برگزیده های پرشین تولز

پیشنهاد برای خرید کیس مخصوص بازی با 4 میلیون

mohammadmum

Registered User
لایک‌ها
85
گفته هاي علي آقا تاييد ميشه از کارتي هم که پيشنهاد دادن غافل نشو همچنين منم پيشنهاد ميکنم که از هزينه هاي اضافي جلوگيري کن و بيشتر روي قطعات اصلي هزينه کن.

mahdishaham

Registered User
لایک‌ها
21
خب
بالاخره این سه صفحه رو تونستیم یه نگاه اجمال بندازیم :)
دوستمون Hessam 3 تقریبا کانفیگ خوبی رو پیشنهاد کردن
حالا بنده هم دیدم شما داری انقدر هزینه میکنی گفتم اون اندک تجربه مون هم در اختیار بذاریم که ان شا ا... خرید موفقی داشته باشید
از راهنمایی و پیشنهاداتتون بسیار ممنونم
خودم هم نیاز نمیبینم که هزینه های اضافی بکنم,میتونم از چندتا هزینه های اضافی مثل کیس بزنم و یک مانیتور خیلی خوب نه ولی LED فول اچ دی LG بگیرم
تا هزینه ای که میکنم بتونم نتیجه اش رو خوب ببینم
راستش سنگین برنامه که میخوام باهاش کار کنم AutoCad هست که فکر نکنم نیازی به SSD داشته باشه !!
SSD یه چیزیه که نیازی آنچنانی بهش ندارم ولی خیلی دوست دارم داشته باشم !

همچنین چون اطلاعات اجمالی درباره آورکلاک کردن دارم,هنوز نتونستم توش نیازی پیدا کنم.
اونم به این خاطر که شنیدم عمر قطعه رو کم میکنه! در این ضمینه اگه بهم اطلاعات بدید خیلی ممنون میشم

در آخر هم CPU رو همون 4770 میگیرم یا مدل K
VGA هم همون gtx 770 واقعا بازدهی خیلی خوبی داره
main هم همون z87
ram هم A-DATA گیمینگ

بقیه لوازم مثل کیس و کولر هم سعی میکنم بهشون اقتصادی نگاه کنم تا بتونم مانیتور بگیرم
بعلاوه اینکه یه موس خوب گیمینگ مثل لاجیتک با پدموس خوب بگیرم که لازم میشه :D

توی بودجه فکرم توی 5/6 تومنه البته الان :D
اگه بخوام سال بعد بخرم بیشتر از اینها خواهد بود ان شاالله

mahdishaham

Registered User
لایک‌ها
21
گفته هاي علي آقا تاييد ميشه از کارتي هم که پيشنهاد دادن غافل نشو همچنين منم پيشنهاد ميکنم که از هزينه هاي اضافي جلوگيري کن و بيشتر روي قطعات اصلي هزينه کن.
ممنون
خودم شدیدا با هزینه های اضافی مخالفم !
سعی میکنم همین کارو بکنم که بیشتر قطعات اصلی رو اولویت قرار بدم

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
خب ببینید بحث اورکلاک خودش خیلی گسترده اس ولی نکته ای که میتونم به طور قاطع خدمتتون عرض کنم اینه که شما وقتی cpu سری k میخرید میتونید به طور استاندارد (تضمین خود اینتل) تا یه حدی اورکلاکلش کنید. مثلا حد استاندارد 4770k فکر می کنم 4500mhz هست ( یعنی بسته به تجهیزات میشه تا 6ghz هم اور کرد اما هم کولر خیلی قوی میخواد هم اینکه ممکنه عمر قطعه بیاد پایین) اما نکته اینه که 3.5ghz انقدر زیاد هست که جواب هرکاری رو تا 1 2 سال آینده میده ! برای همین میگم میتونید main ای بگیرید که چیپ ارزون تری داره و فعلا اورکلاکش نکنید، اینطوری حدود 600 700 تومن از هزینه تون میاد پایین. هارد ssd هم خب کنار i7 کولاک میکنه خصوصا در اجرا و کار با برنامه ها ! اما من پیشنهاد میکنم اون رو هم بذارید بعدا یه 256 خوبش مثل مدلهای کروشیال یا سامسونگ بگیرید
رم گیمینگ هم با mainboard ای که میخواین بخرین حتما چک کنید که به هم بخورن تا بتونید روی فرکانس بالا اورشون کنید

در مورد مانیتور و موس و کیبورد و کیس به نظر من اولویت رو بذارید روی قطعات داخل کیس.

mahdishaham

Registered User
لایک‌ها
21
خب ببینید بحث اورکلاک خودش خیلی گسترده اس ولی نکته ای که میتونم به طور قاطع خدمتتون عرض کنم اینه که شما وقتی cpu سری k میخرید میتونید به طور استاندارد (تضمین خود اینتل) تا یه حدی اورکلاکلش کنید. مثلا حد استاندارد 4770k فکر می کنم 4500mhz هست ( یعنی بسته به تجهیزات میشه تا 6ghz هم اور کرد اما هم کولر خیلی قوی میخواد هم اینکه ممکنه عمر قطعه بیاد پایین)
پس میشه گفت تا اون حدی که خود سازنده اجازه به اورکلاک کردن میده,مثلا برای آی سون 4770k تا 3.9 GHz اجازه اورکلاک کردن داده
اگه من تا 3.9 GHz اینو اورکلاک کنم,از عمر قطعه کم نمیشه و بیشتر از اونه که خطر ساز میشه واسه قطعه
برای کارت گرافیک هم همینطور

ولی من که میخوام هزینه کنم,دوست دارم همین اول همه هزینه های اصلی رو انجام بدم
مثلا main خوب بگیرم که هم بتونه توی اورکلاک کمکم کنه و بتونه رم گیمینگ با فرکانس 2400 رو پاسخگو باشه
قطعا باید پاور قوی تری هم خریداری بشه که بالا بردن ولتاژ توسط اورکلاک رو ساپورت کنه و نزنه همه قطعات رو آبگوشت کنه :D

با این قطعات خداییش نمیشه مانیتور فول اچ دی نگیرم :D

یه سوال از همه دارم :

رم 8 گیگ با فرکانس 2400 گیمینگ (همونیکه صفحه ی قبله) تا 4/5 سال دیگه کافیه ؟

Hessam 3

Registered User
لایک‌ها
301
رم 8 گیگ با فرکانس 2400 گیمینگ (همونیکه صفحه ی قبله) تا 4/5 سال دیگه کافیه ؟

نه آقا! دو سال دیگه رم های DDR4 میاد با فرکانس های پایه ی بیش از 3000 مگاهرتز و این رم ها از رده خارج میشه کلاً! :D

mahdishaham

Registered User
لایک‌ها
21
یعنی این هزینه رو بکنم,سال بعد سیستم قدیمی میشه ؟ :|

mahdishaham

Registered User
لایک‌ها
21
2 سال بعد؛ قدیمی که نه! اما میشه واسه نسل قبل!

نظر شما درباره PS4 چیه ؟ :D
البته هک شده

شوخی میکنم,آزادی و راحتی بازی کردن تو کنسول وجود وجود نداره

حالا جدا از شوخی نظرتون درباره PS4 چیه ؟
کاراییش,بازدهیش کیفیت و این مسائل

Hessam 3

Registered User
لایک‌ها
301
نظر شما درباره PS4 چیه ؟ :D
البته هک شده

شوخی میکنم,آزادی و راحتی بازی کردن تو کنسول وجود وجود نداره

حالا جدا از شوخی نظرتون درباره PS4 چیه ؟
کاراییش,بازدهیش کیفیت و این مسائل

خوبه. فکر نکنم هک شده باشه... اما از ایکس باکس بهتره.

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
در مورد اورکلاک عرض کردم 3370K و 4770K اگر همه چی درست انجام بشه تا 4.5GHZ میشه به صورت stable و اورکلاکشون کرد (رکورد جهانی اورکلاک 3370k فکر می کنم فرکانس بالای 7ghz باشه ! )
ولی مساله اینه که 3.5 انقدر زیاد هست که تا 1 2 سال آینده شما رو راضی نگه داره ... حالا بعدش میتونید هزینه کنید برای اورکلاک!

در مورد کنسول هم اگر بازی میخواین بکنین 100 درصد کنسول بگیرید بهتره، اما pc هم بازی کردن و هم کارکردن باهاش یه طعم دیگه ای داره که کنسول هیچوقت نمیتونه انطور باشه!
از این نظر که حس کنید بهترین pc رو دارید بیشتر از 2 سال روش حساب نکنید چون تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفته و چیزهای خیلی بهتری در راه هست اما نفی کننده این هم نیس که اگر فرضا رم فرکانس 3000 اومد فرکانس 2400 خیلی پایین باشه! اما خب مثلا ممکنه 3 سال دیگه همین موقع نتونید بهترین بازی اون موقع رو روی بهترین performance اش بازی کنید!

mahdishaham

Registered User
لایک‌ها
21
از این نظر که حس کنید بهترین pc رو دارید بیشتر از 2 سال روش حساب نکنید چون تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفته و چیزهای خیلی بهتری در راه هست اما نفی کننده این هم نیس که اگر فرضا رم فرکانس 3000 اومد فرکانس 2400 خیلی پایین باشه! اما خب مثلا ممکنه 3 سال دیگه همین موقع نتونید بهترین بازی اون موقع رو روی بهترین performance اش بازی کنید!

در مورد اورکلاک ممنون
در مورد PC هم,,تنها هدفم از خریدش بازی هست و بس !
نمیدونم اگه بجاش PS4 بخرم اشتباه کردم یا نه
نمیدونم PS4 تا چند سال آینده رو ساپورت میکنه
بازم به خودم میگم اینقدر هزینه بشه ولی 2 سال دیگه اندازه سوسک ارزش نداشته باشه یکم تو ذوقم میزنه:blush:

آقا حسام,و شما علی آقا با خرید کنسول(PS4 یا One) بجای PC موافقید ؟
بقیه دوستان هم نظرشونو بگن استقبال میکنم

David Zheng Zhi

Registered User
لایک‌ها
106
4‏ میلیون میخوای بدی پی سی که بیشینی باش کرایسیس بازی کنی دادا؟!!! :blink: یه چیزی بد بگم البت این فقط نظره منس ! بنظره من اصن پی سی مال گیم نیس بقیه چیزایم که میبینی همش النگ دلنگ شرکتاس برا کاسبی خودشون ... بد میگم چرا ... کسی که اسم گیمر میذاره رو خودش یعنی هر بازی که جلوش میذارن باید بتونه بازی کنه و علاوه بر اون نقاط ضعف و قوتشو متوجه بشه و اون بازیو بفهمه نه اینکه فقط بازی کنه و ذوق کنه !!! اگه دیده باشی اکثر کسایی که با کامپیوتر بازی میکنن فقط میتونن سبکایی مثل اف پی اس یا همون اول شخص خودمون یا استراتژیک و نهایت اکشن و ریسینگ حالا با مخلفاتش بازی کنن باز اگه دیده باشی فقطم فکر برد و باختن و فقط دوس دارن بازیو تمومش کنن !!! اسم اینو فقط میشه عشق گیم گذاشت ... این تا اینجا راجبه گیم و گیمر ! حالا, اون گیمری که از یه بازی فقط دنبال گرافیکشه و فقط گرافیکش به چشش میاد اسم خودشم گذاشته گیمر!, این یه گیمر حرفه ای نیس شایدم اصن گیمر نیس !!! چون تو یه بازی گرافیک رده سوم و به خودش اختصاص میده به شخصه بعد از 21-2 سال بازی مفید این نظرمه کاریم به کسی ندارم هرکی هرچی میخواد بگه !!! بنظره من تو یه بازی اول داستان مخصوصن اگه متفاوت باشه دوم گیم پلی مخصوصن اگه نو باشه سوم گرافیک و .... اینو وقتی میفهمی که بیای یه بازی مثل آنچارتد یک و بازی کنی که گرافیک آنچنانی نداره بعد بیای یه بازی مثل فارکرای دو با این تفاوت که گرافیکش فوق العاده باشد و بازی کنی مثال خیلی هست که بزنم برات ولی تا وقتی که به اون تجربه نرسی و فقط دنبال گرافیک باشی فایده نداره ... شما وقتی یه بازی مثل آنچارت یا مثلن یه بازی مثل آلن ویک یا هونلی اسورد و بازی کنی میبینی که این بازیا با اینکه روند خطی دارن ولی نه تنها خسه کننده نمیشن که هرلحظه بیشتر مشتاق به ادامه دادنش میشی ! این یعنی ارزش یه بازی !!! حالا بیا یه بازی مثل استار وارزو بازی کن ! پس یه بازی اگه گرافیک فوق العاده ایم نداشته باشد ولی داستانش قابل قبول باشد قابل بازی کردنه ولی اگه داستان نداشته باشه منظور اینکه داستانش دروی وری باشه اساسن بدون روحس ... این تا اینجا ! حالا اینکه گفتی ps3 دیگه قدیمی شده و اون قدرت و کشش و نداره به هیچ وج قبول ندارم ! اگه بخاطره کرایسیس میگی که کرایسیس یه بازی مولتی پلتفروم ! چرا بازیای انحصاریشو نیمیبینی؟!! مثلن همین آخری؟!! تازه همه اینا در حالیس که هنوز هیچ استیو بازی سازی نیومده از تمام قدرتش استفاده کنه !!! بنظره من همین ps3 هنوزم میتونه با اون سیستم شما که میخوای چارتا بالاش بسولفی مقابله کنه ! خلاصه اینکه تا وقتی که استدیوهایی مثل ناتی داگ و کوانتم بریک دارن براش بازی میسازن ps3 هیچوقت قدیمی نمیشد ! اینهمه گفتم و سرتو درد اوردم تا آخر سر نظرمو بدم و شما درک مطلب کنی و نری 4 میلیون پول بی زبوندو بدی بالا سیستمی که ممکن چار صبای دیگه دوتا قطعه جدید تر بیاد و مال شما قدیمی بشه اونم با بازیای محدود ..... بنظره بنده الان یه ps3 بگیر بقیه پولتم بذا بانک ! بذار تا ps4 بیاد یه مدت از زمان لانچش بگذره نقات ضعف و قوتش در بیاد بعد دودوتا چارتا کن با توجه به اونا و سلیقت و دلت یکی از کنسولای نسل بعدو انتخاب کن مطمعنم باش که هک میشن دیرو زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد تا اون موقع ام با ps3 ت حال کن .....

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
در مورد اورکلاک ممنون
در مورد PC هم,,تنها هدفم از خریدش بازی هست و بس !
نمیدونم اگه بجاش PS4 بخرم اشتباه کردم یا نه
نمیدونم PS4 تا چند سال آینده رو ساپورت میکنه
بازم به خودم میگم اینقدر هزینه بشه ولی 2 سال دیگه اندازه سوسک ارزش نداشته باشه یکم تو ذوقم میزنه:blush:

آقا حسام,و شما علی آقا با خرید کنسول(PS4 یا One) بجای PC موافقید ؟
بقیه دوستان هم نظرشونو بگن استقبال میکنم

اگر هدفتون گیمینگ هست همونطور که دوستمون مفصلا گفتن ، بهترین و عاقلانه ترین انتخاب گرفتن کنسول هست. ps4 که ایده آله اگر صبر کنین براش اما Ps3 هم حتی خیلی خوبه !
حتی اگر بخواین بیشتر هم خرج کنید سر کنسول میتونید بقیه هزینه رو بزارید روی یه display خوب ! یه LED بزرگ بگیرید باهاش بازی کنید! :دی

4‏ اون گیمری که از یه بازی فقط دنبال گرافیکشه و فقط گرافیکش به چشش میاد اسم خودشم گذاشته گیمر!, این یه گیمر حرفه ای نیس شایدم اصن گیمر نیس !!! چون تو یه بازی گرافیک رده سوم و به خودش اختصاص میده

آقا من با این حرفت خیلی حال کردم ! نشون دادی نسل گیمرهای واقعی هنوز منقرض نشده :D
واقعا درسته چون جدیدا خیلی از گیم هایی که گرافیک های خیلی خفتی ارائه میدن از خیلی چیزهای دیگه غافل میمونن! داستان ، گیم پلی ... !
ضمن این که همیشه کنسول خروجی خیلی بهتری رو از پی سی در هر شرایطی ارائه میده

mahdishaham

Registered User
لایک‌ها
21
اگر هدفتون گیمینگ هست همونطور که دوستمون مفصلا گفتن ، بهترین و عاقلانه ترین انتخاب گرفتن کنسول هست. ps4 که ایده آله اگر صبر کنین براش اما Ps3 هم حتی خیلی خوبه !
حتی اگر بخواین بیشتر هم خرج کنید سر کنسول میتونید بقیه هزینه رو بزارید روی یه display خوب ! یه LED بزرگ بگیرید باهاش بازی کنید! :دی

ممنون از شما بزرگوار
تا الان که به همین نتیجه رسیدیم که کنسول بهتره
درباره پیشنهاد دومتون شدیدا موافقم :D

mahdishaham

Registered User
لایک‌ها
21
4‏ میلیون میخوای بدی پی سی که بیشینی باش کرایسیس بازی کنی دادا؟!!! :blink: یه چیزی بد بگم البت این فقط نظره منس ! بنظره من اصن پی سی مال گیم نیس بقیه چیزایم که میبینی همش النگ دلنگ شرکتاس برا کاسبی خودشون ... بد میگم چرا ... کسی که اسم گیمر میذاره رو خودش یعنی هر بازی که جلوش میذارن باید بتونه بازی کنه و علاوه بر اون نقاط ضعف و قوتشو متوجه بشه و اون بازیو بفهمه نه اینکه فقط بازی کنه و ذوق کنه !!!
بسیار عالی

ممنون از راهنماییت دوست بزرگوار
از حرفای شما اینو فهمیدم که واسه بازی پول به کامپیوتر ندم,که اونم تا 2 سال قدیمی بشه !
و اینکه کنسول عاقلانه تر و اقتصادی تره
--------------------------------------------------
خودمم وقتی مافیا 2 بازی میکردم خیلی احساس خوبی داشتم,با اینکه با گرافیک عالی و بالاترین جزئیات بازی نمیکردم,اما از داستان بازی,روند پیشروی بازی و گیم پلی + اوپن بودن بازی خیلی احساس خوبی بهم منتقل میکرد,این بازیرو نزدیک 30 ساعت بازی کردم و خسته نشدم و یه اتفاق بدی افتاد که نتونستم ادامه شو بازی کنم چون خیلی پیشرفت کرده بودم دیگه حوصله از اول بازی کردنو نداشتم
یه گیمر باید بتونه حداقل 30 تا بازی روکه بازی کرده رو تحلیل کنه و نقاط ضعف و قوتشو بگه تا سازنده بهتر کارشو انجام بده

منم با نظر شما موافقم که اول داستان بعد گیم پلی و بعدش گرافیک

برای اسنایپر هم همون اتفاقی افتاد که گرافیک خیلی خوبی داره ولی دستان جالبی نداره,به شخصه بعد از یک ساعت بازی کردن دلم نمیخواست بازی کنم

من خودم ps3 رو خیلی دوست داشتم و خیلی قبل تر از اینا میخواستم بخرم,اما گفتم بزار پولم بیشتر بشه و یه کامپیوتر قدرتمند بگیرم,متاسفانه اون موقع افرادی مثل شماها نبودن که مشاوره خوبی بدن و درست راهنماییم کنن.اما بنظر خودم صبر کنم تا موقع لانچ PS4 و بعد از گذشت مدت کوتاهی اونو بخرم (ایشالا هک میشن)
خیلی استفاده کردم ممنون

David Zheng Zhi

Registered User
لایک‌ها
106
اگر هدفتون گیمینگ هست همونطور که دوستمون مفصلا گفتن ، بهترین و عاقلانه ترین انتخاب گرفتن کنسول هست. ps4 که ایده آله اگر صبر کنین براش اما Ps3 هم حتی خیلی خوبه ! حتی اگر بخواین بیشتر هم خرج کنید سر کنسول میتونید بقیه هزینه رو بزارید روی یه display خوب ! یه LED بزرگ بگیرید باهاش بازی کنید! :دی آقا من با این حرفت خیلی حال کردم ! نشون دادی نسل گیمرهای واقعی هنوز منقرض نشده :D واقعا درسته چون جدیدا خیلی از گیم هایی که گرافیک های خیلی خفتی ارائه میدن از خیلی چیزهای دیگه غافل میمونن! داستان ، گیم پلی ... ! ضمن این که همیشه کنسول خروجی خیلی بهتری رو از پی سی در هر شرایطی ارائه میده
ما کوچیک شمایم قربان ‏,‏ درس پس میدیم ‏...‏ دقیقا ‏‏! در حقیقت یجورایی کل بازیو فدای گرافیک میکنن ‏....

بالا