برگزیده های پرشین تولز

چگونه بفهمیم گوشی اصل است

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
چیزی که برای ما مهمه عدد هفتم وهشتمه اگر اون اعداد 00 بود یعنی گوشی ساخت چینه(مجارستان هم معنی میده)اگر 10 بود گوشی ساخت فنلانده در صورتی که این کد20 باشه گوشی ساخت آلمانه واگر عدد نشون داده شده 70 باشه گوشی بازار مشترکه (مالزی مثلا)
مال من که 01 هست الان کجاییه گوشیم؟ تعریف نشده اس
1436.gif
251.gif

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
خود من هم این چیزها رو از فرومها و وبلاگهای مختلف خوندم و اگر خود شما دیدین که این اعداد در گوشیهای اصل فنلاند دیده شده بگین تا من پستمو ادیت کنم و چیز غیر واقعی رو رواج ندم

تا لینک معتبر خارجی گیر نیارید این عددها بدرد نمیخوره. اصلا ممکنه به کشور هیچ ارتباطی نداشته باشه. یا حتی اگر داشته باشه ممکنه مثلا در نوکیا با سونی اریکسون فرق داشته باشه. متاسفانه این مطلب فقط در وبلاگها فرومها و سایتهای داخلی بوده و هیچ مرجع معتبری هم هیچکدام نداشتند.

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
من این بحث رو روی چند تا فروم خارجی دیدم ظاهرا این عدد 7و 8 فقط به نوکیا مربوطه و اونجا هم کلی نا همخوانی پیش اومده

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
جالبه من امروز به ده تا منبع مختلف فارسی و انگلیسی مراجعه کردم ولی هر جایی یه چیزی گفته بود
یه جا گفتند دو رقم اول نشان دهنده کشور سازنده است یکی هم گفته اعداد هفتم و هشتم کد کشور مونتاژ کننده است
اگر 00 باشه یعنی گوشی در کارخانه اصلی ساخته شده
اگه01 باشه یعنی گوشی در کشوری که حکم اولین مونتاژ کننده بعد از کشور اصلی رو داره با اجازه کشور اصلی ساخته شده
02 کشور دوم مونتاژ کننده با اجازه
08هم یعنی در کشور سوم بدون اجازه مونتاژ شده !!!:blink:
:wacko: :wacko:
تازه اینها همش نیست:p
از جناب 3 سوت هم متشکرم(کاشکی یه دکمه تشکر اینجا بود) که یاد آوری کردند آب در کوزه است...... فقط باید بری بخوری :lol:
ولی من اینترنتم قاط زده و این مطلب رو هم بعد از چند ساعت تونستم بنویسم( ویکی رو ندیدم)
اگه شما تونستید ببینید بگین چی نوشته بود
شنیدم هر کسی می تونه توی ویکی پدیا مطلب بده . درسته؟

Banned_Bananas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یک فکری دارم، قبل از خرید گوشی از مغازه دار بخوایم که 2 تا گوشی از همان مدل مورد نظر ما رو بیاره، و درخواست می کنیم که حتماً از نوع سریال اصلی باشه و بهش میگیم که می خوایم IMEI اون رو چک کنیم تا بفهمیم گوشی اصلی هست و میشه آپدیتش کرد یا نه.... بعد خودمون رو به نزدیک ترین کافی نت می رسونیم و IMEI اونها رو چک می کنیم تا ببینیم که واقعاً گوشی ها اصل هستند یا قلّابی و اگر اصل بودند، بر می گردیم یکیشون رو می خریم.

نظرتون چی هست دوستان؟؟؟ :snitch::snitch:

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
من یک فکری دارم، قبل از خرید گوشی از مغازه دار بخوایم که 2 تا گوشی از همان مدل مورد نظر ما رو بیاره، و درخواست می کنیم که حتماً از نوع سریال اصلی باشه و بهش میگیم که می خوایم IMEI اون رو چک کنیم تا بفهمیم گوشی اصلی هست و میشه آپدیتش کرد یا نه.... بعد خودمون رو به نزدیک ترین کافی نت می رسونیم و IMEI اونها رو چک می کنیم تا ببینیم که واقعاً گوشی ها اصل هستند یا قلّابی و اگر اصل بودند، بر می گردیم یکیشون رو می خریم.

فکر بدی نیست ولی اینطوری طرف باید آشنا باشه والا فکر نکنم هر کسی اجازه اینکارو بده;)
اینم میشه: به طرف بگی با کامپیوتر خودش اینکارو بکنه فوقش یه کارت 1 ساعته حروم میشه!

علیرضا

Registered User
لایک‌ها
11
نسبت به IMEI به یک جمع بندی نرسیدیم

علیرضا

Registered User
لایک‌ها
11
سلام به همگـــــــــــــــــی
حالا گذشته از اینها به چیز دیگری غیر از IMEI ، نباید توجه کرد؟
مثلا در نوکیا باید بنویسه Made by Nokia یا Made in Fanland ؟؟؟ (اخه تو سامسونگ دیدم زیر باتریش فقط نوشته (Made by Samsung) )
و نیز به موارد دیگه ای مانند:
رنگ؟
ظاهر؟
علامت مشخصه ای روی گوشی؟
علامت مشخصه ای روی جعبه ؟
و...
بیشتر برای ان 73 می خواهم
منتظر پاسخ سریع و جامع شما دوستانم...
یا حــق

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام به همگـــــــــــــــــی
حالا گذشته از اینها به چیز دیگری غیر از IMEI ، نباید توجه کرد؟
مثلا در نوکیا باید بنویسه Made by Nokia یا Made in Fanland ؟؟؟ (اخه تو سامسونگ دیدم زیر باتریش فقط نوشته (Made by Samsung) )
و نیز به موارد دیگه ای مانند:
رنگ؟
ظاهر؟
علامت مشخصه ای روی گوشی؟
علامت مشخصه ای روی جعبه ؟
و...
بیشتر برای ان 73 می خواهم
منتظر پاسخ سریع و جامع شما دوستانم...
یا حــق

گوشیهای جدید رو بهتره زیاد نگران نباشی. اگر جایی بتونه یک گوشی مثل N73 بزنه احتیاجی به گوشی تقلبی زدن نداره. N73 هم نوع چینی نداره. ولی اگر گوشی از مد بیوفته دیگه ریسکش هست مثلا اگر الان بخوای 6260 بخری احتال اینکه اصلش رو بهت ندن هست چون خیلی وقته ساخته میشه تکنولوژیش هم به روز نیست و احتمال کپی کاریش هست مخصوصا که خود نوکیا هم نوع چینیش رو میزنه. برای همین بهتر گوشی رو وقتی خرید که تو بورسه

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
اقا یه سوال برای من پیش اومده
چرا رمهای گوشیهای نوکیا توی مغازه های مختلف فرق داره
مثلا یه جا گوشی رو با رم 256 می دن یه جا 512 . از لحاظ قیمت هم فرقی نداره ولی گوشیهای سونی اریکسون اینطوری نیستند ورمهاشون همه جا یک اندازه است.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90

ای بابا دیگه سریال اصلی کم گیر میاد...تازه مغازه دارها هم از همون اول بهت میگن سریال اصلی هست یا نه دیگه این کارها لازم نیست میتونی وقتی گفت سریال اصلیه بهش بگی به شرط امتحان میبرم اونم قبول میکنه

Banned_Bananas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ای بابا دیگه سریال اصلی کم گیر میاد...تازه مغازه دارها هم از همون اول بهت میگن سریال اصلی هست یا نه دیگه این کارها لازم نیست میتونی وقتی گفت سریال اصلیه بهش بگی به شرط امتحان میبرم اونم قبول میکنه

این مغازه داران عزیز رو هنوز کامل نشناختی پس!!! شما خیلی خوشبین هستید، اگر اون مغازه دار واقعاً با شما آشنا نباشه که دیگه محال هست گوشی رو پس بگیره و میگه شما بردی این رو استفاده کردی، دیگه دست دوّم هست الان، جنس که از در مغازه رفت بیرون دیگه مال ما نیست و.... حالا بیا درستش کن!!!

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
این مغازه داران عزیز رو هنوز کامل نشناختی پس!!! شما خیلی خوشبین هستید، اگر اون مغازه دار واقعاً با شما آشنا نباشه که دیگه محال هست گوشی رو پس بگیره و میگه شما بردی این رو استفاده کردی، دیگه دست دوّم هست الان، جنس که از در مغازه رفت بیرون دیگه مال ما نیست و.... حالا بیا درستش کن!!!

کدش رو جلوش با کد پشت باطری و روی جعبه چک میکنی دیگه! اگر یکی بود گوشی سریال اصلیه مگر شما چطوری گوشی میخری؟!
:wacko:

Banned_Bananas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کدش رو جلوش با کد پشت باطری و روی جعبه چک میکنی دیگه! اگر یکی بود گوشی سریال اصلیه مگر شما چطوری گوشی میخری؟!
:wacko:

گوشی های سریال Change شده تو بازار دقیقاً همین ویژگی هارو دارند!!! (هر سه کد یکی هست.)
شما چطوری ثابت می کنید اصل نیست؟؟؟

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5

گوشی های سریال Change شده تو بازار دقیقاً همین ویژگی هارو دارند!!! (هر سه کد یکی هست.)
شما چطوری ثابت می کنید اصل نیست؟؟؟

در مورد نوکیا که چک کردن شماره سریال و یکی بودن شماره پشت گوشی و شماره خود گوشی که با کد میاد نشون اصل بودنه و تا حالا موردی نداشتیم که غیر از این باشه.
سونی اریکسون رو نمیدونم ! جدا شماره روی جعبه و باطری رو هم عوض میکنند؟ به همین راحتی؟

moein_lootii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سریال نامبر گوشی رو نرم افزاری تغییر میدن به یک گوشی رجیستر شده و اون شماره جدید با سریال نامبری که روی باطری و جعبه هست فرق میکنه. در مورد نوکیا که چک کردن شماره نشون اصل بودنه و تا حالا موردی نداشتیم که غیر از این باشه.
سونی اریکسون رو نمیدونم ! جدا شماره روی جعبه و باطری رو هم عوض میکنند؟ به همین راحتی؟
تو یه فروم دیگه یکی از بچه ها هر 3تا کدش یکی بود ولی وقتی imei رو تو سایت زد مشخصات یه گویشیه دیکه رو نشون داد
شاید بعضی ها هر 3 کد رو عوض کنن

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
تو یه فروم دیگه یکی از بچه ها هر 3تا کدش یکی بود ولی وقتی imei رو تو سایت زد مشخصات یه گویشیه دیکه رو نشون داد
شاید بعضی ها هر 3 کد رو عوض کنن

این جور اتفاقات می افته
میشه بگین گوشی دوستتون چی بوده و imei مال چه مدلی بوده

بالا