برگزیده های پرشین تولز

ویندوز ویستا روی هارد ساتا

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
دوستان کسی ویندوز ویستا رو روی هارد ساتا نصب کرده؟

من یه ویندوز ویستا خریدم اما وقتی رفتم برای نصب دیدم زهی خیال باطل اصلا هارد رو نمیشناسه :wacko:

بچه ها اگه کسی تجربه ای در این مورد داره کمک کنید . مشکل از ویندوزی که من خریدم؟ آخه نمیشه که ویندوز ویستا درایور ساتا نداشته باشه . یا چی؟;)

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
من که بدون هیچ مشکلی نصب کردم به هیچ وجهم چیز غیر عادی ای نداشت

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
من که بدون هیچ مشکلی نصب کردم به هیچ وجهم چیز غیر عادی ای نداشت

جدی؟ چقدر خوب:)
ویندوز ویستاتون رو از جای خاصی خریدید؟ یا مثلا مال شرکت خاصی هست؟ چون اینی که من دارم اصلا وقتی اون پنجره درایو ها رو میاره هیچکدوم رو نمیشناسه.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
البته من ویستا نصب نکردم ولی این احتمال هست که کنترلر ساتا دستگاه شما نیاز به درایور در موقع نصب داشته باشه (درایور روی فلاپی)

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
دوستان کسی ویندوز ویستا رو روی هارد ساتا نصب کرده؟

من یه ویندوز ویستا خریدم اما وقتی رفتم برای نصب دیدم زهی خیال باطل اصلا هارد رو نمیشناسه :wacko:

بچه ها اگه کسی تجربه ای در این مورد داره کمک کنید . مشکل از ویندوزی که من خریدم؟ آخه نمیشه که ویندوز ویستا درایور ساتا نداشته باشه . یا چی؟;)
دقیقا همین مشکل رو یکی از دوستان داشت ، منم موندم مشکل از کجاست:blink:

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
هارد من هم ساتاست، ولی اون موقع که خریدمش خود شرکت سازنده یه درایور بر روی فلاپی تحت عنوان VIA SATA RAID Driver برای نصب همهء ویندوزها روی این هارد در نظر گرفته بود. بدون اون درایور هیچ جوری نمیشه نمی شه ویندوز XP روش نصب کرد. شاید برای ویندوز ویستا هم یه همچین درایوری وجود داشته باشه.

nsh

Registered User
لایک‌ها
4
نه. مال من که مال جای خاصی نبود

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253
خب مشکل حل شد. :D

رفتم داخل BIOS کانال پورت ساتا رو عوض کردم درست شد.

اگه خواستید بگید تا دقیقا برم نگاه کنم کجای بایوس بود براتون بنویسم.

titan_550

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فرمت درايو هات NTFS هست؟
ويستا با FAT كار نمي كنه!

hamilton

Registered User
لایک‌ها
62
هارد من SATA هست و ويستا را هم نصب كردم روي درايو D و از قبل هم روي درايو C ويندوز XP داشتم.مشكلي نداشت و همه چيز بخوبي پيش ميره.

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
من بدون فلاپی و با روش Inegration نصب کردم

pilot

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
1,253

خب طبق بایوس من اینجوری بود:

Integrated Peripherals

قسمت On Chip SATA رو روی Manual گذاشتم

و بخش SATA Port0 Configure As رو روی SATA Port0 تنظیم کردم.

(درحالت اولش On Chip SATA روی Auto بود و ساتا پورت روی IDE Pri.Master تنظیم میشد.)

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42

Integrated Peripherals

(درحالت اولش On Chip SATA روی Auto بود و ساتا پورت روی IDE Pri.Master تنظیم میشد.)

لطف کردین.;)

b_keyvani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

Integrated Peripherals

در تکمیل فرمایشات این دوست عزیزمون (که مثل خودم تا ته توی همه مشکلات رو درنیاره ول کن نیست!!) باید بگم که اگه مادربورد سیستمتون از نوع GIGA 8i945g یا مدلهای مثل اونه، توی تنظیمات BIOS و قسمت Integrated Prephrals باید تنظیم مربوط به on-Chip SATA Mode رو در حالت Enhanced قرار بدین و نیز onboard H/W Giga RAID رو هم غیر فعال (Disabled) کنید.
البته اگه دو یا چند تا هارد دارید بهتره تنظیمات مربوط به RAID Controller رو دقیق و کامل (باتوجه به دفترچه راهنما) انجام بدین.
ضمناً باید بگم محیط و گرافیک وستا واقعا عالیه!!!:blink: و همچنین همه نرم افزارهایی که با xp کار می کنن به راحتی نصب و اجرا می شه. مخلص همه دوستداران بیل گیتس جون!!و سیستم عاملهای توپش!!!;)

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
در تکمیل فرمایشات این دوست عزیزمون (که مثل خودم تا ته توی همه مشکلات رو درنیاره ول کن نیست!!) باید بگم که اگه مادربورد سیستمتون از نوع GIGA 8i945g یا مدلهای مثل اونه، توی تنظیمات BIOS و قسمت Integrated Prephrals باید تنظیم مربوط به on-Chip SATA Mode رو در حالت Enhanced قرار بدین و نیز onboard H/W Giga RAID رو هم غیر فعال (Disabled) کنید.
البته اگه دو یا چند تا هارد دارید بهتره تنظیمات مربوط به RAID Controller رو دقیق و کامل (باتوجه به دفترچه راهنما) انجام بدین.
ضمناً باید بگم محیط و گرافیک وستا واقعا عالیه!!!:blink: و همچنین همه نرم افزارهایی که با xp کار می کنن به راحتی نصب و اجرا می شه. مخلص همه دوستداران بیل گیتس جون!!و سیستم عاملهای توپش!!!;)
ممنون از توضیحات مفیدتان

البته باید بگم بهتر بود می فرمودید که اغلب نرم افزارها . چون برخی از نرم افزارها که برای XP طراحی شده بوده در ویستا کمی مشکل دارند و به ادعای سایت های نویسنده این برنامه ها باید منتظر ورژن مخصوص ویستا بود .

بالا