برگزیده های پرشین تولز

اتصال میکرو به lcd

masoud_iq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من می خواهم با استفاده از میکرو عکس و انیمیشن روی lcd نمایش بدهم این کار را چگونه و با استفاده از چه نوع میکرو و lcd ای انجام بدهم؟؟:D

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
من می خواهم با استفاده از میکرو عکس و انیمیشن روی lcd نمایش بدهم این کار را چگونه و با استفاده از چه نوع میکرو و lcd ای انجام بدهم؟؟:D

اصولا شما با هر میکرو و هر LCD ای میتونید این کار رو انجام بدید ولی من خودم از AVR استفاده میکنم با نرم افزار CodeVision برنامه مینویسم که این نرم افزار به شما میگه کدوم یک از پایه های LCD رو به کدوم پایه از میکرو وصل کنید و انتقال داده ها رو هم اتوماتیک انجام میده.
ولی کلا با هر میکرویی (به شرطی که پایه به اندازه کافی داشته باشه) و هر LCD ای میشه اینکار رو کرد. البته LCD شما باید برای کارهای گرافیکی باشه که نسبتا گرونه ولی بازهم مشکلی نداره. فقط برنامه نویسی باید انجام داد دیگه. خیلی کم پیش میاد که برای نمایش اطلاعات روی LCD آدم کار سخت افزاری انجام بده (مثلا وقتی پایه های میکرو کم هستند).

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
البته فراموش نکنید که تعداد پیکسل های صفحه نمایشتون باید متناسب با کارتون باشه.

masoud_iq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عکسها و انیمیشن ها را کجا باید ذخیره کنم؟ آیا نیاز به حافظه ی خارجی وجود دارد

reza.analog

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه مشکلی این وسط است
البته یه مشکل همیشگی که هر وقت می خاوی نوع سخت افزارتون رو یه کم تغییر بدی این وسط خودشو نشون می ده
اونم تبدیل عکس و مخصوصا انیمیش
میشه در رمرود اینا بحث بکنید؟؟؟
ممنون میشم
موفق باشید.:)

masoud_iq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این مشکل چیه میشه واضح تر بگی؟

reza.analog

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکل اینکه وقتی یه روش خاص برای تبدیل یک عکس توی یه زبان برنامه نویسی برای یه میکرو وجود داره
می خوی یکی از این موارد رو تغییر بدی کار می ریزه بهم

مثلا تا حالا نتونستم رفرنس خوبی برای روش تبدیل عکس و نحود ارسال اون رو ال سی دی پیدا بکنم

چند مشکل این جوری:blush:

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
عکسها و انیمیشن ها را کجا باید ذخیره کنم؟ آیا نیاز به حافظه ی خارجی وجود دارد

نه الزاما. ولی توصیه میکنم سعی کنید یک حافظه خارجی مخصوص عکس قرار بدید. چون از بعضی لحاظ کارتون ساده تر میشه.

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
مشکل اینکه وقتی یه روش خاص برای تبدیل یک عکس توی یه زبان برنامه نویسی برای یه میکرو وجود داره
می خوی یکی از این موارد رو تغییر بدی کار می ریزه بهم

مثلا تا حالا نتونستم رفرنس خوبی برای روش تبدیل عکس و نحود ارسال اون رو ال سی دی پیدا بکنم

چند مشکل این جوری:blush:

من فکر نمیکنم استفاده از مبدل های خود کامپایلر میکرو کار درستی باشه. البته تا حالا روی این کار، کار نکرده ام یعنی تا حالا کار گرافیکی نه با کامپیوتر و نه با میکرو انجام نداده ام ولی فکر میکنم اگر خودتون برای تبدیل فایل عکسی به مختصات گرافیکی برنامه بنویسید بهتره.
یک سایت اینترنتی هم میشناسم که فرمتهای کامپیوتری رو توضیح داده.
http://www.wotsit.org

نمیدونم ولی من اگر جای شما بودم خودم تبدیل میکردم بجای اینکه بدم بسکام تبدیل کنه.

reza.analog

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوست عزیز من با سی برنامه نویسی می کنم و توی بسکام کار نمی کنم

ولی مشکلی که دارم اینکه یه عکس رو
1- با چه روشی ( می خوام تحت دلفی عکس رو با سایز مشخص و رنگ سیاه وسفید ) عکس رو تبدیل به کد بکنم
یعنی اولین مشکلم که تا الانم حلش نتونستم بکنم اینه
جوری که بشه این عکس برای یک ال سی دی مثل T6963C شرکت توشیبا با سایز 12864 به صورت کد دراورد بعد این کد رو با توجه به میکرو Atmega32 و امکانات اون چه جوری روی ال سی دی بفرستم

ممنون:)

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
با سلام
دوست عزیز من با سی برنامه نویسی می کنم و توی بسکام کار نمی کنم

ولی مشکلی که دارم اینکه یه عکس رو
1- با چه روشی ( می خوام تحت دلفی عکس رو با سایز مشخص و رنگ سیاه وسفید ) عکس رو تبدیل به کد بکنم
یعنی اولین مشکلم که تا الانم حلش نتونستم بکنم اینه
جوری که بشه این عکس برای یک ال سی دی مثل T6963C شرکت توشیبا با سایز 12864 به صورت کد دراورد بعد این کد رو با توجه به میکرو Atmega32 و امکانات اون چه جوری روی ال سی دی بفرستم

ممنون:)

من از نوشته های قبلی شما اینو فهمیدم که شما توی یک محیطی مثل سی برنامه ای نوشتید که عکس رو روی LCD نمایش بده و احیانا این کار رو هم توسط کد های آماده، مثل کتابخونه lcd.h انجام داده اید و حالا وقتی فرمت عکستون عوض میشه برنامه تون درست کار نمیکنه، درست فهمیدم؟ مشکل شما همینه؟

reza.analog

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز سلام
اق این مشکله که گفتی اره این هست
ولی مشکل مهم تر من اینکه به نسبت نوع ال سی دی و تعداد پیکس های اون نمی دونم چه جوری می تونم یه عکس رو به جدول کد تبدیل بکنم
مثل با یه زبان برنامه نویسی مانند دلفی
یعنی مشکل من یه قسمتش مربوطه به برنامه نویسی و یه خورده اون به سخت افزار
مشکلم جدیه نه:rolleyes: :rolleyes: :blush: :wacko:

leadertime

Registered User
لایک‌ها
78
دوست عزیز سلام
اق این مشکله که گفتی اره این هست
ولی مشکل مهم تر من اینکه به نسبت نوع ال سی دی و تعداد پیکس های اون نمی دونم چه جوری می تونم یه عکس رو به جدول کد تبدیل بکنم
مثل با یه زبان برنامه نویسی مانند دلفی
یعنی مشکل من یه قسمتش مربوطه به برنامه نویسی و یه خورده اون به سخت افزار
مشکلم جدیه نه:rolleyes: :rolleyes: :blush: :wacko:

فکر نمیکنم خیلی کار سختی باشه ولی حقیقتش من تا حالا خودم اصلا کار گرافیکی انجام نداده ام.
شما احیانا به کسایی که دانشجوی کامپیوتر هستند دسترسی نداری؟ چون کسایی که واحد گرافیک کامپیوتر بر میدارن این کارا براشون مثل آب خوردن میمونه. شما میتونی به یکی که کارش درسته سفارش یه برنامه بدی که عکس با هر فرمتی رو برات تبدیل کنه به مشخصات، تازه ابعادش رو هم خودت به برنامه میدی. اون وقت بقیش راحته.

بالا