برگزیده های پرشین تولز

برنامه نویسی در ویستا ؟

hamid206

Registered User
لایک‌ها
2
دوستان من یه چندتا سوال داشتم لطف کنید سریع جواب بدید که حیاتی هست
اولی من خودم ویستا ندارم ولی دوستم داشت خواست c++ بورلند رو توش نصب کنه بهش گیر داد برای شما هم چنین مشکلی پیش اومده ؟
دومی می گن تو ویستا امکان دسترسی به API ها رو نداریم این یعنی چی ؟ یعنی برنامه هایی که ما تو ویندوز xp می نویسیم و در اون از api استفاده می کنیم تو ویستا کار نمی کنه ؟
سوم این ربط چندانی به ویستا نداره من برنامه هایی که می نویسم (vc++)32 بیتی هست اگه بخوام برنامه 64 بنویسم باید کامپایلر م رو عوض کنم لپ کلام برنامه 64 بیتی مربوط به شیوه کامپایل شدن کد هست یا اینکه کلا از نظر برنامه نویسی کد ها رو باید دست زد ؟
چهارم من با دیدن این وضعیت می خوام برم تو لینوکس دیگه برنامه بنویسم ولی از لینوکس فقط نصب کردن و 4 تا دستور تو شل نوشتنش رو بلدم یعنی در حد نخود برای یاد گرفتن برنامه نویسی با C++ در لینوکس یه منبعی چیزی معرفی کنید چون فکر کنم باید کلاس هاش تا حدی با ویندوز فرق داشته باشه دیگه ها!؟

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
در مورد ویستا نظری ندارم
برای نوشتن برنامه 64 بیتی فقط به یه کامپایلر 64 بیتی احتیاج دارید حتی احتیاج به کامپیوتر 64 بیتی هم ندارید فقط کامپایلرتون بتونه 64 بیتی کامپایل کنه ویژوال استادیو نسخه 2005 می تونه برای اینکار مفید باشه

تو لینوکس بستگی داره می خوایید با چه کتابخانه بنویسید و گرنه سی ++ همون سی++ استاندارد هست دستورات و سینتکس زبان فرق نمی کنه فقط برای کارهایی که می خوایید باید به کتابخانه رو انتخاب کنید شما تو ویندوز مثلا باید از windows API استفاده کنید اونجا هم باید به فریم ورک رو انتخاب کنید من شخصا Qt و یا GTK+ رو توصیه می کنم

bayazee

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
دوست عزیز فکر می کنم تصمیم درستی گرفتی !
خوب برنامه نویسی ++C در ویندوز و لینوکس زیاد فرق نداره . اگر کلیت کار رو بدونی با کمی تغییر و گذشت زمان دقیقا همونطوری که برنامه نویسی تو ویندوز رو یاد گرفتی اینم یاد می گیری .
تازه زبان برنامه نویسی تو لینوکس یدونه ++C نیست که !
الان بیشتر برنامه ها با زبانهایی چون جاوا ، پایتون و ... نوشته می شه که خیلی راحتتر و قوی تر هستند .

hamid206

Registered User
لایک‌ها
2
فکر کنم بعضی از سر فایل هاش فرق داشته باشه مثلا conio.h یه منبع برای کتابخانه c++ در لینوکس ندارید؟

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
Conio یه کتابخانه استانداد ISO نیست برای همین هم فقط تو ویندوز ساپورت می شه

bayazee

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
خوب بجای همه توابع موجود در فایل conio.h تابع و معادل وجود داره . اگرم نداشت حتما از روشی ساده تر و قوی تر می شه همون کار رو انجام داد .
یه گوگل بکن کلی فایل و کتاب در این زمینه هست .

hamid206

Registered User
لایک‌ها
2
لینک دانلود این کتاب رو کسی داره؟
Tom Swan's GNU C++ for Linux

hamid206

Registered User
لایک‌ها
2
از لینکت ممنون ولی من خودم کاربر فعال گوگل هستم سرچم ردیفه منبع های لازم رو هم بدست اوردم و اخرین سوال اقای بیاضی من می خوام ابونتو نصب کنم تو ابونتو برنامه g++ هست یا باید رفت از یه جایی دانلود کرد

bayazee

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
اوه ! شرمنده !
تا جایی که من اطلاع دارم در حالت معمول نداره و سیدی ابونتو به درد برنامه نویسی نمی خوره ! واسه دسکتاپ و استفاده خانگی هست . واسه برنامه نویسی سعی کن از توزیع مناسب استفاده کنی . مثلا توزیعی که دیویدی یا چند تا سیدی داره .

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
open develop برای برنامه نویسی جالبه اگه هم دات نت کارمی کنید بهترین انتخابتون اپن زوزه است فدورا هم در زمینه ی برنامه نویسی بد نیست

saber13812002

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من یه چندتا سوال داشتم لطف کنید سریع جواب بدید که حیاتی هست
اولی من خودم ویستا ندارم ولی دوستم داشت خواست c++ بورلند رو توش نصب کنه بهش گیر داد برای شما هم چنین مشکلی پیش اومده ؟
دومی می گن تو ویستا امکان دسترسی به API ها رو نداریم این یعنی چی ؟ یعنی برنامه هایی که ما تو ویندوز xp می نویسیم و در اون از api استفاده می کنیم تو ویستا کار نمی کنه ؟
سوم این ربط چندانی به ویستا نداره من برنامه هایی که می نویسم (vc++)32 بیتی هست اگه بخوام برنامه 64 بنویسم باید کامپایلر م رو عوض کنم لپ کلام برنامه 64 بیتی مربوط به شیوه کامپایل شدن کد هست یا اینکه کلا از نظر برنامه نویسی کد ها رو باید دست زد ؟
چهارم من با دیدن این وضعیت می خوام برم تو لینوکس دیگه برنامه بنویسم ولی از لینوکس فقط نصب کردن و 4 تا دستور تو شل نوشتنش رو بلدم یعنی در حد نخود برای یاد گرفتن برنامه نویسی با C++ در لینوکس یه منبعی چیزی معرفی کنید چون فکر کنم باید کلاس هاش تا حدی با ویندوز فرق داشته باشه دیگه ها!؟

اگه برنامه نویس ها بتونن به من بگن چطور باجت واسه ویستا نوشت ممنون میشم
http://fehrest.parsiblog.com/204854.htm

بالا