برگزیده های پرشین تولز

حالت تهوع در هنگام بازی

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
نمی دونم شما چطورید اما من که فقط کافی 2 دقیقه یه بازیی که دوربین داره حرکت میکنه نگاه کنم حالت تهوع بهم دست میده
چرا اینجوری میشم ؟
علاجی داره یا نه ؟
فقط بازی فیفا که با دوربین تلویزیونش بازی می کنم اینطوری نمیشم

شما ها چی ؟

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
تو همه بازيها اينجوری میشی؟ يا بعضی بازيها؟
من مثلاً وقتی cold fear رو بازی میکنم بهم حالت سرگيجه دست میده...
ولی داخل بازيهای ديگه اصلاً اينجوری نيستم

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
من يادمه قديما وقتي 3-4 ساعت بيشتر پاي بازيهايي مثل (Spyro (psx مينشستم حالت تهوع بهم دست ميداد ولي خيلي وقته ديگه اينطوري نشدم (از وقتي كه ديكه Spyro بازي نكردم:lol: )

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
من تا حالا تو هیچ بازی اینطوری نشدم. حتی تو ACECOMBAT و با وجود اون حرکات سرگیجه آوری هواپیماها که باید در حین ماموریتها انجام داد.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
نمی دونم شما چطورید اما من که فقط کافی 2 دقیقه یه بازیی که دوربین داره حرکت میکنه نگاه کنم حالت تهوع بهم دست میده
چرا اینجوری میشم ؟
علاجی داره یا نه ؟
فقط بازی فیفا که با دوربین تلویزیونش بازی می کنم اینطوری نمیشم

شما ها چی ؟
خب بازی نکن. :D اتفاقا اگر بازی نکنی نه که ضرری نمیبینی خیلی هم سود خواهی برد.
شما عینکی هستی احتمالا؟ توصیه میکنم یه چشم پزشک بری.

mgs

Registered User
لایک‌ها
47
بابا منم عینکیم من به کنسول دوم نرسیده عینکی شده
یعنی از آتاری جان سالم به در بردم ولی سر فامیلی گیم خودمون دیگه عینکی شدم
اونم با بازی نینجا لاکپشتش
خیلی هم سر بازیها میشنم ولی تا حالا اینجوری نشدم

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
بازیهایی مانند NFS و بازیهایی که دوربین به عمق حرکت میکنه اسلحه بازی و اینجور چیزها یادمه
Dom جزو بازیهای اولیه ای بود که من با اونا شروع کردم و درست 5 دقیقه اول استفراغ کردم
یه دوستی دارم که اینطوری
اون و من فقط می تونیم فیفا بازی کنیم اونم با دوربینی که در حالت تلویزیون هستش
یه چیزیه مربوط به اعصاب و اینا ارتباط داره
عینکی هم نیستم البته یکساله که یکی از چشم ها 0.25 هستش که اونم چیزی نیست قبل از اون هم اینطوری بودم
خلاصه نمی دونم از چیه

erfan005

Registered User
لایک‌ها
5
بازیهایی مانند NFS و بازیهایی که دوربین به عمق حرکت میکنه اسلحه بازی و اینجور چیزها یادمه
Dom جزو بازیهای اولیه ای بود که من با اونا شروع کردم و درست 5 دقیقه اول استفراغ کردم
یه دوستی دارم که اینطوری
اون و من فقط می تونیم فیفا بازی کنیم اونم با دوربینی که در حالت تلویزیون هستش
یه چیزیه مربوط به اعصاب و اینا ارتباط داره
عینکی هم نیستم البته یکساله که یکی از چشم ها 0.25 هستش که اونم چیزی نیست قبل از اون هم اینطوری بودم
خلاصه نمی دونم از چیه
یکی از علل حال به هم خوردگی استرس هست که باعث انقباض عضلات می شه و حال به هم خوردگی رو ناشی می شه .
فیفا یه بازی با محیط کاملا روشن پر نور و بدون استرس و خشونت هست .

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
یکی از علل حال به هم خوردگی استرس هست که باعث انقباض عضلات می شه و حال به هم خوردگی رو ناشی می شه .
فیفا یه بازی با محیط کاملا روشن پر نور و بدون استرس و خشونت هست .
آقا پس اين Spyro the dragon بيچاره چي بگه! با اين محيط شاد و رنگارنگ! ولي باز وقتي زياد بازي ميكردم حالت تهوع بهم دست ميداد.

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
به نظر من بايد به اين موضوع هم از نظر روحي رواني، پزشكي، روانپزشكي، چشم پزشكي، دندانپزشكي و گياه پزشكي:blink: و هم از نظرسبك وسياق بازي مورد بررسي قرار بگيره تا ما بتونيم در اين بحث به نتيجه مطلوب برسيم. از اساتيد محترم هم دعوت ميشه در برنامه هاي بعدي همكاري لازم را بفرمايند و در اين امر خطير ما را ياري كنند.

arashkhan

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
7
معمولا افراد بزرگسال از حرکات سریع بدنی و چشمی حال تهوع می گیرن. نمونه هاش رو می تونی تو پارکهای بازی پیدا کنی. حتی بعضی افراد که تو اتوبوس روی صندلی محالف می شینن اینطوری میشن.

erfan005

Registered User
لایک‌ها
5
به نظر من بايد به اين موضوع هم از نظر روحي رواني، پزشكي، روانپزشكي، چشم پزشكي، دندانپزشكي و گياه پزشكي:blink: و هم از نظرسبك وسياق بازي مورد بررسي قرار بگيره تا ما بتونيم در اين بحث به نتيجه مطلوب برسيم. از اساتيد محترم هم دعوت ميشه در برنامه هاي بعدي همكاري لازم را بفرمايند و در اين امر خطير ما را ياري كنند.
اتفاقا این مساله رو من از یه پزشک پرسیدم و جوابش رو نوشتم . حالا شما به سخره بگیر!

BENBANDU

Registered User
لایک‌ها
2
اتفاقا این مساله رو من از یه پزشک پرسیدم و جوابش رو نوشتم . حالا شما به سخره بگیر!
بابا كي مسخره كرد آقا جان! حالا غير از مورد آخري (گياه پزشكي) خوب بقيه خيلي ميتونه به اين موضوع ربط داشته باشه.
و به نظر من ظرفيت انسانها نيز در اين زمينه متفات ميباشد. براي مثال يك فرد عادي ممكن است نتواند بيشتر از 2 ساعت متوالي بازي كند، ولي كسي كه از كودكي به اين كار پرداخته و در طول دوران زندگي خوره بازي بوده طبق مشاهدات حتي ميتواند بين 30 تا 40 ساعت از 72 ساعت زندگي خود را بون خواب و استراحت به بازي بپردازد بدون هيچ گونه صدمات روحي و جسماني. حال ميبينيم كه با تمرين و رياضت چگونه يك فرد ميتواند از مقاومت بالقوه اي در مقابل مضرات بازيهاي رايانه اي! داشته باشد.

حالا شما دوست عزيز لطفا جوابي رو كه گرفتين به ما هم بگين. =)
با تشكر

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
من فقط تو بازي HalfLife2 اونم قسمت موتور سواريش سردرد ميگرفتم. واسه همين هم ديگه ادامه ندادم. ولش كردم.

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
نمی دونم ولی من هیچ بازی ندیدم که بتونم باهاش راحت باشم
هر جور بازی که بگین دوربین کافی یه دور دور خودش به پیچه

بازی بود تیراندازی می کردی سرباز و نوع اسلحه ها رو انتخاب می کردی و ماموریت هایی رو می رفتی اسمش رو یادم رفته اون جزو وحشتناک ترین بازی هایی بود که داشتم

Ace Of Spades

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکل شما اینه که به مانیتور خیره می شید . بابا بهش راحت و شل نگاه کنید
زیاد به چشمتون فشار نیارید . اگه هم نمی تونید درست ببینید و باید به چشتون
فشار بیارید بهتره به دکتر چشم پزشک مراجعه کنید

hadipro

Registered User
لایک‌ها
7
من وقتی که داخل اتوبوس یا وسیله نقلیه متحرک با موبایل بازی میکنم این حالت بهم دست میده و سرم گیج میره!
دلیلش چیه؟

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
اگر اشتباه نکنم قبلا هم در این مورد تاپیک داشتیم. بنظر من این عوارض در واقع یک ورژن (!) خاص از Motion Sickness هست. بعد نیست اگر یک ساعت قبل از بازی یک قرص 50 میلیگرمی Dimenhydrinate مصرف کنید. نتیجش را هم بنویسید. البته داروهای قویتر (با مکانیزمهای دیگر) برای این عارضه وجود دارند که در صورت لزوم بهتره توسط پزشک تجویز شوند. توجه داشته باشید کهDimenhydrinate یک آنتی هیستامین است و از عوارض این دارو ایجاد کمی خواب آلودگی هست. بنابراین بهتره حداقل در شروع تا چند ساعت رانندگی نکنید.

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
من وقتی که داخل اتوبوس یا وسیله نقلیه متحرک با موبایل بازی میکنم این حالت بهم دست میده و سرم گیج میره!
دلیلش چیه؟

خیلی خوشحالم کسی پیدا شد که عین من باشه منم وقتی به یه کتاب یا به موبایل توی ماشین نگاه می کنم بازهم دچار تهوع میشم .
هادی جان شاید چون هم نامیم عادات و خصوصیات ما عین همه
توی تاپیک ( الان چه بازی هایی میکنید ) برات پیام گذاشتم حتما به بین منتظر جوابتم

بالا