• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پيش فرض ساخت ساختمان 4 طبقه پولادی چقدر در میاد حدودا؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

دوستان گرامی

با توجه به افزایش قیمت ها و دست‌مزدها و ... امروز اگر یک زمین 200 متری داشته باشیم که 60% آن زیربنا مجوز داده شود (120 تا 13 متر) و ضابطه ی ساخت هم 3 طبق روی پیلوت باشه

امروز اگر بخوایم اقدام به ساخت خانه کنیم کم و بیش (می دونم که اختلاف قیمت زیاد هست) با 50 میلیون + و 50 میلیون - کل این ساختمان چقدر هزینه خواهد داشت

(منظورم اجرای پی ساختمان + اسکلت فلزی + سقف + دیوارکشی و پنجره‌ها و درب‌ها + سفیدکاری + کاشی‌کاری و تائسیسات درونی برق و آب و گاز و ...)

حدود قیمت رو نیاز داشتم بدونم

و این‌که به نظرتون اگر این کار رو به پیمانکار بسپاریم بهتر هست یا اینکه خودمون انجام بدیم؟ (پیمانکارها چقدر می گیرن و ...)

با سپاس

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
داداش سلام.من خودم مهندس عمران هستم و تو خوزستان دفتر فنی دارم.الان اسکلت فلزی رو به طور متوسط بین ۹۰۰ تا ۱ میلیون میشه ساخت.البته با این پول میتونی تکمیل کنی و کابینت و کمد و... هم نصب کنی.هر چند متر میخوای بسازی در این عدد ضرب کن،قیمت حدودیش دستت میاد.اگه تخصص داری خودت بسازی بهتره.وگرنه ساختشو بده پیمانکار و مصالحو خودت تهیه کن.اگه کامل بدی دست پیمانکار گرونتر در میاد و امکان داره مصالح خوب به کار نبره.موفق باشی.

Sent from my K00E using Tapatalk

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
داداش سلام.من خودم مهندس عمران هستم و تو خوزستان دفتر فنی دارم.الان اسکلت فلزی رو به طور متوسط بین ۹۰۰ تا ۱ میلیون میشه ساخت.البته با این پول میتونی تکمیل کنی و کابینت و کمد و... هم نصب کنی.هر چند متر میخوای بسازی در این عدد ضرب کن،قیمت حدودیش دستت میاد.اگه تخصص داری خودت بسازی بهتره.وگرنه ساختشو بده پیمانکار و مصالحو خودت تهیه کن.اگه کامل بدی دست پیمانکار گرونتر در میاد و امکان داره مصالح خوب به کار نبره.موفق باشی.

سپاس سعید گرامی

ببنید من اگر سه طبقه 120 متری داشته باشم + پیلوت (که احتمالا می شه پارکینگ) این با متری 900 تومن حدودا چقدر در میاد؟

اگر همین خونه رو با مصالح دیگه یا اسکلت بتونی بسازم چقدر کم تر می شه؟

حدودی می تونید بگید؟

Last edited:

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
خواهش میکنم.حدود ۴۵۰متر باید ساختشو حساب کنی که که با رقم بنده چیزی حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیون هزینش میشه.بتنی هم همین حدودا در میاد البته شاید بتنی متری حدود۵۰ تا ۱۰۰ تومنم بیشتر خرج داشته باشه.

ehsan_iace

Registered User
لایک‌ها
763

سلام
هزینه ساخت اسکلت بتونی حدوداً چقدر درمیاد؟

mr.kazemi

Registered User
لایک‌ها
62
بنای هر طبقه 120 متر غیرمفید میشه و حدودا 100متر مفید؟
یعنی برای 300 متر مفید باید 450 میلیون هزینه کند؟ یعنی هزینه بنای مفید میشه متری 1500؟
سندی که به مالک میدن سه تا صد متر میشه یا پارگینگ و انباری هم به این صد متر مفید هر طبقه اضافه میشه؟
من بنای غیر مفید را تا 700 هم شنیدم.کیفیت 700 خیلی پایین میشه؟

SiSil1

Registered User
لایک‌ها
135
الان متری 1.500 هزینه ساخت میشه یعنی !!!؟ :general210:

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
خدمت دوستان عرض کنم ۱۲۰ متر بنای مفید هر طبقه هست که با تراکم ۶۰ درصد میدن'نورگیر و موارد مشابه جز زیربنا حساب نمیشه'''پارکینگ و انباری هم در طبقه همکف به عنوان پیلوت ساخته میشه که اونم خرجش تقریبا دستکمی از طبقات بالا نداره و مقداری کمتری میشه''
ساخت بنای مفید متری ۷۰۰ در حال حاضر با توجه به اینکه تو کار فنی هستم اصلا امکان نداره''مگه اینکه از بدترین مصالح استفاده کنی و خیلی چیزها مثل کابینت و'''' رو حذف کنی'''الان بطور متوسط اسکلت چه فلزی و چه بتنی متری ۱میلیون هزینه داره'''حالا یه مقدار بالاتر یا پایین تر'''به نظرم هر چه زودتر آدم بسازه بهتره'''هر ساله علاوه بر افزایش دستمزد و مصالح''هزینه نقشه و پروانه هم اضافه میشه''همین امسال تو خوزستان نقشه حدود ۲۵ درصد گرون شد'''

بازگشت

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
خدمت دوستان عرض کنم ۱۲۰ متر بنای مفید هر طبقه هست که با تراکم ۶۰ درصد میدن'نورگیر و موارد مشابه جز زیربنا حساب نمیشه'''پارکینگ و انباری هم در طبقه همکف به عنوان پیلوت ساخته میشه که اونم خرجش تقریبا دستکمی از طبقات بالا نداره و مقداری کمتری میشه''
ساخت بنای مفید متری ۷۰۰ در حال حاضر با توجه به اینکه تو کار فنی هستم اصلا امکان نداره''مگه اینکه از بدترین مصالح استفاده کنی و خیلی چیزها مثل کابینت و'''' رو حذف کنی'''الان بطور متوسط اسکلت چه فلزی و چه بتنی متری ۱میلیون هزینه داره'''حالا یه مقدار بالاتر یا پایین تر'''به نظرم هر چه زودتر آدم بسازه بهتره'''هر ساله علاوه بر افزایش دستمزد و مصالح''هزینه نقشه و پروانه هم اضافه میشه''همین امسال تو خوزستان نقشه حدود ۲۵ درصد گرون شد'''

بازار مسکن هنوز هم راکده . علل الخصوص برای متراژهای بالا که خریدار کم پیدا میشه .
شما شرایط رو چطور میبینی ؟

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
خیلی از مردم به امید ارزانتر شدن فعلا خرید نمیکنن'''ولی به نظرم مسکن ارزانتر نمیشه'''تازه احتمال داره مقدار کمی هم بره بالا'''در حال حاضر فقط خرید و فروش متراژ کم رونق داره''حتی تو تهران زیر ۵۰ متر بهتر فروش میره

mr.kazemi

Registered User
لایک‌ها
62
من پیگیر پروانه ساخت زمینی بودیم که در اون منطقه،شهرداری با توجه عرض کوچه و ... بین 60 تا 70 درصد مساحت زمین پروانه ساخت میداد که سازنده می تونست از این درصد تخطی کنه و بیشتر بسازه تا هنگام فروش سود بیشتری ببره.
فرض می کنیم که برای زمین 200 متری مجوز 60 درصد بدن؛یعنی 120 متر بنای هر طبقه که از این 120 متر،راه پله و اتاق آسانسور کم خواهد شد.که حدودا 100 تا 105 متر مساحت مفید هر طبقه خواهد شد.
سال قبل پیمانکاران بنای غیر مفید با کیفیت متوسط را با قیمت متری 700 هزار هم می ساختند.هزینه ساخت هر طبقه 120 متر در متری 700 هزار میشه 840 هزار تومان و به سازنده بابت این طبقه 100 متر سند تحویل خواهد شد.
من چون تجربه ساخت نداشته ام نمی تونم جزییات این نوع ساخت را بگم.اما ساخت متری 700 هزار تومانی فاقد کابینت و پکیج می باشد.

amin_anzio

Registered User
لایک‌ها
109
من فکر میکنم بسته به منطقه بشه با کیفیت پایین تر با متری 700 ساخت ولی چون خودم کننده نیستم به هیچ عنوان نمیتونم نظر قطعی بدم و حتما دوستان اهل فن بهتر میدونند.
من فقط از روی مقایسه ی قیمت ها در برخی مناطق میگم که باید بشه با حدود 700 ، 800 هم ساخت. چون مثلا در قسمت هایی از کیان مهر استان البرز الان خونه ی نوساز هست 120 متری هر متر 1.400 .که کلا هم 4 طبقست. یعنی هر طبقه 168 تومن و 4 تاش رو هم 672 تومن.
خوب پس سازنده که 4 طبقه ی 120 متری ساخته ، هر متر هم 1 میلیون هزینه کرده شده 480 میلیون + 200 میلیون قیمت زمین 680 میلیون براش درومده و الان داره 4 طبقه رو 672 میلیون میفروشه سودش کجاست؟! تازه خواب پول رو حساب نکردم.
احتمالا دوستانی که میگند متری 1 تومن دارند با مصالح استاندارد و با کیفیت کار میکنند و اون ها که من گفتم غیر استاندارد و بی کیفیت میسازند یا من دارم در جایی از محاسباتم اشتباه میکنم. شاید هم این ها چون مشتری نیست دارند زیره قیمت و با ضرر میفروشند . نمیدونم..

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
من فکر میکنم بسته به منطقه بشه با کیفیت پایین تر با متری 700 ساخت ولی چون خودم کننده نیستم به هیچ عنوان نمیتونم نظر قطعی بدم و حتما دوستان اهل فن بهتر میدونند.
من فقط از روی مقایسه ی قیمت ها در برخی مناطق میگم که باید بشه با حدود 700 ، 800 هم ساخت. چون مثلا در قسمت هایی از کیان مهر استان البرز الان خونه ی نوساز هست 120 متری هر متر 1.400 .که کلا هم 4 طبقست. یعنی هر طبقه 168 تومن و 4 تاش رو هم 672 تومن.
خوب پس سازنده که 4 طبقه ی 120 متری ساخته ، هر متر هم 1 میلیون هزینه کرده شده 480 میلیون + 200 میلیون قیمت زمین 680 میلیون براش درومده و الان داره 4 طبقه رو 672 میلیون میفروشه سودش کجاست؟! تازه خواب پول رو حساب نکردم.
احتمالا دوستانی که میگند متری 1 تومن دارند با مصالح استاندارد و با کیفیت کار میکنند و اون ها که من گفتم غیر استاندارد و بی کیفیت میسازند یا من دارم در جایی از محاسباتم اشتباه میکنم. شاید هم این ها چون مشتری نیست دارند زیره قیمت و با ضرر میفروشند . نمیدونم..
دوست عزیز شک نکن این اختلاف قیمت بخاطر تفاوت در کیفیت ساخت و مصالح و سایر موارد هست'''الان ساختمان معمولی آجری که به شناژ قیام معروفیه رو متری ۵۰۰ می‌سازند'''اسکلت خوب که جای خودش'''شما اگه بدانید که تعدادی از پیمانکاران برای ارزانتر تمام شدن ساختمان چه کارهایی میکنند هیچوقت ازشون ساختمان نمیخرید مگر اینکه ازش مطمئن باشید

SiSil1

Registered User
لایک‌ها
135
بخوای ارزون بسازی کفش متری چند در میاد سعید خان؟

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
بخوای ارزون بسازی کفش متری چند در میاد سعید خان؟
بستگی به خیلی چیزا داره که ارزانتر دربیاید'مثلا استفاده از کاشی و سرامیک و موزاییک درجه ۳'''یا زدن کابینت فلزی بجای mdf'''یا مثلا شیر آلات و وسایل برقی درجه پایین تر''شاید متری ۱۰۰ تومنم کمتر در بیاد''ولی اگه کسی بخواد برای خودش بسازه ارزش نداره خونشو خراب کنه''چون میخواد یه عمر توش زندگی کنه'''با توجه به اینکه ساخت و ساز همیشه در حال گرونتر شدنه'''الان با کیفیت بسازی بهتره تا بی کیفیت بسازی و بعدا بخوای کلی هزینه مرمت و تعمیر بدی'

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
دوستان الان هزینه ساخت برای اسکلت فلزی و بتنی متری چند درمیاد؟نسبت به پارسال فرقی کرده؟
هزینه ساخت اسکلت معمولی(همون بنایی)بصورت کامل چند درمیاد؟
هزینه پروانه ساخت برای زمین 200 متری با تراکم 60% و 2 طبقه روی پیلوت با اسکلت بتنی یا فلزی حدودا چند درمیاد؟برای کلانشهری مثل اصفهان و شیراز و اهواز میخاستم
پروانه ساخت اسکلت 2 طبقه معمولی(یک طبقه روی همکف) حدودا چند درمیاد؟

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,551
دوستان الان هزینه ساخت برای اسکلت فلزی و بتنی متری چند درمیاد؟نسبت به پارسال فرقی کرده؟
هزینه ساخت اسکلت معمولی(همون بنایی)بصورت کامل چند درمیاد؟
هزینه پروانه ساخت برای زمین 200 متری با تراکم 60% و 2 طبقه روی پیلوت با اسکلت بتنی یا فلزی حدودا چند درمیاد؟برای کلانشهری مثل اصفهان و شیراز و اهواز میخاستم
پروانه ساخت اسکلت 2 طبقه معمولی(یک طبقه روی همکف) حدودا چند درمیاد؟
نمیدونم چند در میاد ولی همه ی مصالح به شدت کاهش قیمت داشته و همینطور هم روند نزولی داره. سیمان هرکیسه پارسال 10 هزار تومن بود الان شده 5 هزار تومن. آهن آلمینیوم چوب همه چی کاهش قیمت داشته

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
نمیدونم چند در میاد ولی همه ی مصالح به شدت کاهش قیمت داشته و همینطور هم روند نزولی داره. سیمان هرکیسه پارسال 10 هزار تومن بود الان شده 5 هزار تومن. آهن آلمینیوم چوب همه چی کاهش قیمت داشته
قیمت سیمان مگه همین چندماه پیش نبردنش بالا؟شیرآلات و شیشه و MDF و کاشی سرامیک و کاغذ دیواری و..هم کاهش داشته؟من فقط شنیدم که میلگرد وامثالهم اومده پایین
اگر اینطور باشه که قیمت ساخت فلزی و بتنی باید کمتر از700 در بیاد

hajilari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
یه خانه کلنگی دارم که زمینش 160 متره میخواهم سه طبقه روی پیلوت و کلا سه واحد بسازم
حدود 110 میلیون پول نقد دارم و پول دیگه ای ندارم
می خواهم بسازم اما میترسم که توش کم بیارم و نتونم تمامش کنم و شنیدم وام هم داده نمیشه؟ آیا واقعیت داره که وام نمیدن اگه وام بگیرم برای هر طبقه و با این پولی که دارم میتونم بسازمش؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
طبقه اول و دومش و بسازم طبقه سوم توکاریش مهم نیست چون در حال حاضر لازم ندارم
باتشکر

بالا