برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

arfnpm

Registered User
لایک‌ها
49
درود

آیا استعلاجی‌ها و معاف از پست‌هایی که می‌گیریم، در سوابق پرونده‌ی خدمتی ما (همون کیت دیجیتال) درج می‌شود که بعداً قابل استعلام باشد و مانعی برای استخدام شود؟

ERUnique

Registered User
لایک‌ها
113
انگار دیروز بود داخل همین تایپیک میخواستم ببینم چی باید برد آموزشی فقط 5 ماه دیگه مونده تا پایان سربازی
بخدا خیلی زود میگذره ......

optis2005

Registered User
لایک‌ها
70
دوستان ترم تابستون از نظر **** وظیفه جز سنوات مجاز حساب میشه؟

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

ntfm2000

Registered User
لایک‌ها
33
سلام دوستان
کسی هست منو راهنمایی کنه ؟
شرایطم اینه :
مادرم ارتروز کمر و گردن و دیسک کمر داره البته پرونده نداره ولی خب میتونه بگیریه چون واقعا این مشکلاتو داره !
و اینکه مچ پای راستش سالهاست در رفتگی داره و جا نمیفته .
پدرم شکر خدا سالمه و مشکل خاصی نداره !
حالا با این اوصاف میتونم معافیت ۶ بهزیسیتی برای مادرم اقدام کنم ؟

sarbaztobe

Registered User
لایک‌ها
32
سلام.
دوستان در مورد معافیت قند خون کسی تجربه و یا اطلاعاتی داره؟
تو سایت **** وظیفه زده قند خون ناشتای بالای 126 در صورتی که a1c هم بالاتر از 7 باشه معافه، خب واسه کسایی که دیابت دارن و طبیعتا تحت نظر پزشک و درمان هستن و از دارو هم استفاده می کنن شاید a1c نرسه به عدد7!!! چون از دارو استفاده میکنن، **** خاصی دارن، و نمیشه هم که دو سه ماه دارو رو قطع کرد و آدم سلامتی خودشو به خاطر معافیت به خطر بندازه!!
به نطرتون خیلی رو اون a1c حساسن!!؟ تست قند ناشتایی که تو بیمارستان خودشون بستری میکنن حدود 140 یا بالاتر باشه ولی a1c به 7 نرسه اونوقت تکلیف چیه؟
اگه کسی تجربه و یا اطلاعاتی در این مورد داره که در مورد معافی قند چقدر سخت گیری میکنن، ممنون میشم راهنمایی کنه!
ناشتا بالای ۱۲۶ که قندی نمی‌شه. دست کم باید بالای ۱۵۰ باشه. a۱c هم اگه بین ۶ تا ۷ باشه باید بپذیرند.

Mahdizp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان عزیز
دوستان سوالی داشتم و خیلی خیلی ممنون میشم کسی اگه میدونه پاسخ بده.
بنده یگانه فرزند بالای 18 سال هستم و متاهل هم هستم.
پدر و برادرم ( که معافی گرفته بود ) فوت شدند.
خواهرم هم طلاق گرفته و من خرج همسر و مادر و خواهرم رو میدم.

برام زنگ زدند و گفتند مادر چی کاره است؟ گفتم خانه داره.
بعد گفتند پدر چی؟ گفتم در اداره ای کار می کرد.
بهم گفتند کارمند دولت بوده؟ و منم گفتم بله ...

یعنی مادرم بنده ماهیانه 800 تومنی مستمری می گیره ولی آخه این اصلا پولی نیست برای خرجی 4 تا آدم.
الان دوستان با این وضعیت ترسناک من، با همه ی گرفتاری ها و ... که دارم بنده معاف کفالت مادر هستم یا خیر؟
من برم سربازی زندگیم باطله !!!

سلام دوست عزیز.
من سوال شما و جواب اون دوستمون رو خوندم تعجب کردم.
من تک پسرم و پدرم فوت شده، من فکر نکنم به مستمری ماهیانه ربطی داشته باشه. چون هم مادرم و خواهرم مستمری بازماندگان از سازمان تامین اجتماعی میگیرن(حتی خودمم بودم چون دانشجو بودم و چندماهی هست سهم منو به خواهر و مادرم میدن چون دانشگاهم تموم شده) ولی سه ماهی هست که کارت معافیتمو گرفتم و اصلا بحثی در مورد درامد نبود(تا اونجایی که من میدونم کفالت صرفا به بحث پول اطلاق نمیشه. هم از لحاظ احساسی و هم سرپرستی و رسیدگی امور) ولی اصلا از من نپرسیدن درامدتون چجوریه. من دفترچمو با تمامی مدارک فرستادم قبل عید، توی تیر نامه اومد که کسی که داره مورد کفالت قرار میگیره بیاد کمیسیون (یعنی مادرم) ازش چندتا سوال پرسیدن و همون روزم فیشها رو پرداخت کردیم البته یه نقص مدرکی کوچک داشتیم که اونم حل شد. دو هفته نشد کارتم اومد.
کاری به همسرت ندارن، ولی از لحاظ قانونی شما میتونی کفالت مادرت یا خواهرت رو قبول بکنی. من جایی هم در قانون ندیدم که مادرت میلیاردر هم باشه شما معاف نشی. این همه بچه پولدار معاف میشن.

SHADOW1991

Registered User
لایک‌ها
212
درود خدا بر همه
آقایون کسی رو میشناسید کسری مسری دست و پا کنه ؟ ب نکشی افتادیم :|

optis2005

Registered User
لایک‌ها
70
دوستان من یه درس سه واحدیم مونده..سنوات عادیم هم تموم شده
حالا اگر بخوام این سه واحدو پاس کنم معرفی به استاد میره تو سنوات ارفاقی..دانشگاه میگه ترم تابستون تموم شده باید به عنوان ترم مهر برداری!
حالا میخواستم بدونم اگر من تو سنوات ارفاقی فارغ اتحصیل بشم واسه ادامه تحصیل ارشد مشکل به وجود می آید؟
چون طبق بند یک این بخشنامه نمیشه ادامه تحصیل داد تا سربازی برم!!!
http://www.kiau.ac.ir/persian/mdaneshjoei/pdfs/34-235879-91-7.pdf

ولی طبق بند 4 این بخشنامه که جدیدترم هست!! میتونم!!
http://piau.ac.ir/design/piau/http://piau.ac.ir/my_doc/parandnew/AAkhbar/Doc1.pdf

دانشگاه و **** وظیفه اینجا خودشونم نمیدونن قانون چیه
اگر دوستان اطلاعی دارن یا تجربه مشابه ممنون میشم اطلاع بدن چون خیلی نگرانم مشکل پیش بیاد!
خیلی ممنون

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
آقا من غیبت دارم!
دفترچه هم پر کردم، فقط مونده برم دانشگاه کارها رو بکنم و بفرستمش (گویا دانشگاه دهنمون سرویسه)
سوالم اینه که بعد آموزشی و سرویس شدن می تونم گواهینامه بگیرم یا بازم سرویسم؟
بعد خدا بخواد دارم متاهل میشم، امتیازاتش چیه؟ امتیاز داره یا بازم سرویس باید بشیم؟

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
آقا من غیبت دارم!
دفترچه هم پر کردم، فقط مونده برم دانشگاه کارها رو بکنم و بفرستمش (گویا دانشگاه دهنمون سرویسه)
سوالم اینه که بعد آموزشی و سرویس شدن می تونم گواهینامه بگیرم یا بازم سرویسم؟
بعد خدا بخواد دارم متاهل میشم، امتیازاتش چیه؟ امتیاز داره یا بازم سرویس باید بشیم؟

بله میتونید گواهینامه بگیرید.
امتیاز متاهلی هم اینِ که شما شرایط دار میشید و میفرستنتون شهری که خودتون انتخاب میکنید.حقوقتونم یکم زیاد میکنن

mohtasham82

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام
بنده دچار ibs هستم،کسانی که این بیماری رو دارن میدونن که چقدر زجرآوره و با وجود این بیماری حتی یک هفته خدمت هم سخت هستش،هر لحظه ممکنه دچار حمله بشی،چرا با این وجود به این بیماری معافیت تعلق نمیگیره،بیمارانی که ibs دارن از بیمارانی که ibd دارن بیشتر زجر میکشن ولی با این وجود به ibd معافیت تعلق میگیره و به ibs تعلق نمیگیره،مایی که واقعاً با وجود این بیماری نمیتونی سربازیمون رو بریم و غیبت میخوریم و هزار مشکل دیگه واقعاً باید چیکار کنیم،از چه طریق باید پیگیری کرد.
با تشکر

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
با سلام
بنده دچار ibs هستم،کسانی که این بیماری رو دارن میدونن که چقدر زجرآوره و با وجود این بیماری حتی یک هفته خدمت هم سخت هستش،هر لحظه ممکنه دچار حمله بشی،چرا با این وجود به این بیماری معافیت تعلق نمیگیره،بیمارانی که ibs دارن از بیمارانی که ibd دارن بیشتر زجر میکشن ولی با این وجود به ibd معافیت تعلق میگیره و به ibs تعلق نمیگیره،مایی که واقعاً با وجود این بیماری نمیتونی سربازیمون رو بریم و غیبت میخوریم و هزار مشکل دیگه واقعاً باید چیکار کنیم،از چه طریق باید پیگیری کرد.
با تشکر
جساراتاً من اطلاعی از ibs ندارم ولی
موردی که هست زمانیکه قبل خدمت معاف نمیشید.اگر چند بار تجدید نظر هم گذروندید و موفق نشدید.
توی خدمت میتونید باز اقدام کنید در حین خدمت به مراتب راحت تر میگیرن پروسشو

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
سلام
دوستان برادر کوپیک من الان 6 سال غیبت داره
امروز هم یک پیامک اومده که تا 10 روز آینده برو پلیس +10 و تایین تکلیف کن برا ادامه سربازیت
اینا کشکه یا بره دنبالش؟
آخه یکی نیس بگه الان با یه بچه چطور بره خدمت
12 ساعت کار میکنه نمیشه خرج زندگی رو درآورد
لطفا کامل راهنمایی بفرمایید

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
سلام
امروز هم یک پیامک اومده که تا 10 روز آینده برو پلیس +10 و تایین تکلیف کن برا ادامه سربازیت
اینا کشکه یا بره دنبالش؟
خیلی وقتِ که برای غیبت نمیان دنبال افراد
بازم طرف فراری باشه یه عکس ازش دارن الان برادر شما که غیبت کرده چطوری میخوان تشخیص بدن کیه و کدومه نمیدونم والا
در مجموع بعید میدونم مثل گذشته بیان دنبال افرادی که غیبت دارن کمم نیستن 1.5 میلیون نفرن فقط هم گویا برادر شما نیست
شما سومین نفری هستید که میبینم از این sms حرف میزنید.

i.sharifi

کاربر حرفه ای گرافیک و انیمیشن
لایک‌ها
410
سلام
اینا کشکه یا بره دنبالش؟
سلام
طبق صحبت های سردار کمالی در صورت بی توجهی به این پیامک ، اخطاریه دیگری اینبار به صورت مکتوب و از طریق شرکت پست برای مشمولین غایب یا فراری ارسال می کنن و اگر به این اخطاریه هم بی توجهی کنن احتمالا برخورد صورت خواهد گرفت .
اطلاعات تمامی افرادی که به خدمت نرفتند در سیستم ها و سوابق موجود هست و اگر واقعا قرار باشه دستگیر کنن نیازی به عکس شخص غایب یا فراری نیست .
اما مساله اینه که برای دستگیری این تعداد مشمول غایب به صدها نیرو و صرف وقت بسیار نیاز هست؛ آیا این تعداد نیرو در اختیار دارن ؟
و بحث شناسایی محل سکونت فعلی غایبین هم مطرحه . بر فرض مامور نیروی انتظامی هم اعزام کنن به منزل این شخص و حتی با در دست داشتن حکم قانونی در محل جستجو کنن . وقتی با عدم حضور شخص مواجه میشن اقدام بعدیشون چیه ؟
تمام شهر رو کنترل و تلفن شخص رو شنود میکنن بلکه به محل حضورش پی ببرن ؟!

با همه این مسائل و مشکلاتی که سازمان **** وظیفه برای دستگیری غایبین و فراری ها با اون مواجه هست، به هر حال یایداحتمال بدید که شاید راه حلی دارن برای دستگیری این تعداد غایب و فراری .
(**** وظیفه از طریق فروش خدمت سربازی سرمایه قابل توجهی فراهم کرده و شاید بخشی از این مبالغ رو به همین کار یعنی دستگیری غایبین اختصاص بدن)

Morteza470

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود دوستان
بنده متولد 64 نیمه دوم هستم و مدرک تحصیلی هم زیر دیپلم هست. به خاطر مشکلات پزشکی که داشتم همون وقتش برای معافیت پزشکی اقدام کردم ولی پزشکان مجرب! معافیت را قبول نکردند و بنده هم دیگر پیگیرش نشدم و به خدمت هم بنا به مشکلاتی که داشتم و دارم نرفتم.
دیروز یک پیامک از 1100 به این شرح برایم آمده:
مشمول گرامی --- ---- بر اساس اطلاعات موجود شما در سامانه وظیفه عمومی بعنوان مشمول غایب محسوب شده و ضرورت دارد حداکثر ظرف مدت 10 روز به یکی از دفاتر پلیس 10+ مراجعه نمایید بعد از تاریخ مذکور بر اساس ماده 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی با شما رفتار خواهد شد.
دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند که چقدر این پیامک جدی هست و اگر مراجعه نکنم چی میشه و یا بر عکس مراجعه کنم چطور میشه؟
در حال حاضر پول ندارم ولی یک چک برگشتی دارم که یک سالی در دادسرای حقوقی خوابیده آیا میتوانم با استناد به اون مهلتی بگیرم.
هزینه حدودی خرید خدمت بنده چقدر میشه؟
با تشکر

i.sharifi

کاربر حرفه ای گرافیک و انیمیشن
لایک‌ها
410
درود دوستان
بنده متولد 64 نیمه دوم هستم و مدرک تحصیلی هم زیر دیپلم هست. به خاطر مشکلات پزشکی که داشتم همون وقتش برای معافیت پزشکی اقدام کردم ولی پزشکان مجرب! معافیت را قبول نکردند و بنده هم دیگر پیگیرش نشدم و به خدمت هم بنا به مشکلاتی که داشتم و دارم نرفتم.
دیروز یک پیامک از 1100 به این شرح برایم آمده:
مشمول گرامی --- ---- بر اساس اطلاعات موجود شما در سامانه وظیفه عمومی بعنوان مشمول غایب محسوب شده و ضرورت دارد حداکثر ظرف مدت 10 روز به یکی از دفاتر پلیس 10+ مراجعه نمایید بعد از تاریخ مذکور بر اساس ماده 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی با شما رفتار خواهد شد.
دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی کنند که چقدر این پیامک جدی هست و اگر مراجعه نکنم چی میشه و یا بر عکس مراجعه کنم چطور میشه؟
در حال حاضر پول ندارم ولی یک چک برگشتی دارم که یک سالی در دادسرای حقوقی خوابیده آیا میتوانم با استناد به اون مهلتی بگیرم.
هزینه حدودی خرید خدمت بنده چقدر میشه؟
با تشکر

سلام
به نظر این پیامک به دست خیلی ها رسیده اما هنوز مشخص نیست که آیا این بار جدیتی در کار هست یا نه .
معقولانه ترین کار اینه که اگه امکان رفتن به خدمت هست همین حالا اقدام یا حداقل برای معافیت پزشکی باز هم شانستون رو امتحان کنید .
اگر هم امکان پذیر نیست که منتظر باشید و اخبار رو دنبال کنید . اگر دیدید دارن مطابق با قانون رفتار می کنن و عده ای رو دستگیر ، پیش از اینکه به محل شما مراجعه کنن دفترچه رو تکمیل و ارسال کنید .
و اگر که خبری نشد و این پیامک هم فقط در حد حرف بود ، به زندگیتون ادامه بدید .

بالا