برگزیده های پرشین تولز

ساخت قالب براي سايت

HADI_EN

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

من يه سوال داشتم كه براي يه سايت چطوري ميشه قسمت تعويض قالب درست كرد منظورم راه اصولي اون هست

بطور مثال ما دو تا صفحه به نام test1.php و test2.php داريم هر دو قالب يكسان دارند و كد هاي php يي كه تو اين دو

صفحه استفاده شده متفاوت است سوال اينكه كه چطوري تشخيص بديم تو كدوم صفحه هستيم تا كدها ي هر صفحه

رو با قالب ادغام كنيم

hba

کاربر فعال صفحات داینامیک
کاربر فعال
لایک‌ها
1
باید یه template engine بساری و بنویسی که اون شمایل رو بسازه که بتونه قالب رو از فایل بخونه که دو حالته اش کنی
روی template parser یا template engine سرچ و کار کن

HADI_EN

Registered User
لایک‌ها
2
باید یه template engine بساری و بنویسی که اون شمایل رو بسازه که بتونه قالب رو از فایل بخونه که دو حالته اش کنی
روی template parser یا template engine سرچ و کار کن

قربون دستت در مورد template parser و template engine بيشتر مي توني توضيح بدي اگه مرجعي هم در اين مورد

داري ممنون ميشم بگي:D

HADI_EN

Registered User
لایک‌ها
2
آقا كسي نبود جواب سوال ما رو بده؟

siavashmusic

Registered User
لایک‌ها
2

hba

کاربر فعال صفحات داینامیک
کاربر فعال
لایک‌ها
1
ادامه بده بابا اونجا رو ناز نکن جون من خوب جلو می رفتی :D

HADI_EN

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

باید دنبال یه موتور خوب باشی مثل SMARTY تا بتونی یه سیستم قابمند داشته باشی
اینجا یه سری مقاله نوشتم ولی به دلایلی دیگه ادامه ندادم فکر میکنم بتونی یه سری مواردی بدست بیاری

http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=64710&highlight=%D8%A7%D8%B3%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C

خوب رفيق ادامه بده خيلي خوب بود يه تاپيك تو همين فروم باز كن بقيه مطلب بنويس ثواب داره:)

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
یک مقاله عالی : http://www.massassi.com/php/articles/template_engines/

و یک موتور خوب!
smarty.php.net
این یک موتور تمپلیت خوب هست، البته یادگیری و شیوه استفادش نیاز به مطالعه تمرین داره اما تا دلت بخواد منابع آنلاین براش وجود داره

siavashmusic

Registered User
لایک‌ها
2
یک مقاله عالی : http://www.massassi.com/php/articles/template_engines/

و یک موتور خوب!
smarty.php.net
این یک موتور تمپلیت خوب هست، البته یادگیری و شیوه استفادش نیاز به مطالعه تمرین داره اما تا دلت بخواد منابع آنلاین براش وجود داره

دوست عزیز اگه دقت کرده باشیچند پست بالاتر من یه لینک دادم که یه سری اموزش و مقاله به زبان فارسی در مورد موتور تمپلیت Smarty دادم
لطفا اگه ممکنه یکی از اون منابع فارسی اسمارتی رو لطف کن !!؟
چرا بعید میدونم منبع فارسی موجود باشه اما تا دلت بخواد منبع انگلیسی هست که موثق ترینشون همون داکیومنت خود سایت اسمارتی هست

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
اسمارتی چیز کاملی هست , ولی یخورده گندست , برای یه سایت کوچولو زیاد باحال نمیشه .
چیز ساده تر و کوچیکتر با کارایی بالا کسی سراغ داره ؟

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
دوست عزیز اگه دقت کرده باشیچند پست بالاتر من یه لینک دادم که یه سری اموزش و مقاله به زبان فارسی در مورد موتور تمپلیت Smarty دادم
چرا بعید میدونم منبع فارسی موجود باشه اما تا دلت بخواد منبع انگلیسی هست که موثق ترینشون همون داکیومنت خود سایت اسمارتی هست

ببخشید من پست شما رو ندیدم...چطوری بتهوون جان :D

بله منظور من هم دقیقا منابع انگلیسی بود...آموزش شما رو هم دیدم دستت درد نکنه اما بهتر بود که ادامه می دادید...

منبع فارسی بسیار مناسب هم هست که البته یک کتابه از انتشارات ناقوس نوشته آقای سهیل صالحی

در کل smarty همونطور که دوستمون گفت سنگینه و برای پروژه های پرحجمی مثل همین XOOPS که از smarty استفاده میکنه مناسبتر به نظر میرسه...البته منظورم استفاده نکردن از smarty در پروژه های کوچک و شخصی نیست... با کمی مطالع و تمرین میشه کلاس های اختصاصی و مناسب با پروژه خودتون رو بنویسید با حجم کمتر و استفاده آسون تر.

موفق باشید!

siavashmusic

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
در مورد کتاب اقای صالحی باید عرض کنم دقیقا ترجمه داکیومنت خوده اسمارتی هست و حتی یک خط این ور و اونور نشده (البته این گفته یکی از دوستان هست )

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
در مورد کتاب اقای صالحی باید عرض کنم دقیقا ترجمه داکیومنت خوده اسمارتی هست و حتی یک خط این ور و اونور نشده (البته این گفته یکی از دوستان هست )

به نظر من اگه قرار باشه در هر موردی،مخصوصا زبان های برنامه نویسی برگردانی به فارسی داشته باشیم بهترین منبع، منبع اصلی اون مورد خواهد بود.

به هر حال یک مرجع خوب به زبان فارسی هست و برای دوستانی که تسلط کمتری به زبان انگلیسی دارند میتونه خیلی مفید باشه...مخصوصا دوستان جوان 14 - 15 ساله و علاقه مند:)

HADI_EN

Registered User
لایک‌ها
2

حالا رفيق چرا خودت ادامه نمي دي:( داشتي خوب مي رفتي

بالا