برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
این امتیاز اصلا شامل حال مقطع لیسانس نمیشه.

ببین شما تا تاریخ 96/6 معافیت تحصیلی برا مقطع لیسانس داری، حالا شما میخایی رشته عوض کنی، دانشگاه دیگه بری یا هرچیزی، فقط تا این تاریخ فرصت داری. تا این تاریخ باید تکلیف مقطع لیسانس رو مشخص کنی، اگه تا پایان این تاریخ (96/6) لیسانست تموم نشد غیبت می خوری!
برای مثال شما سال دیگه کنکور کارشناسی میدی و در تاریخ 94/6 که جواب کنکور اومد یه دانشگاهی قبول شدی، باید تا 2 سال بعدش لیسانس رو تموم کنی، یعنی 140 واحد باید تو 2 سال پاس کنی، حالا ممکنه رشته ای که قبول شدی مثل دوستتون به رشته الانه شما شباهت داشته باشه و بتونین بیشتر واحدها رو معادل سازی کنید و در نتیجه 2 ساله لیسانس رو میگیری، ولی اگه دانشگاه واحدهای شما رو قبول نکنه و معادل سازی نکنه یا اگه رشته ای که قبول شدی با رشته ای که الان میخونی واحد مشابه نداشته باشه پس در نتیجه نمیتونی 2 ساله لیسانس رو تموم کنی و غیبت می خوری.

اگه درس شما تا تاریخ 96/6 تموم نشه به شرطی که واحدهای درسیت زیاد نمونده باشه تا 1 ترم می تونی از **** وظیفه فرجه بگیری که واحدها رو پاس کنی ولی اگه واحدها زیاد باشه دیگه فرجه هم نمیدن و باید اعزام بشی.
برادر یه سوالی برام پیش اومد
من ورودیه ساله ۸۹ام
من تا کی معافیت تحصیلی دارم؟
من این ترم، ترمِ آخرمه. ولی نمیخام درسامو پاس کنمو، میخام یکی دوترم دیگه طولشون بدم. من الآن این قضیه معافیت تحصیلی رو از شما شنیدم. یعنی اگه مهلته منم تموم بشه، غیبت میخورم؟
ممنون میشم کمکم کنید

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
برادر یه سوالی برام پیش اومد
من ورودیه ساله ۸۹ام
من تا کی معافیت تحصیلی دارم؟
من این ترم، ترمِ آخرمه. ولی نمیخام درسامو پاس کنمو، میخام یکی دوترم دیگه طولشون بدم. من الآن این قضیه معافیت تحصیلی رو از شما شنیدم. یعنی اگه مهلته منم تموم بشه، غیبت میخورم؟
ممنون میشم کمکم کنید
میزان سنوات مجاز برای مقطع کارشناسی پیوسته 6 سال هست. یعنی حداکثر تا 12 ترم می تونی طول بدی. مهلتت تموم بشه تا 1 سال باید وضعیتت مشخص بشه وگرنه میری تو غیبت.

یعنی شما الان ترم 9 هستی. حداکثر 3 ترم دیگه می تونی دانشگاه بمونی.

البته بهتره شما بری از بخش اداری دانشگاه ( قسمت **** وظیفه ) سوال کنی، چون بعضی از مواقع برای ترم 10 به بعد میگن بری از **** وظیفه یه مجوز برای ادامه تحصیل بگیری.( شایدم نخواد، ازشون سوال کن میخاد یا نه )

وظیفه دانشگاه هست که با **** وظیفه مکاتبه کنه و مجوز یگیره ولی از اونجاییکه مسئولین دانشگاه تنبل هستن اینکارو نمی کنن و خودت باید بری دنبالش.

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
این امتیاز اصلا شامل حال مقطع لیسانس نمیشه.
مطمئنید؟
من از سایته خوده بنیاد نخبگان فایل پی دی افش رو دانلود کردم که زده کارشناسی هست تویه فایل زیر میتونید ببینید
http://old.bmn.ir/downloads/DastourolamalSarbazi.pdf
شما خودتان شخصا از نمایندگی های بنیاد سوال کردید و گفتن شامل حال کارشناسی نمیشه؟

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
مطمئنید؟
من از سایته خوده بنیاد نخبگان فایل پی دی افش رو دانلود کردم که زده کارشناسی هست تویه فایل زیر میتونید ببینید
http://old.bmn.ir/downloads/DastourolamalSarbazi.pdf
شما خودتان شخصا از نمایندگی های بنیاد سوال کردید و گفتن شامل حال کارشناسی نمیشه؟

برای کسری از دو جا میشه اقدام کرد. یکی بنیاد نخبگان ریاست جمهوری یکی بنیاد نخبگان نیروهای مسلح.
این لینک برای بنیاد نخبگان ریاست جمهوری هست.
برای اقدام از طریق بنیاد نخبگان ریاست جمهوری باید یکی از اون 10 شرطی رو که در اون لینک هست داشته باشین.
الان از موارد 1 تا 10 که گفته شده، هر کدوم که شامل شما میشه می تونین برید اقدام کنید.
در بنیاد نخبگان نیروهای مسلح شرط اخذ پروژه داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتز هست. همه افرادی هم که دنبال کسری پروژه هستن به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح مراجعه می کنن.
کسایی هم که مدال المپیاد دارن یا نفر برتر کنکور هستن یا اختراعی دارن همونطور که تو لینک هست میرن و از طریق بنیاد نخبگان ریاست جمهوری اقدام می کنن.
در شرایط همین لینک هم من موردی رو ندیدم که گفته باشه مقطع کارشناسی هم می تونه پروژه بگیره! تو اون جدول فقط به ارشد و دکترا اجازه گرفتن پروژه رو دادن.

در همه نمایندگی های بنیاد، همه جا خیلی بزرگ نوشتن اخذ پروژه شامل کارشناسی نمیشه!!!

Last edited:

aliandre

Registered User
لایک‌ها
737
میزان سنوات مجاز برای مقطع کارشناسی پیوسته 6 سال هست. یعنی حداکثر تا 12 ترم می تونی طول بدی. مهلتت تموم بشه تا 1 سال باید وضعیتت مشخص بشه وگرنه میری تو غیبت.

یعنی شما الان ترم 9 هستی. حداکثر 3 ترم دیگه می تونی دانشگاه بمونی.

البته بهتره شما بری از بخش اداری دانشگاه ( قسمت **** وظیفه ) سوال کنی، چون بعضی از مواقع برای ترم 10 به بعد میگن بری از **** وظیفه یه مجوز برای ادامه تحصیل بگیری.( شایدم نخواد، ازشون سوال کن میخاد یا نه )

وظیفه دانشگاه هست که با **** وظیفه مکاتبه کنه و مجوز یگیره ولی از اونجاییکه مسئولین دانشگاه تنبل هستن اینکارو نمی کنن و خودت باید بری دنبالش.
دمت گرم داداش
ی سوال دیگه، بعد از این ۱۲ترم(۶سال) من تا یکسال وقت دارم که دفترچمو پست کنم، درسته؟

mani sh

Registered User
لایک‌ها
117
سلام
پدر و مادری از هم جدا شدند.
فرزند اول کفالت مادر را گرفته.
در صورتی که پدر سن و شرایط لازم معافیت را داشته باشد پسر دوم میتواند کفالت پدر را به عهده بگیرد؟

ممنون میشم اساتید پاسخ بدن.
با تشکر

hbeyrami

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
سلام دوستان.
راهنمایی میخواستم. من لیسانسم و دی ماه امسال اعزامم برای آموزشی. من تو کار عکاسی ، کارهای گرافیکی و ساخت مالتی مدیا هستم. نمونه کار با بنیاد شهید هم دارم. میخواستم بدونم تو دوره آموزشی میتونم از این مهارتها استفاده ای بکنم؟ یعنی مثلا برم بخش سیاسی عقیدتی پادگان و پیشنهاد انجام پروژه ای رو بدم؟ و اینکه اگه بیفتم **** ، ارتش یا... در این مورد فرقی نمیکنه؟

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
سلام دوستان.
راهنمایی میخواستم. من لیسانسم و دی ماه امسال اعزامم برای آموزشی. من تو کار عکاسی ، کارهای گرافیکی و ساخت مالتی مدیا هستم. نمونه کار با بنیاد شهید هم دارم. میخواستم بدونم تو دوره آموزشی میتونم از این مهارتها استفاده ای بکنم؟ یعنی مثلا برم بخش سیاسی عقیدتی پادگان و پیشنهاد انجام پروژه ای رو بدم؟ و اینکه اگه بیفتم **** ، ارتش یا... در این مورد فرقی نمیکنه؟

دقیقاً توی همون عقیدتی کاربرد داره مهارت های شما
و توی کمیته سابا،دیدم که بچه ها توی همون اموزشی هم میرفتن برای عقیدتی کار میکردن
بستگی به مرگز اموزش و خود شما داره و بله شما خودت برو اونجا پیشنهاد بده منتظر نشو بیان سراغت
اما برای بعد امورشی مطمئناً از مهارت شما استفاده میکنن.
این موارد توی ارتش دیدم در مورد **** اطلاعی ندارم.

mohandesin

Registered User
لایک‌ها
99
سلام
دوستان من کارشناسی ارشد هستم و رزومم هم خوبه و از یک پژوهشکده موافقت امریه برای اسفندماه گرفتم حالا گفتند برای ارسال مدارک به تهران باید دفترچم را پست کنم و 2-4 ماه فرصت تا اعزام باشه. حالا اگه دفترچه را پست کنم و تاریخ اعزام دی ماه بخوره آیا میتونم تا اسفتدماه تمدید کنم که به مشکل برنخورم.

Del Monte

Registered User
لایک‌ها
283
دوستان این گذروندن سربازی با پروزه تحقیقاتی از طریق بنیاد نخبگان جریانش چیه؟
با معدل لیسانس 17.50 دانشگاه آزاد رشته مکانیک امکانش هست؟
حالا اینجا هم نشه جای دیگه ای نیست من 2 سال از عمرم رو دیوار رو نگاه نکنم؟

Atash125

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان عزیز. من تازه آموزشی رو تموم کردم داخل امریه نوشتن اداره بهداشت و درمان آج تهران لویزان ---- رسته رایانه.....گروهبان یکم.....فوق دیپلم کامپیوترم.
میشه توضیح کامل بدید چجوریه؟
1.گفتن دهم آبان برم با توجه به اینکه تاسوعا و عاشورا در پیشه نمیدونم چیکار کنم برم یا نه؟
2.با لباس نظامی باید برم یا شخصی؟
3. من بچه خراسان شمالی هستم...احتمالش هست تقسیم بشم بیفتم بجنورد؟(چون بجنورد نزدیکه به شهرمون)
4.کلا شرایط بیمارستان چجوریه؟ مرخصیا چجوریه؟ فرمانده اینا میان اونجا؟ آسایشگاه داره؟
5. شماره ندارید از اونجا؟
واقعا ممنون میشم جواب بدید.

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
سلام
دوستان من کارشناسی ارشد هستم و رزومم هم خوبه و از یک پژوهشکده موافقت امریه برای اسفندماه گرفتم حالا گفتند برای ارسال مدارک به تهران باید دفترچم را پست کنم و 2-4 ماه فرصت تا اعزام باشه. حالا اگه دفترچه را پست کنم و تاریخ اعزام دی ماه بخوره آیا میتونم تا اسفتدماه تمدید کنم که به مشکل برنخورم.
مشکل نداره شما پست کن اگر برج 10 اعزام خوردی میتونی به همین استناد مه پذیرش امریه دارید عقب یندازید.

دوستان این گذروندن سربازی با پروزه تحقیقاتی از طریق بنیاد نخبگان جریانش چیه؟
با معدل لیسانس 17.50 دانشگاه آزاد رشته مکانیک امکانش هست؟
حالا اینجا هم نشه جای دیگه ای نیست من 2 سال از عمرم رو دیوار رو نگاه نکنم؟
انجام پروژه برای بنیاد ملی نخبگان حتماً با مدرک ارشد قابل قبولِ،شما نمیتونید پروژه بگیرید.
اما اگر صرفاً خدمت میخواید بکینید توی بنیاد نخبگان با مدرک شما مانعی نداره

سلام دوستان عزیز. من تازه آموزشی رو تموم کردم داخل امریه نوشتن اداره بهداشت و درمان آج تهران لویزان ---- رسته رایانه.....گروهبان یکم.....فوق دیپلم کامپیوترم.
میشه توضیح کامل بدید چجوریه؟
1.گفتن دهم آبان برم با توجه به اینکه تاسوعا و عاشورا در پیشه نمیدونم چیکار کنم برم یا نه؟
2.با لباس نظامی باید برم یا شخصی؟
3. من بچه خراسان شمالی هستم...احتمالش هست تقسیم بشم بیفتم بجنورد؟(چون بجنورد نزدیکه به شهرمون)
4.کلا شرایط بیمارستان چجوریه؟ مرخصیا چجوریه؟ فرمانده اینا میان اونجا؟ آسایشگاه داره؟
5. شماره ندارید از اونجا؟
واقعا ممنون میشم جواب بدید.

1.اداره بهداشت یا هوانیروز اینا دوباره طرح تقسیم دارن ، حالا شانس ماست که تقسیم کننتون به شهرتون یا نه ، اما اگر از من میشنوید تهران خیلی بهتر از یگان های رزمیِ اگر درست یادم مونده باشه یه تیپ از لشکر 30 توی خراسان شمالی باشه
2.حتماً نظامی و ارم علائم کامل زده ، اون یه تیکه لویزان سر فلاحی پر از دژبان های آجا یهو خدایی نکرده میبرنتون
3.هر احتمالی وجود داره
4.یکی از بهترین جاها برای خدمت بیمارستان هاست،بله همه جور ادمیم یاد خانواده فرمانده ها خودشون همه جوره ، اسایشکاه هم داره
5....

Bakhtafarid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان یه سوال داشتم اونم اینکه آیا در صورت داشتن نهست میشه از کسر خدمت بسیج و جبهه پدر استفاده کرد یا نه ؟
البته منظورم از نهست ؛ اضافه سنوات که قبل از خدمت به فرد میخوره نیست چون من اضافه سنوات ندارم فقط سه روز نهست تو این ده ماه خدمتی که کردم دارم حالا میخوام برم دنبال کسری هام آیا مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
ممنون از پاسخ گوییتون ...

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان همین ۱ ساعت پیش برای SMS اومد که ۷ آبان ۸ صبح باجه شماره ۱۵ بریم با شناسنامه کل خانواده (اصل شناسنامه)
۳ تا مشکل هست :
۱ این که ۷ آبان امروز بود و همین ۱ ساعت پیش برام SMS اومد
دوم اینکه من مادرم ایران نیست و شناسنامه و کارت ملیش رو با خودش برده ممکنه قبول کنن ؟ یا نه رد می کنن ؟
سوم اینکه من میخوام از بهزیستی هم اقدام کنم برای پدرم چون هم چشماش ۱۶ هستش جمعش و هم مهره ۳ ۴ کمرش افتاده رو هم و سابقه پارگی دیسک کمر هم داشته , دیگه بهزیستی به شناسنامه بقیه اعضای خانواده کاری نداره نه ؟

69winterman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام بچه ها
من متولد 1369/10/26 هستم.دیپلم دارم.
مثه اینکه از فروردین 94 قراره 24 ماه بشه خدمت سربازی و تا 22 بهمن 93 هرکسی خودش رو معرفی کنه اضافه خدمتشم بخشیده میشه.
چندتا سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم.
--------------------------------------------------------------------
اگه تا قبل 22 بهمن (مثلا 10 بهمن) دفترچه پست کنم بازم اضافه خدمتم بخشیده میشه یا نه؟
اگه تا قبل 22 بهمن (مثلا 10 بهمن) دفترچه پست کنم بازم مدت خدمتم 21 ماه هست یا نه؟
با توجه به 24 ماه شدن خدمت و بخشش اضافه خدمت تا 22 بهمن اگه من الان دفترچه پست کنم تقریبا کی اعزام میشم؟

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
سلام دوستان یه سوال داشتم اونم اینکه آیا در صورت داشتن نهست میشه از کسر خدمت بسیج و جبهه پدر استفاده کرد یا نه ؟
البته منظورم از نهست ؛ اضافه سنوات که قبل از خدمت به فرد میخوره نیست چون من اضافه سنوات ندارم فقط سه روز نهست تو این ده ماه خدمتی که کردم دارم حالا میخوام برم دنبال کسری هام آیا مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
ممنون از پاسخ گوییتون ...

بله شما اقدام کن مشکل نداره

دوستان همین ۱ ساعت پیش برای SMS اومد که ۷ آبان ۸ صبح باجه شماره ۱۵ بریم با شناسنامه کل خانواده (اصل شناسنامه)
۳ تا مشکل هست :
۱ این که ۷ آبان امروز بود و همین ۱ ساعت پیش برام SMS اومد
دوم اینکه من مادرم ایران نیست و شناسنامه و کارت ملیش رو با خودش برده ممکنه قبول کنن ؟ یا نه رد می کنن ؟
سوم اینکه من میخوام از بهزیستی هم اقدام کنم برای پدرم چون هم چشماش ۱۶ هستش جمعش و هم مهره ۳ ۴ کمرش افتاده رو هم و سابقه پارگی دیسک کمر هم داشته , دیگه بهزیستی به شناسنامه بقیه اعضای خانواده کاری نداره نه ؟
شانسی داری شما !
بجای شناسنامه کپی برابر اصل میتونی شما ببری مشکل نداره

سلام بچه ها
من متولد 1369/10/26 هستم.دیپلم دارم.
مثه اینکه از فروردین 94 قراره 24 ماه بشه خدمت سربازی و تا 22 بهمن 93 هرکسی خودش رو معرفی کنه اضافه خدمتشم بخشیده میشه.
چندتا سوال داشتم اگه جواب بدین ممنون میشم.
--------------------------------------------------------------------
اگه تا قبل 22 بهمن (مثلا 10 بهمن) دفترچه پست کنم بازم اضافه خدمتم بخشیده میشه یا نه؟
اگه تا قبل 22 بهمن (مثلا 10 بهمن) دفترچه پست کنم بازم مدت خدمتم 21 ماه هست یا نه؟
با توجه به 24 ماه شدن خدمت و بخشش اضافه خدمت تا 22 بهمن اگه من الان دفترچه پست کنم تقریبا کی اعزام میشم؟

بله بخشیده میشه
بله 21 ماهِ
دیپلم هر ماه اعزام داره18 ام یا 19 ام تا اخر سال هم که 4 ماه مونده برج 10 فکر میکنم شما اعزام باشید.

بالا