برگزیده های پرشین تولز

کرم حکاکی شیشه و آینه برای اولین بار در ایران

teeyam

Registered User
لایک‌ها
33
کرم حکاکی شیشه و آینه برای اولین بار است که در ایران ساخته شده و قیمت آن نیز یک پنجم قیمت خارجی آن است. به کمک این کرم می توان از ظروف آشپزخانه گرفته تا درهای سکوریت و پنجره های ساختمان را حکاکی و تزئین نمود. فقط کافی است برچسبی را که نقش مورد نظرتان را روی آن بریده اید ، بر روی شیشه یا آینه بچسبانید و با کرم حکاکی جاهای خالی را پرکنید ، سپس حدود 5 دقیقه صبر کنید تا نقش دلخواهتان برای همیشه رو آن حک و کنده کاری شود. برای این کار نیاز به تجهیزات و محل خاصی نیست و در هر جایی قابل اجراست .
عکس اول که تصویر یک برکه را نشان می دهد به وسیله کرم حکاکی روی در حمام حک کردیده
عکس دوم یک اژدهاست که روی شیشه سکوریت آبی حکاکی شده و از پشت به آن نور تابانده شده تا دانسیته اچ( تراکم مات) نشان داده شود. عکسهای بعد هم خارجی هستند ، فقط به عنوان نحوه کار و نمونه های خارجی نمایش داده شده اند. علاقه مندان می توانند تعداد زیادی از این عکسها را در اینترنت پیدا کنند یا ویدیوهایی را که مراحل کار را نشان می دهند ببینند. چون این کار هنوز در ایران انجام نمی شود می توانید برای جستجو از کلمات کلیدی زیر استفاده کنید

glass etching cream

راستی کرم مذکور یک بار مصرف نبوده و چندین بار قابل استفاده است به شرط آنکه در یک محفظه بسته نگهداری شود .

2.jpg
rsz_pak.jpg

thumb-2BC0_522C261C.jpg

http://s0.uploads.im/km4VR.jpg
http://s0.uploads.im/7qYDx.jpg
http://s0.uploads.im/dAIuq.gif
http://s0.uploads.im/I3ECA.jpg
http://s0.uploads.im/Krhlt.jpg

اژدها.jpg

قیمت:

قوطی نیم کیلویی 37000 تومان
قوطی یک کیلویی
70000 تومان
به مبالغ فوق هزینه پست نیز اضافه می شود که به عهده خریدار است.

شماره تماس:

09183635725

فایل های ضمیمه

• images.jpg
    images.jpg
    5.1 KB · نمایش ها: 2,305
  • applying-creme-red.jpg
    applying-creme-red.jpg
    9.9 KB · نمایش ها: 2,306
  • removing-stencil.jpg
    removing-stencil.jpg
    8.1 KB · نمایش ها: 2,301
  • ZebraEtchedOnGlass.gif
    ZebraEtchedOnGlass.gif
    40.3 KB · نمایش ها: 2,319
  • finb0a7m1suueesyw8k7_thumb.jpg
    finb0a7m1suueesyw8k7_thumb.jpg
    12.1 KB · نمایش ها: 2,207
  • thumb-61F9_522C261C.jpg
    thumb-61F9_522C261C.jpg
    7.5 KB · نمایش ها: 1,930
Last edited:

abbas06

Registered User
لایک‌ها
1,114
نوشتید ایرانیه اما تو عکس قوطیش کلا خارجیه

yasin.r

Registered User
لایک‌ها
120
قیمت نگفتی چنده عزیز؟

javadyazdani

Registered User
لایک‌ها
10,633
برچسباش هم موجوده؟

m_2t_ab

مدیر بازارچه - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
.: اخطار :.

سلام دوست عزیزم

تاپیک فروش، باید عکس از کالا داشته باشه و کنار کالا باید نوشته ای با سه مشخصه: 1- نام کاربری 2- آدرس فروم و 3- تاریخ قرار داده شده باشه. (نه به صورت تایپ روی عکس و یا ویرایش فتوشاپی اون)
وجود هر کدوم از این سه مشخصه دلیل داره و هر سه لازم هست. در صورت نبودن هر کدوم از سه مورد فوق در عکس‌ها، تاپیک خلاف قانون هست.
لطفاً قبل از ایجاد تاپیک، عکس‌ها رو تهیه و آماده آپلود کنید.

با این حال چون در بازارچه تازه‌کار هستید، به شما فرصت داده میشه تا طی 24 ساعت حداقل یک عکس با مشخصاتی که ذکر شد به پست اول اضافه کنید. در غیر این صورت طبق قانون تاپیک شما مسدود میشه.

ضمناً لطفاً قیمت (تمام) کالا(ها) تون رو به نوشته اول اضافه کنید، در غیر این صورت تاپیک شما به دلیل تخطی از قانون آپ مسدود خواهد شد.

این تاپیک‌ها رو مطالعه کنید تا بیشتر و بهتر با قوانین و دستورالعمل‌های فعالیت در بازارچه آشنا بشید:
http://forum.persiantools.com/t38293.html
http://forum.persiantools.com/t47542.html
http://forum.persiantools.com/t207431.html
http://forum.persiantools.com/t371792.html
http://forum.persiantools.com/t318218.html
http://forum.persiantools.com/t213773.html

متشکرم.

shareads

Registered User
لایک‌ها
494
مورد جالبیه.

لطفا عکس نمونه واقعی با نام کاربری و قیمت رو قرار بدید.

teeyam

Registered User
لایک‌ها
33
برچسباش هم موجوده؟

بر چسباشو از هر شبرنگبری می تونی تهیه کنی
در ضمن کرم حکاکی رنگ رو هم نمی خوره یعنی می تونی با رنگم این کار رو انجام بدی

قیمت؟شابلون هاشم موجوده؟

قیمتشو می تونی از شبرنگبریها بگیری

sparda

Registered User
لایک‌ها
29
شما اینجا تاپیک زدی تا ما بریم از جای دیگه تهیه کنیم؟ :wacko:

teeyam

Registered User
لایک‌ها
33
شما اینجا تاپیک زدی تا ما بریم از جای دیگه تهیه کنیم؟ :wacko:

راستش من زیاد به کار وارد نیستم ، اگه این محصول تو ایران بازار داشته باشه شاید
شاید به فروشگاههای اینترنتی سفارش بدم تا برام بفروشند.
البته اگه کسی هم بخواد می تونم براش پست کنم

hr300

Registered User
لایک‌ها
1
ما می دونیم این چیه ولی توی ایران نیست ما هر چند وقتی یکی برامون از خارج میاره ولی شما میگی تو ایران ساخته شده ممکنه بفرمایید شرکتش کجاست؟؟؟

hedish

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ما می دونیم این چیه ولی توی ایران نیست ما هر چند وقتی یکی برامون از خارج میاره ولی شما میگی تو ایران ساخته شده ممکنه بفرمایید شرکتش کجاست؟؟؟
سلام
این ماده در حقیقت ترکیباتی از اسید فلوریدریک (H-F) هست و به صورت های مختلف قابل دسترسی است. بله در ایران هم تولید می شود.

teeyam

Registered User
لایک‌ها
33
سلام
این ماده در حقیقت ترکیباتی از اسید فلوریدریک (H-F) هست و به صورت های مختلف قابل دسترسی است. بله در ایران هم تولید می شود.

سلام
اما اسید HF بسیار سمی و خطرناک است و می بایستی در شرایط کاملاً و یژه ای آنهم کیلومترها دور از شهر مورد استفاده قرار گیرد در صورتی که کرم حکاکی حتی در محیط خانه و برای کاردستی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و اگر محتوی اسید فلوریدریک باشد محال است آن را در مغازه های کاردستی آنهم در کشورهایی همچون آمریکا پیدا کنید.

Last edited:

wolfx990

Registered User
لایک‌ها
203
دوست عزیز.تا وقتی عکس با نام کاربری قرار ندی کسی باور نمیکنه که حرفت درست باشه.شما چند تا عکس همینطوری گذاشتی،مخصوصا عکس خود کرم که خارجیه.بعد میگید که تو ایران ساخته شده!

teeyam

Registered User
لایک‌ها
33
دوست عزیز.تا وقتی عکس با نام کاربری قرار ندی کسی باور نمیکنه که حرفت درست باشه.شما چند تا عکس همینطوری گذاشتی،مخصوصا عکس خود کرم که خارجیه.بعد میگید که تو ایران ساخته شده!

مگر نام کاربری من teeyam نیست؟
من دقیقاً نمی دانم باید چکار کنم لطفاً توضیح می دهید؟

حقیقت ماجرا این است که یک روز برادرم با من تماس گرفت و خواست برایش ماده ای پیدا کنم که سطح گرانیت را بخورد و با جستجو در اینترنت دریافتم تنها ماده خورنده گرانیت اسید Hf است ولی بسیار اسید خطرناکی است و برای کسی چون اخوی بنده می تواند زیانبار باشد این بود که به فکر چاره ای دیگر افتادم و به مرور متوجه شدم گرانیت هم جنس شیشه است و ترکیبات آن سیلیسی می باشد.
خلاصه سرت را درد نمی آورم ، بعد از مدتها جستجو و ماهها آزمایش پی یا پی سر انجام موفق شدم یک کرم حکاکی مشابه آنچه در خارج است تولید کنم اما فعلاً برای مصرف برادرم که حرفه اش کنده کاریست می سازم و هنوز به فکر تأسیس شرکت و تولید انبوه آن نیفتاده ام و دارم نگاه می کنم ببینم آیا در ایران نیز بازار دارد یا خیر.

مگر نام کاربری من teeyam نیست؟
من دقیقاً نمی دانم باید چکار کنم لطفاً توضیح می دهید؟

حقیقت ماجرا این است که یک روز برادرم با من تماس گرفت و خواست برایش ماده ای پیدا کنم که سطح گرانیت را بخورد و با جستجو در اینترنت دریافتم تنها ماده خورنده گرانیت اسید Hf است ولی بسیار اسید خطرناکی است و برای کسی چون اخوی بنده می تواند زیانبار باشد این بود که به فکر چاره ای دیگر افتادم و به مرور متوجه شدم گرانیت هم جنس شیشه است و ترکیبات آن سیلیسی می باشد.
خلاصه سرت را درد نمی آورم ، بعد از مدتها جستجو و ماهها آزمایش پی یا پی سر انجام موفق شدم یک کرم حکاکی مشابه آنچه در خارج است تولید کنم اما فعلاً برای مصرف برادرم که حرفه اش کنده کاریست می سازم و هنوز به فکر تأسیس شرکت و تولید انبوه آن نیفتاده ام و دارم نگاه می کنم ببینم آیا در ایران نیز بازار دارد یا خیر.

این عکس مغازه برادر بنده است که خودش با کرم حکاکی وطنی آن را تزئین کرده و من در پست بعدی نحوه انجام کارش را توضیح می دهم

ObxUq.gif

FU1Ad.gif

F6Akn.gif

و اما اگر شما نیز بخواهید تصاویری مانند فوق را روی شیشه و آینه حک کنید چه مراحلی را باید طی نمایید؟
ابتدا خدمتتان عرض کنم دستگاه شبرنگبر یا همان کاتر پلاتر همه تصویری را نمی شناسد ، یکی از فرمتهای شناخته شده برای دستگاه مذکور « وکتور » می باشد و تصویری را که می خواهید روی شبرنگ برش بزنید باید فرمت وکتور داشته باشد. البته نرم افزارهایی همچون وکتور مجیک هستند که قادرند سایر پسوندهای تصویری را به وکتور تبدیل کنند و نیز هزاران فایل وکتور آماده در فروشگاهها و اینترنت موجود است که می توان از آنها استفاده کرد.
برای ترسیم منظره ای مانند فوق می توان بکمک نرم افزار «کورل » تصاویر وکتوری مختلف را به دلخواه کنار هم چید تا تصویر دلخواه پدید آید . بعد باید آن را روی فلش بریزید و به مغازه شبرنگ بری بروید تا برایتان برشش بزند.

7KTP37A71ctn630e_big.jpg
[/IMG]

سپس شبرنگ برش خورده را با خود به منزل یا محل کار می برید و آن قسمتهایی را که می خواهید روی شیشه مات بیفتد به آرامی و حوصله به وسیله سوزن مخصوص( که از شبرنگبری تهیه می کنید) بیرون می آورید و بعد آن را روی شیشه چه در حالت عمودی یا خوابیده می چسبانید( اگر کسی بخواهد، نحوه چسباندن توضیح داده خواهد شد) باید دقت داشته باشید کرم حکاکی با هرجای شیشه تم اس حاصل کند فوراً آن را مات خواهد کرد ، بنابر این قسمتهایی که ممکن است به طور نا خواسته در معرض تماس قرار گیرند باید با چسب نواری و پلاستیک معمولی پوشیده شوند. قبل از چسباندن برچسب دقت کنید که شیشه کاملاً تمیز و خشک باشد.
حالا قسمتهای خالی را با کرم می پوشانید و بعد از پنج تا ده دقیقه ( هر چه زمان بیشتری به آن داده شود کیفیت مات بهتر خواهد بود) به وسیله کاغذ پشت شبرنگ یا هر چیز مشابه دیگری ، کرم را از روی کار جمع می کنید و به ظرف مخصوص بر می گردانید. و قبل از برداشتن شبرنگ ، شیشه را کاملاً با آب یا دستمال خیس تمیز می کنیم تا دیگر اثری از کرم باقی نماند . همچنین اگر بخواهید طرح خود را با رنگ مخصوص شیشه( ویترا) رنگامیزی کنید بهتر است قبل از برداشتن شبرنگ باشد.
مزیت حکاکی با کرم نسبت به سند بلاست این است که اولاً در هرجایی می توان آن را بکار برد و نیاز به تجهیزات و جایگاه مخصوصی ندارد و در ضمن از درخشندگی بیشتری برخوردار بوده و پیچیده ترین و طبیعی ترین تصاویر را که امکان ندارد با سندبلاست بتوان بوجود آورد، می توان ایجاد کرد( در حد لیزر) و هیچگاه کثیف نمی شود چون سطح آن بسیار صیقلی است و کیفیت آن بر روی آینه در مقایسه با سند بلاست از زمین تا آسمان است.

NJ39Y.jpg

Last edited:

hr300

Registered User
لایک‌ها
1
همه را گذاشتی سرکار برادر من
اسم کاربری که همان تیام است را روی یک کاغذ بنویس و بگذار روی یکی از این طرح ها و عکس بگیر و همینطور با محصولی که درست کردی
قیمت چقدر است؟
اگر تصمیم به فروش نداری بی خیال شو همه تکلیفشون را بدونن

teeyam

Registered User
لایک‌ها
33
همه را گذاشتی سرکار برادر من
اسم کاربری که همان تیام است را روی یک کاغذ بنویس و بگذار روی یکی از این طرح ها و عکس بگیر و همینطور با محصولی که درست کردی
قیمت چقدر است؟
اگر تصمیم به فروش نداری بی خیال شو همه تکلیفشون را بدونن

حالا متوجه شدم
چشم این کار رو حتماً انجام میدم روز شنبه یا یکشنبه آینده ام یک عکس از محصول می گیرم و اینجا میذارم
قیمتم عرض کردم کیلویی 30000 تومنه که با یک کیلوش می تونی حدود ده متر مربع رو مات کنی.

wolfx990

Registered User
لایک‌ها
203
حالا متوجه شدم
چشم این کار رو حتماً انجام میدم روز شنبه یا یکشنبه آینده ام یک عکس از محصول می گیرم و اینجا میذارم
قیمتم عرض کردم کیلویی 30000 تومنه که با یک کیلوش می تونی حدود ده متر مربع رو مات کنی.

داداش اسمتو رو کاغذ بنویس و بزار کنار خود کرم و شیشه ای که خودت کار روش انجام دادی.حتما خود کرم باید باشه و جوری باشه که نشون بده اون کاری که میگید انجام میده.یعنی یه کاری کنید که نشون بده کرم واقعا حکاکی میکنه.مثلا عکس یه لیوان قبل از حکاکی با کرم و بعد از حکاکی با کرم.
متوجه شدید.

بالا