برگزیده های پرشین تولز

چگونه ASP.Net یاد بگیریم ؟؟ - معرفی منابع ؛ کتابها و روشهای یادگیری و پاسخ به سوالات

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
نمیدونم این فقط احساس و نظر من هست یا شما هم اینجوری فکر میکنین ..
من ریاد کتاب فارسی نمیخونم، چون یه جورایی به نظرم خوب ترجمه نمیشه.
البته چند تا از کتابهای ناقوس خوشم اومد، اما باز کتابهای انگلیسی فکر میکنم گیراتر باشند.. حداقل برا من که اینجور بوده.
من به تمام دوستانم که میخوان برنامه نویسی بخونن ، همیشه کتابهای راکس Wrox رو پیشنهاد میدم.
اگر انگلیسیتون خوب و روون نیست، اصلا نگران نباشید. این کتابها انقدر ساده نوشته شدند که شاید به یه دیکشنری فقط 1 بار در هر صفحه نیاز پیدا کنین.
کتابهای microsoft هم خوبه، اما به نظر من برای self study طراحی نشده و گیراییش رو تو محیط آموزشی و به همراه یه معلم ، نشون میده.

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
نمیدونم این فقط احساس و نظر من هست یا شما هم اینجوری فکر میکنین ..
من ریاد کتاب فارسی نمیخونم، چون یه جورایی به نظرم خوب ترجمه نمیشه.
البته چند تا از کتابهای ناقوس خوشم اومد، اما باز کتابهای انگلیسی فکر میکنم گیراتر باشند.. حداقل برا من که اینجور بوده.
من به تمام دوستانم که میخوان برنامه نویسی بخونن ، همیشه کتابهای راکس Wrox رو پیشنهاد میدم.
اگر انگلیسیتون خوب و روون نیست، اصلا نگران نباشید. این کتابها انقدر ساده نوشته شدند که شاید به یه دیکشنری فقط 1 بار در هر صفحه نیاز پیدا کنین.
کتابهای microsoft هم خوبه، اما به نظر من برای self study طراحی نشده و گیراییش رو تو محیط آموزشی و به همراه یه معلم ، نشون میده.

نظر بسیار صائبی دارید دوست عزیز

خود بنده هم سالهاست که یادم نمی آید کتاب فارسی خوانده باشم .

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
لینک دانلود ویژوال استودیو دات نت برای ویندوز ویستا

Microsoft Visual Studio 2005 Service Pack 1 Update for Windows Vista 1.0

mehdivk

Registered User
لایک‌ها
0
نسخه CTP March مربوط به Visual Studio Orcas هم ارائه شده است که یک چیزی حدود 7 گیگا بايت هست که می تونید از بخش زیر دانلود کنید :

VSCTPBase.exe

و این هم خود ویژوال استدیو

بخش اول
بخش دوم
بخش سوم
بخش چهارم
بخش پنجم
بخش ششم
بخش هفتم
بخش هشتم
بخش نهم

همونطور که می دانید علاوه بر امکانات فراوانی که در دات نت 3 داره ارائه می شه ویژوال استدیو هم مثل قبل متحول داره میشه و یکی از امکانات جالبش اینکه می تونید در موقع درست کردن یک پرژوه نسخه دات نت آن را تائین کنید:eek:

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
نسخه CTP March مربوط به Visual Studio Orcas هم ارائه شده است که یک چیزی حدود 7 گیگا بايت هست که می تونید از بخش زیر دانلود کنید :

VSCTPBase.exe

و این هم خود ویژوال استدیو

بخش اول
بخش دوم
بخش سوم
بخش چهارم
بخش پنجم
بخش ششم
بخش هفتم
بخش هشتم
بخش نهم

همونطور که می دانید علاوه بر امکانات فراوانی که در دات نت 3 داره ارائه می شه ویژوال استدیو هم مثل قبل متحول داره میشه و یکی از امکانات جالبش اینکه می تونید در موقع درست کردن یک پرژوه نسخه دات نت آن را تائین کنید:eek:
اصلا این orcas رو به دوستان پیشنهاد نمیکنم

خیلی مشکل داره!!!!

uxd863

Registered User
لایک‌ها
10
آقایون من مشکلی دارم در راه اندازی IIS. بعد از نصب وقتی میخوام وارد Localhost بشم ازم یوزر و پسورد میخواد.
تمامی قسمت هایی که با User و Pass سروکار داشتن رو بررسی کردم ولی چیزی دستگیرم نشد. قبلن این مشکل رو نداشتم و راحت کار میکرد.
یه جایی خوندم که شاید مربوط به نوع پارتیشن باشه که NTFS هستش. اگر مربوط به این مورد باشه باید فرمت پارتیشن رو عوض کنم؟

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
آقایون من مشکلی دارم در راه اندازی IIS. بعد از نصب وقتی میخوام وارد Localhost بشم ازم یوزر و پسورد میخواد.
تمامی قسمت هایی که با User و Pass سروکار داشتن رو بررسی کردم ولی چیزی دستگیرم نشد. قبلن این مشکل رو نداشتم و راحت کار میکرد.
یه جایی خوندم که شاید مربوط به نوع پارتیشن باشه که NTFS هستش. اگر مربوط به این مورد باشه باید فرمت پارتیشن رو عوض کنم؟
در تنظیمات virtual folder که ساختید با همون root ، گزینه Allow annonymous تیک خورده ؟

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
آقا ادامه آموزش چي شد؟
ما هنوز اول راهيم تا سرد نشديم زودتر شروع كن

uxd863

Registered User
لایک‌ها
10
در تنظیمات virtual folder که ساختید با همون root ، گزینه Allow annonymous تیک خورده ؟
بله تیک Anonymous فعاله و یوزر و پسورد هم گذاشتم واسش، البته ناگفته نمونه که قبل از اینکه این کار رو هم انجام بدم خود برنامه اسم کامپیوتر رو گذاشته بود واسه یوزر و پسورد هم پر بود ولی خب نمیدونم توش چی بوده!

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
بله تیک Anonymous فعاله و یوزر و پسورد هم گذاشتم واسش، البته ناگفته نمونه که قبل از اینکه این کار رو هم انجام بدم خود برنامه اسم کامپیوتر رو گذاشته بود واسه یوزر و پسورد هم پر بود ولی خب نمیدونم توش چی بوده!
ای بابا.. خوب خودش میدونست چی نوشته ، چرا عوض کردی :دی

به هر حال ، اون username که اونجا نوشتی رو تو persmission فولدری که map کردی رو iis ، اضافه کن ، یا اصلا به everyone ، همه permission ها رو بده و خیالت رو راحت کن

rightclick on folder --> properties --> Security --> Add

uxd863

Registered User
لایک‌ها
10
ای بابا.. خوب خودش میدونست چی نوشته ، چرا عوض کردی :دی

به هر حال ، اون username که اونجا نوشتی رو تو persmission فولدری که map کردی رو iis ، اضافه کن ، یا اصلا به everyone ، همه permission ها رو بده و خیالت رو راحت کن

rightclick on folder --> properties --> Security --> Add
قبل از اینکه عوض کنم یوزر و پس رو هم نمیذاشت وارد بشم.
این مسیری که گفتید وجود خارجی نداره واسه من!
dontgetit.gif

من قبلن هم IIS نصب کرده بودم، اینقدر دنگ و فنگ نداشت!
126fs3281551.gif
نمیدونم چرا این شکلی شده! نکنه این Visual Studio داره شیطونی میکنه؟
1436.gif
چون قبلن که نصب نکرده بودم وقتی IIS رو مینصبیدم راحت کار میکردم باهاش.
wha%5B1%5D.gif

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
آقاي شيرازي عزيز مثل اينكه كلا آكوزش رو فراموش كرديد !!
قرار بود اينجا به آموزش asp.net اختصاص داشته باشه !

fozool

Registered User
لایک‌ها
36
آقاي شيرازي عزيز مثل اينكه كلا آموزش رو فراموش كرديد !!
قرار بود اينجا به آموزش asp.net اختصاص داشته باشه !

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
قبل از اینکه عوض کنم یوزر و پس رو هم نمیذاشت وارد بشم.
این مسیری که گفتید وجود خارجی نداره واسه من!
dontgetit.gif

من قبلن هم IIS نصب کرده بودم، اینقدر دنگ و فنگ نداشت!
126fs3281551.gif
نمیدونم چرا این شکلی شده! نکنه این Visual Studio داره شیطونی میکنه؟
1436.gif
چون قبلن که نصب نکرده بودم وقتی IIS رو مینصبیدم راحت کار میکردم باهاش.
wha%5B1%5D.gif
از folder option این گزینه رو unckeck کن
simple file sharing

masih_abb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
ببخشید . من زیاد به اینجا سر نمیزنم . کسی میدونه دوره msde.net (نمی دونم درست نوشتمه یانه) . چه کتابهایی داره ؟ اسمشون چیه ؟ از کجا می شه همشونو دانلود کرد ؟ و اصلا میشه این دوره رو خودم بخونم . من یه چیزایی از asp.net حالیمه . ولی نه اونقدرها . لطفا اگه جواب کاملی دارین برام private message بزنید . آخه وقت نمی کنم . اینجا سر بزنم . ببخشید

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
در مورد MCSD که دیگر معتبر نیست و به جای آن دوره های MCTS از طرف مایکروسافت معرفی میشود . میتوانید به خود سایت مایکروسافت مراجعه کنید. خوشبختانه دوره جدید MCTS دارای منابع عملی تر و بسیار بهتری نسبت به MCSD است

برای امتحان دادن هم باید سری به ترکیه یا دبی بزنید ! در ایران امکان برگزاری امتحان دوره ها نیست . من توصیه ندارم کسی این مدارک رو با کلی خرج بگیره ولی توصیه میکنم حتما کتابهای این دوره ها رو بخونید برای این که بسیار اطلاعات خوبی بدست می آورید .

مدرک این دوره ها هم بیشتر برای تدریس کاربرد دارد ! گول تبلیغات را نخورید ! پس عجله نکنید و کلاسهای فشرده را فراموش کنید !

موفق و موید باشید

scorpion8108

Registered User
لایک‌ها
0
سلام به همه ASP.NET دوستان :)
من هم با حرف آقای شیرازی موافقم، بهتره به سراغ MCTS برید
من تقریبا 1 ساله که دارم روی MCTS کار می کنم البته فعلا وب
کتاب
MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-528): Microsoft .NET Framework 2.0 Web-Based Client Development
2 فصل مونده که تموم شه
9982.gif

توصيه می کنم حتما بخونیدش

کتاب Programming Microsoft ASP.NET 2.0 Core Reference
رو تقریبا دارم تموم میکنم
8376.gif

کتاب نسبتا خوبيه

ضمنا کتاب MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-536): Microsoft .NET Framework 2.0–Application Development Foundation هم هست
برای آزمون 536-070 که بنظرم کتاب سختیه

یه سوال آقای شیرازی و دوستان (البته یک thread هم زدم :))
آيا شما از نحوه برگزاری اينجور امتحانات، منظورم مدت زمان امتحان و نعداد سوال و ....
اطلاعی داريد

saeed_mr1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
معرفی کتابهای مفید :

اگر کسی این دو کتاب را خواند و ASP را بسیار عالی یاد نگرفت ؛ هرچه میخواد به من بگوید !!!

کتابی که اول باید بخوانید و به فارسی هم ترجمه شده است :
0672320681.01._BO2,204,203,200_PIlitb-dp-500-arrow,TopRight,45,-64_OU01_AA240_SH20_SCLZZZZZZZ_.jpg

کتاب دوم :
758988.jpg

Author: Stephen Walter
Published: June 2006
ISBN: 0672328232
1992 Pages​
سلام
آیا iis روی vista home basic نصب می شود ؟ اگر بله چطور؟واز کجا در دسترس قرار می گیرد؟

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
این کتاب ها رو از کجا میشه تهیه کرد !؟؟!؟!؟!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا