برگزیده های پرشین تولز

روز جهانی Shutdown

آیا می توانید 24 مارس سراغ کامپیوترتان نروید ؟

• واقعا سخته و نه !

Votes: 10 55.6%
  • بله خاموش میکنم

Votes: 8 44.4%

• Total voters
    18

ARTA_ADOBE CO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
isd_en.gif

Shutdown Day یک پروژه‌ی خلاقانه است که روز 24 March به آن اختصاص یافته است.

حتماً میپرسد قراره در این روز چه چیزی خاموش بشه ؟ بله درست فکر کردید ، کامپیوتر ! همان چیزی که بسیاری از ما هر روز ساعت ها وقت خود را پای آن سپری می کنیم و دل کندن از برایمان بسار مشکل است و این همان هدفی است که این پروژه دنبال میکند.

Shutdown Day آغاز شد چون نگران مدت زمانی بود که انسان ها روزانه صرف استفاده از کامپیوتر هایشان می کنند و کمتر وقت رسیدگی به دیگر کارهایشان را دارند.
این پروژه قصد دارد ببیند چه اتفاقی می افتد اگر بسیاری از مردم کامپیوترهایشان را به مدت یک روز خاموش کنند و روز خود را با انجام کارهای دیگر پر سازند ، از طرفی بدنبال بدست آوردن آماری است که نشان دهند چه تعدادی از افراد قادر به انجام چنینی کاری هستند.

در وبسایت اختصاصی این پروژه علاوه بر رای گیری که بدین منظور ایجاد شده است ، ویدیوهای بسیار جالبی که برای پشتیبانی از این پروژه ساخته شده اند نیز قرار دارد که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

راستی شما چی فکر می کنند ؟ آیا می توانید یک روز ، فقط 1 روز سراغ کامپیوترتان نروید ؟

به نقل از ITline

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
چون 24 مارچ تو تعطيلات نوروزي ميشه اگه جايي عيد ديدني رفته باشيم و يا در سفر باشيم که خودبخود خاموشه ولي در غير اين صورت براي من يکي که غير ممکنه، يک بار يک ماه و اندي کامپيوترم خراب شده بود و من مثل اين عزيز از دست داده ها همينجور جلوش نشسته بودم و آه مي کشيدم که واي چه روزهاي خوبي داشتم باهات!!!!!

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
منم نمی تونم ولی تمام سعیم رو میکنم :)

ARTA_ADOBE CO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
24 مارس = 4 فروردین...
هی بچه ها زیاد سخت نگیرید !
واقعا کار سختی نیست... سعی کنید این روز رو با خانواده بگذرونید برید دید و بازدید اصلا هدف این طرح همینه
دوری از کامپیوتر برای بدست آوردن عواطف انسانی و یا شاید تفریحات دیگر !

Hades66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
من ازین قرتی بازیا خوشم نمیاد
mf_ymca.gif

تایید میشه

در ضمن تازه این جوری وسوسه کننده است که بیایم ببینیم دقیقا تو اون روز چه خبره

از این داستانا واسه الودگی هوا تو تهران هم بود که مثلا ماشیناتونو فلان روز سر چراغ قرمز خاموش کنین
ولی نمیدونن که این چیزا واسه هوای تهران تومبون نمیشه ( چه ربطی به این تاپیک داشت ):blink:

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
من کامپیوترم رو سیزده روز خاموش میکنم.
سایتشم فیلتر ِ

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
1- چقدر طرف بيکار بوده که نشسته همچين طرحي داده بيرون. خيلي مسخرس
2- خاموش کردن کامپيوتر در اين روز جز اينکه باعث ميشه از کارهامون عقب بيفتيم فايده ي ديگه اي نداره
3- حالا مثلا خاموش کنيم يا نکنيم. آيا فرقي به حال من و شما مي کنه؟ خاموش کرديم. که چي؟ خاموش نکرديم. چي ميشه؟
4- من 1 هفته هم شده سراغ کامپيوتر نرم. و ميدونم که ميتونم خاموش کنم. ولي اين کارو نمي کنم. چون خاموش کردن رايانه در اين روز فايده اي برام نداره
5- خودتونو با اين چيزا علاف نکنين

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
جالبه ولی عملی نیست . مخصوصا برای کسانی که از این راه نون میخورن ! نمیان به خاطر اینکه یه نفر تصمیم گرفته ببینه اگر مردم کامپیوتر‌هاشون خاموش بشه چی میشه ، کار و کاسبی شون رو تعطیل کنن !‌ :D

ARTA_ADOBE CO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تازه دارم متوجه میشم چرا به ما میگن جهان سوم...
کسی نگفت به زور خاموش کنید ! حتی در سایت رسمی که وارد میشوید 2 تا دکمه I can و I cant رو تعبیه کردند !!!

در ضمن با خاموش کردنش اونم یه روز اونم در ایران (!) به هیچ جای کسی بر خورد نمیکنه دوستان !
سرور رو که نگفتن خاموش کنید گفتن PC ها !

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
بپذير که طرح مسخره و مزخرفيه

منم ميتونم يه سايت بزنم طرح ميدم که در فلان روز هيچکس از واژه ها استفاده نکنه. ببينيم ميشه يا نه

يا در فلان روز همه قاشق رو با دست چپ بگيرند. ببينيم مردم مي تونن اين کار رو بکنن يا نه. دو تا گزينه هم ميزارم: من مي تونم قاشق رو با دست چپ بگيرم - من نمي تونم اين کار رو انجام بدم.
خب هدف چيه؟ چه فايده اي داره؟
جز اينه که يه نفر از سر بيکاري اومده همچين سايتي راه انداخته؟
روزي x تا آدم دارن در کره زمين از فقر و جنگ و ... ميميرن. اونوقت اينا مي خوان ببينن ميشه يه روز کامپيوترو خاموش کرد يا نه

اين آدم (صاحب طرح) رو بايد 1 ماه تبعيدش کنن عراق تا اين قرطي بازيا از سرش بپره

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
اگر دلیل خوبی داشته باشی حتما میشه !
خاموش کردن کامپیوترهای شخصی در یک روز تعطیل نه ضرر اقتصادی داره نه هیچ ضرر دیگه ای ...

ARTA_ADOBE CO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
About Shutdown Day

The Shutdown Day idea started because we were worried about how much time we all spend on computers and how little time is left these days for the other things in life. It has developed into an international event, a global experiment…

Be a part of it, Shutdown Day, March 24th 2007

http://shutdownday.org/blog/?page_id=2

ARTA_ADOBE CO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بپذير که طرح مسخره و مزخرفيه

از نطر شما شاید !

منم ميتونم يه سايت بزنم طرح ميدم که در فلان روز هيچکس از واژه ها استفاده نکنه. ببينيم ميشه يا نه
يا در فلان روز همه قاشق رو با دست چپ بگيرند. ببينيم مردم مي تونن اين کار رو بکنن يا نه. دو تا گزينه هم ميزارم: من مي تونم قاشق رو با دست چپ بگيرم - من نمي تونم اين کار رو انجام بدم.
:blink: برداشت غیر منطقی از این طرح داشتی میشه ادامه ندی ؟ شما روشن کن اون روز صبح تا شب ok ؟
خب هدف چيه؟ چه فايده اي داره؟
در ضمن این طرح بیشتر برای رهانیدن انسان از زندگی ماشینیه همین...
جز اينه که يه نفر از سر بيکاري اومده همچين سايتي راه انداخته؟
اون تو ایران آدم علاف تا این اندازه پیدا میشه...

ر
وزي x تا آدم دارن در کره زمين از فقر و جنگ و ... ميميرن. اونوقت اينا مي خوان ببينن ميشه يه روز کامپيوترو خاموش کرد يا نه

شما اگه واقها اینقدر نگران این آدم هایی چرا یک سایت خیریه نمیزنی جهان بیخیال تو همین ایران به نفع بچه های بیگناه سرطانی که پول دوا درمون ندارن ؟

اين آدم (صاحب طرح) رو بايد 1 ماه تبعيدش کنن عراق تا اين قرطي بازيا از سرش بپره

حالا چه اصراری داری بگی به این پروژه قرطی بازی خوشت اومده از این کلمه ها :blink:

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
حالا چه اصراری داری بگی به این پروژه قرطی بازی خوشت اومده از این کلمه ها
عينکتو بزن
من دفه ي اولم بود که از اين کلمه استفاده کردم
قبلش توي پست 6 توسط يه نفر ديگه به کار برده شد. ?OK
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=1030807&postcount=6

برداشت غیر منطقی از این طرح داشتی میشه ادامه ندی ؟
از خودت بد ترم اگه يه پست ديگه تو تاپيکت نوشتم

شما روشن کن اون روز صبح تا شب ok ؟
تو هم خاموش کن تا...

باي

مازیار

Registered User
لایک‌ها
2
واقعا طرح مزخرفیه! من هر وقت که بخوام میتونم چند روز پشت کامپیوتر نشینم! و اینا هم خوشی زده زیر دلشون! دومین زیادی کرده همچین طرحی زدن! واقعا با آقای زانتیا!!! موافقم! هیچ سودی توش نیست و هر کسی میپرسه که چی؟! که چی بشه؟! چه تغییری تو دنیا ایجاد میشه اگه ما اینکار رو بکنیم؟!

خاموش کردن کامپیوترهای شخصی در یک روز تعطیل نه ضرر اقتصادی داره نه هیچ ضرر دیگه ای ...

ولی سودی هم نداره! قرار نیست هر کاری ضرریس نداشت انجام بشه که! مثلا چرا فردا ساعت 3 نریم جلو خونمون بیا بریم دشت کدوم دشت رو بخونیم؟! ضرری نداره که!

ضمنا به این نظر سنجیت یه گزینه هم اضافه کن! "خاموش نمیکنم! نه برای اینکه سخته بلکه برای اینکه تو ضایع شی!!!"

daneshmand

Registered User
لایک‌ها
22
واقعا طرح مزخرفیه! من هر وقت که بخوام میتونم چند روز پشت کامپیوتر نشینم! و اینا هم خوشی زده زیر دلشون! دومین زیادی کرده همچین طرحی زدن! واقعا با آقای زانتیا!!! موافقم! هیچ سودی توش نیست و هر کسی میپرسه که چی؟! که چی بشه؟! چه تغییری تو دنیا ایجاد میشه اگه ما اینکار رو بکنیم؟!

ولی سودی هم نداره! قرار نیست هر کاری ضرریس نداشت انجام بشه که! مثلا چرا فردا ساعت 3 نریم جلو خونمون بیا بریم دشت کدوم دشت رو بخونیم؟! ضرری نداره که!

ضمنا به این نظر سنجیت یه گزینه هم اضافه کن! "خاموش نمیکنم! نه برای اینکه سخته بلکه برای اینکه تو ضایع شی!!!"
این یک طرح نمادین هست. انگار شما با این مسائل آشنایی ندارید.
ضمنا اون طرحی که گفتید رو هم اجرا کنید. چون اون هم نماد ....ی شما و همسایه هاتون هست.

vahid_persian

کاربر فعال مالتی مدیا
کاربر فعال
لایک‌ها
0
میتونه یه تلنگوری باشه به آدمیزاد که بگه ای انسان میدونی که داری روز به روز به ماشین وابسته تر میشی؟ میدونی که ماشین کم کم داره تو رو اسیر خودش میکنه؟
نگید کامپیوتر برای شما ضرر نداشته که باور نمی کنم . نگید که روابط انسانی رو خدشه دار نکرده که باور نمی کنم.
صد البته اگر از کامپیوتر درست استفاده بشه مسلمه که مفیده . ولی آیا شما می تونید ادعا کنین که تمام وقتی که دارین با کامپیوتر کار می کنین مفیده؟
در ضمن این کار نمادین بیشتر برای کسایی مشهوده که واقعا "کار" می کنن با کامپیوتر

بالا