برگزیده های پرشین تولز

پرینتر و اسکنر

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
من يك پرينتر سايز A2 احتياج دارم راستش براي چك پرينت گرفتن سايز A0 ميخوام
چند جا سر زدم كسي نداشت حالا چند تا سوال دارم
0 ايا براي اين سايز پرينتر روميزي وجود داره يا ploter
1 چه نوع از اين پرينتر را بگيرم ليزري يا جوهر افشان
2 چه ماركي را بگيرم كه هم هزينه نگه داريش بالا نباشه هم بشه جوهرش را شارج كرد
3 حدود قيمت اين دستگاه ها چه قدره؟
سلام
0- دقيقاً نمي دونم. اما چه اهميتي داره؟ مهم اينه كه شما پرينتر A2 ميخوايد. حالا چه روي ميز باشه چه روي زمين. حتي اگه روي ميز هم باشه، بيشتر فضاي ميز رو اشغال مي كنه.

1- ليزري بگيريد نگهداريش آسونتر و هزينه هاش پايين تره.

2- اچ پي بگيريد.

3- براي انتخاب مارك و مدل و پرسيدن قيمت، با نماينده اچ پي در ايران تماس بگيريد:
www.iranhp.ir

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
ممنون از راهنماييتون

چشم . اگر به نتيجه رسيدم يا پرينتر رو خريدم اطلاع ميدم

فقط يک سئوال ديگه : از هزينه ي چاپ با پرينتر هاي جوهر افشان رنگي A3 اطلاعي داريد که هر برگ پرينت تقريباً چقدر خرج داره؟

در مورد خريد جوهر افشان A3 پيشنهاد يا توصيه ي ديگري اگر داريد بفرماييد . همچنين اگر اطلاعي در مورد قابليت يا عدم قابليت شارژ کارتريج در برند هاي مختلف و هزينه ي جوهر و ... داريد ممنون ميشم راهنمايي کنيد

من دو نمونه از اين جوهر افشانا ديدم. يکيش کارتريج جوهرش 6 تايي (6 رنگ) بود و ديگري 3 يا 4 رنگ (مطمئن نيستم) . کدومش بهتره؟ کدومش کيفيت بهتر و کدومش هزينه ي چاپ کمتري داره؟ کدوم نوع رو توصيه مي کنيد؟

صرف نظر از اينکه کدام مدل ها در ايران هستند و کدام ها نيستند، پيشنهاد هاي کلي را در مورد برند ها و نوع کارتريج ها و هزينه ها بفرماييد.
سلام
هزينه چاپ هر برگ متن سياه و سفيد A4 رو گفتم، هزينه چاپ هر برگ متن سياه و سفيد A3 هم بايد تقريباً دو برابر A4 باشه.
هزينه چاپ عكس رنگي A4 رو با ليزري دقيق نمي دونم. اما اين رو بگم كه چاپگرهاي ليزري،اچ پي فقط كارتريج سياه اونها قابل شارژ هست ولي كارتريج هاي رنگيشون قابل شارژ نيست.

در مورد جوهرافشان 4 رنگ و 6 رنگ به نظرم 6 رنگ بگيريد. چون 6 رنگ قدرت تفكيك رنگ بالاتري داره و هر وقت هم دلتون خواست، مي تونيد براي صرفه جويي در جوهر، اون دو رنگ اضافه رو در بياريد. مثلاً مدل اپسون 1410 به بالا فكر مي كنم خوب باشه. به خصوص اگه كيت شارژ اون رو هم (به قيمت تقريبي 80 هزار تومان) گير بياريد ميتونيد خودتون جوهرهاش رو شارژ كنيد كه صرفه جويي خوبي در هزينه جوهر خواهد بود.
http://www.epson.co.nz/products/inkjet/stylusPhoto1410.asp

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
راستي يک مورد ديگه: پرينت هاي A3 سياه و سفيد رو که نمي تونم با پرينتر جوهر افشان رنگي پرينت کنم
چون هم زمان زيادي مي بره و هم هزينه ي زياد
پس بايد براي مغازه يک جوهر افشان رنگي A3 و يک ليزري سياه و سفيد A3 بگيرم...
فکر مي کنم همون ليزري رنگي A3 معقول تر و کم خرج تر باشه...

کيفيت چاپ عکس در پرينتر ليزري رنگي خيلي افتضاحه؟؟
قيمت اين نوع پرينتر ها حدوداً چنده؟
همونطور كه گفتيد، هزينه جوهرافشان بيشتر از ليزري هست. اما بستگي به اين داره كه حجم كار شما با A3 چقدر باشه. اگه كار A3 خيلي كم هست، نميصرفه پولتون رو صرف خريد ليزري A3 كنيد. مي تونيد جوهرافشان آ3 بگيريد يا اصلاً آ3 نگيريد و در مواقع ضروري، متن هاي A4 رو با دستگاه كپي به آ3 منتقل كنيد. ديگه بستگي به نوع كار شما داره.

من كيفيت چاپ رنگي پرينتر ليزري رو نديدم، اما شنيدم كه بيشتر به درد چاپ متن هاي رنگي مي خوره، نه عكس هاي رنگي يادگاري.

اگه ليزري رنگي خواستيد، فكر ي كنم مدل hp 5550 گزينه خوبي باشه (قيمت: 2 ميليون و 860 هزار تومان) :
http://www.printerworks.com/DataSheets/ColorLaserJet5550.html

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
سلام
به نظر من دنبال سه كاره ارزون قيمت نباشيد. چون دستگاه هاي سه كاره، به دليل پيچيدگي بيشتر، احتمال خرابي بالاتري هم نسبت به تك كاره ها دارند (به خصوص در مورد جوهر افشان ها). بنا بر اين خريد سه كاره با اين قيمت ريسك هست. اما اگه ميخوايد بدونيد چه مدل هايي توي اين محدوده قيمت كارتريج مجزا دارند، فقط مدل هاي اپسون اينجوري هستند.
قيمت و مشخصات انواع چند كاره هاي موجود رو از اينجا دريافت كنيد:
http://www.rayansaba.com/index.php?categoryID=136

مشخصات انواع چندكاره هاي اپسون رو از اينجا دريافت كنيد:
http://www.maadiran.com/Persian/Products/printer/CompareEpsonMultiFunctions.asp?sort=PPR_Priority#2
(براي پرسيدن قيمت اونها هم با تلفن همون سايت تماس بگيريد).
ممنون از شما ! من نظرم عوض شد می خوام یه چهار کاره بخرم که امکاناتی مثل صفحه lcd و بلوتوث و کارت خوان
داشته باشه!با کیفیت خیلی خوب ! اگر روی cd هم چاپ کنه خیلی خوبه با این مواردی که گفتم چه مدلی رو پیشنهاد می کنید ؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
ممنون از شما ! من نظرم عوض شد می خوام یه چهار کاره بخرم که امکاناتی مثل صفحه lcd و بلوتوث و کارت خوان
داشته باشه!با کیفیت خیلی خوب ! اگر روی cd هم چاپ کنه خیلی خوبه با این مواردی که گفتم چه مدلی رو پیشنهاد می کنید ؟
سلام
من hp 6183 رو معرفي مي كنم.
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1044

البته چاپ مستقيم روي سي دي نداره، ولي ليبل سي دي چاپ مي كنه. ضمن اين كه يكي از دوستان گفت اپ روي سي دي به درد نمي خوره، اگه انگشت خيس بهش بزني، پاك ميشه.
بلوتوث هم درصورت خريد يك قطعه اضافي دارا خواهد بود. ولي امكان چاپ مستقيم از انواع كارت حافظه موبايل و دوربين ديجيتال رو دارا هست.

از لحاظ امكانات رايج چاپ،‌اسكن و كپي هم چيزي كم نداره.
به نظر من بين چهاركاره هاي جوهرافشان، اگه تناسب قيمت و كيفيت رو در نظر بگيريم، همين بهترين گزينه هست.

6600

Registered User
لایک‌ها
4
دوستان عزیز راهنمایی کنند ممنون میشم

من یک اسکنر میخوام بگیرم بودجه هم 100 تا نهایتا 130 هست و کامل باشه و در ضمن کند هم نباشه اون طور که خودم شنیدم epson حرف نداره ولی قیمتهاش بالاست ظاهرا...راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.:rolleyes:

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
من Hp g3010 رو توصيه مي كنم. (110 تومن)
خودم كنن 4400 دارم. (105 تومن) كيفيتش خوبه. اما سرعتش اونطور كه فكر مي كردم بالا نيست. (عكس رنگي A4 رو با بالاترين كيفيت ممكن يعني 600*600 dpi حدودا 75 ثانيه طول مي كشه تا اسكن كنه).

اون مدل اچ پي جديدتره شايد از لحاظ سرعت بهتر باشه. در ضمن اين كه روي كنن 4400 نوشته 4600*9800 dpi الكيه. من هر كاري مي كنم كيفيتش از 600*600 dpi بالاتر نميره. ولي همين كيفيت هم خوبه.

rostamiani

Registered User
لایک‌ها
300
سلام
من Hp g3010 رو توصيه مي كنم. (110 تومن)
خودم كنن 4400 دارم. (105 تومن) كيفيتش خوبه. اما سرعتش اونطور كه فكر مي كردم بالا نيست. (عكس رنگي A4 رو با بالاترين كيفيت ممكن يعني 600*600 dpi حدودا 75 ثانيه طول مي كشه تا اسكن كنه).

اون مدل اچ پي جديدتره شايد از لحاظ سرعت بهتر باشه. در ضمن اين كه روي كنن 4400 نوشته 4600*9800 dpi الكيه. من هر كاري مي كنم كيفيتش از 600*600 dpi بالاتر نميره. ولي همين كيفيت هم خوبه.

از راهنمایی تون خیلی ممنونم.
من HP g3010 رو خریدم 90 هزار تومن.
واقعا تا رزولوشن 4600DPI اسکن می کنه.
ولی سرو صداش زیاده که نمی دونم طبیعیه یا نه. میشه صداشو کم تر کرد؟

کیفیت اسکنش هم خیلی خوبه و سرعتشم بالاست.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
از راهنمایی تون خیلی ممنونم.
من HP g3010 رو خریدم 90 هزار تومن.
واقعا تا رزولوشن 4600DPI اسکن می کنه.
ولی سرو صداش زیاده که نمی دونم طبیعیه یا نه. میشه صداشو کم تر کرد؟

کیفیت اسکنش هم خیلی خوبه و سرعتشم بالاست.
سلام
خيلي ممنون كه گفتي.
اگه تونستي لطفاً يه كاغذ A4 رنگي رو با كيفيت 600*600 اسكن كن و بهم بگو چند ثانيه طول مي كشه؟ مال من 75 ثانيه طول مي كشه (كنن 4400).

در مورد سر و صدا هم نبايد اينجوري باشه. مال من سر و صداي زيادي نداره.
يه دكمه زير اسكنر هست كه دستگاه رو قفل مي كنه. نكنه اون دكمه روي حالت قفل باشه!

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
دوستان من میخام یه پرینتر لیزری رنگی بگیرم.:D
یادمه نمایشگاه الکامپ پارسال ارزونترین مدل 1600 یا 2600 بود ( اگه درست گفته باشم ) که 280 تومن قیمت داشت.
میخواستم ببینم الان ارزونترین پرینتر رنگی لیزری چنده؟
اونایی که لیزری رنگی اچ پی دارن با هر بار شارژ تونر چند صفحه کامی پرینت میگیرن؟ ( تمام رنگی )
ممنون:)

هستی

همکاربازنشسته
لایک‌ها
708
سلام دوستان من یه دستگاه فکس می خوام بخرم تاپیکش رو پیدا نکردم میشه شما به من کمک کنید در حدود 150 تومن هم بودجه دارم

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
دوستان من میخام یه پرینتر لیزری رنگی بگیرم.:D
یادمه نمایشگاه الکامپ پارسال ارزونترین مدل 1600 یا 2600 بود ( اگه درست گفته باشم ) که 280 تومن قیمت داشت.
میخواستم ببینم الان ارزونترین پرینتر رنگی لیزری چنده؟
اونایی که لیزری رنگی اچ پی دارن با هر بار شارژ تونر چند صفحه کامی پرینت میگیرن؟ ( تمام رنگی )
ممنون:)
سلام
متاسفانه با ليزري رنگي كار نكردم. جواب سوالات شما رو دقيق نمي دونم.
لطفاً دوستان ديگه پاسخ دهند.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام دوستان من یه دستگاه فکس می خوام بخرم تاپیکش رو پیدا نکردم میشه شما به من کمک کنید در حدود 150 تومن هم بودجه دارم

متاسفانه در اين زمينه تخصص كافي ندارم.
اما نبايد تصميم گيري سختي باشه. مي تونيد با رجوع به اين سايت:
http://www.rayansaba.com/index.php?categoryID=112

و يه كم پرس و جو در بازار يكي از مدل هاي موجود رو انتخاب كنيد.
خوشحال ميشم اگه بعد از رسيدن به جواب، نتيجه رو به ما هم اطلاع بديد.

با سپاس
،

mska

Registered User
لایک‌ها
22
سلام
من یه اسکنر لازم دارم برای استفاده معمولی خانگی(استفاده کم)
از نظر قیمت هم حدود 50-60 تومان نمیخام بیشتر هزینه کنم بازم بستگی به جنس داره ترجیحا بیشتر نشه
اگر نگاتیو هم اسکن کنه خوبه

دوستان چی پیشنهاد می کنند؟
مرسی

mska

Registered User
لایک‌ها
22
سلام
من یه اسکنر لازم دارم برای استفاده معمولی خانگی(استفاده کم)
از نظر قیمت هم حدود 50-60 تومان نمیخام بیشتر هزینه کنم بازم بستگی به جنس داره ترجیحا بیشتر نشه
اگر نگاتیو هم اسکن کنه خوبه

دوستان چی پیشنهاد می کنند؟
مرسی

این مدل GENIUS COLOR PAGE HR6X SLIM چطوره؟>>52 هزار تومان
نسبت به این مدل HP - G3010 خیلی تفاوت داره؟
با توجه به استفاده من شما چی پیشنهاد می کنید؟
مرسی

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
این مدل GENIUS COLOR PAGE HR6X SLIM چطوره؟>>52 هزار تومان
نسبت به این مدل HP - G3010 خیلی تفاوت داره؟
با توجه به استفاده من شما چی پیشنهاد می کنید؟
مرسی
سلام
به نظر من با توجه به بودجه و نياز شما، دو گزينه زير مناسب هستند:
Canon Lide 60
Genius HR6

يكيشو انتخاب كنيد.
http://www.rayansaba.com/index.php?categoryID=102&sort=Price&direction=ASC&offset=0

در ضمن مهم ترين تفاوت اين دو مدل نسبت به g3010 اين هست كه اولاً سرعت g3010 بيشتره ثانياً g3010 توان كارهاي سنگين تر مثل امور اسكن مغازه ها و شركت ها رو هم داره. اما اين دو مدل، براي مصارف خونگي مثل مصرف شما ساخته شده اند.

smartchain

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان لیزری رنگی چه مدلی خوبه
ضمنا اگه مجوز اینا میخواد لطفا بفرمایید من سیاه سفید با DPI بالا برای چاپ عکس تو رنج قیمت200-300 تومن چی بگیرم
LaserJet P2015 یا HP LASERJET 1320 کدومیک!؟
paper jame به هیچ وجه نباشه
مشکلایی که توی این صفحه اشاره شده:
صدای وحشتناکش
نشناختن درایورش
کیفیت عکس پایینش
سرعت پرینت کم عکس

سپاس

rezanew

Registered User
لایک‌ها
38
سلام دوستان شما از بین این پرینتر ها کدومشون رو پیشنهاد می دید (اگه ممکنه دلیلتون رو هم بگید) البته اگه پرینتر دیگه ای تو این رنج قیمت سراغ دارین که از اینا بهتره ممنون می شم که معرفی کنید:
1- Hp-1018 (صد تومن)
2- Hp-1020 (صدو پانزده تومن)
3- CANON - LBP 2900 (صد تومن)
4 - Hp-1022 (صدو پنجاه تومن)
5- SAMSUNG - ML-1610 (صد تومن)
6-SAMSUNG - ML-2570 (صدو چهل تومن)
7- CANON - LBP 3000 (صدو چهل تومن)

در مورد اسکنر چی پیشنهاد می دید؟ دورو بر 70 تومن؟ (سرعتش خیلی کم نباشه!!)

ممنون

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام دوستان شما از بین این پرینتر ها کدومشون رو پیشنهاد می دید (اگه ممکنه دلیلتون رو هم بگید) البته اگه پرینتر دیگه ای تو این رنج قیمت سراغ دارین که از اینا بهتره ممنون می شم که معرفی کنید:
1- Hp-1018 (صد تومن)
2- Hp-1020 (صدو پانزده تومن)
3- CANON - LBP 2900 (صد تومن)
4 - Hp-1022 (صدو پنجاه تومن)
5- SAMSUNG - ML-1610 (صد تومن)
6-SAMSUNG - ML-2570 (صدو چهل تومن)
7- CANON - LBP 3000 (صدو چهل تومن)

در مورد اسکنر چی پیشنهاد می دید؟ دورو بر 70 تومن؟ (سرعتش خیلی کم نباشه!!)

ممنون
اچ پی 1020 با اسکنر اچ پی 4370 بگیر.
از لحاظ سرعت، قیمت و کیفیت مناسب هستند. قطعات یدکیشون فراوونه و پرینتر هم راحت قابل Charge هست.
از عهده کارهای نیمه سنگین هم بر میان.

اطلاعات بیشتر:
www.rayansaba.com

Mobtakerin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان. مي خوام ببينم اصلا سه كاره توصيه مي كنين يا نه؟ من بيشتر يه پرينتر لازم دارم. مي خوام ماهي حدود 200 برگ پرينت بگيرم. اما اگر كپي هم باشه ديگر راحت تر مي شم. اسكنر خيلي لازم ندارم.

از بين سه كاره هاي موجود سه مدل را پسنديدم. مي خوام بهم بگين كدوم برام مناسب تره.

اول) سه كاره اچ پي مدل F 380 قيمت: 63000 تومان
دوم) سه كاره اچ پي مدل C 4183 قيمت: پ129000 تومان
سوم) سه كاره اپسون مدل CX 4900 قيمت: 141000 تومان

انتخاب دوم با قيمت 129000 تومان، چهار تا قابليت داره كه انتخاب اولي نداره: چاپ مستقيم از دوربين ديجيتال،‌LCD، نرم افزار بازشناسي متن يا همون OCR، چاپ روي سي دي. از اين چهار قابليت فقط يكي به دردم مي خورد: چاپ روي سي دي. اما بايد ديد آيا روي هر نوع سي دي خامي چاپ مي كنه؟ كيفيتش چطوره؟ نكند يك قابليت تشريفاتي باشه؟

بعد هم مي خواستم بدونم اگر فقط از پرينتر اين سه كاره ها استفاده كنيم جوهر كپي دست نخورده مي مونه؟ يا اينكه جوهرها بين آنها مشتركه؟

ضمنا پرينت رنگي با عكس رنگي فرق داره ديگه، درسته؟

سپاسگزار دوستان پاسخگو، مبتكرين

بالا