برگزیده های پرشین تولز

چرا نمیرید تاجیکستان؟

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
پس به اون خاطره که کره شمالی هم جزو جهان دومه؟ :lol:
در ضمن از کی تا حالا برزیل دین حکومتی داره که ما نمی دوستیم؟ این صفحه را بخون صراحتا اشاره کرده که دین رسمی ای تو برزیل وجود نداره. مطمئن هم باش از لحاظ قدرت اقتصادی و صنعتی و خدماتی و کشاورزی و سطح رفاه و شاخص های اجتماعی و ... خیلی از این کشورهای "جهان دومی" حالا حالاها به برزیل نخواهند رسید!

از نظر صنعتی؟ برزیل چه صنعتی داره؟ که در دنیا قدرت رقابت داشته باشه.
تولید امبرائر در برزیل مثل تولید سمند در ایرانه. موتورهای ساخت جنرال الکتریک آمریکا و تکنولوژی چندین شرکت دیگه. در صفحه ویکی پدیای این شرکت مطالب جالبی ذکر شده. پیشنهاد می کنم مطالعه کنید.
در بازار ایرلاین ها تولیدات این شرکت هیچ شانس رقابتی با محصولات بوئینگ و ایرباس و حتی توپولف ندارند.
به نظر شما چون ایران ماشینی مثل سمند با موتور ساخت فرانسه و قطعاتی از چندین شرکت خارجی دیگر مونتاژ می کند، تولید کننده اتومبیل است؟
در مورد نرخ تورم، بیکاری، بدهی خارجی، فساد و فحشا و تجاوزات جنسی، مصرف ماری جوانا و... در برزیل مطالعه کنید نظرتان تغییر خواهد کرد. اگر براتون امکان پذیر نیست بگید تا من مطالبی نقل کنم.

S.M.H

‏‎کاربر فعال خاطرات و آشپزي و خوراکي ها
کاربر فعال
لایک‌ها
6,608
تاجیکستان بورسیه میگیره دانشجو هاشون رو میفرسته ایران اونوقت ما پا شیم بریم تاجیکستان؟
loudlaff.gif

چه خبر هنو آخوند نکشتی؟
loudlaff.gif

javidx

Registered User
لایک‌ها
8
پولشون نسبت به ایران چجوریه ؟؟؟
چرا هیچ کشوری نسبت پولش به ایران پایین تر نیست ؟ D:

mahmahot

Registered User
لایک‌ها
1,094
همزبانی به چه درد میخوره آخه . رفاه و آزادی باشه ولی مردمش به زبان @$£%₩¥ صحبت کنن مهم نیس ول کنید این همزبان و همنژاد بازیهارو

Mr.4

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
526
پولشون نسبت به ایران چجوریه ؟؟؟
چرا هیچ کشوری نسبت پولش به ایران پایین تر نیست ؟ D:

1/4 ارزش پول ایران رو داره

هر 1000 سامانی میشه 230 هزار تومن تقریبا

ولی شنیدم یکی میگفت بخاطره افت پول ایران شده 1000 به 300 :d ولی اعتبار این حرف تا چه حد نمیدونم ولی همون اولی که گفتم احتمالش بیشتر

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
حتی عرضه و لیاقت سانسور کردن هم ندارید. بی خود نیست که این مملکت هیچی نشده، نیست و نخواهد شد. تاجیکستان و پاکستان هم از سرتون زیاده.

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
آقا 1 سوال
کسی میتونه بلیت کنسرت مسکو یا سن پترزبورگ بریتنی رو برام جور کنه؟:دی
آنلاین هرچی سایت میفروشه زبونشون روسیه!!

Mr.4

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
526
حتی عرضه و لیاقت سانسور کردن هم ندارید. بی خود نیست که این مملکت هیچی نشده، نیست و نخواهد شد. تاجیکستان و پاکستان هم از سرتون زیاده.

به این نمیگن سانسور به این میگن حذف پست های خارج از موضوع از یک تاپیک ، شما اومدید اینجا این تاپیک رو منجرف کردید به این نمیگن سانسور به این میگن پاک کردن اسپم و هرزنامه
پ.ن : شمایی که خودت رو ایرانی نمیدونی میتونم بدونم کجایی هستی ؟
پ.ن2: نژاد پرستین افرادی که در عمر دیدم هستید و بعد همش میگید به ما ظلم میشه یا به قولی ننه جان من غریبم

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به این نمیگن سانسور به این میگن حذف پست های خارج از موضوع از یک تاپیک ، شما اومدید اینجا این تاپیک رو منجرف کردید به این نمیگن سانسور به این میگن پاک کردن اسپم و هرزنامه
پ.ن : شمایی که خودت رو ایرانی نمیدونی میتونم بدونم کجایی هستی ؟
پ.ن2: نژاد پرستین افرادی که در عمر دیدم هستید و بعد همش میگید به ما ظلم میشه یا به قولی ننه جان من غریبم

شما حالت خوش نیست جانم. من کجا گفتم خودم رو ایرانی نمی دونم؟

و اینکه من بحث رو منحرف نکردم. به پست های منحرف جواب دادم. چرا اون پست ها پاک نشدند؟ اگر نمی بینید آدرس بدم.

چطور به این نتیجه رسیدید که من نژاد پرستم؟ غیب می دانید؟

راستی علاوه بر بی لیاقتی و بی عرضه و هزار و یک خصوصیت بد دیگه، دستمال کشی هم تو خون امثال شماست که مانع پیشرفت شماها می شه. امثال شما دوست دارید همیشه زیر سایه یکی باشید یا به عبارتی آقا بالاسر داشته باشید.

Mr.4

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
526
شما حالت خوش نیست جانم. من کجا گفتم خودم رو ایرانی نمی دونم؟

http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=3395608&postcount=8
و اینکه من بحث رو منحرف نکردم. به پست های منحرف جواب دادم. چرا اون پست ها پاک نشدند؟ اگر نمی بینید آدرس بدم.
انجمن دکمه داره به اسپم ریپورت میتونید ازش استفاده کنید ، من پست هایی که احساس میکردن برای انحراف موضوع فرستاده شده رو تمامن ریپورت کردم
چطور به این نتیجه رسیدید که من نژاد پرستم؟ غیب می دانید؟
شما گفتید تاجیکستان و پاکستان هم از سرتون زیاده یعنی اون ها رو پست و حقیر و سطح پایین میدونید که چنین جلمه رو بیان مکنید
راستی علاوه بر بی لیاقتی و بی عرضه و هزار و یک خصوصیت بد دیگه، دستمال کشی هم تو خون امثال شماست که مانع پیشرفت شماها می شه. امثال شما دوست دارید همیشه زیر سایه یکی باشید یا به عبارتی آقا بالاسر داشته باشید.
متاسفانه وضع امروز جامعه نشعت گرفته این افکار پوسید هست که گزارش کردن خلاقی دستمال کشی و انتن بازی هست ، اگه قرار بود همه بتونن پست پاک کنن اتفاق بدی میفتاد اینجا هم مثل جامعه مشکلات رو باید به مسولین گزارش کرد و خود وارد عمل نشد :)
به این عمل که شما میگی دستمال کشی میگن وظایف شهروندی من هم عضوی از جامعه مجازی هستم و وظیف خودم رو انجام دادم

Last edited:

Roham_06

Registered User
لایک‌ها
49
بجای این بحث ها ای کاش یکی آمار درست تاجیکستان رو میداد!
شرایط اقامت، شغل های مورد نیازش، رشته های دانشگاهی.....

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
تاریخ و فرهنگ تاجیکستان با ایران اشتراکات بسیاری دارد. در دوران پیش از اسلام، تاجیکستان جزئی از شاهنشاهی ایران بود. پس از اسلام، سرزمین خراسان بزرگ (از جمله تاجیکستان) زنده کننده فرهنگ ایرانی و به وجود آورنده زبان فارسی دری بود که جانشین زبان پهلوی شد. نخستین شاعران پارسی زبان از این ناحیه به پا خاستند، به ویژه رودکی، که پدر شعر فارسی محسوب می‌گردد . در نخستین سده‌های هجری، خراسان و ماوراالنهر مهد تمدن و علوم اسلامی بودند و بزرگانی مانند ابن سینا و فارابی در خود پرورند. حکومت سامانی نیز از تاجیکستان برخاسته است.

حکومت تاجیکستان، جمهوری است و رئیس جمهور کنونی این کشور امامعلی رحمان است که از سال ۱۳۷۱ تاکنون بر سر قدرت است.

------------------------

پهناوری تاجیکستان ۱۴۳٬۱۰۰ کیلومتر مربع (۹۵ ام در جهان) است و جمعیت آن حدود ۷ میلیون تن (حدوداً ۱۰۰ ام در جهان) است (آمار ۲۰۰۸). تراکم جمعیت در این کشور ۴۶ تن در هر کیلومتر مربع است. تاجیکستان کشوری کوهستانی و سرسبز با بارندگی فراوان است که می‌تواند صادرکنندهٔ آب و برق به سایر کشورها باشد. تاجیکستان کشوری مرتفع است که رشته‌کوه پامیر آن را پوشانده است، ولی در شمال کشور، منطقه پست فرغانه وجود دارد.
[ویرایش] رودها

تاجیکستان دارای رودهای بسیاری است. شمار رودهایی که طول آنها از ۱۰ کیلومتر تجاوز می‌کند به ۹۴۷ میرسد. رودهای مهم آن عبارتند از:

سیر دریا (سیحون)
آمودریا (جیحون)
رودخانه زرافشان
رود پنج
رودخانه مرغاب
سرخ آب
کافرنهان
رود وخش

در مجموع طول ۹۴۷ رودخانه تاجیکستان بیش از ۲۸٫۰۰۰ کیلومتر است. همچنین در تاجیکستان ۱٫۳۰۰ مرداب، جمعا به مساحت ۷۰۵ کیلومتر مربع وجود دارد. بزرگترین مرداب کشور قراکول نام دارد.
[ویرایش] مرزها

افغانستان (جنوب): ۱۲۰۶ کیلومتر

ازبکستان (باختر): ۱۱۶۱ کیلومتر

قرقیزستان (شمال): ۸۷۰ کیلومتر

چین (خاور): ۴۱۴ کیلومتر

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
یک تارنما (سایت) تاجیکی که به دبیره (خط) فارسی می نویسه و می شه کم و بیش باهاشون آشنا شد:

http://tajikmedia.com/

تاجیک مدیا

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9

http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=3682197&postcount=87

انجمن دکمه داره به اسپم ریپورت میتونید ازش استفاده کنید ، من پست هایی که احساس میکردن برای انحراف موضوع فرستاده شده رو تمامن ریپورت کردم

جالبه که فقط پست های بی ربط باب میل خودتان را می بینید و بقیه را خیر. دستمال کشی که شاخ و دم ندارد.

برای مثال، بی ربط تر از این می خواهی؟

برای مسافرت هم صد شرف داره به اینکه پولتون رو بریزین به جیب یه مشت عرب و ترک

بهترین کشور برای زندگی (ایران دوم) تاجیکستان هست

سفر هم که جای خودش داره

چقدر هم ایرانی ها رو دوست دارن و خودشون رو ایرانی می دونن

آدرس : http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=3679177&postcount=20

شما گفتید تاجیکستان و پاکستان هم از سرتون زیاده یعنی اون ها رو پست و حقیر و سطح پایین میدونید که چنین جلمه رو بیان مکنید

بله. پست و حقیر از نظر اقتصادی و رفاه اجتماعی. از نظر امنیت اجتماعی. از نظر فرهنگ و طرز تفکر و امثال این. نه اینکه خونشون کمرنگ تر باشه. امثال شمایی که هنوز درگیر مسائلی مثل زبان و رنگ و ... هستید همین ها هم از سرتون زیاده.

متاسفانه وضع امروز جامعه نشعت گرفته این افکار پوسید هست که گزارش کردن خلاقی دستمال کشی و انتن بازی هست ، اگه قرار بود همه بتونن پست پاک کنن اتفاق بدی میفتاد اینجا هم مثل جامعه مشکلات رو باید به مسولین گزارش کرد و خود وارد عمل نشد
به این عمل که شما میگی دستمال کشی میگن وظایف شهروندی من هم عضوی از جامعه مجازی هستم و وظیف خودم رو انجام دادم

شما فقط تصور می کنید که خلاف گزارش کرده اید. شاید هم خودتان را به کوچه علی چپ زده اید. اگر وظیفه شناس بودید، حداقل یکی از پست های بی ربط هم قطاران خود را هم گزارش می کردید.

Mohsen_mzh

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
585
@ Grape :
شما اگه تو همین فضای مجازی و کوچیک بتونی احترام بقیه قوم و ملیت ها رو نگه داری ، حداقل کاری که میشه به قول شما از نظر "طرز تفکر و امثال این" انجام داد رو انجام دادی ...
مصداقش هم دقیقا همین پست اخیر شما
بله. پست و حقیر از نظر اقتصادی و رفاه اجتماعی. از نظر امنیت اجتماعی. از نظر فرهنگ و طرز تفکر و امثال این. نه اینکه خونشون کمرنگ تر باشه. امثال شمایی که هنوز درگیر مسائلی مثل زبان و رنگ و ... هستید همین ها هم از سرتون زیاده.

کلا بحث کردن در اینجا یکم نیاز به شخصیت خرج کردن داره ...

Mr.4

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
526
به این حرکت میگن 2 دوزه بازی کردن :)

جالبه که فقط پست های بی ربط باب میل خودتان را می بینید و بقیه را خیر. دستمال کشی که شاخ و دم ندارد.

برای مثال، بی ربط تر از این می خواهی؟

آدرس : http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=3679177&postcount=20
report.gif
میتونید استفاده کنید هرکس به هرشکل که مایل باشه میتونه استفاده کنه
بله. پست و حقیر از نظر اقتصادی و رفاه اجتماعی. از نظر امنیت اجتماعی. از نظر فرهنگ و طرز تفکر و امثال این. نه اینکه خونشون کمرنگ تر باشه.
عجب :) پس معیار انسانیت پول است :)
امثال شمایی که هنوز درگیر مسائلی مثل زبان و رنگ و ... هستید همین ها هم از سرتون زیاده.
منظورت خودتی؟تا جایی که یادم خواسته های شماست موارد بالا

شما فقط تصور می کنید که خلاف گزارش کرده اید. شاید هم خودتان را به کوچه علی چپ زده اید. اگر وظیفه شناس بودید، حداقل یکی از پست های بی ربط هم قطاران خود را هم گزارش می کردید.
توی صفحه اخر هرچی پست بود رو ریپورت کردم :) ریپورت کردن هر 40 ثانیه یکبار امکان پذیر است

Last edited:

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
کلا بحث کردن در اینجا یکم نیاز به شخصیت خرج کردن داره ...

بله چیزی که شما زیاد دارید ...

من معذرت می خوام. تاجیکستان از نظر اقتصادی و امنیت و .. حرف اول را در کل دنیا می زند ولی خونشان کم رنگ تر از دیگران است. برعکسش کردم که دیگه توهین آمیز نباشه.

مورد دیگه اینکه اگر هزار بار دیگه هم لازم باشه تکرار می کنم که افراد سانسورچی و دستمالکش یه چیزی هم اونورتر از حقیر هستند.

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
عجب پس معیار انسانیت پول است

باز هم غیب گویی کردید. اصولا شماها به اندازه کافی با خودتان درگیر هستید که نتوانید با دیگران وارد مجادله بشوید.

به این حرکت میگن 2 دوزه بازی کردن

عجب!!!

میتونید استفاده کنید هرکس به هرشکل که مایل باشه میتونه استفاده کنه

من آدم حقیری نیستم که بخوام متوسل به سانسور بشم.

بالا