برگزیده های پرشین تولز

کدوم ماهی ها خوشمزه ترند ؟

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,718
ماهیای با گوشت سفت خوبه مث کوسه از قزل و این چیزا بدم میاد :D

• Like
Reactions: L+X

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
فیتوفاگ خوشمزه ست

• Like

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
رستگاری در آبودان :D

در جنوب(آبادان) ماهی هست بنام صبور (Sobur) این ماهی یکی از خوشمزه ترین ماهیایه ایرانه که بصورت کبابی و با برنج سفید مصرف میشه بسیار خوشمزه فقط کمی خار (ما میگیم خار شوما میگین تیغ) زیاد داره و برا کسایی که اولین بار میخورن مشکل زاست مورد داشتیم فامیلمون اومده خورده کارش به بیمارستان کشیده :p
اما برا ما جنوبیا مثل اب خوردنه
در کل کسایی که این ماهی رو خوردن میدونن من چی میگم خععلی خوشمزه ست :general601: ضمنا بعد از خوردن این ماهی به خواب عمیقی فرو خواهید رفت نمیدونم چیرا :D روزهایه جمعه هم مخصوص خوردن این ماهیه از هر جا رد میشی بو کباب کردنش میاد
قیمتش متفاوته اما متوسط کیلویی 30-35 تومنه

1128_911.jpg

ماهی صبور9.jpg

فایل های ضمیمه

• 13726298061.jpg
    13726298061.jpg
    79.3 KB · نمایش ها: 11

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467
کلن ماهیان جنوب خوشمزه ترن و کلن جنوب قلق آشپزی بیشتر بودن بخصوص در پخت ماهی.

ماهی ها

سنگسر
شوریده
سرخو
شیر
زبیده
چنگو
همام

خوبند

ماهی مرکب یا عنکاس هم بسته به نحوه پخت هم عالیه ولی یکم از نظر شرعی مشکل داره.

• Like

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467

ببخشید یه سوال از دوستان

پروتیین ماهی ها با هم خیلی فرق دارند ؟
مثلن میگن ماهی سالمون و آزاد پروتیینش بالاست اما سالمون خیلی گرونه کیلو 80*90 هست

آیا پروتیینش خیلی با ماهیهای همون شیر و قباد و قزل و .. فرق داره ؟

ممنون

namvari

Registered User
لایک‌ها
192
دوستان ماهی بدون تیغ (مثل تیلاپیا) ولی با ارزش غذایی بالا چی پیشنهاد می کنید؟
البته تو شهر هم پیدا بشه
مزه اش هم خوب باشه

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651

در جنوب(آبادان) ماهی هست بنام صبور (Sobur) این ماهی یکی از خوشمزه ترین ماهیایه ایرانه که بصورت کبابی و با برنج سفید مصرف میشه بسیار خوشمزه فقط کمی خار (ما میگیم خار شوما میگین تیغ) زیاد داره و برا کسایی که اولین بار میخورن مشکل زاست مورد داشتیم فامیلمون اومده خورده کارش به بیمارستان کشیده :p
در کل کسایی که این ماهی رو خوردن میدونن من چی میگم خععلی خوشمزه ست :general601: ضمنا بعد از خوردن این ماهی به خواب عمیقی فرو خواهید رفت نمیدونم چیرا :D روزهایه جمعه هم مخصوص خوردن این ماهیه از هر جا رد میشی بو کباب کردنش میاد

مشاهده پیوست 839416

مشاهده پیوست 839414

صبور من زیاد خوردم. بنظرم خودِ ماهی اصلا مزه ای نداره. به همین خاطره که با تمبر و این چیزا درست میکنن. کلا شکم پر درستش میکنن چون خودش مزه نداره. ماهی خوشمزه یعنی زبیدی ( حلوا سفید ) :D - البته شوریده هم لطف خودش رو داره.

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
ماهی بدون تیغ به جز تیلاپیا معرفی کنید قیمت حدودیش رو هم لطف کنید بفرمایید
بنده تهران هستم

یک سوال دیگر ، ایا راهی برای طبخ ماهی کیلکا هست که باعث بشه استخوناش زیر دندون حس نشه ؟؟ و طعم بهتری داشته باشه ؟

ماهی بدون تیغ برای کباب کردن که پروتئین بالایی هم داشته باشه ، چی پیشنهاد میدین؟

goldenrule

Registered User
لایک‌ها
165

مشاهده پیوست 839416

مشاهده پیوست 839414

خیلی گرونه! چرا؟

اون خمیره چیه که روی ماهی ها مالیدی؟

• Like

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
خیلی گرونه! چرا؟

اون خمیره چیه که روی ماهی ها مالیدی؟
یکم گرونه اما میرزه البته چون کمی هم کمیاب شده قیمتش هر سال زیادتر میشه

اون به قول تو خمیره تو زبون محلی بهش حشو (hashu) میگن که مخلوطی از سبزی ماهی +تمبر هندی+فلفل +پیاز+سیر وبعضا رب کوجه هست که طعمی ترش و تند داره
این عکسها هم من نگرفتم که میگی چیه مالیدی :D

goldenrule

Registered User
لایک‌ها
165
یکم گرونه اما میرزه البته چون کمی هم کمیاب شده قیمتش هر سال زیادتر میشه

اون به قول تو خمیره تو زبون محلی بهش حشو (hashu) میگن که مخلوطی از سبزی ماهی +تمبر هندی+فلفل +پیاز+سیر وبعضا رب کوجه هست که طعمی ترش و تند داره
این عکسها هم من نگرفتم که میگی چیه مالیدی :D

ممنون.

من تا حالا هر چی ماهی خوردم مزشون کمابیش یکی بوده. تا جایی که من میدانم. ماهی دریا کلا گرانتره. مطمئن نیستم که این ربطی به مزه داره یا نه.
hashu! چه بانمک:)! یک بار با قزل درست کن ببین چی میشه. اگر مزش یکی باشه کلی به نحو شماست!

Doctor Splinter

Registered User
لایک‌ها
703
ماهی تون

omidpiri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام دوستان
من یه مدت یه ماهی بسته یندی میخریدم که هم بدون استخوان بود و هم اینکه خیلی خوشمزه بود و هم اینکه قیمتش هم خیلی مناسب بود . بعد روی این بسته ماهی اسم ماهی نوشته نمیشد و فقط نوشته میشد جنوب گرد ، بعده یه مدت کنجکاو شدم که بدونم اسم این ماهی چیه و بعد از یه پرس جو از فروشنده ها فهمیدم که کوسه ماهیه ...واسم جالب بود که مگه این ماهی حرام نیست که با بسته بندی و انواع و اقسام استانداردها و آرم حلال راهی بازار میشه:general410::general410::general410:
حالا گذشته از بحث شرعی میخواستم اگه کسی اطلاعاتی درباره گوشت کوسه ماهی داره لطف کنه اطلاعاتش رو در اختیار ما بزاره ... آیا بنظرتون مقدار جیوه این ماهی واسه سلامت انسان مضر نیست؟؟؟
در ضمن یه تجربه به دست آوردم که از این به بعد هر بسته بندی که روش اسم ماهی نوشته نشده باشه رو دیگه نخرم:):):)
اینم عکس از بسته این ماهی
772023-34ef362e8a5c6e5b8e704df81066e9fe.jpg

فایل های ضمیمه

• photo_2016-12-17_17-19-42.jpg
    photo_2016-12-17_17-19-42.jpg
    114.7 KB · نمایش ها: 15
بالا