برگزیده های پرشین تولز

انتخاب نهایی میان دو گوشی: "Nokia 3250" VS. "Sony Ericsson W800i"

Which one is your accordingly choice?

• Total voters
    18

Banned_Bananas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان عزیز، من بعد از چندین روز بررسی سایت های تخصّصی موبایل و انواع و اقسام سایت های Review و فروم های تخصّصی با زبان های فارسی و انگلیسی، و در نظر گرفتن قیمت ها و قدرت گوشی های موجود در بازار کشور و با توجّه به "2" زمینه مورد علاقۀ شخصی خودم، یعنی:

1-
قدرت اجراءJava Applications
2-
قدرت پخش Player ها

به این نتیجه رسیدم که دو گوشی 3250 نوکیا و W800i سونی اریکسون، از هر جهت می توانند گوشی هایی با قدرت و با امکانات راضی کننده برای کاربری مشابه با من باشند، گرچه هر دو شرکت گوشی های جدید تری نیز به بازار ارائه کرده اند. (با حذف منطقی نمونه های مشابه هر دو شرکت از لیست.)

*در این مقایسه موضوع قدرت دوربین ها مورد توجّه نباشد چون برای من دوربین مطرح نیست. (برتری با W800i هست.)
*خصوصیّت های Fast Java Performance و Symbian 9.1 OS برتری با Nokia 3250.

*ضمناً لطفاً در مورد Nokia 3250 Express Music، قیمت روز آن و تفاوت هایش با 3250 معمولی، اگر اطلّاعاتی دارید لطفاً بگویید.

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
شما که ظاهراً مشکل ریالی نداری و اینقدر پرفورمنس برات مهمه چرا یه دونه hiundayi a200 با 2گیگ مموری و گارانتی نمی خری به 400 چوق !؟
90.gif

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
- قدرت اجراءJava Applications

دوست عزيز اين نكته براي من سواله كه چرا شما رو بازي هاي تحت جاوا بيشتر تاكيد داري تا بازي هاي تحت سمبين ؟؟؟
طبيعي است در بيت اين دو تا گوشي اگه شما 3250 رو بگيري بازي هاي تحت سمبين نيز كه به مراتب كيفيت بهتري نيز دارند به سبد شما اضافه ميشوند ;)
به نظر من از اين 2 گزينه با توجه به اينكه دوربين براي شما مهم نيست طبيعي است كه 3250 انتخاب عاقلانه تري است :) البته بحث مطالعه و مشخصات با بحث تست توسط يوزر يه چيز ديگست ببينيد دوستاني كه 3250 دارن از ران شدن بازي هاي جاوا تحت اين گوشي و سرعت اون راضي هستند ؟؟

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
طی 6 ماه گذشته نگاهی به بازيهای QVGA جاوا انداختی !؟ جدا با سيمبين قابل مقايسه نيستند // هرچند من که حتی نقشه تهران رو هم روی 3250 نتونستم اجرا کنم // البته " مازيار " گويا اینکار رو کرد
square.gif

//

Banned_Bananas من هردوی اینهارو استفاده میکردم / هميشه هم گفتم 3250 جدا ناراحت کننده هست / از نظر پردازش برنامه،بازيهای جاوا که راستش من به هيچ نتيجه مطلوبی روی 3250 نرسيدم / از نظر اسپيکر بيش از حد بلند هست ولی کيفيت رو اصلا حفظ نمیکنه و صدای بلند = کيفيت پايين هست در 3250
icare.gif
/ از نظر دوربين که ديگه هيچی نمیشه گفت يه 2 مگاپيکسل فوق تعطيل بدون فلش
rainbowf.gif
// اما تو این محدوده قيمت 000.310 تا 360.000 که در نظر داری چرا روی W850 و K800 فکر نمیکنی // هرچند اگر جهت اجرای بازيهای جاوا میخوای W850 به خاطر کليدهای جهتی'ش گزينه مناسبی نيست ولی کيفيت موسيقی برتر + مموری 1 گيگ خودش کلی مثبت هست
smoking.gif
/ ولی K800 با توجه به اجرای عالی بازيهای QVGA و دوربين بينظير و قيمت عالی گزينه مناسبی هست / هرچند اسپيکر'ش همونطوری که میدونی قوی نيست ولی کيفيت رو داره
square.gif

darbe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
6233 خوبه عالیه

A.S.A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر نکنم هیچ کس بهتر از من بتونه شما رو کمک کنه من 3250 داشتم به شدت ناراضی بودم به بد بختی 270000 فروختمش چون بد بود :
1- دوربینش افتضاح بود
2- موقع گوش دادن آهنگ صدای اضافی میداد
3- بلند گوش بعد از چند وقط کیفیتش نصف میشه
4- باطری هم که ... 5 ساعت آهنگ گوش بدی تموم میشه

اینا نظرای من بود وظیفم بود بهت بگم الان صد نفر میان هرفای منو رد کنن ولی رو حرفام فکر کن و کیفیت گوشی رو به برندش ترجیح بده

با عرض پوزش از 3250 داران !!!:D

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
طی 6 ماه گذشته نگاهی به بازيهای QVGA جاوا انداختی !؟ جدا با سيمبين قابل مقايسه نيستند // هرچند من که حتی نقشه تهران رو هم روی 3250 نتونستم اجرا کنم // البته " مازيار " گويا اینکار رو کرد
square.gif

//

Banned_Bananas من هردوی اینهارو استفاده میکردم / هميشه هم گفتم 3250 جدا ناراحت کننده هست / از نظر پردازش برنامه،بازيهای جاوا که راستش من به هيچ نتيجه مطلوبی روی 3250 نرسيدم / از نظر اسپيکر بيش از حد بلند هست ولی کيفيت رو اصلا حفظ نمیکنه و صدای بلند = کيفيت پايين هست در 3250
icare.gif
rainbowf.gif
// اما تو این محدوده قيمت 000.310 تا 360.000 که در نظر داری چرا روی W850 و K800 فکر نمیکنی // هرچند اگر جهت اجرای بازيهای جاوا میخوای W850 به خاطر کليدهای جهتی'ش گزينه مناسبی نيست ولی کيفيت موسيقی برتر + مموری 1 گيگ خودش کلی مثبت هست
smoking.gif
/ ولی K800 با توجه به اجرای عالی بازيهای QVGA و دوربين بينظير و قيمت عالی گزينه مناسبی هست / هرچند اسپيکر'ش همونطوری که میدونی قوی نيست ولی کيفيت رو داره
square.gif

من با اين دوستمون گپ خصوصي داشتيم :)
به ايشون گفتم كه 3250 براي خيليها راضي كننده نبوده
به ايشون گفتم كه اگر به جاوائي بودن تاكيد دارند : K800 رو بگيرند كه البته به نظر من اين گوشي سواي تمام نكات فني مثبت و فني ... قيمت عادلانه اي رو ارائه نمي دهد ... قيمت زياد .... براي چي؟؟
اعتقاد دارم در يك نگاه عميق خريد يه گوشي سمبيني بدرد بخور كارساز تر خواهد بود .
ايشون اگر تصميم گرفتن K800 بگيرند ... اونموقع من به ايشون ميگويم كمي روش بزار و يك N73 بگير .

در مورد بازي هاي QVGA جاوا بله تشريف ببريد اينجا :
http://www.idreams.pl/main.php
معروف ترين كمپاني كه داره گيم توليد ميكنه بازي Sky force اونو هم تحت جاوا ( QVGA) و هم تحت سمبين موجود است نسخه جاواي اون در مقابل سمبين حرفي براي گفتن نداره و در يك كلام مزخرف ..... گوشي هاي مبتني بر پلاتفرم جاوا ديگه وقتشه مستقيما برن براي خط بازيافت .

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
البته مقايسه يک عنوان اون هم SkyForce کاملا اشتباه هست و همونطور که هميشه گفتم Infinite Dreams يکی از برترينهاست که میتونه قدرت سيمبين & ويندوز موبايل پيرامون بازيهارو به نمايش بذاره // فقط جهت نمونه این 130 صفحه رو ببينيد
kaffeetrinker_2.gif
بازی مشابه مثل Alpha Wing 1&2 و تعداد بسيار زياد ديگر هم موجوده
از اون طرف که پردازش & سرعت این بازيهارو از دست میديم / سرعت کلی گوشی & رابط گرافيکی منوها & هنگ & ديلی های پياپی رو در اکثر سيمبين ها داريم / وگرنه مقايسه يک بازی میتونه مقايسه SkyForce ويرايش سری |60| با SkyForce مخصوص ويندوز موبايل باشه که افکتهای اضافه شده خودنمايی میکنند
4chsmu1.gif

در کل بحث اصلا مقايسه جاوا & سيمبين نيست
square.gif

KINGTATu

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد 3250 باید بگم که یکی از دوستان من این گوشی رو داره و از لحاظ اجرای بازی ها چه سیمبین و چه جاوا مشکلی نداشته
در مورد صداش هم باید بگم که کیفیت فوق العاده ای داره و از لحاظ Bass گوشی های دیگه حرفی برای گفتن جلوش ندارن به جز 7710 ، با توجه به اینکه 1 اسپیکر داره، ولی از خیلی از گوشی های دیگه ی 2 اسپیکر دار بلند تر هستش و افکت های موزیک پلیرش عالی هست مخصوصا Bass Boost
دوربینش هم در مقایسه با گوشی های 2 مگا پیکسلی دیگه تقریبا خوبه و کیفیتی تقریبا مشابه با w800 داره،
کار کردن باهاش هم نسبتا راحت هستش
اگه من بودم 3250 رو انتخاب می کردم ...

ممنون ... .

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من با اين دوستمون گپ خصوصي داشتيم :)
به ايشون گفتم كه 3250 براي خيليها راضي كننده نبوده
به ايشون گفتم كه اگر به جاوائي بودن تاكيد دارند : K800 رو بگيرند كه البته به نظر من اين گوشي سواي تمام نكات فني مثبت و فني ... قيمت عادلانه اي رو ارائه نمي دهد ... قيمت زياد .... براي چي؟؟
اعتقاد دارم در يك نگاه عميق خريد يه گوشي سمبيني بدرد بخور كارساز تر خواهد بود .
ايشون اگر تصميم گرفتن K800 بگيرند ... اونموقع من به ايشون ميگويم كمي روش بزار و يك N73 بگير .

در مورد بازي هاي QVGA جاوا بله تشريف ببريد اينجا :
http://www.idreams.pl/main.php
معروف ترين كمپاني كه داره گيم توليد ميكنه بازي Sky force اونو هم تحت جاوا ( QVGA) و هم تحت سمبين موجود است نسخه جاواي اون در مقابل سمبين حرفي براي گفتن نداره و در يك كلام مزخرف ..... گوشي هاي مبتني بر پلاتفرم جاوا ديگه وقتشه مستقيما برن براي خط بازيافت .

نمیدونم بازیهایی مشابه band of brothers یا skyforce که سیمبینی مشابه جاوا هم داره یا نه ولی من که گوشی سیمبینی دارم کمتر بازی جاوایی چشمم رو گرفته بازیهای سیمبین 9 به نظر من خیلی بهترند.

darbe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
داریوش حرف آخر رو زد

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
البته بیشتر بازیهای جاوا روی گوشیهای سیمبینی اجرا میشه مگه کد مخصوصی داده باشند که کار نکنه.
چند نمونه بازیهای مخصوص سیمبین:

invasionch9.gif

skyforcereloadedcd1.gif

49il7rt.jpg

و brothers in arm که واقعا گرافیک بالایی داره:

3y7dk7q.jpg

2gvk8wx.jpg

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
در مورد 3250 باید بگم که یکی از دوستان من این گوشی رو داره و از لحاظ اجرای بازی ها چه سیمبین و چه جاوا مشکلی نداشته
در مورد صداش هم باید بگم که کیفیت فوق العاده ای داره و از لحاظ Bass گوشی های دیگه حرفی برای گفتن جلوش ندارن به جز 7710 ، با توجه به اینکه 1 اسپیکر داره، ولی از خیلی از گوشی های دیگه ی 2 اسپیکر دار بلند تر هستش و افکت های موزیک پلیرش عالی هست مخصوصا Bass Boost
دوربینش هم در مقایسه با گوشی های 2 مگا پیکسلی دیگه تقریبا خوبه و کیفیتی تقریبا مشابه با w800 داره،
کار کردن باهاش هم نسبتا راحت هستش
اگه من بودم 3250 رو انتخاب می کردم ...

ممنون ... .

اطلاعات غلط برای چی میدی
dog.gif
/ 7710 اسپيکر کاملا نرمالی داشت / دوربين 3250 از 1.3 که S700 ارايه میکرد هم آنچنان بهتر نيست
flower5.gif

7710

Banned_Bananas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
square.gif

//

icare.gif
rainbowf.gif
smoking.gif
square.gif

ببینید دوستان عزیز، به نظر من K800i به درد من نمیخوره چون به هر حال یک گوشی تحت جاوا هست و منهای مسئله دوربین 3.2 مگاپیکسلی، با 100 تومن اختلاف قیمت با 5300 و 6233، هیچ برتری ویژه ای نسبت به 5300 یا 6233 نداره و احتمال "خز" شدنش هم بالا هست. M600i هم از نظر Player قوی نیست و اصلاً دوربین نداره (حتّی VGA) و از لیست من حذف میشه.

از گوشی های سیمبین نوکیا هم من به "2" دلیل حاضر نیستم برای N73 و مموری اون جمعاً حدود 500 تومن پول بدم:
1- به دلیل اینکه یک Platform جدید برای Game ها در ماه سپتامبر امسال (2007) از سوی شرکت نوکیا با نام Next Generation ارائه خواهد شد که فقط از گوشی های قدرتمند تر، مثل N93 و N95 پشتیبانی خواهد کرد که از پردازنده های 319 مگاهرتزی برخوردار هستند.

2- هیچ وقت نباید برای Smartphone ها بیشتر از حدأکثر 350 تومن پول داد، چون در غیر این صورت فاصله قیمت اونها با Pocket PC کاهش پیدا میکنه و در این صورت خرید Pocket PC منطقی تر هست چون شما بجای گوشی، یک کامپیوتر همراه دارید.

Banned_Bananas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما که ظاهراً مشکل ریالی نداری و اینقدر پرفورمنس برات مهمه چرا یه دونه hiundayi a200 با 2گیگ مموری و گارانتی نمی خری به 400 چوق !؟
90.gif

من ساکن شیراز هستم، به نظر شما اینجا Hyundai A200 مطمئن می تونم گیر بیارم؟

coloredpencil

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
7

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
2- هیچ وقت نباید برای Smartphone ها بیشتر از حدأکثر 350 تومن پول داد، چون در غیر این صورت فاصله قیمت اونها با Pocket PC کاهش پیدا میکنه و در این صورت خرید Pocket PC منطقی تر هست چون شما بجای گوشی، یک کامپیوتر همراه دارید.
یکی کامپیوتر همراه میخواد ! یکی اسمارت فون با صدا، وزن، حجم، دوربین و طراحی خوب !

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5

2- هیچ وقت نباید برای Smartphone ها بیشتر از حدأکثر 350 تومن پول داد، چون در غیر این صورت فاصله قیمت اونها با Pocket PC کاهش پیدا میکنه و در این صورت خرید Pocket PC منطقی تر هست چون شما بجای گوشی، یک کامپیوتر همراه دارید.​

اگر فکر میکنید که با خریدن یک ppc یک لپتاپ خریدید باید بگم خیلی دید آرمانی از پاکت پیسی داری. در واقعیت چنین نیست​

بالا