برگزیده های پرشین تولز

GPRS همراه اول را فعال کنید !

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
*تعرفه‌ هر كيلوبايت اطلاعات ‌٨/١٤ريال است
*ارسال هر MMS هزار ريال هزينه دارد

سرويس GPRS تلفن همراه اكنون به سرويسي پايه براي ارايه‌ي‌ خدمات مهمي بر بستر تلفن همراه در جهان تبديل شده است؛ ارايه‌ي اين سرويس توسط اپراتور اول تلفن همراه كشور قرار بود طبق وعده‌هاي مسوولان شركت ارتباطات سيار تا آخر اسفندماه ‌‌٨٦ انجام شود؛ ظاهرا اين سرويس به صورت آزمايشي در تهران ارايه شده و در مرحله بعدي قرار است تا شركت ارتباطات سيار ايران با ارايه فراخواني در تهران و كرج يك ميليون مشترك براي تست آن جذب كند.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، هزينه‌ي سرويس GPRS بر حسب کيلوبايت محاسبه مي‌شود كه هر کيلوبايت حدود هزاربايت و هر مگابايت حدود هزار کيلوبايت است و مي‌توان مبلغي را که بايد بابت استفاده از اين سرويس پرداخت را با توجه به مقدار کيلوبايتي که اطلاعات ارسال و يا دريافت مي‌شود محاسبه کرد.

تعرفه‌ي‌ GPRS تلفن همراه كه در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات كشور تصويب شده به اين صورت است كه مشتركان همراه اول بايد به ازاي هر كيلوبايت اطلاعات ميزان ‌٨/١٤ريال بپردازند و براي ارسال هر MMS نيز ميزان ‌‌١٠٠٠ ريال بايد پرداخت ‌شود.

اما تعرفه‌ي اين سرويس براي مشترکان سيم‌كارت‌هاي ايرانسل(اپراتور دوم) به ازاي هر كيلو بايت يك ريال تا پنج ريال محاسبه مي‌شود كه اين رقم بر اساس نوع سيم‌كارت ، طرح تعرفه و زمان استفاده از اين سرويس متفاوت خواهد بود.

در اين سرويس امكان ارسال عكس،‌ اطلاعات، ‌تبليغات و مواردي از اين قبيل وجود دارد، درخواست كنندگان استفاده از اين سرويس مي‌بايست «تعهداتي» را براي استفاده درست از آن بدهند.

به گفته‌ مدير كل امور مشتركان شركت ارتباطات سيار ايران زماني كه قرار است سرويسي مانند GPRS تلفن همراه كه در آن امكان ارسال عكس،‌ اطلاعات، ‌تبليغات و مواردي از اين قبيل وجود دارد ارايه شود، بايد تعهداتي از درخواست‌كنندگان گرفته شود.

علي‌ حميدي در گفت‌وگو با ايسنا گفته بود: كليه‌ دستورالعمل‌ها و قوانين مرتبط با سرويس GPRS آماده و تدوين شده است، كارشناسان فني، مالي و حقوقي فرم‌هاي مربوطه را تهيه كرده‌اند و جلسات آن نيز به طور مرتب برگزار مي‌شود.

وي با بيان اين كه سرويس GPRS تلفن همراه به زودي در سيم‌كارت‌هاي همراه اول راه‌اندازي مي‌شود بر گرفتن تعهداتي در اين زمينه از درخواست‌كنندگان تاكيد كرد.

وفا غفاريان - رييس هيات مديره‌ي شركت مخابرات ايران - پيش از اين در مورد سرويس GPRS در شبكه‌ي همراه اول و با بيان اين كه در مرحله نخست حدود ‌٢ ميليون ظرفيت براي سرويس GPRS همراه اول پيش‌بيني شده اظهار كرده بود: اين ظرفيت بدون محدوديت قابل افزايش به ميزان تقاضا‌ها است و پس از تهران و كرج ‌٤ شهر اصفهان، تبريز، مشهد و شيراز خدمات سرويس GPRS را به مشتركان همراه اول ارايه خواهند كرد.

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
تعرفه هر كيلو بايت ايرانسل 15 ريال هست كه از 14.8 ريال همراه اول گرونتر هست
توو جشنواره هاي ايرانسل و مواردي مثل ساعت خوض ايرانسل،‌اين تعرفه توو زمان جشنواره 5 ريال حساب ميشه و با طرح ها 1-2 ريال
يعني ايرانسل گرونتر از همراه اول هست !

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319
تعرفه هر كيلو بايت ايرانسل 15 ريال هست كه از 14.8 ريال همراه اول گرونتر هست
توو جشنواره هاي ايرانسل و مواردي مثل ساعت خوض ايرانسل،‌اين تعرفه توو زمان جشنواره 5 ريال حساب ميشه و با طرح ها 1-2 ريال
يعني ايرانسل گرونتر از همراه اول هست !
بالاخره یه طرحی چیزی برای مشتکرین خودش میزاره!

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
اگر طرحي بدن !
فعلا كه برخلاف قولشون 2 ماه هست 1.5 ماه نيست !!!!

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
شنیدم برای استفاده از خدمات اینترنت سیم کارت باید از نوع IR-MCI باشه و اگر از نوع IR-TCI باشه کار نمی کنه.

tapar-metal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه

ببخشید..من نگرفتم چی شد....؟؟؟

فرقشون چیه که این میشه و اون نمیشه....؟؟؟؟

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
امروز دوم مهر ماه است ولي هنوز وعده وزيرارتباطات و فناوري اطلاعات و مسؤولين شركت ارتباطات سيار دولتي مبني بر راه‌‏اندازي GPRS همراه اول تا پايان شهريور ماه سال جاري عملي نشده است.

آغاز بحث ايجاد GPRS و راه‌‏اندازي آن در كشور از سال 1384 و از سوي مسئولين وقت شركت ارتباطات سيار شروع شد. درآن زمان همتي، رئيس هيات مديره شركت ارتباطات سيار و سرائيان مدير عامل شركت بارها از بهره برداري GPRS براي 5 هزار مشترك (به صورت آزمايشي) سخن راندند و بارها نيز وعده ايجاد اين سرويس را در كشور به مردم ارائه كردند.
آخرين وعده سرائيان مدير عامل وقت آن زمان براي اين امر تا ارديبهشت ماه سال 85 بود كه باز هم اين امر موكول به آينده شد.

تغييرات در شركت ارتباطات سيار ايجاد شد و اين دفعه نوبت مسؤولين جديد بود كه وعده اين امررا به مردم بدهند.
سيد علي علويان، رئيس هيات مديره وقت شركت ارتباطات سيار وعده عرضه GPRS را حداكثر تا خردادماه سال 86 اعلام كرد.
از سويي ديگر همزمان با علويان، صدوقي مدير عامل جديد شركت ايجاد GPRS شركت را به شهريور ماه همان سال سپرد.
ولي نه وعده رئيس هيات مديره و نه وعده مدير عامل هيچ كدام تحقق نيافت.

دراين گير و دار شركت ارتباطات سيار تغيير نام داد و بيشترين وقت شركت درگير اين امر بود (همراه اول ) و وعده‌‏ها به كلي از يادها رفت.

در پاييز سال 86 صدوقي طي مصاحبه‌‏اي با رسانه‌‏ها از برگزاري مناقصه انتخاب پيمانكار سرويس GPRS همراه اول خبرداد كه طي اين مناقصه شركت صا ايران به عنوان برنده معرفي شد و اين بار وعده ايجاد GPRS بوسيله پيمانكار به بهمن ماه 86 موكول شد.
بسياري از منتقدان براين باور بودند كه انتخاب شركت صاايران به عنوان برنده مناقصه GPRS امري اشتباه است، چرا كه اين شركت هنوز نتوانسته است تعهد خود را در زمينه ايجاد سيستم بيلينگ همراه اول يا همان سيستم صورت حساب گيري انجام دهد و هنوز اين پروژه به صورت ناقص است.

درهر صورت باز هم در بهمن ماه هيچ خبري از GPRS صاايران نشد و اين بار مسوولان اعلام كردند: GPRS همراه اول تا پايان سال 86 راه اندازي خواهد شد.

بهار و نوروز سال 87 آغاز شد ولي GPRS نيامد...

اين بار پاي وزير ارتباطات هم به ميان كشيده شد و او در مصاحبه‌‏اي اعلام كرد كه علت تاخير ارائه GPRS همراه اول عدم همكاري شركت‌‏هاي خارجي با شركت صاايران بوده است و هم اكنون تمامي تجهيزات خريداري شده و مشكلات هم رفع شده است و تا پايان شهريور ماه GPRS همراه اول راه‌‏اندازي خواهد شد.

از سوي ديگر هم مدير عامل شركت ارتباطات سيار، صدوقي ضمن تاييد حرف‌‏هاي وزير ارتباطات وعده داد تا پايان شهريور ماه GPRS يك ميليون مشترك تهراني راه اندازي خواهد شد و سپس به ديگر استان‌‏ها هم اين سرويس ارائه خواهد شد.

ولي درحال حاضر مهر آمد ولي GPRS همراه اول نيامد...

يكي از موضوعاتي كه در اينجا مطرح است، آيا براي شركت صاايران كه متهعد ارائه اين سرويس شده جريمه‌‏اي درنظر گرفته شده است؟ چه كسي با اين بدقولي‌‏ها برخورد خواهد كرد؟

همچنين كه شركت صاايران در زمينه ايجاد سيستم بيلينگ كوتاهي كرده است و ما هر روزه شاهد شكايت بسياري از مشتركاني هستيم كه با وجود پرداخت قبض‌‏هاي تلفن همراه خود با قطعي سيم كارت مواجه مي شوند..پاسخ گوي مشكلات ايجاد شده اين مشتركان چه كسي است؟

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
افاقا اشتباه شنیدن
من سیمم tci هست
gprs رو فعال کردم
تو مناطقی که آرم g میاد اون بالا نتم وصله سرعتشم واقعا عالیه
باهاشم کار کردم مشکلی نداره

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
باهاش کار کردی ؟!؟!؟!؟ چی کار کردی ؟ یعنی اینترنت داری ؟

چی کار کردی که اینترنت دار شدی ؟ تنظیم خاصی ؟ فعال سازی ؟ گوشیت چیه ؟ کلا از اول بگو همرو :D

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
افاقا اشتباه شنیدن
من سیمم tci هست
gprs رو فعال کردم
برای من که تا میخوام وصل بشم gprsش میپره.

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319
افاقا اشتباه شنیدن
من سیمم tci هست
gprs رو فعال کردم

اینجا هم GPRS همیشه Attach هست ولی نمیشه استفاده کرد!
73.gif

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
gprs رو فعال کردم

این سمت ها که اصلا وصل نمیشه, اسپات هایی که G فعال هست رو میگی ؟ خودت کجا استفاده میکنی ؟

sinasantana

Registered User
لایک‌ها
41
یه مدت پیش مخابرات تعداد زیادی از سیم کارتایی که IR-TCI بود رو سوزوند و همه رو IR-MCI کرد. از جمله خودم.

ما که شنیدیم واسه این بوده که GPRS روی اون قدیمیا جواب نمیده!! حالا راست میگن یا بازم پولمون رو خوردن!

آخه هزینش رو گرفتن.

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
من ir-tci دارم و gprs هم attach هست ولی نمیشه استفاده کرد...

TheMohammad

Registered User
لایک‌ها
18
یه مدت پیش مخابرات تعداد زیادی از سیم کارتایی که IR-TCI بود رو سوزوند و همه رو IR-MCI کرد. از جمله خودم.

ما که شنیدیم واسه این بوده که GPRS روی اون قدیمیا جواب نمیده!! حالا راست میگن یا بازم پولمون رو خوردن!

آخه هزینش رو گرفتن.
خود سیم کارت که نقشی نداره ، فقط باهاش شناسایی میکنن

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
یه پیشرفت جزئی مشاهده شد!

تا دیروز وقتی می رفتم تو قسمت web این صفحه نمایش داده می شد:

2lw153l.jpg

ولی از امروز دو تا نکته ی جدید بهش اضافه شده:

2rxzo11.jpg

1. کنار علامت آنتن یک gauge box اضافه شده.
2. گوشه بالا، سمت راست نوشته 0 kb !!

بالا