برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

avan

Registered User
لایک‌ها
207
سلام،محض یادآوری شرایطم رو میگم.من ترم چهاردهم.یک نامه از دانشگاه برای **** وظیفه بردم که میگفت تا 31/6/89 به من اجازه تحصیل میدن(6 سال بعلاوه دو نیمسال از دید دانشگاه).اما **** وظیفه توی نامه تاییدی که برای دانشگاه میفرسته مینویسه تا 31/4/89 معافیت تحصیلیم تمدید میشه(6 سال بعلاوه دو نیمسال از دید **** وظیفه).اما من به این دو ماه تابستان احتیاج دارم.بیشتر به خاطر رسیدن به حد معافیت کفالت.
حالا سوالام اینه که:
شما با همچین موردی برخورد نداشتین؟
اگر من نمره آخرم 31/6 رد بشه غیبت محسوب میشه؟
فرصت 6 ماهه بعد از اتمام تحصیل برام از 31/4 حساب میشه یا 31/6 ؟
چه کار کنم؟​
31 تیر هر سال و 30 بهمن هر سال همه ی دانشگاه ها این تاریخ ها رو میزنن.....
حالا ترم تابستونش رو نمیدونم

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
سلام دوستان میخواستم بدونم این قانونی که میگفتن قراره سال 89 اجرایی بشه در چه مرحله ای هست ؟

من آخر های سال پیش از چندین نفر شنیدم حتی دکتری که در **** وظیفه در میدان **** هم بود به من گفت که این قانون تصویب شده ولی قرار هست سال 89 اجرایی بشه ولی دیگه به اون دکتر دسترسی ندارم که بپرسم

این مورد رو از چند نفر دیگه هم شنیدم کسایی که پارتی توی دکتر ها داشتن میگفتن

میخواستم بدونم کسی اطلاعاتی داره یا نه
؟

eleboys

Registered User
لایک‌ها
0
بچه ها چرا کسی جواب منو نمیده!!! فکر کنم بر حسب تجربه خیلی ها باید اینو بدونن!
فقط می خوام بدونم اینکه برای پاسپورت گرفتن و خروج از
کشور الان میشه وصیغه گذاشت (الان معافیت تحصیلی دارم) اما اگر زمانی هم که تاریخ اعزامم بگزره (البته من دفترجه نمی فرستما) هم امکانش هست؟
درواقع سوال اینجوری میشه که برای وصیغه گذاشتن حتما باید معافیت تحصیلی یا و... داشت یا اگر مشمول غیبت خورده هم
باشی میتونی با سند یا وصیغه پاسپورت بگیری و برای سفرهای تفریحی خارج رقت؟

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اگر بشه خوبه

منم تا از معاف از رزم دارم

1. تیروئید
2. چشم
3. همورئید
4. پا

اگر بشه خوبه

اگر کسی خبره داره اطلاع بدهد .
با تشکر

lpfan1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
آقا واقعیت داره که به معافیت پزشکی ها کار نمیدن؟تو رو خدا زود جواب بدین چند روز دیگه وقت کمیسیونمه.هر اطلاعی دارین بگین شاید به دردم بخوره.

gpod

Registered User
لایک‌ها
6
در ارگان های دولتی کار نمیدن . !
معافیت پزشکی داشته باشی نمیتونی در ادارات دولتی کار کنی .. !!

sirous_sus

Registered User
لایک‌ها
251
در ارگان های دولتی کار نمیدن . !
معافیت پزشکی داشته باشی نمیتونی در ادارات دولتی کار کنی .. !!

ای بابا چرا
منم می خواستم واسه پزشکی اقدام کنم :(

دوستان اگه بخوام پزشکی نگیرم و برم خدمت

پد ر من دوران خدمت خودش 16 ماه منطقه جنگی بوده و به گفته خودش میتونه نامه رو از منطقه ای که بوده بگیره اگه بخوام مهر اقدام کنم برای این مورد با توجه به زمان اعزام که سال 90 میشه
ممکنه این قانون حذف بشه ؟؟؟؟؟؟؟

چقدر کسری میخورم برای این 16 ماه ؟؟؟
فرقی نمی کنه منکجا بیوفتم ؟؟ ارتش نیروی هوایی **** ؟؟؟

پدرم نیروی زمینی ارتش خدمت کرده

Moein

Registered User
لایک‌ها
64
ای بابا چرا
منم می خواستم واسه پزشکی اقدام کنم :(

دوستان اگه بخوام پزشکی نگیرم و برم خدمت

پد ر من دوران خدمت خودش 16 ماه منطقه جنگی بوده و به گفته خودش میتونه نامه رو از منطقه ای که بوده بگیره اگه بخوام مهر اقدام کنم برای این مورد با توجه به زمان اعزام که سال 90 میشه
ممکنه این قانون حذف بشه ؟؟؟؟؟؟؟

چقدر کسری میخورم برای این 16 ماه ؟؟؟
فرقی نمی کنه منکجا بیوفتم ؟؟ ارتش نیروی هوایی **** ؟؟؟

پدرم نیروی زمینی ارتش خدمت کرده
16 ماه ضرب در 0.6 برابر 9 ماه و 18 روز کسری خدمت

gtx346

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من 1 ماه پیش مدارک مربوط به کفالت بردم پلیس +10 گفتن برو یه برگه میاد در خونه ولی هنوز خبری نشده کسی میدونه حدودا چقدر طول میکشه برگه بیاد

pesare_ashegh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بچه ها

چرا كسي جواب منو نمي ده ؟ :(

ميشه طريقه گرفتن امريه رو توضيح بدين ؟؟؟

از كجا بايد شروع كرد و به كجاها بايد رفت ؟؟؟

در ضمن من ديپلمم برج 10 اعزامم / بيشتر ممكنه كجا بيوفتم ؟؟؟ ارتش يا **** ؟؟

ممنون

;)

Farzad Z

Registered User
لایک‌ها
57
سلام
من برای معافیت کفالت (پدر نیازمند مراقبت) اقدام کردم که 2 بار فرستادنم بیمارستان و 2 بار هم رفتم توی خود **** وظیفه کمسیون و بار آخر به من یه نوشته دادن که باید یه سری مشخصات توی شناسنامه پدر و مادرم که اشتباه بود رو اصلاح میکردم از طریق ثبت احوال و باید میرفتم کلانتری درخواست میدادم که عکسها رو تائید کنند و بیان برای تحقیقات اولا که معافی من الان 100 درصد شده
دوما چند مرحله دیگه دارم و چه کارهایی باید بکنم تا بیاد کارت ؟

mamal-nafti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من 1 اردیبهشت 1388 به سربازی اعزام شدم. چون لیسانس هستم خدمتم 17 ماهه. یعنی آخر شهریور 1389 تموم میکنم. امسال کنکور ارشد قبول شدم. میخوام بدونم تاریخ پایان خدمتم 89/6/31 میخوره یا 89/7/1 ؟
اگه 89/7/1 بخوره مشکلی واسه ثبت نام دانشگاه پیش نمیاد؟
(ضمنا من امریه هستم)
ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین.

researcher

Registered User
لایک‌ها
1
برگ سبزبرای دومین بار اومده که اول تیر باید برم ساختمان وظیفه عمومی و نوشته که 90روز اضافه خدمت بدلیل غیبت
دفعه اول که برگ سبز اومد برگه تعیین محل آموزش نیومد!
این برگ تعیین محل آموزش کی میاد؟ اگه الان برم بپرسم مشخص هست کجا باید برم؟ یا نه
اگه اینبار نرم باز 90 روز دیگه اضافه میشه (فکر میکنم قبلا خوندم که سقف اضافه خدمت 6ماه هست آره؟ )
اگه اینبار نرم دفعه بعدش میشه کی؟
بنظرتون تابستون بهتره یا پاییز یا زمستون؟ رمضون تو تابستون مرخصی نمیدن؟ :D
معاف از رزم هستم قبلا خونده بودم اضافه خدمت برای معاف از رزمها بخشیده میشه آره؟

researcher

Registered User
لایک‌ها
1
سلام بچه ها

چرا كسي جواب منو نمي ده ؟ :(

ميشه طريقه گرفتن امريه رو توضيح بدين ؟؟؟

از كجا بايد شروع كرد و به كجاها بايد رفت ؟؟؟

در ضمن من ديپلمم برج 10 اعزامم / بيشتر ممكنه كجا بيوفتم ؟؟؟ ارتش يا **** ؟؟

ممنون

;)

برای امریه باید سریع اقدام کنی چون زمانبر هست
باید بری به سازمانهایی که مناسب با مدرکت هستند و سوال کنی که امریه میخوان یا نه
اگه تو این مرحله آشنایی تو اون سازمان نداشته باشی کلا قضیه منتفی هست
درضمن بین **** و امریه یکی رو انتخاب کن چون فقط ارتش امریه داره
محل افتادنتم فکر نکنم به مدرک و زمان اعزام مربوط باشه

zer0c00l

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان کسی در مورد معافیت افسردگی و نوع کارت و کمیسیون پزشکی و مدت زمان چیزی می دونه ممنون می شم؟

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
دوستان خبری نشد ؟ یعنی هیچ کسی در این مورد چیزی نشنیده ؟

majidmolavi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همگی

میخواستم چند تا مطلب مهم رو درباره ی معافیت و کلا خدمت سربازی بهتون بگم

یه نگاه کوچیک که به مطالب این تاپیک میکردم اکثرا دنبال معافیت پزشکی هستن . من تمام مراحل این نوع معافیت رو دنبال کردم و به اطلاعاتی که بهتون میگم رسیدم .

معافیت پزشکی رو میشه به دو قسمت تقسیم کرد .

1 . معافیت پزشکی اعصاب روان
2 . معافیت پزشکی سایر ( چشم . واریکوسل و . . . )

اگه دنبال معافیت نوع اول هستید بدونید که هیچ ارگان دولتی و اکثر شرکت های خصوصی این نوع معافیت رو قبول ندارند و در نتیجه استخدام هم ندارند . راهنمایی رانندگی هم به کسایی که معافیت نوع اول رو دارن گواهی نامه نمیده ( تبصره : کسایی که قبل از اینکه این نوع معافیت رو بگیرن گواهینامه گرفتن هیچ مشکلی برای تمدیدش ندارن )

اگه دنبال معافیت نوع دوم هستید بدونید که اکثر ارگان های دولتی این نوع معافیت رو قبول ندارن و در نتیجه استخدام هم ندارن . برای مثال : بانک ملی و بانک مرکزی حدود 1 ماه پیش استخدام داشتند که من پیگیری کردم شرایطشونو هیچ کدوم معافیت پزشکی رو قبول ندارن ( نه نوع اول نه نوع دوم ) . برای اطمینان می تونید به سایت این 2 تا بانک سر بزنید و مطمئن بشید .

نکته : معافیت کفالت جز مطالب بالا نمیشه .

حالا بریم سراغ اصل مطلب :D

اگه واقعا میخواید یه جای دولتی استخدام بشید که به نظر من خیلی خوبه دنبال معافیت های پزشکی نرید و خدمت سربازی رو انجام بدید .
میخوام یه راه بهتون یاد بدم که سربازی براتون مثل آب خوردن بشه

رمز سربازی ------> معاف از رزم

حالا حتما میگید چجوری . توضیح میدم

اگه تاخیری در ارسال دفترچه اعزام به خدمت ندارید میتونید روش زیر رو دنبال کنید و معاف از رزم بشید . البته اگه هم غیبت دارید باز میتونید که اون یه روشه دیگه داره که اونم توضیح میدم .

یکی از انواع معافیت های پزشکی ، معافیت اعصاب و روانه . شما می تونید قبل اینکه دفترچه رو ارسال کنید فرم معافیت پزشکی رو پر کنید و مشکلتون رو افسردگی بنویسید .
بعد از پر کردن این فرم شما رو معرفی میکنن به یه درمانگاه که دکتر اعصاب و روان ویزیتتون کنه . وقتی میرید اونجا دکتر ازتون می پرسه مشکلتون چیه ، شما باید فقط بگید افسردگی ، اگه پرسید دکتر هم رفتید باید بگید آره ، اگه گفت پرونده دارید باید بگید 2و3 تا دکتر رفتم که هیچ کدومشونو ادامه ندادم که برم پیششون .
دکتره که این سوال ها رو ازتون پرسید براتون یه تست مینوسه . این تست شامل 75 تا سواله . سوال ها درباره زندگی و اخلاق و رفتارتونه . شما تا اونجایی که می تونید سوال ها رو بد جواب بدید . البته اینم بگم بعضی از سوال ها گمراه کنندس ، مثلا یه سوال رو 2جور مطرح کرده که ببینه جوابتون یکی هست یا نه . اگه یکم توجه کنید متوجه میشید خیلی تابلو
تموم شد . به همین راحتی . حالا دکتر که میبینه وضع شما حاد نیست تو برگتون که میره **** وظیفه مینویسه معاف از رزم .

نکته خیلی مهم : چون این نوع بیماری ، بیماری هست که نمیشه هیچ جوری اثبات کرد که شما بهش مبتلا نیستید به همین دلیل حداقل شما رو معاف از رزم میکنن .

بعد از اینکه دکتر نظرشو نوشت برگتون رو میبرید **** وظیفه میدید . به از تقریبا یک ماه جوابش میاد که همون برگ سفیدتونه که داخلش نوشته معاف از رزم .

حالا آخر بهوتن میگم معاف از رزم یعنی چی :D

بریم سراغ اون کسایی که غیبت دارن . چون غیبت دارن نمی تونن برای معافیت اقدام کنن . کسایی که غیبت دارن باید دفترچشون رو ارسال کنن تا محل اعزامشون مشخص بشه و برن محل خدمت آموزشی .

وقتی رفتین محل خدمت آموزشی باید به مسئول اونجا بگید که مشکل اعصاب و روان دارید ، شما رو میفرستن بهداری پادگان . بهداری هم یه نامه میده و شما رو ترخیص میکنن که برید دنبال معافیت . بعد از این بقیه مراحل مثل روش بالاس که گفتم .

من خودم از همین راه معاف از رزم شدم ، یعنی رفتم پادگان و از اونجا ترخیص شدم اومدم . حالا مزیتی که این روش نسبت روش بالا داره اینه که وقتی شما میرید پادگان که آموزش ببینید و نامه میگیرید که ترخیص بشید برای مثال تاریخ اعزام شما 18/1 ، وقتی شما ترخیص میشید اگه بتونید معاف از رزم بشید تاریخ اعزام دوباره شما 18/3 میشه . و این 2 ماه که خونه هستید جز خدمت شما حساب میشه ( بهش میگن خلا خدمتی :D )

حالشو بردید ؟

این روش 100 در 100 عملی هست . شک نکنید . من از کسی نشنیدم که براتون تعریف کرده باشم . من خودم مراحل رو گذروندم .
یه بار دیگه میگم این روش معافیت ، یعنی اعصاب و روان ، چون به هیچ وجه نمیشه ثابت کرد شما بهش مبتلا نیستید روشی عملی و 100 در 100 است .

حالا اگه معاف از رزم بشید چی میشه ؟
شما نباید تو آموزشی رژه برید . نباید اسلحه بردارید . نباید رزم بردید . نباید نگهبانی بدید . اردو نباید برید ، که همین خودش باعث میشه آموزشیتون 1 هفته از بقیه کمتر باشه :D . کلاسهای رزمی رو نمیرید بجاش میخوابید تو آسایشگاه . خلاصه کلا حالشو می برید .

منو که گذاشته بودن تو آشپزخونه ، وقی از آموزشی اومدم هیچ کس باورش نمیشد من سربازی بودن ، آخه 10 کیلو چاق شده بودم :D

دوستای عزیز باز اگه سوالی بود بگید تا جواب بدم . سعی کردم کامل توضیح بدم

masood.mgm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یکی به دادم برسه.....................پدرم متولد فروردین 1331 ...........تک پسرم سال 83 وارد دانشگاه شدم به هر زوری بوده تا حالا طولش دادم تابستون امسال با 2 واحد معرفی به استاد فارغ التحصیل میشم من میتونم معاف بشم؟ کی باید اقدام کنم ...تا حالا غیبت خوردم یا نه ؟ چون قبلا میگفتن تا 6 سال طوری نیست حالا میگن 5.5 سال .........من ترم 12 +تابستون
وای جای من بودید چی کار میکردید:(

perince_3000

Registered User
لایک‌ها
1
این قانون هم جالبه البته شنیدم

اول باید زن بگیرید بعد بچه دار بشید بعد همسرتون فوت کنه حالا میشه یه کاریش کرد و معاف بشید

بالا