برگزیده های پرشین تولز

alpha 100 كمك در مورد دوربين سوني مدل

samkoper

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام به همه شما
من به تازگي يك دوربين سوني ( DSLR_ALPHA 100 ) هديه گرفتم كه زياد در موردش نمي دونم البته قبلا با دوربينهاي آنالوگ كار كرده بودم و با دوربينهاي ديجيتال معمومي ولي تا حالا با اين [مدلش كار نكردم.
از شما عزيزان مي‌خواهم كه در مورد اين دوربين كمي صحبت كنيد. اصلا دوربين خوبي هست؟ چطوري با اون كار كنم

Sony-Alpha-100-main400.jpg

اين هم يك عكس از اون دوربينه
منتظر راهنمايي هاي شما عزيزان هستم. :D

MCP

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
طرز استفاده رو داخل دفترچه راهنماش نوشته!!!
( جدا" سوال خيلي بي معني و محتوا بود.. )

samkoper

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
طرز استفاده رو داخل دفترچه راهنماش نوشته!!!
( جدا" سوال خيلي بي معني و محتوا بود.. )

با سلام
اول از شما تشکر می کنم که لا اقل یه جوابی دادی، بعد واقعا اینجوری باید به یه تازه کار روحیه بدی؟ دستت درد نکنه این به جای راهنمایی بود؟ راستش رو بخوای این دوربین رو یکی از اقوام از دوبی گرفته و کاتالوگ ایرانی نداره البته به همه زبانها داره غیر از ایرانی وگرنه مزاحم اوقات شریفتون نمی شدم . من بیشترین مشکلم اینه که نمیدونم چطور سرعت و دیافراگم رو خودم انتخاب کنم. مثلا در یه محیطی که باید سرعت 60 باشه و دیاف 5.6 برای این موضوع نمیدونم که چه کار کنم. روی کدون گزینه های دوربین برم؟ p . m ,.... و یه سوال دیگه هم که داشتم اینه که آیا این دوربین از lcd هیچ پیش نمایشی پخش نمیکنه؟ منظورم قبل از عکس گرفتنه یعنی سوژه رو تو lcd ببینی و عکس بگیری باز هم متشکرم آقا امیر که وقتت رو در اختیار بنده قرار دادی. ولی اینجوری تو دل یه تازه کار ( عکاسی دیجیتال) رو خالی نکن.​

mosyhey1

Registered User
لایک‌ها
4
در مورد این دوربین نمی دانم ولی کلاً نمایش تصویر در lcd برای دوربین های غیر حرفه ای است.
در ضمن عجب اقوامی دارید. چه هدیه هایی می آورند.

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
خالي نكردم ! اما شما شايد در عكاسي ديجيتال يا استفاده از اين دوربين تازه كار باشي.. اما ديگه سوال پرسيدن رو كه تجربه كردي قبلا ديگه.. اينطور نيست؟! قبول كن كه سوالت خيلي كلي و تقريبا بدون جواب بود . واسه همين كسي هم توجه نميكرد.
-خير. دوربين هاي SLR داخل LCD هيچ پيش نمايشي ندارند. فقط از چشمي بايد نگاه كني و عكس بگيري.
-براي انتخاب دياف و سرعت شاتر ( هر دو با هم ) بايد از حالت M استفاده كني.
-دفترچه انگليسي خيلي بهتر از ايراني هست. تو دفترچه ايراني همه اصطلاحات رو ترجمه كردن و اصلا مشخص نيست كه چي ميگه! كلي هم غلط چاپي داره!

samkoper

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خالي نكردم ! اما شما شايد در عكاسي ديجيتال يا استفاده از اين دوربين تازه كار باشي.. اما ديگه سوال پرسيدن رو كه تجربه كردي قبلا ديگه.. اينطور نيست؟! قبول كن كه سوالت خيلي كلي و تقريبا بدون جواب بود . واسه همين كسي هم توجه نميكرد.
-خير. دوربين هاي SLR داخل LCD هيچ پيش نمايشي ندارند. فقط از چشمي بايد نگاه كني و عكس بگيري.
-براي انتخاب دياف و سرعت شاتر ( هر دو با هم ) بايد از حالت M استفاده كني.
-دفترچه انگليسي خيلي بهتر از ايراني هست. تو دفترچه ايراني همه اصطلاحات رو ترجمه كردن و اصلا مشخص نيست كه چي ميگه! كلي هم غلط چاپي داره!

بله قبول دارم سوالم کلی بود ببخشید
من در مورد iso سوال دارم آیا این ایزوها همون حساسیت فیلم آنالوگه یا نه؟ اصلا چطور باید تنظیمش کرد منظورم اینکه مثلا برای شب چه ایزویی و برای هوای افتابی و غیره.....
یه سوال دیگه هم داشتم اینه که چطور میتونم نقطه فوکوس رو خودم عوض کنم مثلا من میخوام سوژه و بکگراندش رو هر دو با هم شفاف داشته باشم. این کار رو نمیتونم با این دوربین انجام بدم.
باز هم متشکر از جواب شما . موفق باشید.
:D

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
-بله ايزو همون حساسيت فيلم آنالوگ هست. تنظيمش هم بستگي به خودتون داره. معمولا رو حالت اتوماتيك جواب ميده به خوبي. اما براي جاهاي كم نور كه تمايل داريد بدون فلاش عكس بگيريد و يا سوژه هاي با حركت زياد.. بهتره از ايزوي بالا استفاده كنيد. ( مثلا 800 ) .
- نقطه فكوس كه تنظيمات خاص خودش رو در دوربين داره و قابل تغيير هست...
اما براي اين موردي كه شما ذكر كرديد بنظرم تغيير ديافراگم بيشتر به كارتون بياد. ( افزايش عمق ميدان )

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0

samkoper

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

ایرانی آزاد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
خريدن يك دوربين dslr براي يك آدم كاملا آماتور كاريه كه فقط ما ايرونيا بلديم.
كاش چند تا لنز هم باهاش مي خريد واستون.

بالا