برگزیده های پرشین تولز

چرا جدیدا دارو خونه ها قیمت بالاتر از اون چیزی که قیمت زده میفروشند؟

hamedkhatar

Registered User
لایک‌ها
23
سلام
چرا مملکت اینطوری شده؟
تو این چند روز من از دو تا داروخانه مختلف دارو خریدم ولی بعد دیدم که قیمت چیز دیگه ایه
اولش دو تا شربت منیزیم هیدروکساید خریدم تا رفتم تو دارو خونه گفتم منیزیم هیدرکساید میخوام همون اول گفت 1000 تومان منم گفتم خوب دو تا بدید بعد رفتم خونه دیدم روش نوشته 800 تومان
دو تا بسته قرص 50 تایی هم ال-کارنیتین خریدم 6000 تومان بعد دیدم روش نوشته 5000 تومان
هر دو جنس هم ایرانی هستند پس نمیشه گفت دلار گرون شده و ....

حالا میخوام بدونم کار اینها درست و مجازه؟
اگه نه من کجا میتونم گزارش بدم؟ اصلا جایی هست که زنگ بزنیم پیگیری کنند؟
اینطوری نمیشه که همه بخواند ملت رو سر کیسه کنند :mad:

WISE

Registered User
لایک‌ها
6,739
با 124 تماس بگیرید و گزارش بدید

aras71

Registered User
لایک‌ها
38
چون حروم زاده اند ویتامین ث ایرانی هرچی روش قیمت زده باشه 400 تومن گرون تر می فروشند

mehdi_2006

Registered User
لایک‌ها
34
جنس ار قبل دارند و چون قیمت مرتب بالا میره جنس قبلی رو به قیمت جدید میدن
قابل پیگیری هست و در ضمن پشتکارتون در احقاق حقتون هم قابل تقدیره//

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
سلام
چرا مملکت اینطوری شده؟
تو این چند روز من از دو تا داروخانه مختلف دارو خریدم ولی بعد دیدم که قیمت چیز دیگه ایه
اولش دو تا شربت منیزیم هیدروکساید خریدم تا رفتم تو دارو خونه گفتم منیزیم هیدرکساید میخوام همون اول گفت 1000 تومان منم گفتم خوب دو تا بدید بعد رفتم خونه دیدم روش نوشته 800 تومان
دو تا بسته قرص 50 تایی هم ال-کارنیتین خریدم 6000 تومان بعد دیدم روش نوشته 5000 تومان
هر دو جنس هم ایرانی هستند پس نمیشه گفت دلار گرون شده و ....

حالا میخوام بدونم کار اینها درست و مجازه؟
اگه نه من کجا میتونم گزارش بدم؟ اصلا جایی هست که زنگ بزنیم پیگیری کنند؟
اینطوری نمیشه که همه بخواند ملت رو سر کیسه کنند :mad:

روي سوسپانسيون منيزيم نوشته 840 نه 800
داروخانه حق فني مي تونه بگيره معادل 15 درصد كه اونوقت قيمت دارو مي شه 1008 تومن
ال- كارنيتين 250 قيمت رسميش همون 6000 تومنه 50 تاش اگه روي جعبه دارو قيمتش ثبت نشده بخاطر خريد قبلي بودن داروست- حق فني هم نگرفته

اگه شاكي باشيد بايد به معاونت دارو و غذاي دانشگاه استان محل سكونتتان مراجعه كنيد

aras71

Registered User
لایک‌ها
38
ال- كارنيتين 250 قيمت رسميش همون 6000 تومنه 50 تاش اگه روي جعبه دارو قيمتش ثبت نشده بخاطر خريد قبلي بودن داروست- حق فني هم نگرفته

اگه شاكي باشيد بايد به معاونت دارو و غذاي دانشگاه استان محل سكونتتان مراجعه كنيد
ویتامین ث چی؟
من 3-4 ساله همیشه کل داروخانه ها گرون تر می دهند .اون که دیگه حق فنی نداره

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
جنس ار قبل دارند و چون قیمت مرتب بالا میره جنس قبلی رو به قیمت جدید میدن
قابل پیگیری هست و در ضمن پشتکارتون در احقاق حقتون هم قابل تقدیره//

اين مورد خاص قابل پيگيري نيست حتي اگه داروخانه دارو رو به قيمت قبلي خريده باشه قانونا با افزايش رسمي قيمت دارو بايد به قيمت جديد بفروشه

hamedkhatar

Registered User
لایک‌ها
23

خوب حالا همون 840 من الان سر کارم شیشه شربت همرام نبود قیمت دقیقش رو ببینم

پس یعنی تخلفی صورت نگرفته؟
قیمتش واقعا رفته بالا؟
بعد یعنی چی: داروخانه حق فني مي تونه بگیره؟ و چرا؟
ما که از اون نه مشورتی گرفتیم نه چیزی حق فنی برا چیه؟

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
ویتامین ث چی؟
من 3-4 ساله همیشه کل داروخانه ها گرون تر می دهند .اون که دیگه حق فنی نداره

براي هر داروي بدون نسخه اي تا 200 تومن حق فني مجازه
براي نسخه تا 1000 تومن

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
فقط داروخانه نیست...اتفاقا من سوپر مارکت خرید میکنم این مسئه رو متوجه شدم ازش پرسیدم...گفتم چرا این جنسا روش یه قیمته..فاکتور میزنی یه قیمت دیگه بالاتر میدی به من؟

گفت..اینا رو خود پخش کننده به ما گرون تر میفروشه..قیمت روش رو خودشون اصلاح نمیکنن....تقصیر ما نیست...

کلا همه چی گرون شده...

باتری قلمی آلکلاین شده 2500 توی لاله زار.....خدا رحم کنه....

شرط می بندم یک سال دیگه باتری قلمی میشه 8000 تومن!

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92

حق فنی بابت چیه ؟ نسخه خونی یا اینکه دارو رو نگهداری میکردن ؟ یه وقتی شما نسخه میبری و دستور هم میخوای بگیری از داروخونه، داروساز باید برات دستور بنویسه، یه وقتی نه، میری میگی فلان دارو رو میخوام، این دوتا با هم متفاوتن !

mehdi_2006

Registered User
لایک‌ها
34
اين مورد خاص قابل پيگيري نيست حتي اگه داروخانه دارو رو به قيمت قبلي خريده باشه قانونا با افزايش رسمي قيمت دارو بايد به قيمت جديد بفروشه
اونوقت اگه دارویی احیانا( در ایران محاله ولی با این بالا پایین شدن دلار گاهی امکانش هست) قیمتش بیاد پایین آیا صاحب داروخانه اگر از قبل جنس داشته باشه به قیمت جدید میده؟
یک مشتری از همه جا بی خبر که قیمتهای جدید تو دستش نیست ، غیر از قیمت روی جلد چه ملاک و معیاری در اختیار داره؟

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
خوب حالا همون 840 من الان سر کارم شیشه شربت همرام نبود قیمت دقیقش رو ببینم

پس یعنی تخلفی صورت نگرفته؟
قیمتش واقعا رفته بالا؟
بعد یعنی چی: داروخانه حق فني مي تونه بگیره؟ و چرا؟
ما که از اون نه مشورتی گرفتیم نه چیزی حق فنی برا چیه؟

شما حقتان بود مشورت بگيريد اگه از حق خودتان گذشته ايد الزاما كه نبايد داروخانه هم از حقش بگذره
در اين مورد تخلفي صورت نگرفته شكايت هم بكنيد حاصلي نخواهد داشت
دارو چند سال قبل- از سود فروشش براي داروخانه كم شد و بجايش حق فني قرار داده شد اين حق فني زياد هم به نفع داروخانه نبوده و يا به ضرر مريض نبوده فقط اسم سود دارو عوض شده

mehdi_2006

Registered User
لایک‌ها
34
شما حقتان بود مشورت بگيريد اگه از حق خودتان گذشته ايد الزاما كه نبايد داروخانه هم از حقش بگذره
در اين مورد تخلفي صورت نگرفته شكايت هم بكنيد حاصلي نخواهد داشت
دارو چند سال قبل- از سود فروشش براي داروخانه كم شد و بجايش حق فني قرار داده شد اين حق فني زياد هم به نفع داروخانه نبوده و يا به ضرر مريض نبوده فقط اسم سود دارو عوض شده

جالبه ،اگر اینجوره که سود نداره یه چیزی بود که اطلاع نداشتم//

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
حق فنی بابت چیه ؟ نسخه خونی یا اینکه دارو رو نگهداری میکردن ؟ یه وقتی شما نسخه میبری و دستور هم میخوای بگیری از داروخونه، داروساز باید برات دستور بنویسه، یه وقتی نه، میری میگی فلان دارو رو میخوام، این دوتا با هم متفاوتن !

با نسخه تا هزار تومن بدون نسخه تا دويست تومن
حق فني رو هم كه گفتم سود دارو اسمش عوض شده

rainbow land

Registered User
لایک‌ها
60
سلام..

دو مطلب هست:

یکی اینکه خیلی از شرکتها ، دارویی که به داروخونه میفروشن رو قیمتش رو بالا بردن ولی رو جعبه قیمت رو تغییرش ندادن، یعنی خود کارخونه مقصره، و داروخانه ها هم اکثرا مشکل پیدا کردن ...

دوم اینکه خود داروخونه از قبل دارو رو داشته و میدونید که مدام برای داروخونه ها تغییر قیمت میاد که همه باید اعمال کنن، بنابراین بازم قیمت جدید با اونی که رو جعبه س فرق داره..

aras71

Registered User
لایک‌ها
38
فقط داروخانه نیست...اتفاقا من سوپر مارکت خرید میکنم این مسئه رو متوجه شدم ازش پرسیدم...گفتم چرا این جنسا روش یه قیمته..فاکتور میزنی یه قیمت دیگه بالاتر میدی به من؟

گفت..اینا رو خود پخش کننده به ما گرون تر میفروشه..قیمت روش رو خودشون اصلاح نمیکنن....تقصیر ما نیست...

کلا همه چی گرون شده...

باتری قلمی آلکلاین شده 2500 توی لاله زار.....خدا رحم کنه....

شرط می بندم یک سال دیگه باتری قلمی میشه 8000 تومن!
اون به شرف مغازه دار ربط داره ما تو محلمون یه مغازه هست خیلی هم بزرگه مثلا نوشته باشه 890 تومن همون 890 تومن رو حساب می کنه . در آخر هم مثلا اگه جمع خرید هات رند نشه از سود خودش کم می کنه .جنس هایی به ندرت تو مغازه اش هست که ماله 2-3 ساله پیشه به همون قیمت روش می ده همیشه می رم تو مغازش می گردم از این جنس ها پیدا می کنم

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
اونوقت اگه دارویی احیانا( در ایران محاله ولی با این بالا پایین شدن دلار گاهی امکانش هست) قیمتش بیاد پایین آیا صاحب داروخانه اگر از قبل جنس داشته باشه به قیمت جدید میده؟
یک مشتری از همه جا بی خبر که قیمتهای جدید تو دستش نیست ، غیر از قیمت روی جلد چه ملاک و معیاری در اختیار داره؟

اگه معجزه اي رخ بده و قيمت بياد پايين :D معمولا شركت توزيع كننده دارو مابه تفاوت قيمت دارو رو به داروخانه مي ده و دارو بايد به قيمت جديد و ارزان فروخته بشه
معاونت داروي استان پاسخگوي قيمت داروها مي تونه باشه سايت وزارت بهداشت و درمان هم قيمتها رو اگه هر 6 ماه يه بار بروز كنه قابل استفاده است اما بروز نمي كنند
از يه داروخانه ديگه هم قيمت رو بپرسيد مي تونه كمك كنه

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
اون به شرف مغازه دار ربط داره ما تو محلمون یه مغازه هست خیلی هم بزرگه مثلا نوشته باشه 890 تومن همون 890 تومن رو حساب می کنه . در آخر هم مثلا اگه جمع خرید هات رند نشه از سود خودش کم می کنه .جنس هایی به ندرت تو مغازه اش هست که ماله 2-3 ساله پیشه به همون قیمت روش می ده همیشه می رم تو مغازش می گردم از این جنس ها پیدا می کنم

خوب ايشون انسانند نه فروشنده امروزي

لایک‌ها
34
سلام چرا مملکت اینطوری شده؟ تو این چند روز من از دو تا داروخانه مختلف دارو خریدم ولی بعد دیدم که قیمت چیز دیگه ایه اولش دو تا شربت منیزیم هیدروکساید خریدم تا رفتم تو دارو خونه گفتم منیزیم هیدرکساید میخوام همون اول گفت 1000 تومان منم گفتم خوب دو تا بدید بعد رفتم خونه دیدم روش نوشته 800 تومان دو تا بسته قرص 50 تایی هم ال-کارنیتین خریدم 6000 تومان بعد دیدم روش نوشته 5000 تومان هر دو جنس هم ایرانی هستند پس نمیشه گفت دلار گرون شده و .... حالا میخوام بدونم کار اینها درست و مجازه؟ اگه نه من کجا میتونم گزارش بدم؟ اصلا جایی هست که زنگ بزنیم پیگیری کنند؟ اینطوری نمیشه که همه بخواند ملت رو سر کیسه کنند :mad:
علتش ساده است چون اینجا کشور صاحب الزمان است ( و به قول خودشان صاحبش غایب است و الان سی سال است که قشرکسبه و بازیاریان زالوصفت بر مردم ح ا ک م هستند و مثل بختک افتاده اند روی مردم و ،مجاز کرده اند خودشان را که کالاها را به هر قیمتی بفروشند )

بالا