برگزیده های پرشین تولز

کدام یک از غول ها برنده خواهند شد؟ LENOVO Y5070 VS MSI GE60

danitfk

Registered User
لایک‌ها
37
سلام به دوستان عزیز

بین لپ تاپ Lenovo Y5070 مدلی که ۱۶ گیگابایت رم / پردازنده Intel i7 4710HQ / گرافیک GTX 860M 4GB DDR5 / هارد 1TB+8GB SSHD / صفحه 1920 غیر 4K داره و MSI GE60 مدلی که۸ ۱۶ گیگابایت رم / پردازنده Intel i7 4710HQ / گرافیک GTX 850M 2GB DDR5 / هارد 1TB 7200 و دیسک SSD 120GB داره کدومو انتخاب می کنید؟
من قصد خرید یکی از مدل هارو دارم اما واقعا انتخاب سختیه...
یکسری توضیحات دیگه
کار بنده لینوکس و مجازی سازی هست و نیاز به یک لپ تاپ کامل برای تمامی کارهام دارم.
مشخصاتی که تاکید دارم در آن وجود داشته باشد.
پردازنده ۴ هسته ای (۸ ترد) با معماری Haswell (مثل i7 4710HQ)
دیسک SSD حداقل ۶۴ گیگابایت (یا لپ تاپ دارای Free slot برای قراردادن دیسک)
حافظه رم ۱۶ گیگابایت DDR3 حداقل با کلاک ۱۶۰۰ مگاهرتز (۱۳۳۳ نباشه)
صفحه نمایش حداقل ۱۵.۶ ، بدنه ترجیحا فلزی

مدل های MSI GE60 2PC - Apache -E و Lenovo Y5070-D نظرمو بیشتر جلب کردند.
بین این دو چی پیشنهاد می کنید؟ گزینه بهتری هم وجود داره؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام به دوستان عزیز

بین لپ تاپ Lenovo Y5070 مدلی که ۱۶ گیگابایت رم / پردازنده Intel i7 4710HQ / گرافیک GTX 860M 4GB DDR5 / هارد 1TB+8GB SSHD / صفحه 1920 غیر 4K داره و MSI GE60 مدلی که۸ ۱۶ گیگابایت رم / پردازنده Intel i7 4710HQ / گرافیک GTX 850M 2GB DDR5 / هارد 1TB 7200 و دیسک SSD 120GB داره کدومو انتخاب می کنید؟
من قصد خرید یکی از مدل هارو دارم اما واقعا انتخاب سختیه...
یکسری توضیحات دیگه
کار بنده لینوکس و مجازی سازی هست و نیاز به یک لپ تاپ کامل برای تمامی کارهام دارم.
مشخصاتی که تاکید دارم در آن وجود داشته باشد.
پردازنده ۴ هسته ای (۸ ترد) با معماری Haswell (مثل i7 4710HQ)
دیسک SSD حداقل ۶۴ گیگابایت (یا لپ تاپ دارای Free slot برای قراردادن دیسک)
حافظه رم ۱۶ گیگابایت DDR3 حداقل با کلاک ۱۶۰۰ مگاهرتز (۱۳۳۳ نباشه)
صفحه نمایش حداقل ۱۵.۶ ، بدنه ترجیحا فلزی

مدل های MSI GE60 2PC - Apache -E و Lenovo Y5070-D نظرمو بیشتر جلب کردند.
بین این دو چی پیشنهاد می کنید؟ گزینه بهتری هم وجود داره؟
سلام. با اینکه هر دو برند از نظر طراحی و ساخت رتبه خوبی ندارند اما بین این دو بنده لنوو رو پیشنهاد می کنم. MSI خرابی زیاد داره.
اما اگر شما می تونستید از قابل حمل بودن چشم پوشی کنید قطعا سیستم دسک تاپ کارآمدتر و پرسرعت تری می تونستید با این مبلغ ببندید.
اما اگر حتما باید لپ تاپ بخرید , بنده اگر جای شما بودم اینو می خریدم:
http://www.digikala.com/Product/DKP-56110/ASUS-G750JZ-B/لپ-تاپ-ايسوس-G750JZ
هارددیسکشو SSD 1TB Samsung Evo میذاشتم و از سرعتش لذت می بردم. بنده لپ تاپی ندیدم که اسلات SATA III اضافی و فضا جهت افزایش تعداد هارددیسک داشته باشه!
ضمنا صفحه نمایش 4K بدرد صفحه نمایش 55 اینج و حتی 60 اینچ به بالا می خوره و واسه لپ تاپی که نهایتا صفحه نمایشش 17 اینچه هیچ مزیتی محسوب نمیشه. حتی Full HD هم زیاده. مگر اینکه بخواین وصلش کنید به تلویوزیون 60 اینچ به بالا که 4K هم باشه.

danitfk

Registered User
لایک‌ها
37
سلام. با اینکه هر دو برند از نظر طراحی و ساخت رتبه خوبی ندارند اما بین این دو بنده لنوو رو پیشنهاد می کنم. MSI خرابی زیاد داره.
اما اگر شما می تونستید از قابل حمل بودن چشم پوشی کنید قطعا سیستم دسک تاپ کارآمدتر و پرسرعت تری می تونستید با این مبلغ ببندید.
هارددیسکشو SSD 1TB Samsung Evo میذاشتم و از سرعتش لذت می بردم. بنده لپ تاپی ندیدم که اسلات SATA III اضافی و فضا جهت افزایش تعداد هارددیسک داشته باشه!
ضمنا صفحه نمایش 4K بدرد صفحه نمایش 55 اینج و حتی 60 اینچ به بالا می خوره و واسه لپ تاپی که نهایتا صفحه نمایشش 17 اینچه هیچ مزیتی محسوب نمیشه. حتی Full HD هم زیاده. مگر اینکه بخواین وصلش کنید به تلویوزیون 60 اینچ به بالا که 4K هم باشه.
۱. قطعا لپ تاپ برای من مناسب هست چون هیچوقت جای ثابتی ندارم.
۲. اگر جای بنده بودید ۷.۰۰۰.۰۰۰ تومان بودجه نداشتید فقط حداکثر مبلغ ۴.۵۰۰.۰۰۰ می بود :)
۳. خیلی از لپ تاپ ها هستند ، مثال همین GE60 ،‌ لینک http://lmgtfy.com/?q=msi+ge60+additional+hdd
۴. داخل پست اول ذکر شد ، 4K مد نظر من نیست و درجریان هستم ;)

danitfk

Registered User
لایک‌ها
37
این مدل ASUS G551JM - A هم با توجه به بودجه پیدا کردم.
معایب: سنگین ، ظاهر
مزایا: گرافیکش مثل لنوو 860M هست ، 1TB+24GB SSHD هست ، صفحه IPS ، لوازم جانبی رایگان مثل کیف و ماوس و..

danitfk

Registered User
لایک‌ها
37
معایب: سنگین تر
مزایا: گرافیکش مثل لنوو 860M هست ، 1TB+24GB SSHD هست ، صفحه IPS ، لوازم جانبی رایگان مثل کیف و ماوس و..

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
معایب: سنگین تر
عزیز صرفا دنبال مقایسه کانفیگ نباشید. کیفیت ساخت خیلی مهمه و اونجا هستش که Asus برتره.

danitfk

Registered User
لایک‌ها
37
عزیز بنده نظر و تجربه خودمو در خصوص لپ تاپهای MSI در پست شماره 2 عرض کردم. بازم تاکید می کنم که سراغ MSI به هیچ وجه نرید.
۲ تا از نزدیکانم سری GE60 و Ghost را دارن کیفیت ساختی که من دیدم فوق العاده بود و یکی از لپ تاپ ها نزدیک به ۱ ساله خیلی خوب کار می کنه.
همین مورد منو به شک میندازه که نظراتتون میتونه تعصبی باشه :)

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
۲ تا از نزدیکانم سری GE60 و Ghost را دارن کیفیت ساختی که من دیدم فوق العاده بود و یکی از لپ تاپ ها نزدیک به ۱ ساله خیلی خوب کار می کنه.
همین مورد منو به شک میندازه که نظراتتون میتونه تعصبی باشه :)
هر جور خودتون صلاح می دونید. نظر سایر دوستان هم می تونید جویا بشید. موفق باشید.

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
بین ایندو روی کاغذ GE60 که ssd آماده داره طبعا مناسبتره مگر اینکه بخواید ssd مستقل برای لنوو تهیه کنید
البته شخصا برای همکارانم لنوو از مدلهای متفاوت(غیر این مدل) تهیه کردم اما از طراحی های بدون توجه به جزئیاتشون اصلا راضی نیستم و گاهی روی اعصابه، مخصوصا در قسمت تاچپد که فوق العاده ارزان و بی دقت کار شده و دلیلش معلوم نیست

بالا