برگزیده های پرشین تولز

اندازه طول کابل Cross Over برای اتصال دو رایانه از طریق NIC

DVBXBOX

Registered User
لایک‌ها
0

سلام به اساتید خودم

من دو کامپیوتر دارم که چند سالی هست که از طریق کارت شبکه و به وسیله ی یک کابل Cross Over با هم متصل هستند. حالا یکی از کامپیوترها رو می خوام ببرم اتاق ته ته خونه. می خوام بپرسم برای کابل Cross Over حداکثر طول سیم چقدر می تونه باشه که از سرعت در حال حاضر که دارم استفاده می کنم کم نشه.

سرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم که جوابمو بده. لطفاً راهنماییم کنین.

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21
والا من رو 12 متر جواب گرفتم ( cat 6 ) ولی فکر کنم تا 60 - 50 متر 20% افت داشته باشه .. . . . البته دقیق نمیدونم . باید استادای کار جواب بدن.

seal.mw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کلا کابل cat 5 etherne تا طول 100 متر را بدون افت سرعت جواب میده اما بهتر در مسافت بلای 70 متر از repeater استفاده کنید نوع سوکت و محل رد شدن کابل هم بی تاثیر نیست

Remote_Network

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
کلا کابل cat 5 etherne تا طول 100 متر را بدون افت سرعت جواب میده اما بهتر در مسافت بلای 70 متر از repeater استفاده کنید نوع سوکت و محل رد شدن کابل هم بی تاثیر نیست

تایید میشه

به ازاء هر Wall socet و یا Patch Panel تقریبا 10 متر از برد کابل کم میشه.ضمنا طریقه کابل کشی و دور بودن کابلها از عوامل Nois ساز همچنین نوع و جنس کابل ،Hub و Wall socet کاملا تاثیر گذار هستند.

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21

یکی از دوستام تو ısp با کت6 تا هشتاد متر انجام داده. کامل جواب گرفته.

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968

تا 100 متر بدون افت کیفیت قابل استفاده هست .

بسته به شرایط محیط و وجود نویز , اشاره شده در متراز بالای 110 تا 120 از رپیتر استفاده بشه

بالا