برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد آموزش PLC و بازار کار

Farzad Z

Registered User
لایک‌ها
57
سلام
من یه دوست دارم الان 18 سالشه و تا این سن کامپیوتر نداشته و اصلا با کامپیوتر کار نکرده .
رشتش هم برق هست توی فنی حرفه ای برای کار میخواد بره توی فنی حرفه ای PLC یاد بگیره از من پرسید آمار بگیرم .
آیا این آدمی که من میگم با این مشخصات میتونه اینو یاد بگیره ؟ چقدر طول میکشه ؟ بازار کارش چطوره ؟ از کی میتونه پول در بیاره ؟ یه توضیحی بدید ممنون

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
فکر کنم ایشون باید یه کارشناسی مهندسی برق یا کاردانی حداقل بگیرند بعد .

من برق میخونم.

Farzad Z

Registered User
لایک‌ها
57
فکر کنم ایشون باید یه کارشناسی مهندسی برق یا کاردانی حداقل بگیرند بعد .

من برق میخونم.
خیلی ممنون جواب دادی منظورت اینه که نمیشه بره توی فنی حرفه ای شروع کنه به یاد گرفتن بعد دوره های پیشرفته رو طی کنه ؟
با توجه به موقعیت ایشون میتونه این کارو بکنه ؟

Farzad Z

Registered User
لایک‌ها
57
خیلی ممنون جواب دادی منظورت اینه که نمیشه بره توی فنی حرفه ای شروع کنه به یاد گرفتن بعد دوره های پیشرفته رو طی کنه ؟
با توجه به موقعیت ایشون میتونه این کارو بکنه ؟
بابا یکی جواب مارو بده تورو خدا گیرم

Tooraj2008

Registered User
لایک‌ها
6
سلام

من یه مدتی تو یکی از این شرکتها که مربوط به plc هستش کار کردم

اول از همه باید زبانش خوب باشه تا کاتالوگهای انگلیسی رو راحت بتونه بخونه!

ثانیا همون درسهایی که تو فنی حرفه ای میخونه برای کار تو ایران کافیه و احتیاج به لیسانس نداره;) چون همه دستگاهها از خارج وارد میشن و فقط باید طریقه نصب و برنامه ریزی و راه اندازیشونو بلد بود

بعد از گرفتن مدرک فنی حرفه ای اگه یک سال تو کارخونه ای که plc داره کار آموزی کنه خیلی خوبه! حتی شده بدون حقوق و خوب همه چی رو یاد بگیره! مباحثی مثل plc و هیدرولیک و پنوماتیک , برق صنعتی

بعد بیادش بیرون از اونجا و بره تو شرکت های مختلف رزومه بده! اگه زرنگ باشه و خوب کارشو یاد گرفته باشه خودش شرکت بزنه و تبلیغات کنه مثلا بره تو شهرکهای صنعتی دور و بر تهران و بتونه از خارج دستگاه وارد کنه و یا بتونه نمایندگی فروش تجهیزات رو بگیره خیلی خوبه

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
همه چیزی بستگی به خودش داره ! علاقه ، پشتکار ، استعداد ، پیگیری و ... خیلی خیلی مهمه !

ولی اونی که از همه مهمتر و واجب تر هستش اینه که حداقل باید یه دوره الکترونیک عمومی و برق صنعتی رو تو همون فنی و حرفه ای بگذرونه تا یه دیدی از مسائل برقی و الکترونیکی داشته باشه !

آشنایی با کامپیوتر و برنامه نویسی و زبان هم از واجباته !

hamid2517

Registered User
لایک‌ها
107
من مهندسی برق خوندم خیلی ساده لوحانه اس اگه بشه گفت یکی بخواد بیاد یه باره از پله اول به پله آخر بپره تا نسبت به برق دید نداشته باشی نمی تونی موفقیت به دست بیاری برای پی ال سی چند درس رشته برق هست باید حتما خوب بلدشون باشی تا تازه بتونی پی ال سی در حد مبتدی بخونی ریاضیات باید خوب بلد باشی زبان همینطور برنامه نویسی با زبان سی پلاس مدار یک و دو الکترونیک عمومی کار با مطلب و سیسنم کنترل هر کدوم از اینا شاید خیلی کم به درد بخورن ولی همه با هم دست به دست هم میدن که یه فرد موفق تو زمینه plc بشی ابتدایی ترین چیزم داشتن دیپلم کامپیوتره

garshasp dragon

Registered User
لایک‌ها
11,062
من مهندسی برق خوندم خیلی ساده لوحانه اس اگه بشه گفت یکی بخواد بیاد یه باره از پله اول به پله آخر بپره تا نسبت به برق دید نداشته باشی نمی تونی موفقیت به دست بیاری برای پی ال سی چند درس رشته برق هست باید حتما خوب بلدشون باشی تا تازه بتونی پی ال سی در حد مبتدی بخونی ریاضیات باید خوب بلد باشی زبان همینطور برنامه نویسی با زبان سی پلاس مدار یک و دو الکترونیک عمومی کار با مطلب و سیسنم کنترل هر کدوم از اینا شاید خیلی کم به درد بخورن ولی همه با هم دست به دست هم میدن که یه فرد موفق تو زمینه plc بشی ابتدایی ترین چیزم داشتن دیپلم کامپیوتره
سلام. اول قبل از هرچیزی باید بگم واقعا در تعجبم که از کجا تاپیک 5 سال پیش رو پیدا کردی کشیدی بالا:eek::D
اما اصل مطلب اینکه عزیز من الان دانشجوی مهندسی برق هستم و plc رو فقط تو دانشگاه یاد گرفتم و در حد مبتدی بلدم. ولی بعد از دانشگاه میخوام برم به صورت حرفه ای اموزش ببینم تا بعدش بتونم به استخدام کارخونه ها دربیام. عزیز با توجه به اینکه الان دو سه ساله که فنی حرفه ای دیگه plc رو به صورت عمومی اموزش نمیده و فقط باید از طریق کلاس های خصوصی ( که البته اون ها هم زیر نظر فنی حرفه ایه) آموزش دید و مبالغ هنگفتی رو پرداخت کرد، الان برای آموزش حرفه ایه plc کجا میشه مراجعه کرد؟

23mina

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.من لیسانس برق الکترونیک گرفتم.و میخوام بدونم که plc برای رشته الکترونیک مناسبه یا نه فقط باید مدرک دانشگاهی قدرت داشته باشیم؟اخه یکی از دوستانم برق قدرت داره میگه این نرم افزار به درد شما نمیخوره چون الکترونیک هستی.و اینکه با این plc چه کارهایی میشه کرد؟من نقشه کشی برق ساختمون دوست دارم باید چه دوره ای رو واسش بگذرونم؟

hamid2517

Registered User
لایک‌ها
107
دوست عزیز منم لیسانس الکترونیکم شما درس میکروپروسسور که پاس کردی میکروپروسسور در واقع نوشتن برنامه برای یه سخت افزار بود به نحوی که یه آی سی میشه کنترل کننده اجزای فیریکی یه مدار که می تونه موتور الکتریکی یه رله یه صفحه کلید یه زنگ خطر و بقیه موارد بشه خب دیگه خودتون خوندین و می دونید چه دردسرهایی داره یه سیستم رو برنامشو بنویسی پی ال سی دقیقا یه چیزی تو هموت مایه هاس ذهنیتی خودمون از برنامه نویسی داریم خیلی بهتر از کسانیه که قدرت خوندن در کل سواد الکترونیکیا از قدرتیا خیلی بالاتره معمولا کسانی ضعیفن میرن قدرت اینو از معدلاشونم میشه فهمید با اینکه هشتاد درصد درس هامون مشترکه ولی رتبه اولای الکترونیک معدلشون نزدیک بیسته ولی قدرتیا با 16 هم ممکنه رتبه اول بشن ....پی ال سی به طور خلاصه اینجور در نظر بگیر که یه جایگزینه مثه ماشین حساب برا چرتکه بهتر بگم پی ال سی یه کامپیوتر صنعتیه که از خیلی قطعات فیزیکی راحتت می کنه در واقع پی ال سی جایگزینیه برا تابلو برق های قدیمی و کم کم داریم به این سمت میریم که کل تابلو برق ها رو تبدیل کنیم به پی ال سی مزیتش اینه هزینه تعمیر و نگهداریش کمه فرسودگی کمه هزینه لش تو دراز مدت خیلی کمتر میشه تو کارخونه از لحاظ امنیتی امن تره شما اگه وارد کار پی ال سی بشین اگه پایه برنامه نویسیتون قوی باشه موفق میشین به حزف اینا که میگن پی ال سی واس ماس توجه نکنید رشته الکترونیک یه رشته اس که می تونه از همه شاخه های برق سردربیاره

23mina

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز منم لیسانس الکترونیکم شما درس میکروپروسسور که پاس کردی میکروپروسسور در واقع نوشتن برنامه برای یه سخت افزار بود به نحوی که یه آی سی میشه کنترل کننده ....
خیلی ممنونم از پاسخ خوب کاملتون بله واقعا همینطوره ما الکترونیک ها خیلی درس میخوندیم وای خودمو میگم متاسفانه کار عملی زیاد نمیدونم با اینکه همیشه معدل الف بودم و الانم معدلم 18.راستش میخوام کار عملی شروع کنم نمیدونم اول از همه چه نرم افزاری رو روش وقت بزارم و دورش بگذرونم ،میشه راهنماییم کنی ،خیلی ازتون ممنونم .

بالا