برگزیده های پرشین تولز

نتایج جالب یك مطالعه جدید شركت "گوگل" درباره "هارددیسك

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
تحقیقات جدید انجام گرفته توسط گروهی از مهندسان شركت "گوگل" نشان می‌دهد استفاده زیاد از هارددیسك رایانه‌ها و نیز استفاده از هارددیسكها در دماهای بالا برخلاف تصور عموم احتمال خراب شدن آنها را افزایش نمی‌دهد.
به گزارش سایت اینترنتی "بی‌بی‌سی‌نیوز"، هارددیسك یكی از مهمترین بخشهای رایانه است كه تمامی اطلاعات كاربران در آن ذخیره می‌شود و بروز مشكل برای هارددیسك و خراب شدن آن می‌تواند به معنای از دست رفتن اطلاعات بسیار مهم و باارزش كاربران باشد.
هم‌اكنون گروهی از مهندسان شركت "گوگل" در مطالعه‌ای جدید ‪ ۱۰۰‬هزار هارددیسك ‪ ۸۰‬تا ‪ ۴۰۰‬گیگابایتی را كه از سال ‪ ۲۰۰۱‬تاكنون در رایانه‌های این شركت مورد استفاده قرار گرفته‌اند، بررسی كردند و متوجه شدند بر خلاف تصور عموم، میزان كار كشیدن از هارددیسكها ارتباط اندكی با خرابی‌های رخ داده در آنها دارد.

web2day منبع

P.I.T.A

کاربر فعال فرهنگ و هنر و هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
11
خوبه ولي من ميخوام يك فن توي كيسم اضافه كنم

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
من دو تا از فن هام رو خاموش کردم
me too!
ولي در كيس هميشه بازه :D
به طور متوسط هم از 24 ساعت 14-18 ساعت روشنه
تا حالا سيستمم 96 ساعت پشت سر هم هم روشن بوده(4روز) هنوز كه سالمه o_O

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
شیطونه میگه فن های هاردم رو باز کنم!!شبا هم با سر و صدای کمتر بخوابم!

athar

Registered User
لایک‌ها
8
کل کل نکنید! سیستم من با اینکه از نظر گرما شدیدا فعالیت داره و فنش هم هوشمنده و توی سرعتهای بالا صداش بیشتر میشه و اینکه هارد من هم سرطان واقعی هست /مکستور سری جدید/ اما باز بیشتر از 3 ماه میشه که خاموش نشده, مگر مواقع برق گرفتگی, اوه نه, برق رفتگی یا آپگریدهای سخت افزاری که نیاز به خاموش بودن سیستم داره.
اما خنک بودن هر چیزی به هر حال توی پرفورمنس اون قطعه میتونه تاثیر داشته باشه. اینو شخصا تجربه نکردم, اما شنیدم که اضافه کردن فن هارد کمی تا قسمتی توی فعالیت هارد تاثیر داره. توی عمر هارد شاید اونقدر تاثیر نداشته باشه /به گفته ی گوگل, نه من!/ اما به هر حال تاثیر داره. با صرفنظر از صداش و مصرفش بودنش صد در صد مفیده.

roozbeh

Registered User
لایک‌ها
2
کل کل نکنید! سیستم من با اینکه از نظر گرما شدیدا فعالیت داره و فنش هم هوشمنده و توی سرعتهای بالا صداش بیشتر میشه و اینکه هارد من هم سرطان واقعی هست /مکستور سری جدید/ اما باز بیشتر از 3 ماه میشه که خاموش نشده, مگر مواقع برق گرفتگی, اوه نه, برق رفتگی یا آپگریدهای سخت افزاری که نیاز به خاموش بودن سیستم داره.
اما خنک بودن هر چیزی به هر حال توی پرفورمنس اون قطعه میتونه تاثیر داشته باشه. اینو شخصا تجربه نکردم, اما شنیدم که اضافه کردن فن هارد کمی تا قسمتی توی فعالیت هارد تاثیر داره. توی عمر هارد شاید اونقدر تاثیر نداشته باشه /به گفته ی گوگل, نه من!/ اما به هر حال تاثیر داره. با صرفنظر از صداش و مصرفش بودنش صد در صد مفیده.

همون ساتا 2؟
اطهر اون مشكل داشت ها! جات ميزاره ها

athar

Registered User
لایک‌ها
8
آره اتفاقا! واسه همین گفتم سرطانه دیگه! :D
سعی میکنم حتما هفته ی دیگه عوضش کنم.

بالا