برگزیده های پرشین تولز

پرینتر و اسکنر

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از hwt :
البته بگم كه براي كارهاي معمول قطعا ليزري بهتره اما براي چاپ عكس بايد سراغ ليزريهاي گرون قيمت بري كه اصلا صرف نمي كنه .
والا من با همین لیزری عکس زدم ماه!!!!!!!!بستگی به سالم بودن درام و استفاده از تونر فابریک داره!
اگه فابریک نباشه کیفیت میاد پاین

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
hp پرينتر inkjet كاتريج جدا كه مناسب كارهاي سبك باشه داره؟
- يه اطلاعاتي هم درباره پرينترهاي لكس مارك بدين.

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از amin-asemi :
hp پرينتر inkjet كاتريج جدا كه مناسب كارهاي سبك باشه داره؟
- يه اطلاعاتي هم درباره پرينترهاي لكس مارك بدين.
دوست عزيز سري photosmart هاي HP‌كارتريج هاي جدا دارن ، اما نه به اون صورت كه رنگهاي اصلي جداباشن . اين سري يه كارتريج مشكي ،‌يه كارتريج رنگي ، يه كارتريج رنگهاي مكمل و يه كارتريج خاكستري دارن . قيمت مشكي 17 ، رنگي 25 و دو كارتريج ديگه دانه اي 23 است .
ارزون ترين مدل اين سري 7260 است كه قيمتش 78 هزار تومانه .

q3005a_400.jpg

HP Photosmart 7260 اين هم لينك مشخصات .

شماره تلفنهاي ريز در صفحات قبل هست ، مي توني بهشون زنگ بزني و آمار بيشتري بگيري .

akhayyami

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
با تشكر از Jacky عزيز كه با راهنمايي هاي سودمندش كلي حال داد. Jacky جون باز هم ممنون.
پرينتر canon ip4000 فوق العاده است. از هر نظر که فکر کنید انتخاب مناسبیه. (برای مصارف معمولی)
تنها یک اشکال داره و اونهم اینه که وقتي draft پرينت مي گيريد مشكيها را با خاكستري كمرنگ مي گيره (روي كاغذ معمولي) كه اگه نوع كاغذ رو high resolution paper انتخاب كنيد اون مشكل حل ميشه. در اين رابطه يك mail هم براي canon فرستادم كه به محض اينكه جواب بدن به شما هم ميگم ....
:) باز هم Jacky خيلي لطف داري كه اطلاعات پر ارزشتو در اختيار بقيه ميذاري.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
فرق مدل ip4000 با بقيه مدلهاي Pixma فقط در سرعت چاپه؟ فرق اساسيشون چيه؟

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
دفتر خاطرات عزيز فرق اساسي 4000 با بقيه سري ها و تنها فرقش با 3000 در اينه كه علاوه بر 3 كارتريج رنگي و يه مشكي ، يه كارتريج جلادهنده هم براي مشكي داره ، يعني در كل 5 كارتريج داره .

در ضمن از تعاريف شما دوست عزيز متشكرم ، لطف داريد . محبت و دانش دو چيزي هستن كه هر چي بيشتر تقسيمشون كني بيشتر و پربركت تر مي شن .( اگه البته دانشي داشته باشم )

مخلص همه رفقا :)

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
جكي جون من يه بروِشور كنن دستم رسيده ميخواستم بدونم ميدوني حدود 6000دي چنده؟جواب ميده؟

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
راستي يادم رفت.... ورودي كاغذ (كاست) چيه؟
اينجا نوشته:
ورودي دستي: 150 عدد آ4 (OK :) )
کاست:150 برگ آ4 :wacko:

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
ip6000.jpg

اين مدل حدود يك هفته ديگه به بازار مي رسه و قيمتش هم هنوز مشخص نيست .

- تعداد كاتريج هايي كه مي خوره 6 تا است : مشكي ، سه تا رنگي ،‌مشكي جلادهنده و رنگي جلادهنده .

- يك LCD به اندازه 2.5 اينچ داره ، كه عكس هايي رو كه مي خواين پرينت بگيرين ، مي تونين داخل اون ببينين و حتي مقداري edit بكينين . ( مثل بالانس و تنظيم رنگها ، افكتهاي تصويري و... )

- علاوه بر داشتن pict bridge كه امكان اتصال مستقيم دوربين ديجيتال به پرينتر رو فراهم مي كنه ، يك card reader‌هم داره كه بطور مستقيم مي شه كارت حافظه رو داخلش گذاشت و عكسها رو ديد و پرينت گرفت . و تقريبا از تمام انواع كارت هم پشتيباني مي كنه : CompactFlash, Microdrive, SmartMedia , Memory Stick, Memory Stick Pro, SD Card, Multimedia Card,xD-Picture Card¹, Memory Stick DUO, Memory Stick DUO Pro, miniSD Card

- يكي ديگه از قابليت هاي جالبش داشتن Irda است ؛ يعني انتقال از طريق مادون قرمز ، كه شما براحتي مي تونين عكسهايي رو كه با موبايل هم گرفتين ، با اين پرينتر پرينت بگيرين ( بدون نياز به هيچ رابطي و بطور مستقيم )

- دو راه جداگانه براي گذاشتن كاغذ داره ، كه مي تونيد داخل يكي كاغذ معمولي و داخل ديگري كاغذ عكس بذارين و براي مصرفهاي مختلف بين اينها سوييچ كنيد . در هر كدوم 150 تا كاغذ مي شه گذاشت ، كه در كل 300 تا كاعذ مي شه .

- قابليتهاي عمومي سري جديد رو نيز داره مثل : پرينت گرفتن روي دو طرف كاغذ ، پرينت روي سطح CD /DVD

- سرعت صفحاتي كه در هر دقيقه مي زنه پايين تر از مدل 3000 و4000 و5000 است . تقريبا سرعتش نصف اين مدلهاست . يعني اگه سرعت معمول اونها 15 برگ در دقيقه باشه ، سرعت اين حدود 7 صفحه يا كمتر است .
البته 3000 و 4000 جز سري همه كاره canon‌هستن و 5000 و6000 جز سري پرينرهاي مخصوص عكس هستن .

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
بايد چيز جالبي باشه و البته گرو...و..ون! :wacko:

akhayyami

Registered User
لایک‌ها
3
با سلام
ip4000 گفته بودم كه در حالت draft رنگها را كمرنگتر ميزنه. مشكل از من بوده تقصير پرينتر نيست. من علاوه بر اينكه حالت draft را انتخاب كرده بودم duplex printing رو هم فعال كرده بودم كه در اين حالت براي جلوگيري از كثيف شدن پرينتر بوسيله جوهر پشت صفحه ip 4000 خودش ميزان جوهر رو كاهش ميده.
ديشب يكسري dvd printable هم گرفتم و با ip 4000 روشون پرينت كردم. تو اين كار هم كيفيتش فوق العاده است.
Jacky جون باز هم ممنون به خاطر راهنمايي هايي كه كردي. واقعا دستت درد نكنه.
به همه توصيه مي كنم اگه مي خوان يك پرينتر براي مصارف معمولي بگيرن canon ip4000 رو انتخاب كنن. قول ميدم كه پشيمون نميشن.
Jacky همش دارم دعات ميكنم.

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
عزيز جان چند خريدي اين كانن رو؟! بابا شيريني پس چي؟! :D

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
با سلامي دوباره...
من با يكي از دوستان پرينتر بازم صحبت مي كردم ,ميگفت:اصلا اپسون نخريد(آخه من rx 300 پسند كرده بودم)چرا كه نازل هاي آن زود مي گيرد,جوهرش خشك مي شود و اگر هم بخواهيد از هد كلين استفاده كنيد فورا كلي جوهر مي پراند...ولي از كانون بسيار راضي بود .حال مي پرسم پس با اين حساب اگر كانون بگيريم بيشتر به صرفه است,و در ضمن اين مدل جديد 6000 چند قيمت است؟آيا در حد قيمت 200 الي 300 چيزي از كانون مناسب مصارف خانگي و يا دفتري وجود دارد؟يا اينكه منتظر همين 6000 بمانيم كه آرزو هاي ما را برآورده كند؟

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
شما چرا گير دادي به كانن ؟
hp هم چيز خوبيه ها ؟!
من خيلييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييي ازش راضيم :D

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
به نقل از esfandiyar2002 :
با سلامي دوباره...
من با يكي از دوستان پرينتر بازم صحبت مي كردم ,ميگفت:اصلا اپسون نخريد(آخه من rx 300 پسند كرده بودم)چرا كه نازل هاي آن زود مي گيرد,جوهرش خشك مي شود و اگر هم بخواهيد از هد كلين استفاده كنيد فورا كلي جوهر مي پراند...ولي از كانون بسيار راضي بود .حال مي پرسم پس با اين حساب اگر كانون بگيريم بيشتر به صرفه است,و در ضمن اين مدل جديد 6000 چند قيمت است؟آيا در حد قيمت 200 الي 300 چيزي از كانون مناسب مصارف خانگي و يا دفتري وجود دارد؟يا اينكه منتظر همين 6000 بمانيم كه آرزو هاي ما را برآورده كند؟
شما با پايين تر از اين حرفها هم مي توني پرينتر خوب بخري . در پست هاي قبلي يه نگاهي بنداز ، مدلهاي مختلفي با قيمتهاشون معرفي شدن .
كاري بود در خدمتم
موفق باشي :)

akhayyami

Registered User
لایک‌ها
3
دفتر خاطرات پرسيده بود كه من canon ip4000 رو چند گرفتم. عزيز جون من اينو هفته قبل سه شنبه 134 تومن گرفتم. قيمت كه گرفته بودم حدود 132 بود ولي من پيدا نكردم.
hwt هم گفته بود چرا همه گير دادن به كانن. ما كه نمي گيم hp بده. مي گيم كانن هم پرينتر خوبيه.
:happy:
ولي خودمونيم اين ip4000 خيلي چيز رديفيه.

esfandiyar2002 اگه نمي خواي عكسهاي با كيفيت خيلي خيلي خيلي بالا پرينت بگيري و مي خواي براي كارهاي دفتري هم استفاده كني من ip4000 رو پيشنهاد ميدم.

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
ممنون از تمامي دوستان...براي all in one چي پيشنهاد مي كنيد؟

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
در اين مورد بنظرم hp‌ ها جلوتر هستن
1. HP 4255 Cost : 1,550,000 Rls
2.HP 2510 Cost : 3,340,000 Rls
3.HP 2410 Cost : 2,231,000 Rls

اينها جوهر افشان و طبعا رنگي هستن و پاييني ها هم ليزري مشكي

1. HP LaserJet 3380 All-in-One Cost : 6,700,000 Rls
2. HP LaserJet 3030 All-in-One Cost: 4,600,000 Rls
3. HP LaserJet 3015 All-in-One Cost : 3,300,000 Rls

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
باز هم تشكر ميكنم.حال امكان ندارد كه كه يك all in one داشته باشيم كه همان كارايي و كيفيت يك مدل جوهر افشان خوب با كارتريج هاي جداگانه و امكان چاپ با كيفيت عكس و ...داشته باشد؟يعني به معناي واقعي all in one باشد؟خسته شدم از بس كه ديدم هر مدلي يك نقصي دارد كه نمي دانم بيشتر تجاري است يا ناتواني؟
از دوستان به خاطر طرح چنين سوال پيش پا افتاده معذرت مي خوهم و از دوستاني كه پاسخ گو هستند و بودند نهايت تشكر را دارم.

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
دوست عزيز امكان فاكس بودن دستگاه هم برات مهمه ؟
اگه اين برات مهم نيست مي توني يه مدل canon‌ مثل 3000 رو حدود 110 و يه اسكنر خوب هم حدود 50 تا 70 بخري و كارت راه بيفته .

البته اون مساله اي هم كه شما عنوان كردي وجود داره ، يعني يه پرنتر با كيفيت خوب و كارتريج هاي جداگانه ، فكر كنم براي اين مورد باز هم بايد رفت سراغ canon‌ . كلا hp‌ جز شركتهايي است كه سود اصلي اش از لوازم جانبي اش در مياد و لوازم حانبي دستگاهاش مخصوصا براي ما كه در ايران هستيم خيلي گرون در مياد .

بالا