برگزیده های پرشین تولز

GTX 470 با CPU E5500 !!!؟

mgavahik

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
میخوام ببینم ایا یک عدد گرافیک GTX470 رو بزارم رو سیستم با CPU E5500 ! آیا در اجرای بازیها موردی پیش نمیاد ؟! هم خوانی داره با هم ؟!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
میخوام ببینم ایا یک عدد گرافیک GTX470 رو بزارم رو سیستم با CPU E5500 ! آیا در اجرای بازیها موردی پیش نمیاد ؟! هم خوانی داره با هم ؟!
نه مشکلی نیست . اگر پاورت بالای 400 وات هست . زیاد مشکلی ایجاد نمیشه . ولی اگر مادربردت از core2 quad پشتیبانی میکنه . پردازندت رو عوض کنی . از قدرت کامل گرافیک بهره میبری

mgavahik

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
نه مشکلی نیست . اگر پاورت بالای 400 وات هست . زیاد مشکلی ایجاد نمیشه . ولی اگر مادربردت از core2 quad پشتیبانی میکنه . پردازندت رو عوض کنی . از قدرت کامل گرافیک بهره میبری
مرسی . بله پشتیبانی میکنه . سی پی بو رو اگه Q6600 بزارم چطوره ؟!یا Q9550 ?! به نظرتون Q6600 کافی نیست ؟! مسیله دیگه اینکه متاسفانه رم سیستم تا 8 گیگ پشتیبانی میکنه و800 DDDR2 هستش و اینکه دو تا اسلات رم داره . خب میشه بزور تو بازار دوتا رم 4 با باس 800 پیدا کرد اما فک کنم هر 4 گیگ قیمتش 120 باشه ! (قیمت هر 4 گیگ DDR3 فک کنم 150 بیتشتر نباشه ) به نظرتون میصرفه یا کلا مادربرو رو عوض کنی بهتره ؟! در مورد سی پی یو Q9550 میدونم که میتونی با بعضی CORE I5 ها رقابت کنه و قدرتمنده اما همین مسیله رم ها یکم منو مردد کرده چون صرف نمکینه ! . نظر شما چیه ؟! سپاس.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
مرسی . بله پشتیبانی میکنه . سی پی بو رو اگه Q6600 بزارم چطوره ؟!یا Q9550 ?! به نظرتون Q6600 کافی نیست ؟! مسیله دیگه اینکه متاسفانه رم سیستم تا 8 گیگ پشتیبانی میکنه و800 DDDR2 هستش و اینکه دو تا اسلات رم داره . خب میشه بزور تو بازار دوتا رم 4 با باس 800 پیدا کرد اما فک کنم هر 4 گیگ قیمتش 120 باشه ! (قیمت هر 4 گیگ DDR3 فک کنم 150 بیتشتر نباشه ) به نظرتون میصرفه یا کلا مادربرو رو عوض کنی بهتره ؟! در مورد سی پی یو Q9550 میدونم که میتونی با بعضی CORE I5 ها رقابت کنه و قدرتمنده اما همین مسیله رم ها یکم منو مردد کرده چون صرف نمکینه ! . نظر شما چیه ؟! سپاس.
سلام. بهترین پردازنده برای شما Q9550 و Q9650 و حتی Q9450 هستند. اما به چه قیمتی!؟ اینها چون سالهاست تولید نمیشن قیمتشون کاذبه. باید ببینید توی بازار چند میدن بعد تشریف بیارید اینجا بگید تا راهنمائیتون کنم. رم رو اگر افزایش بدید خوبه به شرطه اینکه از برند خوب و اصلی مثل Corsair یا G.Skill گیر بیارید , اکثر کینگ استونهای DDR2 های داخل بازار اصل نیستند.
در خصوض قیاس Q9550 با Intel Core i3-Haswell باید عرض کنم که اصلا این دو قابل قیاس نیستندو صرفا بازده توی برخی نرم افارها رو نمیشه ملاک مقایسه قرارداد. چون جدید و قدیمی بودن توی دستورالعملهای سیستم عاملهای رور بازار متفاوته. شما باید تا جایی که می تونید پردازنده رو از سریهای جدید بخرید. خرید پردازنده قدیمی 4 هسته ای متعلق به بیش از 5 سال پیش با قیمت بالاتر از 150000 تومان اشتباهه. یعنی یه دونه Haswell G3220 گرچه از نظر آماری کارآیی پایین تری داشته باشه اما به لحاظ معماری جدیدتر و دستورالعملهای جدید ارجحیت داره. شما توی بازار بگردید ببینید Q9400 به بالا رو بهتون چند میدن خبربدید.

mgavahik

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام. بهترین پردازنده برای شما Q9550 و Q9650 و حتی Q9450 هستند. اما به چه قیمتی!؟ اینها چون سالهاست تولید نمیشن قیمتشون کاذبه. باید ببینید توی بازار چند میدن بعد تشریف بیارید اینجا بگید تا راهنمائیتون کنم. رم رو اگر افزایش بدید خوبه به شرطه اینکه از برند خوب و اصلی مثل Corsair یا G.Skill گیر بیارید , اکثر کینگ استونهای DDR2 های داخل بازار اصل نیستند.
در خصوض قیاس Q9550 با Intel Core i3-Haswell باید عرض کنم که اصلا این دو قابل قیاس نیستندو صرفا بازده توی برخی نرم افارها رو نمیشه ملاک مقایسه قرارداد. چون جدید و قدیمی بودن توی دستورالعملهای سیستم عاملهای رور بازار متفاوته. شما باید تا جایی که می تونید پردازنده رو از سریهای جدید بخرید. خرید پردازنده قدیمی 4 هسته ای متعلق به بیش از 5 سال پیش با قیمت بالاتر از 150000 تومان اشتباهه. یعنی یه دونه Haswell G3220 گرچه از نظر آماری کارآیی پایین تری داشته باشه اما به لحاظ معماری جدیدتر و دستورالعملهای جدید ارجحیت داره. شما توی بازار بگردید ببینید Q9400 به بالا رو بهتون چند میدن خبربدید.
متوجه این نمیشم :‌ اما به لحاظ معماری جدیدتر و دستورالعملهای جدید ارجحیت داره
من متوجه منظور شما نمیشم اما میدونم هدف از خریدن یک قطعه بازدهی و کارایی و قدرت هستش نه معماری ! شما میگین بازدهی Q فقط در برخی برنامه ها از i3 بیشتر هستش ؟! یعنی تو بازیها کارایی نداره ؟! تو یازیها 4 هسته بیشتر کارایی داره یا دو هسته ؟! بیشتر با این سیستم بازی میشه تا کارهای دیگه . من از میهن مارکت قیمت Q6600 رو دیدم 180 زده !. Q9550 باید حتما نزدیکهای 300 باشه . قیمت G3220 هم 180 هستش .

به نظر شما واسه منی که نمیخوام مادر برد رو عوض کنم و مادر برذم 775 هستش کدوم یکی بهتر هستش ؟! سری Q یا E ?!!! با در نظرگرفتن اولویت بازی .
نظرتون راجع به E8400 چطوره ؟!
لینک زیر رو ببینید :
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Quad-Q6600-vs-Intel-Core-i5-4440

قیمت Corei5 4440 حدود 650 هستش و قیمت Q6600 حدود 180 ! .
Core i5 4440 حدود 30 درصد قویتر هستش اما 470 هزار گرونتر !!!!!
با توجه به قیمت و کارایی واقعا سری Q خوب هستند .

شاید من اشتباه میکنم . ممنون میشم دوستان نظرشون رو بدهند . :)

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
متوجه این نمیشم :‌ اما به لحاظ معماری جدیدتر و دستورالعملهای جدید ارجحیت داره
من متوجه منظور شما نمیشم اما میدونم هدف از خریدن یک قطعه بازدهی و کارایی و قدرت هستش نه معماری ! شما میگین بازدهی Q فقط در برخی برنامه ها از i3 بیشتر هستش ؟! یعنی تو بازیها کارایی نداره ؟! تو یازیها 4 هسته بیشتر کارایی داره یا دو هسته ؟! بیشتر با این سیستم بازی میشه تا کارهای دیگه . من از میهن مارکت قیمت Q6600 رو دیدم 180 زده !. Q9550 باید حتما نزدیکهای 300 باشه . قیمت G3220 هم 180 هستش .

به نظر شما واسه منی که نمیخوام مادر برد رو عوض کنم و مادر برذم 775 هستش کدوم یکی بهتر هستش ؟! سری Q یا E ?!!! با در نظرگرفتن اولویت بازی .
نظرتون راجع به E8400 چطوره ؟!
لینک زیر رو ببینید :
http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Quad-Q6600-vs-Intel-Core-i5-4440

قیمت Corei5 4440 حدود 650 هستش و قیمت Q6600 حدود 180 ! .
Core i5 4440 حدود 30 درصد قویتر هستش اما 470 هزار گرونتر !!!!!
با توجه به قیمت و کارایی واقعا سری Q خوب هستند .

شاید من اشتباه میکنم . ممنون میشم دوستان نظرشون رو بدهند . :)
دوست عزیز. به زبان یه کم عامیانه تر منظور از معماری جدید و ... در هر سری میان معایب سریهای قبلی که باعث کندی فرآیندها میشه رو رفع می کنن و با ترکیب دستورالعملهای زبان اسمبلی که در پردازنده هستش دستورالعملهای جدیدتری می سازن که متناسب باشه با سیستم عاملهای جدیده. وقتی که یک سیستم عامل جدید مثلا Windows 7 میاد از قبل خودشو با این دستورالعملهای جدید تعبیه شده در پردازنده های جدید مچ کردن و نرم افزارهای نگارش جدید هم همگی جهت استفاده بهینه مجبورن خودشونو با این سیستم عامل جدید و دستوراعملها وفق بدن. به همین دلیل اینکه تستها توی کدام محیط , کدام ورژن نرم افزار و سیستم عامل انجام بشه اهمیت پیدا می کنه. این یه مثال از اعجوبه قدیمی یعنی Q9550 هستش با یه پردازنده معمولی سری Haswell یعنی Intel Pentium G3250 که قیمتی حدود 190000 تومان داره:
http://www.anandtech.com/bench/product/50?vs=1265
جالب اینجاست که فقط توی دو مورد قابل قیاس بودن. چون توی سایر موارد به استانداردهای جدید نرم افزارها خوب مچ نمیشه این پردازنده قدیمی 4 هسته ای. ببینید مقایسه دو تا پردازنده دو سال پیش رو:
http://www.anandtech.com/bench/product/1267?vs=1265

در هر صورت شما اگر می خواین با سیستم عامل و ورژن جدید نرم افزارها کار کنید باید پردازنده بروز داشته باشید. از طرفی در نظر داشته باشید که شما مادربوردتون امکاناتی همچون USB3.0 و پورت ارتباطی هارددیسک SATA III نداره. همچنین PCI Express 3.0 و احتمالا حتی 2.0 رو هم نداره.
در خصوص بازی در نظر داشته باشید که تعامل هر برنامه ای از جمله بازی با سیستم عامل هستش که پردازنده مستقیما با کدهای زبان ماشین سیستم عامل کار می کنه پس اولویت با بروز بودن پردازنده هستش تا هسته های آن. البته سریهای Haswell دیگه تک هسته ای ندارن. ضمنا Celeron i که همیشه ضعیف بوده و ارزان از ای قاعده مستثی هستش. من براتون G3250 رو با یک Q9550 مقایسه کردن و نتیجشو دیدید.چند مقایسه دیگه رو هم انتخاب کردم.
در کل اصلا پردازنده های Intel Conroe نظیر Intel Core 2 Quad Q x x x x با پردازنده های سری Haswell و حتی Ivy Bridge در یک کلاس نیستند و مقایسشون غیرمنطقی هستش.
امیدوارم تونسته باشم تا حدی راهنمائیتون کنم. در هر صورت به نظر من بیش از 150000 تومان پول واسه پردازنده قدیمی به صرف یک سری آمار منطقی نیستش و پس از نصب سیستم عامل بروز همراه با خصوصیت پایین مادربردهای LGA775 متوجه پایین بودن کارآیی خواهید شد.

بالا