برگزیده های پرشین تولز

سوال در باره مودم/روتور های اکسس پوینت

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام،

من میخواهم مودم ADSL خونه رو که الان به یک شبکه Peer2Peer وصل هست رو عوض کنم و بنابر نیازی که دارم مودم شرکت ASUS مدل AM604g رو انتخاب کردم.

این مودم یک سوئیچ با 4 خروجی Ethernet 10/100Mbps Base-T داره و یک 802.11g Wireless Access Point with WPA

کاری که من میخوام انجام بدم اینه که 3 تا از خروجی های سوییچ رو به 3 تا کامپیوتر رومیزی وصل کنم که اینترنت و اشتراک فایل و پرینتر بین اونها برقرار بشه و از سیستم Wireless اون برای اتصال به دو Laptop و یک کامپیوتر مدیاسنتر که توی هال خانه قرار داره استفاده کنم.

حالا سوال من این هست که این دستگاه دارای یک اکسس پوینت و یک آنتن هست با توجه به پهنای باند محدود اون (54Mbps) آیا میشه این پهنای باند رو برای اتصال به 3 سیستم (دو Laptop و یک کامپیوتر مدیا سنتر) استفاده کنم (یعنی آیا امکان اتصال همزمان به بیش از یک سیستم توسط یک آنتنی که داره ممکنه یا نه) و اگر ممکنه حداکثر تا چند سیستم بی سیم میتونن همزمان به اون متصل و از پهنای باند و NAT اون استفاده کنند.

در ضمن این هم لینک مشخصات مودم: http://www.asus.com/products.aspx?l1=13&l2=96&l3=0&model=1107&modelmenu=2

با تشکر

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
سلام،

من میخواهم مودم ADSL خونه رو که الان به یک شبکه Peer2Peer وصل هست رو عوض کنم و بنابر نیازی که دارم مودم شرکت ASUS مدل AM604g رو انتخاب کردم.

این مودم یک سوئیچ با 4 خروجی Ethernet 10/100Mbps Base-T داره و یک 802.11g Wireless Access Point with WPA

کاری که من میخوام انجام بدم اینه که 3 تا از خروجی های سوییچ رو به 3 تا کامپیوتر رومیزی وصل کنم که اینترنت و اشتراک فایل و پرینتر بین اونها برقرار بشه و از سیستم Wireless اون برای اتصال به دو Laptop و یک کامپیوتر مدیاسنتر که توی هال خانه قرار داره استفاده کنم.

حالا سوال من این هست که این دستگاه دارای یک اکسس پوینت و یک آنتن هست با توجه به پهنای باند محدود اون (50Mbps) آیا میشه این پهنای باند رو برای اتصال به 3 سیستم (دو Laptop و یک کامپیوتر مدیا سنتر) استفاده کنم (یعنی آیا امکان اتصال همزمان به بیش از یک سیستم توسط یک آنتنی که داره ممکنه یا نه) و اگر ممکنه حداکثر تا چند سیستم بی سیم میتونن همزمان به اون متصل و از پهنای باند و NAT اون استفاده کنند.

در ضمن این هم لینک مشخصات مودم: http://www.asus.com/products.aspx?l1=13&l2=96&l3=0&model=1107&modelmenu=2

با تشکر
فکر نمیکنم محدودیت در کانکشن داشته باشی، اما دفترچه راهنماش رو بخون، شاید اونجا نوشته باشه.
در مورد پهنای باند هم 50Mbps برای 3 سیستم نباید کم باشه ..

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر نمیکنم محدودیت در کانکشن داشته باشی، اما دفترچه راهنماش رو بخون، شاید اونجا نوشته باشه.
در مورد پهنای باند هم 50Mbps برای 3 سیستم نباید کم باشه ..

مرسی، نه پهنای باند کم نیست فقط میخوام بدونم که آیا اتصال همزمان وجود داره یا خیر یعنی NAT و Router میتونه در یک زمان حداقل سه IP به سه Client در شبکه Wireless تخصیص بده یا خیر

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
مرسی، نه پهنای باند کم نیست فقط میخوام بدونم که آیا اتصال همزمان وجود داره یا خیر یعنی NAT و Router میتونه در یک زمان حداقل سه IP به سه Client در شبکه Wireless تخصیص بده یا خیر
بله، میتونه بده . NAT کارش همینه دیگه ...

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر دفترچه راهنماش رو بخونین احتمالا نوشته :/

مرسی دفترچه راهنماشو نگاه کردم ظاهرا محدودیتی نداره تا جایی که پهنای باند اجازه بده میتونن بهش کانکت شن و بر اساس یک تکنولوژی بنام RTS Threshold ترافیک پکت ها کنترل میشن.

بازم ممنون از راهنمایی شما

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
مرسی دفترچه راهنماشو نگاه کردم ظاهرا محدودیتی نداره تا جایی که پهنای باند اجازه بده میتونن بهش کانکت شن و بر اساس یک تکنولوژی بنام RTS Threshold ترافیک پکت ها کنترل میشن.

بازم ممنون از راهنمایی شما
حدس میزدم محدودیت کانکشن وجود نداشته باشه .. ممنون که گفتید مطالب دفترچه راهنما رو
موفق باشید

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حدس میزدم محدودیت کانکشن وجود نداشته باشه .. ممنون که گفتید مطالب دفترچه راهنما رو
موفق باشید

خواهش میکنم از شما هم ممنون ....

البته یک مدل کاملترشو پیدا کردم بنام ASUS WL-600g All-in-1 Wireless ADSL2/2 + Home Gateway که خیلی از این کاملتره و دو پورت USB 2.0 واسه Network Sharing داره یعنی دقیقا با اتصال Device بهش میشه کار Network Printer و FTP (با اتصال هارد) رو انجام داد و خیلی امکانات دیگم داره و دو آنتن داره یکیش داخلیه که به درد Bridge کردن هم میخوره احتمالا اینو بگیرم یه 50-60 دلار گرونتره ...
در ضمن از فایروال قویتر و سیستم Encoding و تایید مجوز دسترسی پیچیده تری برخورداره + امکان فیلترینگ IP برای Send و Recieve...

Never

Registered User
لایک‌ها
10
وای پسر ها مطالبی که شما دارین تو خونه پیادش می کنین رو به ماهم بگین .ما هم از این p2p ها راحت بشیم

هزینه کل واسه سه تا سیستم چقدر میشه . بریم دم نوروزی پیاده شیم

ای ول حال دادین به خدا . راهتون هموار

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
وای پسر ها مطالبی که شما دارین تو خونه پیادش می کنین رو به ماهم بگین .ما هم از این p2p ها راحت بشیم

والا سوالتون فکر نمیکنم به این تاپیک ربط داشته باشه ...
در کل ، 3 کارت شبکه ، یک hub switch و به مقدار لازم سیم..
اگه تو تاپیکهای همین بخش جستجو کنین، موارد زیادی هستند

kouroshm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

اگر اول و آخرش به 3 تا سیستم Desktop PC محدود میشه که فاصلشون از هم نزدیکه و در آینده هم قصد اضافه کردن سیستم ندارین یک سوییچ معمولی که وصل میشه به مودم ADSL (البته مودم هایی که خودشون روتر دارن و قابلیت NAT شدن رو دارن) کافیه. هزینشم اگر مودم رو دارین 20-30 تومن بیشتر نیست (برای سوییچ های D-Link)

اما اگر از Laptop استفاده میکنین یا فاصله کامپیوتر هاتون زیاده (مثلا هرکدوم در یک اتاق خونه) بهتره از مودم متصل به Access Point یا مودم های مرکب (مودم/روتر/اکسسپوینت مثل همین ASUS 604g) و احداث شبکه بیسیم استفاده کنین که اگر از 604g استفاده کنین هزینش حدود 60-70 تومن بابت مودم و 30-40 تومن بابت کارت شبکه بیسیم واسه هر کامپیوتر کلاینت میشه (البته اکثر Laptop ها کارت شبکه بی سیم دارن)

اگر هم پرینتر یا هارد اکسترنال و یا اسکنری دارین که میخواین بین 3 تا کامپیوتر به اشتراک گزاشته بشه و پرینترتون هم Network Printer نیست بهتره از WL-600g که قیمتش حدود 150 هست استفاده کنید + هزینه کارت شبکه بیسیم برای هر سیستم

نکته اینجاست که با دو مدل 604 و 600 هم از 4 تا اتصال با سیم هم پشتیبانی میکنن

Never

Registered User
لایک‌ها
10
حله حله . ممنون .برم یه سیستم به پیشنهاد شما برا کنم .حالشو ببرم
ممنون که راهنماییم کردین

بالا