برگزیده های پرشین تولز

یه سوال در مورد تجربه شما در رانندگی

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
سلام

دیشب یکی از دوستان که تازه داره رانندگی یاد میگیره بهم گفت که قلق شما توی پارک دوبل چیه ؟

بهش چیزهایی که بلد بودم رو گفتم.

اما به فکرم اومد اینجا هم قضیه رو مطرح کنم.

دوستانی که مسلط هستند لطفا بگن قلقشون توی پارک دوبل کردن چیه ؟

========================
سال نو همه مبارک

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
بستگی به نوع ماشین و اندازه کاپوت ماشین داره

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
فرض کنید پژو 405

یا پرایذ

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
برای پراید در اولین قدم باید آب پاش پراید زیر خط تایر جلو ماشین پارک شده قرار بگیره
بعدش یواش یواش دنده عقب میای تا جایی که وسط 3 گوش مثلثی عقب سمت راست پراید وسط سر صندوق عقب ماشین پارک شده قرار بگیره بعدش یواش یواش با گاز دادن به عقب فرمون رو راست گرد می کنید تا جایی که نوک صندوق عقب ماشین پارک شده وسط در جلو ماشین پراید قرار بگیره بعدش با گاز دادن فرمون رو بصورت چپ گرد میچرخونید تا ماشین پشت سر ماشین جلویی قرار بگیره تا جایی که پلاک ماشین جلوئی دیده بشه
اینطوری پارک شما درست در میاد
اگر تو شهر ما بودی حضوری یادت میدادم

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
تصویری نمیتونی توضیح بدی اقا :دی

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
بستگی به ماشین داره ! باید قلق دستت باشه
با تمرین بدست میاد

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
آقا بخوره صدا میده !:rolleyes:
cool2.gif

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
برای پراید در اولین قدم باید آب پاش پراید زیر خط تایر جلو ماشین پارک شده قرار بگیره
بعدش یواش یواش دنده عقب میای تا جایی که وسط 3 گوش مثلثی عقب سمت راست پراید وسط سر صندوق عقب ماشین پارک شده قرار بگیره بعدش یواش یواش با گاز دادن به عقب فرمون رو راست گرد می کنید تا جایی که نوک صندوق عقب ماشین پارک شده وسط در جلو ماشین پراید قرار بگیره بعدش با گاز دادن فرمون رو بصورت چپ گرد میچرخونید تا ماشین پشت سر ماشین جلویی قرار بگیره
تا جایی که پلاک ماشین جلوئی دیده بشه

:blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Last edited:

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
بعدش یواش یواش دنده عقب میای تا جایی که وسط 3 گوش مثلثی عقب سمت راست پراید وسط سر صندوق عقب ماشین پارک شده قرار بگیره بعدش یواش یواش با گاز دادن به عقب فرمون رو راست گرد می کنید تا جایی که نوک صندوق عقب ماشین پارک شده وسط در جلو ماشین پراید قرار بگیره بعدش با گاز دادن فرمون رو بصورت چپ گرد میچرخونید تا ماشین پشت سر ماشین جلویی قرار بگیره تا جایی که پلاک ماشین جلوئی دیده بشه

انتگرال x بر کسینوس 3 تتا رو که گرفتی بر مجذور فاصله آبپاش بر لاستیک ماشین جلویی تقسیم می کنی.. فرمان که گرفتی شتاب مولکولی باد لاستیک هات رو باید در تعداد بچه های همسایه ی زن دایی پسر عموت تقسیم کنی او موقع پرتقال فروش میاد بهت فرمون می ده که چطوری پارک دوبله کنی !:)

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
انتگرال x بر کسینوس 3 تتا رو که گرفتی بر مجذور فاصله آبپاش بر لاستیک ماشین جلویی تقسیم می کنی.. فرمان که گرفتی شتاب مولکولی باد لاستیک هات رو باید در تعداد بچه های همسایه ی زن دایی پسر عموت تقسیم کنی او موقع پرتقال فروش میاد بهت فرمون می ده که چطوری پارک دوبله کنی !:)

carfrontred.gif

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
آخه دلانگیز تو کتاب ننوشته چجوری پارک دوبل کنید ماشین رو بر داره بره یه جای خلوت یه روز تمرین کنه برا یه عمر یادش می مونه!

مثه اینکه بخوای کتاب چطور شنا کنیم رو بخری و بری دریا

hastia

Registered User
لایک‌ها
11
نه .. اونو نخوره صداش در میاد !:rolleyes:
من تصادف رو میگم:D
Laie_28.gif

خودمم خاصم ..
viannen_54.gif

آها ! خوب شد گفتي پاك در اشتباه بودم آره آره در هر صورت بخوره صدا مي ده ! دقت كن !

اوووووووووووووووووم خودتو منثورم خاااااااااااااااااصين .... تايپيكمو حامد جون پاك كرد نوش خونش !

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
یه تاپیک در مورد رانندگی زدیم ببین چقدر راحت منحرفش کردند.

اخرش هم میان پاک میکننش

خب بابا اگه دوست دارید جواب بدید اگه نه خب تاپیک رو منحرف نکنید.

s e v d a

Registered User
لایک‌ها
1,498
یه تاپیک در مورد رانندگی زدیم ببین چقدر راحت منحرفش کردند.

اخرش هم میان پاک میکننش

خب بابا اگه دوست دارید جواب بدید اگه نه خب تاپیک رو منحرف نکنید.

من بهشون گفتم ولی گوش نمیدن
33.gif

همونجوری که قمری گفت درسته، 10 20 بار تمرین کنه دستش میاد

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
بادش بخیر وقتیکه با مربی در حال تمرین بودم مربی به من گفت
طرف 5 ساله ماشین پراید داره پارک دوبل بلد نیست
ولی شما فقط برای بار اول که بهت یاد دادم پارک دوبل یادت گرفتی

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
این روشی که من یاد گرفته بودم این بود.
===========================================
پارک دوبل

رانندگان وسايل نقليه بايد در منتهي اليه سمت راست و محلهاي مجاز اقدام به پارک اتومبيل نمايند.توقف در محلهاي غير مجاز موجب انسدادراه،سنگيني ترافيک ، بي نظمي دررفت و آمد مي شود و خلاف مقررات است.
متداول ترين نوع پارک کردن در شهر ها پارک دوبل است و براي آن ، رانندگان جديد نياز به تمرين لازم و کافي دارند.
در اين حالت آرام و ملايم به فضاي پارک و عقب حرکت کنيد زيرا راحت تر مي توانييد اتومبيل را کنترل نمائيد، روش انجام آن در زير نمايش داده شده است.
فضاي مناسبي که از طول يک اتومبيل بيشتر باشد پيدا کنيد،علامت بدهيد و توقف کنيد، به اندازه مناسب حدود 50 سانتي متر با اتومبيل پارک شده فاصله بگيريد و به صورت موازي و يک مقدار جلوتر از آن بايستيد و پشت سر را کنترل کنيد و شروع به حرکت نمائيد.(شکل 1)
به آرامي به سمت عقب حرکت کنيد به محض مشاهده انتهاي اتومبيل پارک شده از شيشه درب عقب سمت راست ، فرمان را کاملا به سمت راست بچرخانيد. به ياد داشته باشيد جلوي سمت چپ اتومبيل شما به سمت ترافيک مي چرخد لذا بايد دقت لازم را بنمائيد.(شکل 2)
زمانيکه به عقب ميرويد مواظب باشيد چرخهاي عقب با جدول برخورد ننمايد(وقتي که از وسط شيشه درب جلوي سمت راست ،عقب اتومبيل پارک شده را ديديد) فرمان را کاملا به سمت چپ بچرخانيد و همزمان شروع به حرکت به عقب بنمائيد، بنابراينجلوي اتومبيل شما به سمت اتومبيل جلوئي مي چرخد، مراقب باشيد با اتومبيل عقب برخورد ننمائيد.(شکل 3)

7.JPG

دیدن این لینک هم بد نیست.

gasho

Registered User
لایک‌ها
403
برای خودش چرند گفته
اصولی رو من برات توضیح دادم
تمام توضیحاتی که بهت دادم رو من بارها تمرین کردم و دقیق درست در اومد

حتی با پونتیاک های آمریکایی هم میتونی با همین روش پارک دوبل بزنی

بهت پیشنهاد میدم اگر پراید یا پژو داری اگر میخوای پارک ردن برات آسون تر بشه از پارک دوبل سواری با تریلی یا اتوبوس شروع کن
اینو یاد بگیر دیگه پارک پشت سواری برات راحتتره

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
این روشی که من یاد گرفته بودم این بود.
پارک دوبل

رانندگان وسايل نقليه بايد در منتهي اليه سمت راست و محلهاي مجاز اقدام به پارک اتومبيل نمايند.توقف در محلهاي غير مجاز موجب انسدادراه،سنگيني ترافيک ، بي نظمي دررفت و آمد مي شود و خلاف مقررات است.
متداول ترين نوع پارک کردن در شهر ها پارک دوبل است و براي آن ، رانندگان جديد نياز به تمرين لازم و کافي دارند.
در اين حالت آرام و ملايم به فضاي پارک و عقب حرکت کنيد زيرا راحت تر مي توانييد اتومبيل را کنترل نمائيد، روش انجام آن در زير نمايش داده شده است.
فضاي مناسبي که از طول يک اتومبيل بيشتر باشد پيدا کنيد،علامت بدهيد و توقف کنيد، به اندازه مناسب حدود 50 سانتي متر با اتومبيل پارک شده فاصله بگيريد و به صورت موازي و يک مقدار جلوتر از آن بايستيد و پشت سر را کنترل کنيد و شروع به حرکت نمائيد.(شکل 1)
به آرامي به سمت عقب حرکت کنيد به محض مشاهده انتهاي اتومبيل پارک شده از شيشه درب عقب سمت راست ، فرمان را کاملا به سمت راست بچرخانيد. به ياد داشته باشيد جلوي سمت چپ اتومبيل شما به سمت ترافيک مي چرخد لذا بايد دقت لازم را بنمائيد.(شکل 2)
زمانيکه به عقب ميرويد مواظب باشيد چرخهاي عقب با جدول برخورد ننمايد(وقتي که از وسط شيشه درب جلوي سمت راست ،عقب اتومبيل پارک شده را ديديد) فرمان را کاملا به سمت چپ بچرخانيد و همزمان شروع به حرکت به عقب بنمائيد، بنابراينجلوي اتومبيل شما به سمت اتومبيل جلوئي مي چرخد، مراقب باشيد با اتومبيل عقب برخورد ننمائيد.(شکل 3)

7.JPG

دیدن این لینک هم بد نیست.

عزیز جان این عکسی که شما گذاشتی نیازی به دوبله نداره ! lol !!!!!

می شه مثل حالات عادی پارک کرد ! 145 متر فاصله هست بین 2 تا ماشین :D

بالا