برگزیده های پرشین تولز

GPS / نرم افزار و نقشه

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
من حاضرم این کار را انجام بدیم. اما فعلاً خیلی درگیر درس هستم و مشکلات دیگه ای هم دارم. این کار هم کار راحتی نیست و خیلی وقت گیر هست.
مشکل دیگه اینکه نقشه خوب و بی نقص از شهرهای ایران خیلی سخت پیدا میشه و اکثراً قدیمی هست. مثلاً من خودم تاحالا یک نقشه جامع از اصفهان که تقریباً جدید باشه ندیدم...

ممنون
يه چند تا برنامه دانلود كردم كه قرار بود از google earth نقشه ها رو ما مختصات بديم،عكس به عكس بگيره!
راستش بدون كرك مثلا قرار بود فقط مقدار Zoom كمي داشته باشه ! اما رسما فقط از جنگلهاي آمازون تصوير برداري مي كرد!!!!
كركش رو كه مي زدم،رجيستر ميشد،اما وقت عكس برداشتن،error مي داد و بيرون ميومد!

يا با يك همچين چيزي (مخصوصا كه الان نقشه تهران UPDATE شده ) ميشه،يا بالاخره كاچي به از هيچي! ما كه اينترنت و ... بهمون نيومده! با قيمت ميليون ميليونش از google earth حود گوشي استفاده كنيم! (فكر كنم از اينور تهران بريم اونور 10-20 هزار تومني پول GPRS بشه! اگر تازه GPRS قطع نباشه!!) لااقل يك چيز جامعي باشه بتونيم بريم اينور اونور! (به درد من گوشه گير خونه نشين نمي خوره ها! اما گوش شيطون كر 2 روز از خونه بيرون اومدم لااقل توو راه نمونم! ديگه از بس دير دير بر مي گردم تهران كه جدا هيچ جارو نميشناسم!‌)

فكر كنم اصولا تا بعد از امتحانا بايد صبر كرد :(

ash_posedion

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
آقا من تازه عضو شدم تا چند تا سوال بپرسم.ممنون میشم اگه جوابمو بدین.
من برادرم یک HTP p3300 (premium pack خریده که علاوه بر اینکه internal GPS داره یدونه GPS active antenna هم داره.
1.میخواستم بپرسم GPS این رو چجوری راه بندازم.
2.و اینکه گوشی خودم qtek s200 هستش.آیا با اون GPS active antenna که external هستش میتونم تو گوشی خودم GPS را بندازم؟چجوری؟

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
با سلام
آقا من تازه عضو شدم تا چند تا سوال بپرسم.ممنون میشم اگه جوابمو بدین.
من برادرم یک HTP p3300 (premium pack خریده که علاوه بر اینکه internal GPS داره یدونه GPS active antenna هم داره.
1.میخواستم بپرسم GPS این رو چجوری راه بندازم.
2.و اینکه گوشی خودم qtek s200 هستش.آیا با اون GPS active antenna که external هستش میتونم تو گوشی خودم GPS را بندازم؟چجوری؟

براي راه اندازي GPS بايد برنامه مناسبي رو بسته به نوع نيازتون انتخاب كنين،نوع نياز رو بگين تا اگر بشه از بين برنامه ها يكيش رو بگيم(tomtom قراره توو خود گوشي هامون باشه،اما چون نقشه ايران رو نداره و اصولا بدون نقشه كامل كار نمي كنه، و فكر كنم براي اينكه پول ليسانس نرمافرازشم ندن! اون رو پاك مي كنن و اينجا نيست روو گوشي)
مثلا من خودم GPS RUN رو به خاطر بعضي نياز هام ترجيح دادم اما اگر مثلا نقشه تهران رو بخواين موضوع فرق مي كنه و ...‌(من خودم 3 تا از برنامه هاش رو نصب كردم) اكثر شون اينجا هست،اگر نبود بگين همينجا لينك مي دم

اون هم فقط سيم آنتن و خود آنتن هست، نه يك gps ، موضوع اينه كه gps زير سقف و فضاي سر بسته جواب نميده،اگه توو ماشين،زير شيشه جلو بزارين جواب مي ده اما اصولا اكثر جاها نياز ميشه آنتن داشته باشين

براي QTek مجبورين از ماژول هاي GPS كه با BT وصل ميشن استفاده كنين

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
توضيح مهم ديگه اينكه پشت گوشيتون،يك لاستيك سياه اون بالا هست كه نوشته GPS
گوشش جا داره با نوك قلم گوشي بلندش كني،سيم آنتن به اونجا وصل ميشه،اما من اون رو كه بلند كردم،چسب رو بد ريخته بودن،لاستيكش حالت نيمه شكسته پيدا كرد!
ديگه درش رو باز نكردم!
آنتن رو فقط وقتي كه پاي PC مي خواستم از GPS اون به عنوان يك دستگاه GPS براي برنامه نويسي استفاده كنم زدم! در حالت عادي نياز نميشه
پس زياد با سر پوشش بازي نكنين كه فكر كنم ...

radarman23

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در ادامه سوال بي جواب قبليم، مي خواستم بدونم كي ها حاضر ميشن همكاري كنن تا نقشه تمام شهر هاي ايران رو براي GPS تهيه كنيم
1- بايد نقشه ها SCAN بشه (اگه آدرسي توو اينترنت سواغ دارين كه نقشه هاي SCAN شده رو داره چه بهتر!‌)

2- معمولا چند نقطه از نقشه بايد مختصات گزاري شه ( بهترين حالت اينه با موبايل اونجا بايستيم، مكان نما رو ببريم روو نقطه مورد نظر و بگيم اونجا كه هستيم اينه! معمولا 3 تا 4 نقطه،حداقل نيازمندي هاش هست ،‌اما اون نقطه رو با google earth هم ميشه تعيين مختصات كرد و ..)

3-بهترين برنامه رو پيدا كنيم،‌اونيكه روو گوشي اكثرمون بي دردسر كار مي كنه و نقشه دادن راحتتره

4-شايد در صورت نياز برنامه GPS رو خودمون نوشتيم ( من حاضرم شروع كنم و از نظر و كمك سايرين هم استفاده مي كنيم )

سلام
من
فکر کنم بتوانم برای همفکری.جمع اوری و بروزرسانی نقشه با بهرهگیری از امکانات gps evermore و نیز جابجایی با خودرو در تهران و توابع آن . کارهای اساسی انجام داد
از انجاییکه در برج مراقبت پرواز فرودگاه امام ***** کار میکنم تمایل زیاد در به بکار بردن و بهره جستن از این دانش و تجربه بهترین کیفیت ودقت را دارم
و از دوستان عزیز برای تکمیل هر چه سریعتر تقاضا کمک و مشارکت فعالانه دارم

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
من
فکر کنم بتوانم برای همفکری.جمع اوری و بروزرسانی نقشه با بهرهگیری از امکانات gps evermore و نیز جابجایی با خودرو در تهران و توابع آن . کارهای اساسی انجام داد
از انجاییکه در برج مراقبت پرواز فرودگاه امام ***** کار میکنم تمایل زیاد در به بکار بردن و بهره جستن از این دانش و تجربه بهترین کیفیت ودقت را دارم

شما دسترسی به نقشه جدید شهرهای ایران برای کالیبره کردن دارین؟!
الان تنها مشکل ظاهرا همینه...

ash_posedion

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دستت طلا.من برا مسیر یابی میخوام .اگه میشه یه نرم افزار توپ با کرکش معرفی کنی ممنون میشم.

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام
من

منم هستم!
اگر مايلين شروع كنيم

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
اقا این برنامه هم که گویا ماله مایکروسافته, external gps رو ساپورت میکنه....یه چیزایی تریپ google maps
من چون GPS ندارم نمیتونم امتحان کنم...

LiveSearch.gif

فایل های ضمیمه

• LiveSearchWM5.cab
    520.8 KB · نمایش ها: 20

radarman23

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من دوست داشتم یک توضیح مختصر به دوستان عزیز بدم که استفاده از gps صرفا برای پیدا کردن موقعیت آن هم بروی یک نقشه یا تصویر اسکن شده تا حد زیادی از توانایی ها و قابلیت های موجود در هر یک از برنامه های gps را به شدت کاهش میدهد و باعث یکنواختی و کاهش محبوبیت و در نهایت انصراف از به کارگیری میشود
پیشنهاد بنده استفاده از نقشه های vector است،اگه کمی همت کنیم و از منابع محدود و رو به فزونی استفاده کنیم
کم کم به رشد آن کمک کنیم نتایج جالب بدست میاریم
برای کمک لینک زیر را رویت نماییدتا بتوانیم این نقشه نسبتا کامل تهران را دردر هریک از نرم افزارهای GPS TUNER,GARMIN ویا pathway fi ;hv fkndl قابل استفاده کنیم
http://informationfreeway.org/?lat=4255881.29989&lon=5724138.49658&zoom=11&layers=B000

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام
من دوست داشتم یک توضیح مختصر به دوستان عزیز بدم که استفاده از gps صرفا برای پیدا کردن موقعیت آن هم بروی یک نقشه یا تصویر اسکن شده تا حد زیادی از توانایی ها و قابلیت های موجود در هر یک از برنامه های gps را به شدت کاهش میدهد و باعث یکنواختی و کاهش محبوبیت و در نهایت انصراف از به کارگیری میشود
پیشنهاد بنده استفاده از نقشه های vector است،اگه کمی همت کنیم و از منابع محدود و رو به فزونی استفاده کنیم
کم کم به رشد آن کمک کنیم نتایج جالب بدست میاریم
برای کمک لینک زیر را رویت نماییدتا بتوانیم این نقشه نسبتا کامل تهران را دردر هریک از نرم افزارهای GPS TUNER,GARMIN ویا pathway fi ;hv fkndl قابل استفاده کنیم
http://informationfreeway.org/?lat=4255881.29989&lon=5724138.49658&zoom=11&layers=B000

ممنون
سايتش خيلي جالب بود،الان دارم مي گردم ببينم راهي چيزي هست برداريم اطلاعات رو يا نه ( كه حتما نيست!‌)
اما در كل موضوع اينه كه بين :
1-هيچ
2-كاچي به از هيچي
3- كاري كه سخته!‌هيچ كس براي بند 2 هم اعلام همكاري نكرد!
فكر كنم گزينه 2 لااقل تنها چاره باشه،و صد البته اگر بچه ها بعد از اون لذت GPS رو بچشن، براي 3 كمك مي كنن!

اما حتما دنبال اينكه بتونيم برداريش كنيم هم مي گردم

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4

Requirements: Windows Mobile 5, 6 or Pocket PC 2003 OS, 16 MB free program memory, GPS Receiver (NMEA compatible), .NET CF2
Overview: GPS Tuner is an off-road navigation software for Pocket PC devices. While most car navigation software gives you the possibility of planning your route based on a road network, GPS Tuner gives you the ability of navigation where the roads end. GPS Tuner is an excellent tool for hiking, geocaching, boating, flying, driving and many other sporting activities.
x4j4tj.gif

Features:
Offroad navigation
Ideal for Geocaching
Multilingual
Selectable Metric, Imperial or Nautical units
24 National Grids are supported (like WGS-84, British (OSGB36), NAD27, NAD83…)
GPS Tuner supports JPG files as maps
Easy Calibration on Pocket PC or using Desktop Map Calibrator (free) program
Auto map loading feature
Real time rotating compass with big target arrow
38 selectable Compass tools
Trip Computer with 31 selectable tools
NMEA recording and playback
See your friends position displayed in GPS Tuner (GPS Share)
Flexible waypoint management
Google Earth compatible (can Open and Same KML files)
Area Calculation feature is also available in our Geo version
NEW in 5.1:Speedometer with speed warning added
New route manager
Area settings for way points
improved calibration
SMS for position transmission
More improvements
Errors remedied

More info: http://www.gpstuner.com

Download

shasha_ara

Registered User
لایک‌ها
0

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
سلام دوستان.
تو سایت ESRI دیدم که یک لینک از Arcpad 7.1 گذاشته که 81MB هست :blink:

فعلاً دارم دانلودش میکنم ببینم چیه.

دانلود

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
راستی دنبال این هستم که تا میتونم نقشه و از این چیزا براتون گیر بیارم.
فعلاً یک نقشه GIS از استان اصفهان هست که زیاد جزئیات نداره، اما کالیبره هست و با Arcpad اجرا میشه. دانلود

چند تا نقشه GIS دیگه هم هست از بعضی شهرستانهای استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری و فارس و مازندران که کار سازمان نقشه برداری هست. باید ببینم میتونم ازشون بگیرم یا نه.

مثلاً یکی دیدم از چند منطقه شهر اصفهان با دقت تفکیک خانه به خانه. البته روی اینا اطلاعات شخصی هر خانوار هم هست که اینا باید ازش جدا بشه تا بشه دست کسی داد

فایل های ضمیمه

• Esfahan Province.zip
    226.9 KB · نمایش ها: 118

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
اون 81 احتمالا شامل نقشه هاي منطقه اي هم ميشه!...
راجع به نقشه من چتدباري اعلام همكاري كردم!
منجمله تمام مغازه هايي كه مي تونستم براي SCAN وايد رو گشتم!‌ فقط سياد سفيد پيدا كردم! اون هم تا عرض 81cm و به ازاي هر متر طول 1000 تومن!
1- نقشه شهر ها رو كم دارم! 2-3 شهر اون هم جز تهران بقيه قديمي هستن :(
2- SCAN رنگي پيدا نكردم!
3- اونقدر توو كارهام استقبال نميشه كه ... :( كلا از انگيزه افتادم!
4- توو اون تاپيك تازه كه باز كردم كلي برنامه دارم UP ميكنم! خيلي زود شاهد چند تا سويپريز خواهيد بود :p

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
نسخه Pro نرم افزار محبوب Pathaway که آپدیت 6 روز پیش هست به حجم 8.4MB

دانلود

از همون Patch قبلی برای رجیستر کردن استفاده کنید

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
اون 81 احتمالا شامل نقشه هاي منطقه اي هم ميشه!...
راجع به نقشه من چتدباري اعلام همكاري كردم!
منجمله تمام مغازه هايي كه مي تونستم براي SCAN وايد رو گشتم!‌ فقط سياد سفيد پيدا كردم! اون هم تا عرض 81cm و به ازاي هر متر طول 1000 تومن!
1- نقشه شهر ها رو كم دارم! 2-3 شهر اون هم جز تهران بقيه قديمي هستن :(
2- SCAN رنگي پيدا نكردم!
3- اونقدر توو كارهام استقبال نميشه كه ... :( كلا از انگيزه افتادم!
4- توو اون تاپيك تازه كه باز كردم كلي برنامه دارم UP ميكنم! خيلي زود شاهد چند تا سويپريز خواهيد بود :p

چرا همش دنبال اسکن نقشه هستین؟ همین نقشه ها کامپیوتری بوده که چاپ شده و الان شما میبینید. پس دنبال نقشه الکترونیکی باشید که بشه ادیت و دستکاریش هم کرد. فقط کمی دست تو سازمان نقشه برداری و موسسه گیتاشناسی و نیروهای مسلح میخواد :happy:

بالا