برگزیده های پرشین تولز

چگونه بفهمیم گوشی اصل است

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
تو یه فروم دیگه یکی از بچه ها هر 3تا کدش یکی بود ولی وقتی imei رو تو سایت زد مشخصات یه گویشیه دیکه رو نشون داد
شاید بعضی ها هر 3 کد رو عوض کنن

سونی اریکسون بوده؟ به هر حال گوشی که رجیستر شده است و با آپدیت هم رجیسترش نمیپره. ولی اینجور موارد رو فقط اگر گارانتی اصلی داشته باشی میتونی پیگیری کنی.

Banned_Bananas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منظور بنده هم گوشی های سونی اریکسون بود دیگه.... نوکیا، سامسونگ و موتورولا که تکلیفشون مشخصّه.
در مورد نوکیا هم فقط کشور سازنده گوشی مهم هست، مشکل IMEI نداره.

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
من یه گوشی دبلیو 700 دارم که هر سه جاش imei یکیه ولی خود فروشنده می گفت قاچاقی اومده.
96.gif

ولی وقتی سریالش رو(با کلی ترس ولرز) توی اون سایت زدم دیدم دقیقا مال همون گوشیه
84.gif

ولی جالب اینجاست کارت گارانتی توی جعبه ماله اتصالاته
239.gif

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من یه گوشی دبلیو 700 دارم که هر سه جاش imei یکیه ولی خود فروشنده می گفت قاچاقی اومده.
96.gif

ولی وقتی سریالش رو(با کلی ترس ولرز) توی اون سایت زدم دیدم دقیقا مال همون گوشیه
84.gif

ولی جالب اینجاست کارت گارانتی توی جعبه ماله اتصالاته
239.gif

قاچاقی اومده قاچاقی هم رجیستر شده مشکلی نداره خوش به حالت!

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
گوشی من هم فروشنده گفت قاچاقیه ولی همه چیشو چک کردم مشکلی نداره :)

River Dragon

Registered User
لایک‌ها
11
تا لینک معتبر خارجی گیر نیارید این عددها بدرد نمیخوره. اصلا ممکنه به کشور هیچ ارتباطی نداشته باشه. یا حتی اگر داشته باشه ممکنه مثلا در نوکیا با سونی اریکسون فرق داشته باشه. متاسفانه این مطلب فقط در وبلاگها فرومها و سایتهای داخلی بوده و هیچ مرجع معتبری هم هیچکدام نداشتند.

شما هم خیلی اصرار بر غلط بودن این دارینا!! توی ویکی اگه با دقت بخونین کاملا توضیح داده شده که از روی این کد می شه دقیقا محل ساخت گوشی را بدست آورد. اینا اصلا استاندارد های صنعتی هستن که اگه کسی با یه کم آشنایی فنی یا علاقه و با دقت جستجو کنه می تونه Reference هاشو پیدا کنه. بحث شایعه و داخلی بودن این حرفا نیست..

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
شما هم خیلی اصرار بر غلط بودن این دارینا!! توی ویکی اگه با دقت بخونین کاملا توضیح داده شده که از روی این کد می شه دقیقا محل ساخت گوشی را بدست آورد. اینا اصلا استاندارد های صنعتی هستن که اگه کسی با یه کم آشنایی فنی یا علاقه و با دقت جستجو کنه می تونه Reference هاشو پیدا کنه. بحث شایعه و داخلی بودن این حرفا نیست..

عزیز جان جناب 3سوت لطف کردند لینک معنایی این کد رو قرار دادند که حرفی از کشور سازنده در اون نبود.
ضمنا استاندارد صنعتی روی هوا نداریم که ! حتما جایی ثبت شده. شما که آشنایی یا علاقه دارید جستجو کنید اگر مرجعی پیدا کردید به بقیه هم نشان بدید . تا وقتی اینکار را نکردید دیگرانی رو که قصد خرید گوشی دارند به اشتباه نندازید.

River Dragon

Registered User
لایک‌ها
11
عزیز جان جناب 3سوت لطف کردند لینک معنایی این کد رو قرار دادند که حرفی از کشور سازنده در اون نبود.
ضمنا استاندارد صنعتی روی هوا نداریم که ! حتما جایی ثبت شده. شما که آشنایی یا علاقه دارید جستجو کنید اگر مرجعی پیدا کردید به بقیه هم نشان بدید . تا وقتی اینکار را نکردید دیگرانی رو که قصد خرید گوشی دارند به اشتباه نندازید.

خدمتتون عرض کردم که با دقت نگاه کنین. البته اگه حوصله خوندنش باشه خیلی واضحه .

http://en.wikipedia.org/wiki/IMEI

The IMEI is a 15 or 17 digit number which includes information on the origin, model, and serial number of the device....

Prior to 2002, the TAC was 6 digits long and followed by a two-digit Final Assembly Code (FAC), which was a manufacturer-specific code indicating the location of the device's construction....

طبیعتا اگه اینا رو می دیدین میرفتین به این صفحه:

http://en.wikipedia.org/wiki/Type_Allocation_Code

Also in both TACs, the first two digits indicate the country of origin of the device. (In a Type Approval Code, this indicates the country of the national body that approved the device.)....

البته با توجه به این بازار داغ هک سریال، فکر نکنم برای کسانی که قصد خرید دارن خیلی بدرد بخوره. ولی محض اطلاع بد نیست.

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
خدمتتون عرض کردم که با دقت نگاه کنین. البته اگه حوصله خوندنش باشه خیلی واضحه .

http://en.wikipedia.org/wiki/IMEI

The IMEI is a 15 or 17 digit number which includes information on the origin, model, and serial number of the device....

Prior to 2002, the TAC was 6 digits long and followed by a two-digit Final Assembly Code (FAC), which was a manufacturer-specific code indicating the location of the device's construction....

طبیعتا اگه اینا رو می دیدین میرفتین به این صفحه:

http://en.wikipedia.org/wiki/Type_Allocation_Code

Also in both TACs, the first two digits indicate the country of origin of the device. (In a Type Approval Code, this indicates the country of the national body that approved the device.)....

البته با توجه به این بازار داغ هک سریال، فکر نکنم برای کسانی که قصد خرید دارن خیلی بدرد بخوره. ولی محض اطلاع بد نیست.

دوست عزيز با دقت مطالعه كنيد :
Prior to 2002, the TAC was 6 digits long and followed by a two-digit Final Assembly Code (FAC), which was a manufacturer-specific code indicating the location of the device's construction​
.
ليست كد هاي قبلي كه صبيعتا الان اعتبار ندارن را در اينجا ميتونيدببينيد :
http://www.cellular.co.za/ieminumbers.htm
در خود سايت ويكي به بي اعتبار شدن اين جداول اشاره اي كرده :
The format changed from April 1, 2004
و در قسمتي ديگر :
From January 1, 2003 until this time the FAC for all phones was 00
.
روي همين اصل ديگر اون جداول قبلي اعتباري ندارد دوستاني كه هر از چند گاه اين بحث ها را پيش ميكشند تقصيري ندارند چون در گذشته چنين بوده ولي در حال حاضر ديگر نمي توان به قطعيت در اين مورد سخن گفت .
موفق باشيد

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
به علت غلط داشتن این پست ادیت شد.

River Dragon

Registered User
لایک‌ها
11
دوست عزيز با دقت مطالعه كنيد :
Prior to 2002, the TAC was 6 digits long and followed by a two-digit Final Assembly Code (FAC), which was a manufacturer-specific code indicating the location of the device's construction​
.
ليست كد هاي قبلي كه صبيعتا الان اعتبار ندارن را در اينجا ميتونيدببينيد :
http://www.cellular.co.za/ieminumbers.htm
در خود سايت ويكي به بي اعتبار شدن اين جداول اشاره اي كرده :
The format changed from April 1, 2004
و در قسمتي ديگر :
From January 1, 2003 until this time the FAC for all phones was 00
.
روي همين اصل ديگر اون جداول قبلي اعتباري ندارد دوستاني كه هر از چند گاه اين بحث ها را پيش ميكشند تقصيري ندارند چون در گذشته چنين بوده ولي در حال حاضر ديگر نمي توان به قطعيت در اين مورد سخن گفت .
موفق باشيد

آقا من به خدا منفعتی از این قضیه نمی برم، از اینجا هم اتفاقی رد می شدم و کار خاصی هم با بخش موبایل ندارم، منتها چون یه برخورد غیر منطقی با قضیه دیدم خواستم یه ذره درستش کنم.:wacko:

حرف من و جناب داریوش از اول بر سر ارتباط کد IMEI با کشور سازنده بود کاری به این نداشتم که الان اعتبار داره یا نداره. اصل داستان اینه که ملت پیشرفته، همه کاراشون روی حساب کتابه و هیچ وقت الکی چهار تا عددو پشت سرهم ردیف نمی کنن بلکه حتما براشون معنی داره.

با این حال هنوز هم بنظرم این کد ها کاملا برای اون کاربرد قابل استفاده است چون اصلا هدف وجودیش این بوده! برای انکه راحت تر باشیم اینو روشن می کنم کل صحبت ما مربوط به اون بخش Structure of the IMEI مقاله هست. همونطور که خودتونم خوندین، در یه بازه زمانی با توجه به تغییر کردن این استاندارد یا همون تبدیل Type Approval code به Type Allocation Code به مدت یک سال و شش ماه اون کد مورد نظر ما برای همه گوشی ها 00 بوده یعنی همه گوشی هایی که بین ژانویه 2003 و آپریل 2004 تولید شدن رقم 7 و 8 کد IMEI شون 00 باید باشه. اگه قبل از این تاریخ تولید شده باشن طبق شماره گذاری قبلی قابل شناسائیه و اگه بعد از این تاریخ باشن طبق شماره گذاری جدید. در ضمن از روی TAC حتی می شه فهمید واقعا چه شرکتی این دستگاه رو تولید کرده.(مثلا احتمالا می دونین که یه مدلهایی از زیمنس را Benq تولید می کرد که با همین کد قابل تشخیص بود)

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
هدف از ايجاد اين فروم ها تبادل انديشه و بكارگيري اونه .
من شخصا خوشحال ميشم كه هر روز چيز تازه اي ياد بگيرم . اينكه با حساسيت اين موضوع را پيگيري ميكنيد در كل چيز مقبوليه الان اين تاپيك رو نگاه كنيد ميبينيد كه پر از لينك و مطلب مفيده كه تمامي دوستان ميتونند استفاده كنند .
چرا اتفاقي دوست عزيز ;)
به فعاليت مستمر خود در اين بخش ادامه بديد .... همه دوستان خوشحال خواهند شد .
اينكه اين كدها حساب شده هستند شكي در اين نيست صحبت من و داريوش خان و شما حتي و ساير دوستان در اينه كه بتونيم ببينيم در حال حاضر دقيقا به چه چيزي اشاره دارند من خودم شخصا خوشحال ميشم و از بحث دوستان استفاده خواهم كرد .
موفق باشيد

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90

گوشی های سریال Change شده تو بازار دقیقاً همین ویژگی هارو دارند!!! (هر سه کد یکی هست.)
شما چطوری ثابت می کنید اصل نیست؟؟؟

:blink: مگه میشه؟!!!!....اگر اینجوری باشه که خوبه من که تا حالا ندیدم

River Dragon

Registered User
لایک‌ها
11
اينكه اين كدها حساب شده هستند شكي در اين نيست صحبت من و داريوش خان و شما حتي و ساير دوستان در اينه كه بتونيم ببينيم در حال حاضر دقيقا به چه چيزي اشاره دارند من خودم شخصا خوشحال ميشم و از بحث دوستان استفاده خواهم كرد .
موفق باشيد

برای این کار، بد نیست دوستانی که گوشیشون تولید 2005 و بعد از اونه، در عین حال مطمئنن که سریالش اصلیه، زحمت بکشن مشخصات دستگاه و کد IMEI شونو اینجا بزارن روش تست کنیم، مسلما به یه نتیجه مفیدی می رسیم.

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
آقا اون مطلبی که از p30world کپی کردم غلطه. البته یکی از دوستان هم تذکر دادن نباید کپی می کردم. به هر حال تصحیح می کنم.

IMEI
IMEISV
International Mobile Equipment Identifier, eine eindeutige Hardwarekennung des Telefons, also eine Art Seriennummer. Sie ist im Grundsatz wie folgt zusammengesetzt:

XXXXXX XX XXXXXX X XX
SVN: Software Version Number
CD: Check Digit
SNR: Serial Number
FAC: Final Assembly Code
TAC: Type Approval Code​

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
برای این کار، بد نیست دوستانی که گوشیشون تولید 2005 و بعد از اونه، در عین حال مطمئنن که سریالش اصلیه، زحمت بکشن مشخصات دستگاه و کد IMEI شونو اینجا بزارن روش تست کنیم، مسلما به یه نتیجه مفیدی می رسیم.

دوست عزیز همون طور که میدونید فرومها توسط هر کسی قابل دسترسیه و اگر کسی imei گوشی فعال خودش رو مستقیما در اینجا قرار بده ممکنه مورد سو استفاده کسانی قرار بگیره که سریال چنج می کنند.
3.gif

River Dragon

Registered User
لایک‌ها
11
آقا اون مطلبی که از p30world کپی کردم غلطه. البته یکی از دوستان هم تذکر دادن نباید کپی می کردم. به هر حال تصحیح می کنم.

IMEI
IMEISV
International Mobile Equipment Identifier, eine eindeutige Hardwarekennung des Telefons, also eine Art Seriennummer. Sie ist im Grundsatz wie folgt zusammengesetzt:

XXXXXX XX XXXXXX X XX
SVN: Software Version Number
CD: Check Digit
SNR: Serial Number
FAC: Final Assembly Code
TAC: Type Approval Code​

البته اینی که الان گذاشتین مال سیستم قدیمی(قبل از 2003) هست. اون پست اولیه هم فکر کنم ترجمه از همون ویکی بود، مگه غلط داشت؟

دوست عزیز همون طور که میدونید فرومها توسط هر کسی قابل دسترسیه و اگر کسی imei گوشی فعال خودش رو مستقیما در اینجا قرار بده ممکنه مورد سو استفاده کسانی قرار بگیره که سریال چنج می کنند.
3.gif
راست می گین؛ بی دقتی کردم، حواسم به این نبود.

بالا