برگزیده های پرشین تولز

وجود سیستم عامل و برنامه پذیری چقدر برای یه گوشی مهمه ؟

وجود سیستم عامل در یک گوشی

• از نون شب هم واجب تره ، اگه نداشته باشه اصلاً بدرد نمی خوره

Votes: 5 35.7%
  • وجود داشتنش یه مزیته و میشه ازش استفاده های خوبی کرد

Votes: 8 57.1%
  • وجود داشتنش خوبه ولی استفاده و کاربرد چندانی نداره

Votes: 1 7.1%
  • مهم نیست باشه یا نباشه مهم اینه که خود گوشی کیفیت خوبی داشته باشه

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    14

aie_saber

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

می خواستم بدونم وجود سیستم عامل و برنامه پذیری چقدر برای یه گوشی مهمه ؟
آیا بهتره ما به امکانات فنی و کیفی یه گوشی توجه بیشتری بکنیم یا به وجود سیستم عامل ؟
اصلاً گیرم سیستم عامل داشت و برنامه و گیم های جور وا جور نصب کردیم
آیا واقعاً به کارمون میاد ؟ اگه اینا نباشه لنگ می مونیم ؟
اصلاً ما گوشی رو برای چی میخریم ؟ برای مکالمه و همیشه در دسترس بودن یا بازی و برنامه و ... ؟

ممنون میشم نظراتتون رو بگید :)

uxd863

Registered User
لایک‌ها
10
ببین من همه نوع گوشی با همه نوع سیستم‌عامل داشتم ، K750 و 6630 و N70 وN73 و Jam و Palm و ...
اگه بخوام الان بین این گوشی‌ها یکی رو انتخاب کنم بی شک K750 رو انتخاب میکنم!
ببین گوشیهای جاوا کارهای معمول و غیر معمول زیادی رو در خودشون دارن که سیمبین‌ها اونها رو با برنامه در اختیار کاربر قرار میدن،البته منظورم این نیست که برنامه‌ی خوب و یا خاصی بینشون نیست ولی خب مثلا بین هر ده تا MP3Player که واسه سیمبین هست یکی شون اکولایزر دارن و در مقابل، گوشیهای جاوا یا همون K750 و امثالهم خودشون به صورت پیش‌فرض دارن و خیلی مثالهای دیگه،‌البته نمیشه از این نکته غافل موند که سیمبین برنامه های فوق‌العاده‌ای داره که جاوا هرگز نخواهد داشت! در مورد پاکت پی سی هم که بحث کاملا جداست و در آخر واست یه مقایسه انجام میدم.
بحث بعدی مساله سرعت هستش، گوشی‌های سیمبین که بنده افتخار آشنایی رو داشتم باهاشون به جز 6630 تقریبا از سرعت نفتی برخوردارن که واقعا برای لود کردن یک عکس میتونه شرم‌آور باشه! این نکته رو میتونید توی یکی از سریعترین گوشیهای سیمبین پیدا کنید! N73 ! که واقعا برای لود کردن یک عکس یا آوردن لیست آهنگ‌ها پیر آدم رو درمیاره!

پاکت پی سی یا همون ویندوز موبایل هم واسه کسانیه که تمام زندگیشون رو نرم‌افزار و LCD گرفته! چون نکته‌ی مشترک بین همشون وجود نرم‌افزار به وفور و LCD بزرگ هستش که واسه دیدن فیلم و PDF کاملا مناسبه. ولی متاسفانه از نظر امکانات مولتی‌مدیا خیلی ضعیف هستن.
پالم هم هست که تقریبا میتونه کارهای ویندوزموبایل رو انجام بده به جز اجرای نرم‌افزارهای مختلف.

خب این سیستم‌عامل های مختلف بودن! و مقایسه‌ی اونها، بنده‌ی حقیر بعد از کارکردن با سیستم‌عامل‌های مختلف انتخابم رو جاوا قرار میدم‌(یعنی همون بی سیستم‌عامل) چون حداقل خیالم از این بابت راحته که بابت چیزی پول میدم که ارزشش رو داره، مثلا K800 از دوربین خوبی برخورداره و N73 هم همینطور ولی انتخاب من K800 هست چرا؟ چون میدونم نرم‌افزار‌های سیمبین در مقابل ویندوزموبایل یعنی اسباب‌بازی! و امکانات مولتی‌مدیاش در مقابل دستگاههای PocketPC خیلی سرتره! خب وقتی که میدونم نرم‌افزار آنچنان تاثیری در روال زندگیم نمیذاره و همچنین یه PocketPC با امکانات فنی K800 پیدا نمیشه و یا حداقل با قیمت 1میلیون به بالا پیدا میشه واسه چی از انتخاب به این خوبی بگذرم و پول بیشتری بدم به جای N73 که نه نرم‌افزارهای ویندوزموبایل رو داره و نه سرعت K800 رو و هم اینکه از نظر فنی در یه رده هستن.

ببخشید خیلی پیچیده اش کردم، امیدوارم بدردت بخوره.

aie_saber

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون دوست عزیز
خیلی مفید بود ، من هم تقریباً با نظرات شما در کانالی دیگر ( یعنی این گفته ها رو تو جای دیگه خودم تجربه کردم )
موافقم و با توجه به بودجه و امکانات W810i سونی رو انتخاب میکنم :)

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
من تقریباً با کامیار موافقم، ولی ببینید فقط SE که گوشی های جاوا نمی ده! سامسونگ هم می ده، موتورلا هم می ده. ولی کیفیت صدایی که با یه گوشی SE می گیرید، معمولاً خیلی بالاتره از کیفیت صدای گوشی های همرده اش با برند های دیگه.
در مورد Pocket PC ها هم این نکته صادقه، کلاً به گوشی هایی که از ویندوز موبایل استفاده می کنن می گن پاکت پی سی (به جز wm5 smartphone , wm5 standard) ؛ ولی خوب امکاناتی مثل دوربین خوب، فیلمبرداری خوب و صدای خوب، به سخت افزار استفاده شده و شرکت سازنده ی دستگاه مربوط می شه، نه به OS . ویندوز موبایل به نظر من بهترین پلتفرم برای استفاده های مولتی مدیا هستش. ولی ppc های خوب توی ایران قیمتشون خیلی غیر منطقیه.

پالم هم هست که تقریبا میتونه کارهای ویندوزموبایل رو انجام بده به جز اجرای نرم‌افزارهای مختلف.
نرم افزارای Palm هم اتفاقاً خیــــلی زیادن...ولی خوب فرقی هم نداره، Palm از یه سال پیش دستگاه هاشو با windows mobile می ده بیرون
tooth.gif

ps: من با micro$oft هیچ نسبتی ندارم
128fs429543.gif

uxd863

Registered User
لایک‌ها
10
من تقریباً با کامیار موافقم، ولی ببینید فقط SE که گوشی های جاوا نمی ده! سامسونگ هم می ده، موتورلا هم می ده. ولی کیفیت صدایی که با یه گوشی SE می گیرید، معمولاً خیلی بالاتره از کیفیت صدای گوشی های همرده اش با برند های دیگه.
در مورد Pocket PC ها هم این نکته صادقه، کلاً به گوشی هایی که از ویندوز موبایل استفاده می کنن می گن پاکت پی سی (به جز wm5 smartphone , wm5 standard) ؛ ولی خوب امکاناتی مثل دوربین خوب، فیلمبرداری خوب و صدای خوب، به سخت افزار استفاده شده و شرکت سازنده ی دستگاه مربوط می شه، نه به OS . ویندوز موبایل به نظر من بهترین پلتفرم برای استفاده های مولتی مدیا هستش. ولی ppc های خوب توی ایران قیمتشون خیلی غیر منطقیه.

نرم افزارای Palm هم اتفاقاً خیــــلی زیادن...ولی خوب فرقی هم نداره، Palm از یه سال پیش دستگاه هاشو با windows mobile می ده بیرون
tooth.gif

ps: من با micro$oft هیچ نسبتی ندارم
128fs429543.gif
شما درست میفرمایید فرهادخان ولی باید قبول کرد که هنوز پی پی سی با امکانات مولتی مدیای خوب تولید نشده،‌ من هم به خاطراینکه دوستمون زیاد از مساله دورنیفتن سطحی گذر کردم و گرنه جای بحث بسیاری داره این موضوع و با توجه به نیاز دوستمون زیاد وارد جزییات نشدم.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
سلام دوستان

می خواستم بدونم وجود سیستم عامل و برنامه پذیری چقدر برای یه گوشی مهمه ؟
آیا بهتره ما به امکانات فنی و کیفی یه گوشی توجه بیشتری بکنیم یا به وجود سیستم عامل ؟
اصلاً گیرم سیستم عامل داشت و برنامه و گیم های جور وا جور نصب کردیم
آیا واقعاً به کارمون میاد ؟ اگه اینا نباشه لنگ می مونیم ؟
اصلاً ما گوشی رو برای چی میخریم ؟ برای مکالمه و همیشه در دسترس بودن یا بازی و برنامه و ... ؟

ممنون میشم نظراتتون رو بگید :)

خوب این نظرات شخصی منه

در جواب سوال اولتون بگم که برای بعضیها خیلی مهمه ولی برای من یکی که مهم نیست...سوال دومتون به نظر من به امکانات فنی و کیفی بیشتر توجه کنید بهتره...به قول دوستمون اکثر برنامه های سیمبین رو گوشیهای جاوا به صورت پیش فرض و کامل دارن....اگر هدف اصلی استفاده از یک گوشی موبایل رو درک کرده باشین نه لنگ نمیمونین

یک نکته رو اضافه کنم البته نظر شخصی منه : به نظر من یکی دیگر از عواملی که در مورد گوشی باید بهش توجه بشه طراحی گوشی هست موبایل همونطور که از اسمش پیداست باید قابل حمل باشه و البته به نظر من جوری باشه که هر وقت خواستین با خودتون حمل کنید یا تو جیبتون گذاشتین وجودش احساس نشه یا موقع حمل کردن اون به زحمت نیفتین :D

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
این مورد کاملا بستگی به شخص داره. سونی اریکسون بازار کسانی رو که موزیک و دوربین اصلیترین نیازشونه هدف قرار داده پس اگر شما جزو این بازار هستید بهترین انتخابتون گوشیهای جاوای سونی اریکسون خواهد بود. اما نیاز و سلیقه خودتون رو به بقیه تامیم ندید. موزیک و دوربین اولویت اول خیلیها نیست. مثلا برای من قابل تحمل نیست یک وسیله که از 24 ساعت شبانه روز 17 ساعت دستمه فقط موزیک پخش کنه و عکس بگیره مسلما چیزهای دیگه ای هم مهمه که فقط سیستم عامل میتونه به کاربر بده.
در مورد مقایسه ویندوز موبایل و سیمبین هم متاسفانه بعضیها فکر میکنند که ویندوز موبایل همون ویندوز xp و یا در همون حده! ولی حقیقتش اینه که ویندوز موبایل چندان با سیمبین فرقی نداره. علاوه بر اختلاف سیمبین و ویندوز موبایل که فروش سیستم عامل سیمبین رو چند برابر ویندوز موبایل قرار داده شرکتهایی که روی ویندوز موبایل کار میکنند هنوز نتونستند گوشیهایی بزنند که بتونه جایگزینی برای گوشیهای سیمبین نوکیا و تا حدی سونی اریکسون باشه , حالا شاید در آینده وضعیتشون فرق کنه ولی هنوز که این اتفاق نیوفته و آینده رقابت ویندوز موبایل و سیمبین هم معلوم نیست. ولی میکروسافت کمتر جایی شده که کم بیاره یک چند جا نتونسته شرکتهای دیگه رو با خاک یکسان کنه مثل نرم افزارهای آنتی ویروس و اینها و یکیش هم همین سیستم عامل روی موبایلها هست. اینکه آینده چی میشه رو الان فقط با فال قهوه میشه گفت که چند تا دوستانی که در این مورد تخصص دارند احتمالا میان و بیان میکنند!

aie_saber

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

ممنون از اینکه نظراتتون رو مطرح کردید
من این موضوع رو تو چند سایت دیگه هم مطرح کردم و اکثر قریب به اتفاق کاربرا وجود سیستم عامل رو چندان حیاتی
عنوان نکردند و بیشتر به قابلیت های فنی و تکنیکی گوشی تاکید میکردند یه چیز دیگه ای هم که است اینه که گوشی
های جاوا هم برنامه پذیر هستند فقط تنوع برنامه هاشون به اندازه Symbian نیستش حتی تو یک سایت فارسی آموزش
برنامه نویسی جاوا برای گوشی ها هم دیدم

حتی تو سایت های معروف خارجی مثل gsmarena.com هم وجود سیستم عامل رو یک مزیت می دونند ولی عدم
وجودش رو اصلاً عیب به حساب نمیارند چون اصلاً گوشی های جاوا و Symbian رو تو دو کلاس کاری مختلف بررسی
می کنند

به هر حال من با توجه با بودجه ای که دارم و امکاناتی که برام در اولویته نتیجه گرفتم که گوشی W810i که مد نظرم
هستش تو این رنج انتخاب ( حدودای 300 ) بهترین گزینه ممکن هستش و دیگه هم نمی خوام قضیه رو زیاد کش بدم

ممنون از کمک هاتون :)

coloredpencil

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
7

ولی حقیقتش اینه که ویندوز موبایل چندان با سیمبین فرقی نداره

:blink: عجببببببببببببب:blink: الحق که جوک دست اولی بود :D
نظرشخصی من در این رابطه که البته همه جور گوشی داشتم کلا اینه
نرم افزار های سیمبین در مقابل ویندوز موبایل = سرگرمی ...و اسباب بازی
دنیای ویندوز موبایل با سیمبین خیلی با هم تفاوت یا بهتر اینکه فرسنگ ها فاصله داره :) باید ببینی چی میخوای ..برای کسی که نرم افزار مهم باشه قطعا سیمبین پاسخگوی نیاز هاش نخواهد بود

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
ولی حقیقتش اینه که ویندوز موبایل چندان با سیمبین فرقی نداره.
علاوه بر اختلاف سیمبین و ویندوز موبایل که فروش سیستم عامل سیمبین رو چند برابر ویندوز موبایل قرار داده
می خندیم
girl_crazy.gif

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
:blink: عجببببببببببببب:blink: الحق که جوک دست اولی بود :D
نظرشخصی من در این رابطه که البته همه جور گوشی داشتم کلا اینه
نرم افزار های سیمبین در مقابل ویندوز موبایل = سرگرمی ...و اسباب بازی
دنیای ویندوز موبایل با سیمبین خیلی با هم تفاوت یا بهتر اینکه فرسنگ ها فاصله داره :) باید ببینی چی میخوای ..برای کسی که نرم افزار مهم باشه قطعا سیمبین پاسخگوی نیاز هاش نخواهد بود

البته این بحث قدیمی ایه و من هم دیگه به این مسخره بازیها و میخندیم و غیره عادت کردم شاید بهترین جوابی که بتونید بدید همین باشه ولی قبلا هم بحثش بود گفتیم خوب چه کاری با ویندوز موبایل قابل انجامه که سیمبین جواب نداده یک لینک بلند بالایی معرفی کردند از برنامه های ویندوز موبایل که به جز 2-3 تا بقیه برای سیمبین هم موجود بود. مگر یک نیازهای خاصی ویندوز موبایل رو توجیه کنه ولی به عنوان مثال برای یک مهندس مکانیک ویندوز موبایل عملا هیچی بیشتر از سیمبین نداره شاید حالا برای یک دانشجوی کامپیوتر که یک برنامه 3 خطی لازم داره ویندوز موبایل بهتر باشه. حالا باز بخندید و عربی برقصید.
:cool:

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
این پست هم دوباره خوانده بشه بد نیست:
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=1012268&postcount=4

در کل از من میشنوید پولتون رو برا PPC خرج نکنید من یکی که واقعا پشیمونم ! ببینید درسته از یه نظرهایی خوبه مثلا کوچک بودنش که مثل یه کامپیوتر دستی همیشه و همه جا همراهته اما یه فکر غلط بین همه پیش اومده که همه فکر میکنن PPC چون Win روش نصب میشه دیگه مثل PC کار میکنه و میتونه تمومه کاراشو باهاش انجام بده اما این کلا غلطه من خودمم مثل شمام من گروه نرم افزاری دارم و بیشتر به خاطر کارم رفتم PPC خریدم اما الان خیلی خیلی پشیمونم - - - PPC در حد 600-700 تومن اصلا به درد نمیخوره بخواید PPC خوب هم بخرید باید 1 تومن به بالا رو پیاده شید خوب حالا یه خورده فکر کنید چرا آدم پولشو نده یه لپ تاپ ؟؟؟؟؟! هر کاریم که بخوای انجام بدی برات 3 سوت انجام میده هیچ مشکلی هم نداره تنها مشکلش همیشه همراه نبودنشه که همون PPC هم که همیشه همراه کاری از دستش بر نمی آد - - - - - - یه چیز دیگه رو هم یادت باشه Windows Mobile زیاد فرقی با همون Symbian نداره همون برنامه هایی که رو Symbian و... میبینید رو Windows Mobile هم هست و بیشتر از این خیلی کم گیر میاد .... حالا نمیدونم این نظر من بود هرطور خودتون دوست دارید .

خودمم این جوریم و تو این یکی خیلی خیلی به مشکل بر خوردم چون PPC مثل گوشی ها Keyboard نداره اگه جایی مثل خیابون و ... باشید یا باید 1 ساعت قلم در بیاری و وایسی یواش یواش Type کنی یا با انگشت هی خودتو بکشی تا رو یه حرف کلیک کنی ! من قبلا نوکیا داشتم مقام اول تند تایپ کردن SMS رو داشتم یه مسیج 256 کاراکتری رو در عرض 5 ثانیه تایپ میکردم ! اما الان وقتایی که بیرونم و ... SMS میاد مجبورم بی خیالش بشم بذارم وقتی رسیدم یه جا که تونستم بشینم جواب میدم !

نه این یکی هم نه ... دوربین PPC خیلی مشکلات داره از همه نظر...

این یکی هم نه !!!!!! آنتن دهی مضخرف... شارژ هم از اون بدتر

تو این یکی میشه گفت یه خورده بهتون کمک میکنه اونم چون برنامه هست برا کد نویسی اونم نه اینکه برات Compile هم کنه فقط کد بنویسی اونم کد نویسی آماتور

چیش رو قاطی کردی ؟ Win2003 ویندوز 2003 هست Wm5 هم ویندوز 2005 Wm6 هم تازه اومده Windows 2006 هست که فقط برا بعضی از PPC ها امکان نصب داره !

توی Win2003 این جوری بود که خود ویندوز Memory خود گوشی رو به 2 قسمت Flash Disk و Phone Memory تقسیم میکرد اما از Win3 به بعد برداشته شد و خود گوشی فقط یه Memory داره یعنی با Flash Disk یه جا شده اگرم Memory Card داشته باشی که جدا میشه SDMMC و Phone Memory

من هنوز نصب نکردم نمیدونم...

آره میشه باید برنامه نصب کرد

آره باید Java Virtual Machine نصب کنید اما یه خورده مشکلات خاص خودش رو داره هنوز

Banned_Bananas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منم دوست ندارم در این موارد بحث کنم .... ولی باید منطقی باشید، مهم ترین اصل برای انتخاب یک گوشی عامل کیفیّت و کمیّت امکانات اصلی و جانبی آن به نسبت مهم ترین عامل در انجام انتخاب یعنی قیمت گوشی هست و شرکت نوکیا در این مورد مشکل اساسی داره و به نظر من در کشوری مثل ایران به همین دلیلی که گفتم، به سرعت با کاهش محبوبیّت در آیندۀ نزدیک مواجه خواهد شد.

برای یک فرد معمولی و عادّی که فقط دوست دارد از بهترین امکانات ارتباطی سیّار که دارای ویژگی های اصلی باشه و امکانات جانبی فوق العاده قدرتمند و سریع مثل MP3 Player و Digital Camera استفاده بکنه، فقط و فقط گوشی های Sony Ericsson هست که میتونه کاملاً اون فرد رو راضی بکنه و بیشتر گوشی های Nokia برای این چنین افرادی بجز سردرد و دردسر چیز دیگه ای به همراه ندارد.

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
حالا باز بخندید و عربی برقصید.
شما نوشته های دلبرانه ی عزیز بر باد رفته مون دلفی دولوپر رو نقل کن، کاریت نباشه
girl_crazy.gif

uxd863

Registered User
لایک‌ها
10
البته این بحث قدیمی ایه و من هم دیگه به این مسخره بازیها و میخندیم و غیره عادت کردم شاید بهترین جوابی که بتونید بدید همین باشه ولی قبلا هم بحثش بود گفتیم خوب چه کاری با ویندوز موبایل قابل انجامه که سیمبین جواب نداده یک لینک بلند بالایی معرفی کردند از برنامه های ویندوز موبایل که به جز 2-3 تا بقیه برای سیمبین هم موجود بود. مگر یک نیازهای خاصی ویندوز موبایل رو توجیه کنه ولی به عنوان مثال برای یک مهندس مکانیک ویندوز موبایل عملا هیچی بیشتر از سیمبین نداره شاید حالا برای یک دانشجوی کامپیوتر که یک برنامه 3 خطی لازم داره ویندوز موبایل بهتر باشه. حالا باز بخندید و عربی برقصید.
:cool:

داریوش جان بنده هم موقعی نظرم همین بود ولی بعد از کارکردن با یه PPC فهمیدم که سخت در اشتباه بودم.
قبلنا خیلی طرفداری میکردم ولی تجربه چیز دیگه‌ای رو ثابت کرد.
با تمام احترامی که قائل هستم واستون ولی با این لحن حرف زدن فقط باعث تشنج و به هم زدن نظم انجمن میشید و کاربرها رو دلخور می‌کنید، البته اگه واستون مهم باشه.:)

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان

ممنون از اینکه نظراتتون رو مطرح کردید
من این موضوع رو تو چند سایت دیگه هم مطرح کردم و اکثر قریب به اتفاق کاربرا وجود سیستم عامل رو چندان حیاتی
عنوان نکردند
و بیشتر به قابلیت های فنی و تکنیکی گوشی تاکید میکردند یه چیز دیگه ای هم که است اینه که گوشی
های جاوا هم برنامه پذیر هستند فقط تنوع برنامه هاشون به اندازه Symbian نیستش حتی تو یک سایت فارسی آموزش
برنامه نویسی جاوا برای گوشی ها هم دیدم

حتی تو سایت های معروف خارجی مثل gsmarena.com هم وجود سیستم عامل رو یک مزیت می دونند ولی عدم
وجودش رو اصلاً عیب به حساب نمیارند چون اصلاً گوشی های جاوا و Symbian رو تو دو کلاس کاری مختلف بررسی
می کنند

به هر حال من با توجه با بودجه ای که دارم و امکاناتی که برام در اولویته نتیجه گرفتم که گوشی W810i که مد نظرم
هستش تو این رنج انتخاب ( حدودای 300 ) بهترین گزینه ممکن هستش و دیگه هم نمی خوام قضیه رو زیاد کش بدم

ممنون از کمک هاتون :)

بهتر بود يه نگاهي هم به نتايج نظر سنجي كه خودتون تو تاپيك قرار داديد مي كرديد :)
هر چند كه گوشي كه انتخاب كرديد براي شما بهترين گزينه است :cool:

Dariush

Registered User
لایک‌ها
4
داریوش جان بنده هم موقعی نظرم همین بود ولی بعد از کارکردن با یه PPC فهمیدم که سخت در اشتباه بودم.
قبلنا خیلی طرفداری میکردم ولی تجربه چیز دیگه‌ای رو ثابت کرد.
با تمام احترامی که قائل هستم واستون ولی با این لحن حرف زدن فقط باعث تشنج و به هم زدن نظم انجمن میشید و کاربرها رو دلخور می‌کنید، البته اگه واستون مهم باشه.:)

حالا فرض کن من یا خواننده نوشته های شما اصلا با PPC کار نکرده مثال بزن که منظورتون روشنتر بشه با این کلی گوییها چیزی مشخص نمیشه.
شما لحن حرف زدن من رو مقایسه کن با تیکه پرانیها و مسخره بازیهای دو تا آقایونی که در جواب من پست زدن میبینی که گاهی لازمه با بعضیها طور دیگه ای حرف زد. شما خبر نداری یکزمانی هر کسی اسم گوشی ای جز سونی اریکسون رو میبرد اینجا فحش میشنید حالا باز بهتر شده

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
شما لحن حرف زدن من رو مقایسه کن با تیکه پرانیها و مسخره بازیهای دو تا آقایونی که در جواب من پست زدن میبینی که گاهی لازمه با بعضیها طور دیگه ای حرف زد.

واقعاً فکر می کنی -خارج از حیطه ی مسائل مربوط به گوشی های نوکیا- کسی پست های شمارو جدی می گیره؟
girl_crazy.gif

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
ای بابا باز این بحث مسخره مقایسه سیمبین با ویندوز موبایل پیش کشیده شد....البته این وسط باید حق رو به آدمهای تکنیکال داد لول....جالبه کسانی میان اینجا هر چی دلشون بخواد میگن اونوقت توقع شنیدن از گل نازک تر ندارن...آقایون بحث رو همینجا تموم کنید که عاقبت خوشی نخواهد داشت

بالا