برگزیده های پرشین تولز

زند کردن آنلاین

gavbandy

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
من یک فایل دارم که باید یک سری تغییرات هر دفعه داخلش داده بشه
یک فایل کانفیگ هستش.
موقعی که این تغییرات داده میشه میخوام این فایل را زند کنم
یه همچین کاری امکان پذیر هستش ؟
یعنی آنلاین زند کنه و بعدش ذخیره کنه

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
تا اونجا که من میدونم نه , درضمن فکر نمیکنم اگه وجود هم داشته باشه مجانی باشه !

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
فکر نکنم باشه 90% نیست.

ولی راه هایی هستش ! امنیت کد که فقط به زند کردن نیست :) میتونید encrypt کنید یا اینکه باز متن بزارید و امضا دیجیتالی برای صحت عدم تغییرش تعریف کنید :)

اگر دیدن تنظیمات مهم نیست همون امضا دیجیتالی راه خوبیه اگر اطلاعات نباید دیده بشه میتوانید از الگوریتم های encode , decode استفاده کنید اگر اطلاعاتم قدیمی نشده باشه aes الگوریتم پیشنهادی رایج هستش که امنیت خوبی داره و اکثرا پیشنهاد استفاده ازش را میدن :)

خروجی aes باینری هستش و با یک کلید دلخواه شما کد و دی کد میکنه هم میتونید داخل فایل بریزید اطلاعات را برای ذخیره و هم میتوانید داخل mysql بریزید تابعش هم برای mysql وجود داره برای php هم نوشتن فقط کار نکردم دقیق نمیدونم.

پ.ن: اگر برای php پیدا نکردی از mysql برای encrypt , decrypt استفاده کن ...

gavbandy

Registered User
لایک‌ها
3
یه تابع برای کد کردن کسی ننوشته؟
میخوام از فانکشن های خود php نباشه.

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
یه تابع برای کد کردن کسی ننوشته؟
میخوام از فانکشن های خود php نباشه.
این روش بدرد نمیخوره , بهرحال میشه دیکد کرد و علاوه براون سرعت اسکریپت رو کم میکنه .
--
امضای دیجیتال چی هست ؟ و همینطور کد کردن و دیکد کردن مای اسکیو ال , میشه اسم تابع رو بگید .

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
منظورت رو از امضای دیجیتال توضیح می دی ؟
امضا دیجیتال یک خروجی معمولا hash با یک الگوریتم ساده وابسته به محتوای مورد نظر است:

کاربردش صحت اطلاعات هست برای کارهای مختلف میتوانید استفاده کنید مثلا وقتی چندتا پارامتر را داخل یک فرم میخواهید ارسال کنید میتوانید برای متغییر های hidden فرم با یک تابع hash مثل sha1 , md5 یک hash درست کنید و بعد از ارسال فرم متغییر های دریافتی را با hash مقایسه کنید اگر یکی بود یعنی فرم و اطلاعات دستکاری نشده

یک کاربرد دیگه امضا دیجیتال برای چک کردن فایل هست شما میتوانید یک فایل را با crc32 یک hash براش تولید کنید بعد از روی crc32 یک md5 , sha1 درست کنید که میشه امضا دیجیتال فایل و درصورتیکه امضا دیجیتال فایل با چیزی که قبلا ثبت کردید هماهنگ باشه یعنی محتوای فایل تغییر نکرده مثلا فایل کانفیگ را با امضا دیجیتالی چک کنید ببینید عوض شده یا نه (مثلا برای تولید فایل های لیسانس هم راه خوبیه)

این روش رو معمولا توی پروژه های معتبر می بینید مثلا بقل فایل که برای دانلود گذاشتن یک hash از نوع md5 هست که امضا فایل هستش .

miladmovie

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
خب بالاخره یک IF باید این رو چک کنه ؟
خوب این IF رو برمی دارند؟

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
این روش بدرد نمیخوره , بهرحال میشه دیکد کرد و علاوه براون سرعت اسکریپت رو کم میکنه .
--
امضای دیجیتال چی هست ؟ و همینطور کد کردن و دیکد کردن مای اسکیو ال , میشه اسم تابع رو بگید .
دوتا تابع هستش داخل mysql داخل ریفرنس کامل توضیح داده به همراه بقیه تابع های کد و دیکد
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/encryption-functions.html

از aes استفاده کنید.

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
خب بالاخره یک IF باید این رو چک کنه ؟
خوب این IF رو برمی دارند؟
درسته ، ولی کاربرد خاص خودش را داره دیگه میدونی هر تکنیکی هم تا یه حدودی کارایی داره نمیشه بیش از حد ازش توقع داشت مثلا این امضا ها یکی از مفید ترین کاربردهاشون جلوگیری از حمله های برت فورس هست یا دستکاری فرم های اطلاعات که توی این یک کاربرد واقعا عالی هستند و نسبت به روش های دیگه سرعت بیشتری دارند ....

gavbandy

Registered User
لایک‌ها
3
دستت درد نکنه اما من هنوز گیر زند هستم.

sokooot

Registered User
لایک‌ها
10
درسته ، ولی کاربرد خاص خودش را داره دیگه میدونی هر تکنیکی هم تا یه حدودی کارایی داره نمیشه بیش از حد ازش توقع داشت مثلا این امضا ها یکی از مفید ترین کاربردهاشون جلوگیری از حمله های برت فورس هست یا دستکاری فرم های اطلاعات که توی این یک کاربرد واقعا عالی هستند و نسبت به روش های دیگه سرعت بیشتری دارند ....

ممنون :rolleyes:

بالا