برگزیده های پرشین تولز

چطور خودم خودمو بيمه كنم و كجا؟

rasana

Registered User
لایک‌ها
34
اگه بیمه تأمین اجتماعی بازنشستگی خوبی میده چرا اکثر کارمندان و فرهنگیان بازنشسته کشور بعد از بازنشستگی هم کار می کنند؟

چرا اکثراً تو آژانس هستن، یک شخص بازنشسته دیگه نباید کارکنه، درست می گم؟؟

پس حتماً نیازمند یک مکمل هستیم و بهترین مکمل بیمه زندگی سامان هست، و بعد ازگذشت 20 سال و با پرداخت حق بیمه ای که خودتون تعیین می کنید، یک آینده خوب و یک بازنشستگی عالی رو می تونید تجربه کنید
اطلاعات بیشتر: 09380986389
عزیز یوسفی ، نماینده بیمه سامان

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
اگه بیمه تأمین اجتماعی بازنشستگی خوبی میده چرا اکثر کارمندان و فرهنگیان بازنشسته کشور بعد از بازنشستگی هم کار می کنند؟

چرا اکثراً تو آژانس هستن، یک شخص بازنشسته دیگه نباید کارکنه، درست می گم؟؟

پس حتماً نیازمند یک مکمل هستیم و بهترین مکمل بیمه زندگی سامان هست، و بعد ازگذشت 20 سال و با پرداخت حق بیمه ای که خودتون تعیین می کنید، یک آینده خوب و یک بازنشستگی عالی رو می تونید تجربه کنید
اطلاعات بیشتر: 09380986389
عزیز یوسفی ، نماینده بیمه سامان
دوست گرامی در صورت امکان مساله رو بیشتر باز کنید ،اگه ممکنه در مورد حق بیمه پرداختی ماهانه (واسه سال 93) و شرایط پوشش دفترچه بیمه و بیمارستانهای طرف قرار داد بیشتر توضیح بدین،به فرض تو ارومیه به فرض با کدوم بیمارستان طرف حساب هست،مثلا تامین اجتماعی با بیمارستان امام رضا هستش و تمام افراد تحت پوشش به شکل رایگان درمان و بستری میشن

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,815
اول باید ببنید نیازتون از بیمه چیه:
1) درمان و دفترچه درمانی
2) از کار افتادگی
3) بازنشستگی
4) همه موارد بالا با هم
هزینه و قیمتای پرداختیش با هم فرق میکنه

rezaccna

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام خدمت دوستان
بنده لیسانسه ی بیکار هستم
تا حالا بیمه نداشتم و کار ثابتی هم ندارم
برای بیمه ی خویش فرمای مشاغل آزاد میتونم اقدام کنم؟بازرس که نمیاد چک کنه ؟
الان 30 سالمه ، میشه حق بیمه رو تا 15 سال پرداخت کنم و در 45 سالگی با با حقوق 15 روز در ماه بازتشست بشم یا حتما باید 30 سال پرداخت کنم و با حقوق 30 روز بازنشست بشم؟

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
با سلام خدمت دوستان
بنده لیسانسه ی بیکار هستم
تا حالا بیمه نداشتم و کار ثابتی هم ندارم
برای بیمه ی خویش فرمای مشاغل آزاد میتونم اقدام کنم؟بازرس که نمیاد چک کنه ؟
الان 30 سالمه ، میشه حق بیمه رو تا 15 سال پرداخت کنم و در 45 سالگی با با حقوق 15 روز در ماه بازتشست بشم یا حتما باید 30 سال پرداخت کنم و با حقوق 30 روز بازنشست بشم؟
بیمه شرط سنی داره اگر اشتباه نکنم برای آقایون ۵۵ ساله یعنی شما نهایتا میتونی ۲۵ سال بیمه پرداخت کنی تا بازنشست بشی. بیمه تحت شرایط خاصی افراد رو زیر شرط سنی و با حقوق کمتر از سی روز بازنشسته میکنه
بیمه خویش فرما ربطی به بیمه مشاغل آزاد نداره و عموم مردم میتونن خودشونو بیمه خویش فرما کنن و هیچ بازرسی ای نداره شما سر وقت پولتو بریزی هیچ مشکلی پیش نمیاد اگر هم نریزی وقفه میافته بین سابقه ات و تا سه بار هم بیشتر نمیتونی درخواست خویش فرمایی کنی

ya3rgm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
25
آقا ممنون ميشم يكم توضيح بدي در موردش.
كدومش بهتره !؟

من ميخوام قبل سربازي حتما بيمه بدم يه چند ماهي..... سربازي هم كه هستم اون وقت چي ميشه؟ باز خودم بايد بدم؟ ليسانس دارم.

راستي اين بيمه ها چطوريه !؟ من توي خونه مثلا باشم ميتونم ماهانه بدم؟ كاري بهم ندارن؟ بعد 30 سال حقوق بهم ميدن/؟

پس كدوم بيمه كه هي ميان سر ميزنن !؟ يا من اشتباه ميكنم؟

اگه قبل خدمت فكر كنم ١ سال سابقه بيمه داشته باشي بعد خدمت ديگه لازم نيست براى خريد بيمه پول بدي و به نفعته.
ميتونى خودت رو بيمه اختيارى كنى كه بازرسي لازم نداره.
اگه جايي هم آشنا داشته باشي ميتونى بگى اسمت رو رد كنن كه اين ميشه بيمه اجبارى و بازرس و دردسر هم داره.
اما نميدونم اگه بيمت اختيارى باشه بعد از خدمت قبول ميكنن يا نه. بهتره برى از يكى از شعبه هاى تامين اجتماعى بپرسي. اطلاعات كامل بهت ميدن.

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
سلام به همه دوستان
قسمتهایی از تایپیک رو خوندم یه سوال دارم می خواستم بدونم آیا میشه مثلا
در بیمه خویش فرمایی به جای پرداخت ماهیانه بیمه چند سال رو پرداخت کرد(مثلا بیمه 10 سال یا بیشتر رو یکدفعه پرداخت کنیم) و زودتر بازنشسته شد . البته نمی دونم ماهیانه چقدر میگیرن و آیا به صرفه هست؟

عصفور

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
86
سلام به همه دوستان
قسمتهایی از تایپیک رو خوندم یه سوال دارم می خواستم بدونم آیا میشه مثلا
در بیمه خویش فرمایی به جای پرداخت ماهیانه بیمه چند سال رو پرداخت کرد(مثلا بیمه 10 سال یا بیشتر رو یکدفعه پرداخت کنیم) و زودتر بازنشسته شد . البته نمی دونم ماهیانه چقدر میگیرن و آیا به صرفه هست؟

خیر ، امکانش نیست و فقط میتونید حداکثر برای 4 ماه رو جلوتر پرداخت کنید مثلا الان برای صدور فیش واریزی بیمه مراجعه کنید حداکثر تا برج 10 11 برات فیش صادر میکنه !

مبلغی هم که ازت میگیرن بستگی به نوع بیمه ای که هستید متغیره (مشاغل آزاد خودش چندین آپشن داره که بالطبع هزینه هاش متفاوته) . اما حداکثرش ماهی 30% حداقل حقوق هر سال هست که امسال حداقل حقوق 608000 میباشد .و هر سال با بیشتر شدنش حق بیمه هم افزایش پیدا میکنه .

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
خیر ، امکانش نیست و فقط میتونید حداکثر برای 4 ماه رو جلوتر پرداخت کنید مثلا الان برای صدور فیش واریزی بیمه مراجعه کنید حداکثر تا برج 10 11 برات فیش صادر میکنه !

مبلغی هم که ازت میگیرن بستگی به نوع بیمه ای که هستید متغیره (مشاغل آزاد خودش چندین آپشن داره که بالطبع هزینه هاش متفاوته) . اما حداکثرش ماهی 30% حداقل حقوق هر سال هست که امسال حداقل حقوق 608000 میباشد .و هر سال با بیشتر شدنش حق بیمه هم افزایش پیدا میکنه .

شنیده بودم که الان بعضی ماهی 30 هزار تومان بابت بیمه خویش فرمایی پرداخت می کنند .
این 30 درصد حقوق که گفتین فکر می کنم به بیمه خویش فرمایی مربوط نمیشه.

عصفور

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
86
شنیده بودم که الان بعضی ماهی 30 هزار تومان بابت بیمه خویش فرمایی پرداخت می کنند .
این 30 درصد حقوق که گفتین فکر می کنم به بیمه خویش فرمایی مربوط نمیشه.

30 هزار تومن ؟؟؟
امکان نداره الان یکی این مبلغو پرداخت کنه ! ممکنه برای سالهای پیش باشه چرا اتفاقا 30 درصد هم مربوط به نوعی از بیمه خویش فرمایی میشه .

این الان شرایط بیمه مشاغل ازاد (خویش فرما ) تامین اجتماعیه :

سیروس نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: صاحبان حرف و مشاغل آزاد به افرادی اطلاق می‌شود که برای انجام حرفه و شغل مورد نظر با داشتن کارگر و یا خود به تنهایی (خویش فرما) به استناد مجوز اشتغال صادره از سوی مراکز ذیصلاح یا به تشخیص هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی به کار اشتغال داشته و مشمول مقررات حمایتی خاصی نباشند.

وی با اشاره به نرخ پرداخت حق بیمه در بیمه حرف و مشاغل آزاد اظهار کرد: سه نوع پرداخت حق بیمه در این نوع بیمه وجود دارد که یکی از آنها 14 درصدی است که 12 درصد آن توسط بیمه شده و 2 درصد آن با کمک دولت پرداخت می‌شود.

نصیری افزود: این دسته از بیمه شدگان از مزایای بیمه بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی بهره‌مند خواهند شد.

وی در ادامه به دومین نرخ پرداخت حق بیمه در بیمه حرف و مشاغل آزاد اشاره کرد و گفت: در این نوع پرداخت، حق بیمه‌ای که افراد می‌پردازند 14 درصد و دولت نیز 2 درصد را به عنوان کمک پرداخت می‌کند که در مجموع نرخ حق بیمه 16 درصد می‌شود.

مدیرکل امور فنی بیمه شدگان تامین اجتماعی ادامه داد: این دسته از افراد از بیمه بازنشستگی و بیمه فوت قبل و بعد از بازنشستگی بهره‌مند می‌شوند.

به گفته وی، افراد در سومین نرخ و کامل‌ترین نوع بیمه حرف و مشاغل آزاد 18 درصد و دولت 2 درصد پرداخت خواهند داشت و به طور کلی فرد بیمه شده در این نوع بیمه از بیمه بازنشستگی، فوت قبل و بعد از بازنشستگی و نیز از کارافتادگی استفاده خواهد کرد.

نصیری در ادامه همچنین به موضوع درمان بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد اشاره و عنوان کرد: بخش درمان به صورت جداگانه در این نوع بیمه محاسبه می‌شود و هر فردی که می‌خواهد تحت پوشش بیمه درمان نیز قرار بگیرد باید حق سرانه بپردازد که این امر می‌تواند شامل افراد تبعی فرد نیز بشود.

وی در مورد تفاوت در پوشش بیمه درمان این افراد اظهار کرد: درمان این افراد در مراکز ملکی دارای فرانشیز است، یعنی این افراد زمانی که خدمات درمان را از سازمان تامین اجتماعی دریافت و به مراکز ملکی مراجعه می‌کنند، باید در زمان بستری 10 درصد و در زمان درمان سرپایی 30 درصد را به عنوان حق فرانشیز پرداخت کنند.

وی ادامه داد: افراد تحت پوشش این نوع بیمه در مورد بازنشستگی و از کارافتادگی و نیز بیمه فوت همانند سایر افرادی که به صورت اجباری حقوق بگیر هستند از مزایای بیمه استفاده می‌کنند و تنها موضوع درمان آنها متفاوت است.

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
بیمه خویش فرما امسال حول و حوشه 220 تومن باید باشه

Sent from my LT26i using Tapatalk

ghm1455

Registered User
لایک‌ها
4
کسی در مورد بیمه شده های قالی بافی و صنایع دستی و اینا اطلاعاتی داره اینکه بعد چند سال بازنشست میشن و حقوقشون چقدره ؟

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430

amirpcp30

Registered User
لایک‌ها
130
سلام
من از سال 89 دارم به صورت قرار دادی کار میکنم اما تازه بیمه شدم (بیمه مشاغل آزاد) در مورد قبل پرسیدم که ایا میتوم از سال 89 رو بپردازم گفتند که نمیشه در مورد 4 ماه قبلش هم نگفتند و گفت که از روز درخواست بیمه میشم
میخواستم بپرسم هیچ ماده ای تبصره ای چیزی داره که بتونم از قبل هم بپردازم؟
با سپاس

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
سلام

من از سال 89 دارم به صورت قرار دادی کار میکنم اما تازه بیمه شدم (بیمه مشاغل آزاد) در مورد قبل پرسیدم که ایا میتوم از سال 89 رو بپردازم گفتند که نمیشه در مورد 4 ماه قبلش هم نگفتند و گفت که از روز درخواست بیمه میشم
میخواستم بپرسم هیچ ماده ای تبصره ای چیزی داره که بتونم از قبل هم بپردازم؟
با سپاس

نه دوست عزیز هیچ ماده و تبصره ای برای پرداخت بیمه قبل وجود نداره.

فقط یه راه هست که خود من خیلی ازش مطمئن نیستم و فقط شنیدم. اون هم اینه که یه جایی رو پیدا کنی که از همون سال مورد نظرت پرونده بیمه داشته باشه و بیمه رو هم مرتب ماهانه پرداخت کرده باشه بعد با کارفرما توافق میکنی و میری اداره کار و صوری شکایت میکنی که مثلا" از تاریخ فلان تا فلان اونجا مشغول کار بودی و بیمه ات رو پرداخت نکردن و میفرستنت دادگاه قانون کار و کارفرما رو هم احضار میکنن. در صورتی که مطمئن بشن ,‌ کارفرما رو مجبور به پرداخت همه حق بیمه ها به علاوه جرائمش میکنن که شما پرداخت میکنی و جزو سابقه ات محسوب میشه.

اما پیدا کردن همچی کسی و همچی شرایطی خیلی سخته چون اغلب فکر میکنن براشون سابقه بد محسوب میشه اما اینطور نیست.

light67

Registered User
لایک‌ها
282
من 26 سالمه و بیکار میتونم برم تامین اجتماعی و بیمه بازنشتگی ثبت نامه کنم ؟ کلا 0 هستم و میخوام اطلاعات کامل کسب کنم چجوریاس

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
من 26 سالمه و بیکار میتونم برم تامین اجتماعی و بیمه بازنشتگی ثبت نامه کنم ؟ کلا 0 هستم و میخوام اطلاعات کامل کسب کنم چجوریاس

شما به هرکدوم از شعبات بیمه مراجعه کن و بگو میخوای بیمه خویش فرما کنی خودتو.
این بیمه مختص افرادیه که بنا به هر دلیل از جمله بیکاری بیمه تامین اجتماعی نیستند.
یه مبلغ درآمدی برات تعیین میکنن که معمولا" همون حداقل درآمد سالانه اعلام شده توسط سازمان تامین اجتماعی هستش و بعد 27 درصد اون مبلغ رو حساب میکنن و ماهانه یا دوماهه یا سه ماهه بهت فیش میدن که باید بریزی به حساب.

نکته مهم : همیشه قبل از اتمام دوره باید بری و فیش دوره بعد رو بگیری
نکته مهم : در سررسید مهلت پرداخت ذکر شده در فیش باید واریز کنی . تاخیر در پرداخت یعنی کنسل شدن قرار شما با سازمان تامین اجتماعی. هیچ ارفاق و بخشش و جریمه ای هم نداره.
نکته مهم : بین دوره های پرداختی فقط سه بار میتونی فاصله بندازی .دفعه چهارم قرار بین شما و سازمان کنسله و حتی ممکنه دیگه نتونی تا ابد خودتو بیمه کنی و تمام پرداختیهای قبلی هم برات بلااستفاده میشه ( البته شنیدم راه فرارهایی هم ظاهرا" داره برای بار چهارم )
نکته مهم : در صورتی که جایی مشغول کار شدی و اونجا برات بیمه رد کردند دیگه نیازی به ادامه پرداخت بیمه نداری به صورت اتوماتیک بیمه خویش فرمای شما باطل میشه و تبدیل به بیمه اجباری میشه.

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
نکته مهم : در سررسید مهلت پرداخت ذکر شده در فیش باید واریز کنی . تاخیر در پرداخت یعنی کنسل شدن قرار شما با سازمان تامین اجتماعی. هیچ ارفاق و بخشش و جریمه ای هم نداره.
نکته مهم : بین دوره های پرداختی فقط سه بار میتونی فاصله بندازی .دفعه چهارم قرار بین شما و سازمان کنسله و حتی ممکنه دیگه نتونی تا ابد خودتو بیمه کنی و تمام پرداختیهای قبلی هم برات بلااستفاده میشه ( البته شنیدم راه فرارهایی هم ظاهرا" داره برای بار چهارم )
چه قانونایه جالبی داره
از هیچ راهی برای چاپیدن ملت دریغ نمیکنن

ali_1990

Registered User
لایک‌ها
65
سلام دوستان
من مدرک فنی و حرفه ای در قالیبافی دارم ، تا حالا سابقه بیمه ای هم نداشتم . آیا میتونم از مدرکم استفاده کنم و بیمه تامین اجتماعی بشم ؟

بالا