برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
سلام
دوستان از زمان اعلام معافیت پزشکی در جلسه کمیسیون تا زمان دریافت کارت معافیت حداقل و حداکثر چقدر زمان میبره ؟
البته بنده ساکن تهران نیستم ولی استان تهران هستم

payam358

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
سلام
دوستان از زمان اعلام معافیت پزشکی در جلسه کمیسیون تا زمان دریافت کارت معافیت حداقل و حداکثر چقدر زمان میبره ؟
البته بنده ساکن تهران نیستم ولی استان تهران هستم
بیشتر شانسیه ولی معمولا از دو هفته تا 40 روز طول میکشه کارت من سه هفته ای اومد

aloochy

Registered User
لایک‌ها
214
سلام آیا امریه شرایط ۴ گانه میخواد؟اگه سازمان نامه رو رد کنه **** وظیفه گیر نمیده؟؟

ERUnique

Registered User
لایک‌ها
113
دوستان خیلی فوریه
من آرم هایی که باید روی لباس بزنم رو بهم دادند ارتش 02
لیسانس هستم دادم خیاط نظامی نوار قرمز را روی درز شلوار دوخت که درسته منتها هشت که روی آستین هستش نارنجیه درسته یا باید اونم قرمز باشه ؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
دوستان خیلی فوریه
من آرم هایی که باید روی لباس بزنم رو بهم دادند ارتش 02
لیسانس هستم دادم خیاط نظامی نوار قرمز را روی درز شلوار دوخت که درسته منتها هشت که روی آستین هستش نارنجیه درسته یا باید اونم قرمز باشه ؟

درسته...

engineer805

Registered User
لایک‌ها
370
دوستان کسی راهی برای چور کردن کسری نداره؟
از هر نوعی،اگر راهی میشناسید همراه با جزییات پخ کنید.لطفا
من بابام جبهه رفته اما توی اونموقع حالش بد شد و فرستادنش تهران و معاف شده.الانم ظاهرا یکی از مدارکش کمه و اینکه بازم ظاهرا دکتر اونموقع نوشته که بابام از قبل تشنج داشته در حالیکه اینجوری نبوده راهنمایی کنید.الان سرباز سپاهم.

golabi2

Registered User
لایک‌ها
734
سلام دوستان اگه کسی فوق دیپلم باشه و نمره چشم هاش روی هم ۴ با ۲۵/ آستیگمات میتونه معاف از رزم بگیره؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
سلام دوستان اگه کسی فوق دیپلم باشه و نمره چشم هاش روی هم ۴ با ۲۵/ آستیگمات میتونه معاف از رزم بگیره؟

خیلی کمه فکر نکنم بدن، البته به نظر من بهتره دنبال معاف از رزم نری چون هیچ فایده ای نداره، فقط چند ماه عقب میوفته اعزامت. نهایتا برو اونجا بعد به فرمانده ت بگو فلان مشکل رو دارم تا بهت فشار نیاره.

golabi2

Registered User
لایک‌ها
734
خیلی کمه فکر نکنم بدن، البته به نظر من بهتره دنبال معاف از رزم نری چون هیچ فایده ای نداره، فقط چند ماه عقب میوفته اعزامت. نهایتا برو اونجا بعد به فرمانده ت بگو فلان مشکل رو دارم تا بهت فشار نیاره.
برای کسیه که الان سربازه میخواد پست نده![emoji1]

hipo

Registered User
لایک‌ها
0
در رفتگی مکرر کتف-معافیت پزشکی
سلام و ممنون بابت وقتی که میذاری بنده چون کارت سبز آموزش **** دارم سربازیم راحت تره میفتم **** شهرستانمون (خرم آباد) آموزشی ندارم و کلا با آموزشی 5 ماه کسری ولی با توجه به اینکه کارم آزاده و کارت پایان خدمت هر چی سریعتر بگیرم به سودمه معافیت پزشکی اگه پروسش زیاد طولانی نشه به نفعم هست در ضمن اگه بنده خدمت برم و مدرک معتبر پزشکی مثلا معاف از رزم نداشته باشم ممکنه منطقه هم منو ببرن که شرایطی که کتفم داره نمیتونم مگه اینکه معاف از رزم باشم نظامیا که دوس دارن نیرو داشته باشن تا اینکه معاف شن با این وجود نظرتون چیه من واسه پزشکی اقدام کنم اگه معاف دایم نشدم اونوقت با معاف از رزم برم خدمت یا اول برم خدمت من نظرخودم اینه واسه پزشکی اقدام کنم اگه معاف از رزم شدم ( واسه افت شنوایی که معاف از رزم میشم) میرم خدمت اگه دوباره در بره میتونم دوباره اقدام کنم.
خود کمیسیون استان میتونه همینجا معافم کنه یا حتما باید برم تهران واسه تایید ؟و کمیسیون پزشکی mri نگاه میکنن یا میگن عکس ؟(امکان در بردن عمدی و نگه داشتن و عکس گرفتن مقدور نیست چون غیر ارادیه و قانونم عوض شده صحبتی از عکس نیست)
اگرم معاف از رزم یشم شانس مجدد حین خدمت دارم
قانون جدید: (دررفتگی مکرر و یا قدیمی و مادرزادی مفاصل بزرگ عمل کرده و نکرده (بدون عارضه)معافیت رزمی
بعد زیرش تبصره داره در صورتی که در حین خدمت بیش از 2 نوبت در رفتگی به فاصله بیش از 2 ماه ایجاد شود معاف دائم)
به نظر شما روند رسیدگی به معافیت پزشکی حدودا چقدر طول میکشه؟

M.MEHDI.SH

Registered User
لایک‌ها
147
سلام
چه مدت بعد از رسیدن کارت پایان خدمت میتونیم برای دریافت پاسپورت اقدام کنیم؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
برای کسیه که الان سربازه میخواد پست نده![emoji1]

معاف از رزم پست رو حذف نمیکنه! اگه لب مرز با اسلحه داره پست میده شاید تاثیر داشته باشه، ولی اگه مرز نیست معاف از رزم ربطی به پست نداره، یه فرمانده داشتیم میگفت اسمش روشه معاف از رزم هر وقت جنگ شد اونموقع نمیبریمت بجنگی.

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
سلام
چه مدت بعد از رسیدن کارت پایان خدمت میتونیم برای دریافت پاسپورت اقدام کنیم؟

سلام
تا اومد میتونی اقدام کنی، یه مدت شایعه شده بود که تا 2 سال نمیشه خارج شد ولی بعید میدونم اینطوری باشه چون یکی از دوستام به محض اینکه کارتش اومد رفت پاسپورت گرفت.

mohammad_agha

Registered User
لایک‌ها
9
سلام دوستان یک سوال داشتم ازتون

نحوه ثبت کسری بسیج با ثبت در **** وظیفه ( اضافه شدن مدت کسری ذکر شده به سوابق کسری خدمت موجود در برگ سفید) چجوری هست؟

برگه نهایی کسری بسیج به مدت دو ماه رو گرفتم ولی رو برگه سفیدم تو سوابق کسری خدمت چیزی نیومده . یه چهار روزی می شه که برگه رو گرفتم. نه پلیس+10 و نه **** وظیفه ( میدون ****) برام ثبت نکردن گفتن خود پایگاه باید ثبت کنه. خود پایگاه هم می گه ثبت کردذه ولی رو برگه سفیدم چیزی نیومده.
کسی اطلاعی داره بگه.

ali_m

Registered User
لایک‌ها
262
نامه کسری از **** میگیری برای پادگان
نیروی انسانی خود پادگان ثبت میکنه تو پروندت
نهایت یه هفته‌ای میاد تو برگ سفیدت

mohammad_agha

Registered User
لایک‌ها
9
نامه کسری از **** میگیری برای پادگان
نیروی انسانی خود پادگان ثبت میکنه تو پروندت
نهایت یه هفته‌ای میاد تو برگ سفیدت
نامه رو دارم. همون برگه نهایی منظورم همون نامه هست. نیروی انسانی پادگان می گه تا رو برگه سفیدت نیاد من تاریخ ترخیضت رو دست نمی زنم. هر موقع ثبت شد بیار. برای ثبت هم خود بسیج می گن باید اقدام کنه. حالا یک هفته صبر می کنمو ولی سوالم این بود این که بسیج ثبت می کنه چه جوری با **** وظیفه در ارتباطه؟ نامه می زنه؟

ali_m

Registered User
لایک‌ها
262
نامه رو دارم. همون برگه نهایی منظورم همون نامه هست. نیروی انسانی پادگان می گه تا رو برگه سفیدت نیاد من تاریخ ترخیضت رو دست نمی زنم. هر موقع ثبت شد بیار. برای ثبت هم خود بسیج می گن باید اقدام کنه. حالا یک هفته صبر می کنمو ولی سوالم این بود این که بسیج ثبت می کنه چه جوری با **** وظیفه در ارتباطه؟ نامه می زنه؟
بسیج ثبت میکنه؟ بسیج کجا ثبت میکنه؟ بسیج یه ارگان مسخرس که دسترسی به هیچ‌جا نداره :|
الکی رو هوا گیره، فقط نامه میزنه به **** شهر، از **** شهر نامه میزنن به **** استان و از اونجا کسری صادر میشه. همین و تمام ...

خود نیرو انسانی خرررر پادگان باید اقدام کنه که ثبت بشه برات
(شاید هم بتونی از پلیس+10 اقدام کنی یا **** وظیفه)

خدمت من 2 اسفند 92 تموم شد، کسریم رو 28 بهمن تحویل نیرو انسانی پادگان دادم. با اینکه تو **** وظیفه ثبت نشده بود، گفتن مشکلی نداره و ترخیصی بم دادن. بعداً خودشون ثبت کردن.
حدود 2 هفته بعدش که از پلیس+10 کپی برگ سفیدمو گرفتم، دیدم ثبت شده کسریم

از اینجا هم میتونی ببینی ثبت شده یا نه
http://www.evazifeh.police.ir/faces/home?_adf.ctrl-state=g1u4ngqxa_3

کد سخا رو هم با ارسال اس ام اس به 110206010 میتونی بگیری

Mey$aM

Registered User
لایک‌ها
61
سلام مجدد
دوستان حدود یکماه از کمیسیون و معافیت بنده میگذره..رفتم پلیس+10 دیدم میگه وضعیتتو نوشته : منتظر رویت مشمول
تو نت دیدم ظاهرا این موضوع برای دوستان دیگه هم بوده و ظاهرا طبیعیه..با اینحال خواستم مطمئن بشم
سوال بعدی اینکه بهم گفتن چون پروندت بسته شده، سیستم دیگه بهت کد سخا نمیده..کد سخا رو واسه بررسی وضعیت صدور کارت از طریق سامانه **** وظیفه و نرم افزارهای موجود میخواستم..آیا همچین چیزی صحت داره یا صرفا پیجوند مارو؟

بالا