باید چکار کرد؟

.16 کتابی مقاله ای چیزی نیست که مطالعه کنیم اطلاعات عمومیمون بالا بره در مورد خدمت؟ واسه این میگم که اگه فرمانده یه سوال پرسید ما سریع جواب بدیم تشویقی بگیریم خخخ
مثلا بگه: کی میدونه پدافند یعنی چی؟ ما سریع بگیم ...
البته چندتا سایت پیدا کردم ولی همشون تکراری بودن و فقط چند مورد اصطلاحات دوره آموزش رو گفتن. من یه چیز جامع میخوام که در مورد همه چی باشه حتی تفنگ ها، درجه های نظامی و غیره...

.17 کادری ها بیشتر با چه جور آدم هایی حال میکنن؟ یعنی اگه چجوری باشی ازت خوششون میاد؟ (همیشه خندون، اخمو، سرحال، با نظم، سنگین، کم حرف، سرخوش، با علم، احمق، با قابلیت، توسری خور، متدین، خجالتی، شجاع، باهوش، قوی و هیکلی، ورزشکار، ...)

.18 من زیاد آب میخورم (روزی 6 لیتر) و زیاد هم دستشویی میرم، مشکلی نداره؟
و همینطور هم غذا (روزی 7 وعده) آیا امکان داره اونجا خودمون غذا درست کنیم؟
یا مثلا دوست دختری، آشپزی چیزی پیدا کنیم که واسمون هر روز غذا بیاره! آیا اجازه میدن از بیرون کسی غذا بفرسته داخل؟ (من باید 20 تا سفیده تخم مرغ بخورم هر روز)

.19 اگه کارمون تا ساعت اداری باشه ]و اگه تو یه شهر دور باشیم[ بعد از ساعت 14 باید کجا بریم؟ یعنی باید خونه بگیریم اونجا؟ یا باید تو همون پادگان بمونیم؟ و یا اختیاریه؟

.20 و سوال آخر: من بدنسازی کار میکنم، اونجا باشگاهی چیزی نداره؟ با بردن پودر بدنسازی به داخل پادگان مشکلی ندارن؟ ( گلوتامین، پروتئین، مولتی ویتامین، کراتنین، پمپ ) و استروئید ها ( همون آمپول های بدنسازی )
اگه اجازه نمیدن ببریم، میتونیم قاچاقی ببریم؟ یا هر روز میان چک میکنن وسایلامونو؟

ببخشید خیلی سوال پرسیدم، ولی اینا کاربردی هستن شاید به درد بقیه بخوره
اگه لطف کنید جواب های جامع و کاملی بدید ممنون میشم
هرکس هر موردی رو میدونه جواب بده لطفا
ممنون از همتون

شیرینی خودشم سر جاشه

1.پروژه به لیسانس ها نمیدن ، ارشد
2.بله از تخصص شما استفاده میکنن مخصوصاً کامپیوتر ، توی اموزشی اکثر کامپیوتر ها جذب میشن
3.3 ماه اضافه خدمت ، هیچی و از دست نمیدی جز شه ماه عمرُ
4.معافیت پزشکی با غیبت زیاد کاری نداره جریمه نقدی میدی
5.نه دیگه باید برای پزشکی بری از توی یگان اقدام کنی ، شما میتونی دفترچه و برای پزشکی پست کنی هی پرونده سازی و عقب بندازی اما کار اسونی نیست
6.اصلاً نمیشه اگر سابقه ندارید
7.نه کسری نمیتونه ، کسری توی ناجا و هزار تا جا ثبت میشه ، اما دیده شده فرمانده پول گرفته حضور طرف رد شده و طرف ماهی 1 بار یه سری میزده
8.نه
9.چرا همه وقتی میشه
10.میرید بازرسی شکایت میکنید اونا برخورد میکنن.اما خوشم نیومد نداره معمولاً هم پرونده همو سیاه نمیکنن کادری ها بخاطر من و شما مگر دیگه خیلی وجدان داشته باشه و مورد تجاوزی چیزی باشه
11.با همه رفیق باشی بهتره
12.اره 30 ام پست کنی ( واکسن اینارو بزن تازه نری 31 ام دنبال واکسن ) برج 8 احتمالش کمه اعزام شی اما بازم 2 ماه میتونی بندازی عقب
13.میری چند روز برمیگردی بعد همه رو ببر اگر بومی بودی هیچکدوم نبر
14.تا چی ببرید؟اما معمولا مشکلی نداره ، میگیرن اخر دوره بهتون میدن
15.اتاقی وجود نداره،گروهان 100 نفر به بالا ، قفل میزنید به کمدتون راحت
16.جواب دادن اون سوال ها وظیفه شماست جایزه نداره،جواب ندین 5 شنبه جمعه نگهبانی
17.کادری هام مثل همه جا همجور ادم توشونه،اما با کسی که درست کارشو انجام بده از زیر کار در نره خیلی اوکین
18.توی یگان مشکل نداره اما توی اموزشی در حین اموزش شما جایی نمیتونی بری،غذا هم نمیتونی بخوری،برای بعد ساعت اموزش 16 میتونی این کارارو بکنی مشکل نداره،نه برادر دوست دختر چیه
19.بستگی به شهرش داره ، اصفهان شیراز اینا میتونی خونه بگیری اما زاهدان و یه سری شهر ها مشکل حفاظتی داره نمیذارن
20.باشگاه داره همه جا ، استروئید که نه اما گلوتامین اینا مشکل نداره

سلام دوستان خوبم

من ترم آخر دوره فوق لیسانس هستم ، رشته ام زبان انگلیسی هست (آموزش زبان انگلیسی) ، 24 ساله هستم

می خوام برای امریه اقدام کنم ولی هیچ اطلاعی ندارم، لطفا کمکم کنید

برای رشته من کدوم سازمان ها امریه قبول می کنند؟
آیا موسسات خصوصی هم امریه می گیرند؟

بهترین کار اقدام برای تدریس در دانشگاه های نزاجا میتونه باشه
بودن بچه ها مثل استاد شخصی بودن و هفته ای 2 روز میرفتن
امریه هم نگیر 24 ماهه

alisahaf70

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان ببخشید می خواستم بدونم با این جواب mri معاف هستم یا نه؟
l4-l5 disc :diffuse bulging and left paracentral herniation with left lateral racess stenosis

ممنون میشم جواب بدید
دوستان کسی با معافیت دیسک آشنایی نداشت؟

بالا