برگزیده های پرشین تولز

چگونه از دانشگاه های معتبر جهان پذیرش تحصیلی بگیریم ؟

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
سلام دوستان عزیز :)
خوب عنوان بحث کاملاً مشخص است
این سوال برای خیلی از دوستان مطرح هستش و سوال ها و ابهامات زیادی در این زمینه دارن منجمله خود من
با توجه به اینکه دوستان خوبی تو پی تی هستند که اطلاعات مفیدی در این زمینه دارن این تایپیک رو باز کردم
تا این دوستان و هر کس دیگه ای که اطلاعات یا نظر یا پیشنهاد و یا تجربه ای در این زمینه داره در اینجا مطرح کنه
تا دیگران هم استفاده کنند و یک مرجع خوب در اینجا جمع اوری بشه
از همکاری همه دوستان ممنونم
:)

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از Persianit :
من راهنمای پذیرش کشور مالزی را دارم. ولی چون سایتم در حال تغییراته تا 2 هفته دیگه براتون میزارم استفاده کنید.

ممنون قبلاً دانلود کردم مطالب جالبی داره :)

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من مي خوام براي كانادا اقدام كنم. ليسانس برق دارم و امتحان زبان هم دادم. چيزي كه معمولا مهمه معدل، نمره زبان، توصيه نامه خوب از اساتيد و اگر مقاله يا كار علمي كرده باشين خيلي كمك مي كنه. معمولا بعضي ها استادي رو پيدا مي كنن ( براي دوره دكترا تقريباً همينطوريه) بعضي ها هم صرفا مدارك رو مي فرستن و بعد هم نتيجه اش مي آد :happy:
اگر سوال خاصي هست تا اون جا كه بتونم كمك مي كنم. اون گروه ياهو هم خوبه البته بيشتر بچه هاش براي آمريكا اقدام مي كنن.

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
همونطوز که حمید گفت توی این گروپ بیشتر بچه ها هدفشون دانشگاه های آمریکای جنایتکاره که البته 90 درصد دانشگاههای تاپ دنیا توی هر رشته ای آمریکایی هستند. البته مهمترین مساله ای که شما باهاش روبرو هستین نحوه پرداخت شهریه دانشگاهتونه نه اخذ پذیرش تحصیلی.

vmf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از sefrvayek :
همونطوز که حمید گفت توی این گروپ بیشتر بچه ها هدفشون دانشگاه های آمریکای جنایتکاره که البته 90 درصد دانشگاههای تاپ دنیا توی هر رشته ای آمریکایی هستند. البته مهمترین مساله ای که شما باهاش روبرو هستین نحوه پرداخت شهریه دانشگاهتونه نه اخذ پذیرش تحصیلی.
راست وگوه!!

ببینم اگر بتونیم مقاله جایی چاپ کنیم احتمال بورس گرفتن چقدره!؟

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چيزي كه من شنيدم اينه كه تقريباً 70 درصد بحث توانايي تحصيلي مطرحه. حدود 30 درصد هم شانسه. ممكنه تو دانشجوي خيلي خوبي باشي ولي اون دانشگاه موقتاً نيازي به دانشجو در گرايش مورد نظر تو نداشته باشه . يا اينكه تقاضا زياد باشه براي همون رشته و همون گرايش اي كه تو اقدام مي كني و .... اما داشتن مقاله تاثير خوبي داره. همونطور كه ممكنه بدوني مقاله داريم تا مقاله. مقاله ژورنال ارزش بسيار بالايي داره كه البته فكر نمي كنم كسي در حد ليسانس مقاله ژورنال داشته باشه. مقاله كنفرانس هم بستگي داره اون كنفرانس چقدر شناخته شده است. كلا مقاله داشتن تاثير مثبت زيادي داره در جلب كردن نظر اساتيد براي انتخاب دانشجو.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ch_hamid123 :
چيزي كه من شنيدم اينه كه تقريباً 70 درصد بحث توانايي تحصيلي مطرحه. حدود 30 درصد هم شانسه. ممكنه تو دانشجوي خيلي خوبي باشي ولي اون دانشگاه موقتاً نيازي به دانشجو در گرايش مورد نظر تو نداشته باشه . يا اينكه تقاضا زياد باشه براي همون رشته و همون گرايش اي كه تو اقدام مي كني و .... اما داشتن مقاله تاثير خوبي داره. همونطور كه ممكنه بدوني مقاله داريم تا مقاله. مقاله ژورنال ارزش بسيار بالايي داره كه البته فكر نمي كنم كسي در حد ليسانس مقاله ژورنال داشته باشه. مقاله كنفرانس هم بستگي داره اون كنفرانس چقدر شناخته شده است. كلا مقاله داشتن تاثير مثبت زيادي داره در جلب كردن نظر اساتيد براي انتخاب دانشجو.
اصولا از چه راهی میشه پذیرش گرفت اما از پرداخت شهریه معاف شد؟

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ch_hamid123 :
اصولا از چه راهی میشه پذیرش گرفت اما از پرداخت شهریه معاف شد؟

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تا جايي كه من مي دونم مساعدت مالي براي دانشجوهاي فوق و دكترا (مخصوصا دكترا) خيلي دور از دسترس نيست. اول از همه شما بايد يك استادي رو پيدا كنين كه حاضر بشه شما رو قبول كنه اين البته كار سختيه. بعد هم بورس با اين عنوان كه به كسي مفت مفت پول بدن تا درس بخونه وجود نداره تقريباً. مساعدت هاي مالي در قالب RA و TA داده مي شه. يعني اينكه شما حل تمرين مي شين يا در يك كار تحقيقاتي به استادتون كمك مي كنين و بابت اش پول مي گيرين. گاهي هم هر دوش. معمولاً اونقدري هست كه تقريباً سر به سر بشه درآمد و خرج تون. من اين جوري شنيم

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
سه سیستم مساعدت مالی وجود داره:
ta = teacher's assistant
ra = research assistant
fellowship
در مورد سوم شما لازم نیست مساعدت تحصیلی رو برگردونین. البته بقول خودشون خیلی competetive هست و نعداد خیلی محدوده. در بعضی موارد حتی ماهانه هم به شما پول پرداخت میشه که بجز هزینه تحصیلتون هزینه زندگی رو هم تا حدودی پوشش میده.
کلا دانشگاههای مختلف اصول مختلفی برای پذیرش دارن. ولی در کل معدل ، دانشگاه قبلی ، رزومه قوی ، داشتن مقاله و اینکه دانشجو چه پروژه هایی انجام داده باشه خیلی تاثیر گزاره.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
البته منظور من این بود که شهریه تحصیلی رو نگیرن حالا کمک هزینه هم ندادن ایرادی نداره.(یخ چیزی شبیه دانشگاه خودمون که نه شهریه میگیره نه وام آنچنانی میده.)
اصولا دانشگاهی هست که دانشجو بدون شهریه قبول کنه.

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
پس میشه گفت موثرترین و کارامد ترین عامل داشتن مقاله علمی خوب و چاپ شده و پروژه های عملی هستش
چون سواد و سطح علمی واقعی طرف رو نشون میده
درسته ؟ ;)

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از electronic :
البته منظور من این بود که شهریه تحصیلی رو نگیرن حالا کمک هزینه هم ندادن ایرادی نداره.(یخ چیزی شبیه دانشگاه خودمون که نه شهریه میگیره نه وام آنچنانی میده.)
اصولا دانشگاهی هست که دانشجو بدون شهریه قبول کنه.

معتبر هم باشه یا فقط صرفاً یه دانشگاه خارجی باشه ؟ ;)

اینجور چیزی که پیمان گفت وجود داره ؟ ;)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از Electronics Art :
معتبر هم باشه یا فقط صرفاً یه دانشگاه خارجی باشه ؟ ;)

اینجور چیزی که پیمان گفت وجود داره ؟ ;)
مسلما معتبر باشه و گرنه...
راستی کسی که تو قرعه کشی گرین کارت قبول شده چه قدر می تونه به این قضیه امیدوار باشه.یا اینکه اصولا بحثشون جداست.
البته صرفا از رو کنجکاوی می پرسم و فعلا قصد خاصی ندارم.

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از electronic :
مسلما معتبر باشه و گرنه...
راستی کسی که تو قرعه کشی گرین کارت قبول شده چه قدر می تونه به این قضیه امیدوار باشه.یا اینکه اصولا بحثشون جداست.
البته صرفا از رو کنجکاوی می پرسم و فعلا قصد خاصی ندارم.

نه اصلاً ربطی نداره
قرعه کشی گرین کارت صرفاً مشکل ویزای تو رو حل میکنه والسلام :(

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از Electronics Art :
نه اصلاً ربطی نداره
قرعه کشی گرین کارت صرفاً مشکل ویزای تو رو حل میکنه والسلام :(

البته اگه شانس بیاری قبول بشی :)
البته فکر کنم اگه کسی بتونه پذیرش رو بگیره مشکل ویزا و خروج از کشور رو بشه حلش کرد ;)

بالا