برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد کنسول بازی

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
من میخوام برای تابستون یه کنسول بازی بخرم قیمت برام مهمه
میشه شما ps2 , ps3 , xbox360 , xbox ,psp رو برام مقایسه کنید
xbox گرافیکش بیشتره یا ps2
قیمت هر کدوم الان چنده؟
به نظر شما قیمت xbox 360 به چقدر میرسه تا تابستون؟
قیمت بازیهای هر کدوم تقریبا چنده؟
خودم بیشتر از xbox 360 خوشم اومده منتها من تو شهرستانم و اینجا از این چیزا زیاد پیدا نمیشه

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
من با توجه به استفاده از Xbox/Xbox36/Ps2/Psp میگم و پيرامون Ps3 چون ندارم نمیتونم نظر بدم //
به طور خلاصه و در يک کلمه بخوای گزينه مناسب + قيمت خوب + راحتی رو داشته باشی همون 360 مطرح میشه
من با توجه به درخواستت جواب میدم

1: قيمت :

PSP = مدل Value Pack که تاييد شده هست رو خام [ يعنی فقط پک وليو ! ] رو میتونی 220.000 بخری ولی PSP نياز به مموری 2 گيگ [ برای راحتی و البته ريختن بازيها ] + مبلغی برای کپی + بازی میخواد که روی هم حدودا 280.000 ، 290.000 حساب کن

Xbox = به طور 100% این يک مورد رو حذف کن ، خود من'م تا الان Xbox رو فقط برای آرشيو نگه داشتم ، عملا این کنسول مرده و البته خيلی هم کمياب شده [ يعنی بود ] و شايد بين 175.000 تا 220.000 بهت قيمت بدن

Xbox 360 = این 2 مدل داره که Core و Premium هستن و Premium\ تاييد شده تر هست ولی Core هم ارزش خودش رو داره و Core رو بين 360.000 تا 410.000 و Premium رو بين 445.000 تا 540.000 بهت قيمت میدن که میتونی روی 480 / 490 حساب کنی // بهترين شرايط هم از نظر من درايو سامسونگ + ريجن U هست / شايد چون خودم مشکلی ندارم باهاش

Ps3 = وضعيت'ش فعلا نامعلوم هست و با شرايطی مثل برگشت AC و DMC و ساير موارد جدا داره همرو نا اميد میکنه ولی 100% میشه رو 'ش حساب کرد / فعلا قيمت ثابتی نداره ولی بين 650.000 [ در اهواز این قيمت رو دادن ] تا 1.200.000 پيدا میشه که این هم 2 مدل 60 گيگ و 20 گيگ داره که 60 گيگ + 1 بازی قيمت تاييد شده 840.000 ولی مشکل کپی و این حرفها داره که میگن يک سری رو با هارد اجرا میکنن ولی کلی بخوای بدونی فعلا خبری نيست

Ps2 = قيمت Ps2 کوچيک & بزرگ (!) رو دوستان شايد دقيقتر داشته باشن ولی کلا از 145.000 تا 185.000 حساب کن

سوال دوم'ت که Xbox گرافيک'ش بيشتره يا Ps2 اگر فقط تو يک کلمه جواب بخوای : Xbox

به نظر من قيمت 360 در ایران تا تابستون فرق زيادی نمیکنه و ثابت میمونه / البته شايد هم شرايط ديگه ای به وجود بياد

قيمت بازيها :

PSP = بازيهای PSP رو هر جا يک قيمتی میده يک وقت میری يک مغازه برای يک بازی تا 3.000 هم از'ت میگيرن ولی تو همين Persian Tools / وحید عزيز [ Rax ] مجموعه کامل بازيهای PSP رو میده 25.000 که واقعا قيمت بينظيری هست

Xbox = بازيهای Xbox از 800 تومان تا 3000 قيمت دارند که به طور نرمال 1500 پيدا میکنی [ يعنی خيلی راحت ]

Xbox 360 = از 5.000 تا 11.000 بهت قيمت میدن ولی بهترين کيفيت & عملکرد رو با 6.000 میتونی با ليبل و کاور و این حرفها بگيری

Ps3 = کپی نشده و بازی اريجينال هست و قيمت کاملا بسته به مغازه داره از 65.000 تا 95.000 من ديدم

Ps2 = از 700 تا 2500 تومان هست که همون 700 هم دقيقا 2500 ای هست با این تفاوت که مکان عرضه فرق میکنه

خود من با توجه به استفاده از این کنسولها [ غير از Ps3 ] میتونم بگم Ps2 رو ترجيح میدم هرچند داره میمیره // کلا اگر Xbox 360 بخری تا چند سال اينده به راحتی اطمينان داری که مشکلی نخواهی داشت و به روز هستی از جهاتی و از طرفی واقعا گرافيک و کلا سيستم لذت بخشی رو تجربه میکنی
Xbox رو کلا فکر'ش رو نکن / PSP هم با توجه به اینکه قيمت'ش نزديک به X360 Core هست شايد ارزش'ش رو نداشته باشه هرچند PSP با توجه به همراه بودن'ش اصلا با X360 نبايد مقايسه بشه / يعنی نه مشخصات و سيستم و گرافيک يکسانی دارند و نه برای يک منظور ساخته شدند / Ps2 به نظرم اگر بتونی با يه مبلغ کم نزديک 90 / 100 هزار تومان دست 2 'ش رو تهيه کنی و مجموعه از بازيهاش رو هم با 20 ، 30 تومان تهيه کنی هم ضرر نکردی هم لذت زيادی میبری و هم بيشتر آشنا میشی و بعدا راحت تر کنسول ديگه ای رو انتخاب میکنی ولی اگر فعلا از نظر مالی مشکل خاصی نداری باز همون 360 توصيه میشه / در کل تفاوت بين این 2 تا از نظر قيمت هم خوب واقعا زياد هست

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
از توضیح کاملتون واقعا متشکرم
ps2 دست دوم به نظر شما مشکل ایجاد نمیکنه یا اینکه کلا این دستگاهها با دوام هستند؟
به نظر شما قیمت ps2 تا تابستون پایین نمی اد؟

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
از توضیح کاملتون واقعا متشکرم
ps2 دست دوم به نظر شما مشکل ایجاد نمیکنه یا اینکه کلا این دستگاهها با دوام هستند؟
به نظر شما قیمت ps2 تا تابستون پایین نمی اد؟

خواهش میشه
راست'ش نمیشه گفت دست 2'ش مشکل ایجاد میکنه يا نه / مثل هر جنس دست 2 ديگه / مثل موبايل ، مثل تلويزيون ، مثل هرچيز ديگه ای / ممکن کسی که Ps2 دست'ش بوده انقد خوب نگه داری کرده باشه که هيچ فرقی با آکبند'ش نداشته باشه
238.gif
/ ممکن هم هست که انقدر بد رفتاری کرده و انقدر لنز دستگاه'ش ضييف شده که از هر 5 بازی 3 تا رو نخونه / کلا نمیشه گفت :د / حالا شما قيمت دقيق آکبند'ش رو هم بگير ببين چجورياست
بعد میگم باز تحقيق بيشتری هم بکن
294.gif
/ يکوقت میری نزديک 150.000 برای Ps2 هزينه میکنی و میگيری و خوش'ت هم میاد ولی 2 روز بعد چند بازی از 360 يا Ps3 که ببينی شايد پيشه خود'ت بگی بهتر بود همين 150.000 رو نگه میداشتم و يکجا 360 يا Ps3 میگرفتم / در کل تفاوت از نظر کارکرد ، گرافيک و از همه مهمتر قيمت بسيار هست / يه بازی مثل Gears Of War رو هيچ وقت با Ps2 نمیتونی تجربه کنی ولی از اونور لذت We | PES ها رو هم هيچوقت روی 360 نمیتونی داشته باشی / فکر نمیکنم قيمت Ps2 تا تابستون زياد تغيير کنه
307.gif

نظر ساير دوستان هم شرط هست
302.gif

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
دوست عزیز آیا تنوع بازیهای x360 مانند ps2 هست یا بازیهاش کم هستن و با قینت بالا و به سختی پیدا میشن
من هم زیاد اهل بازی نیستم یعنی خیلی سرم درد نمی کنه ممکنه بعد از 6 7 ماه هر کدومو خریدم بزارم کنار به نظرتون باز x360 می ارزه؟
راستی فرق دو مدل core و premium چیه آیا خیلی فرق دارن اگه بشه با 350 تومن یه xbox360 بخرم خیلی خوبه به نظر شما همین 360 تومنیاش خوبه مشکل ساز نیست با توجه به اینکه من تو شهرستانم نمیتونم زیاد برای درست کردن و... بیام تهران اینجا هم که خدمات خوب نداره

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
فعلا که نمیشه تنوع این 2 رو مقايسه کرد / بعد از این همه مدت مشخص'ه که Ps2 چندين برابر X360 عنوان داره
در مورد بازيهای هر کنسول که تو يک پست توضيح دادم / هر عنوانی که عرضه بشه اینجا هم گير میاد و قيمت و ساير موارد رو هم که گفتم
این ديگه بستگی به خود'ت داره که بعد از چند ماه چه اتفاقی بيفته :د يکی از دلايلی که به Ps2 اشاره کردم همين بود که اگر بعد از يک مدت دل زده شدی ضرر کمتری بکنی
تفاوتهای اصلی X360 Core و X360 Premium يکی تو دسته هاشون هست که Premium با دسته بيسيم عرضه میشه / نکته ديگه حافظه 'شون هست که Premium با هارد 20 گيگ عرضه میشه ولی Core هارد نداره / ديگری هدستی هست که با Premium میدن ولی Core ندارت'ش / با Premium کابل اترنت هم هست که برای بازی آنلاين و کلا XBL هست که با Core نميدن'ش / HD AV Cable رو هم با Premium میدن ولی با Core به جا 'ش Standard AV میدن
اگر خلاصه بخوای بدونی همون هارد 20 گيگی نکته اصلی'ش هست که کاربردی تر هست / وگرنه دسته Wired که با Core میدن همون کار رو میکنه / يا هدست'ش فقط به درد XBL میخوره / کابل اترنت و کلا وصل شدن به XBL نيازمند اکانت اینترنت خوب هست / کابلهای مختلف نيازمند تلويزيون خوب هست

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
تو این دستگاهها(X360) هارد به چه درد میخوره؟
آیا نمیشه بهش اضافه کرد توسط کارت؟
آیا این دستگاه مانند ps2 هست که هر بازی بهش بده اجرا می کنه یا اینکه باز به میزان گرافیک بستگی داره و باید آپدیت بشه؟یعنی اگه یکی بخرم برا همیشه برام کار میکنه؟
آیا باید قبل از شروع به بازی بازی رو اینستال کرد یا مانند ps فقط سی دی رو می زاری و بازی اجرا میشه؟
آیا امکان انجام بازی 2 نفره هست مثل ps؟
خلاصه دنگ و فنگ و دوندگی داره یا نه؟

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
FREEDOM city............ PPC : HTC Touch HD ......
جامع و مفید بود دوست عزیز . سپاسگزارم ... فکر میکنم به علت قدیمی تر بودن 360 قیمتش فیکس شده اما PS3

هنوز حالا حالا ها کار داره !

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
آیا این دستگاه مانند ps2 هست که هر بازی بهش بده اجرا می کنه یا اینکه باز به میزان گرافیک بستگی داره و باید آپدیت بشه؟یعنی اگه یکی بخرم برا همیشه برام کار میکنه؟
آیا باید قبل از شروع به بازی بازی رو اینستال کرد یا مانند ps فقط سی دی رو می زاری و بازی اجرا میشه؟

شما داخل هارد میتونی بازيهاتون save کنيد ، حتی قابليت ساختن چندين profile مجزارو
داريد.....عکس ، موزيک ، فيلم رو هم میتونيد داخلش بريزيد.....
هر بازی که براش میآيد به راحتی قابل اجراست و ربطی به گرافيکو اينا نداره که يهو
دستگاه نخونه....و بازياش احتياجی به نصب نداره...مگه pcایه؟:D
قابليت بازی کردن 2 نفره هم داره...ولی بايد يه دسته بيشتر بخريد براش...
و در اخر اينرو بگم اگه به صورت حرفه آی بازی نمیکنی...همون ps2 بگير و خودت رو تو خرج ننداز

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37

میشه يجورايی به يه هارد نرمال تشبيه'ش کرد / موزيک ، فيلم ، عکس که میتونی بريزی // اصليترين نکته سيو بازيها هست ، الان سيو بازيهای من به 1 گيگ رسيده و در نتيجه اگر مصرف تو هم بالا باشه X360 Core که بدون هارد هست کمی کار رو مشکل میکنه / نکته ديگه داونلودهايی که داری از XBL مثل Theme , Demo , Music NT , Video Nt هم بالاخره فضا اشغال میکنه

20 گيگ اگر داشته باشی که ديگه نيازی به کارت نيست مگر اینکه بخوای اطلاعات رو مثلا با دوستان'ت شير داشته باشی

میشه گفت مثل Ps2 هست / از نظر اجرای بازيها مشکل نداری ولی بعضی وقتها يک آپديت جديد ممکن بياد که يک قابليت جانبی رو برا 'ت اضافه کنه

مثل Ps2 فقط ديسک رو قرار میدی تو 'ش

به طور ديفالت تا 4 نفر هم میتونی بازی کنی ولی مشخصا برای هر نفر يک دسته نياز هست

دنگ و فنگ نداره يه چيزی مثل همون Ps2 / ولی يک سری مسايل ديگه ای داره که Ps2 نداره / مثل تعويض FirmWare يا آپديت کردن درايو که البته ضروری نيستن و کلی بخوای بدونی مشکل خاصی نخواهی داشت

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
اگه من همون core رو بخرم و سیو بازیهام به 1 یا 2 گیگ برسه هیچ راهی نداره مثلا سیوا رو از دستگاه بریزیم تو یه کارت حافظه 1 یا 2 گیگ آیا مشکل بوجود میاد(فقط برای سیو ان مشکل هست)(فیلمو و عکسو ... هم نیاز ندارم)
این xbl چی هست؟

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
به نظر شما تنوع بازیهای x360 در آینده از ps2 بیشتر نمیشه؟(حداکثر تا آخر امسال یا تابستون بازیهای زیاد release نمیشه؟)

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
اگه من همون core رو بخرم و سیو بازیهام به 1 یا 2 گیگ برسه هیچ راهی نداره مثلا سیوا رو از دستگاه بریزیم تو یه کارت حافظه 1 یا 2 گیگ آیا مشکل بوجود میاد(فقط برای سیو ان مشکل هست)(فیلمو و عکسو ... هم نیاز ندارم)

به طور کلی 2 حالت معمول داره يا هارد 20 گيگ يا مموری 64 مگ (!) خوب همونطوری که میبينی تفاوت خيلی زياد هست مموری 64 مگ قيمت خارج از کشورش 40$ هست و اینجا هم 15 ، 20 هزار بيشتر ، هارد 20 گيگ هم قيمت خارج از کشور'ش 100$ هست که قيمت دقيق اینجارو ندارم / هر کدوم رو بخوای بايد يه مبلغی رو جدا هزينه کنی / اگر به طور کلی از فکر Ps2 بيرون اومدی و X360 میخوای روی Premium بيشتر فکر کن
298.gif

این xbl چی هست؟

Xbox Live هست / به طور ساده میشه گفت يه محيط مجازی / يعنی وصل میشی به اینترنت باز هم و اینبار از روی X360 با ساير نقاط به صورت Online بازی میکنی / Demo و Trailer و Theme و ... داونلود میکنی و قابليتهای ديگه
302.gif

به نظر شما تنوع بازیهای x360 در آینده از ps2 بیشتر نمیشه؟(حداکثر تا آخر امسال یا تابستون بازیهای زیاد release نمیشه؟)

فکر نمیکنم تعداد عناوين [ کميت ] هيچ وقت تکرار بشه | Ps2 | / البته همين الان هم برای 360 عناوين زيادی عرضه شد که تقريبا همه Genre هارو پوشش میده و اکثرا هم با کيفيت بالا و گرافيک خوبی عرضه میشن / در نظر داشته باش الان قيمت بازيهای Ps2 به 700 تومان و حتی کمتر هم رسيده ولی X360 از 5.000 شروع میشه و بايد ديد امکان تهيه چند عنوان هست ؟! / کلا از نظر " بازی " مشکلی نخواهی داشت با 360
294.gif

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
قیمت premium برام گرون تموم میشه اگه تا تابستون به 400 برسه باز شاید بتونم یه کار بکنم
حالا این core واقعا ارزش خرید نداره یعنی برای سیو کردن بازی باید چیکار کرد با این. باید همون اول یه کارت حافظه خرید یعنی خودش هیچی نداره؟نمیشه بازیو سیو کرد؟
خوب بازم اگه core ارزش خرید نداره یا مشکل سازه مجبورم برم سراغ ps2 نظرتون چیه؟

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
قیمت premium برام گرون تموم میشه اگه تا تابستون به 400 برسه باز شاید بتونم یه کار بکنم
حالا این core واقعا ارزش خرید نداره یعنی برای سیو کردن بازی باید چیکار کرد با این. باید همون اول یه کارت حافظه خرید یعنی خودش هیچی نداره؟نمیشه بازیو سیو کرد؟
خوب بازم اگه core ارزش خرید نداره یا مشکل سازه مجبورم برم سراغ ps2 نظرتون چیه؟

بايد يا هارد بگيری يا مموری / من که نظر'م رو گفتم سعی کردم تمامی جوانب رو بگم و هيچ چيزی کم نباشه به BC هم سر بزن / به نظر'م پست های تاپيک رو بخون و دوباره خود'ت جمع بندی کن / ببين واقعا کدوم'ش به کار'ت میاد

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
آخه من اگه بخوام premium بگیرم باز شاید اعصابم خراب بشه که چرا ps3 نگرفتم
ps3 از xbox360 بهتره؟
به نظر شما تا تابستون قیمتش چقدر افت میکنه(اصلا افت قیمت میکنه؟)یعنی امکانش هست یه زمان به 400 تومن برسه؟و اینکه آیا مشکل کپی خور نبودش بعدا حل میشه؟
از کمکتون واقعا متشکرم

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
آخه من اگه بخوام premium بگیرم باز شاید اعصابم خراب بشه که چرا ps3 نگرفتم

خوب این دقيقا همون نکته ای هست که من بهش اشاره کردم
298.gif

يکوقت میری نزديک 150.000 برای Ps2 هزينه میکنی و میگيری و خوش'ت هم میاد ولی 2 روز بعد چند بازی از 360 يا Ps3 که ببينی شايد پيشه خود'ت بگی بهتر بود همين 150.000 رو نگه میداشتم و يکجا 360 يا Ps3 میگرفتم / در کل تفاوت از نظر کارکرد ، گرافيک و از همه مهمتر قيمت بسيار هست / يه بازی مثل Gears Of War رو هيچ وقت با Ps2 نمیتونی تجربه کنی ولی از اونور لذت We | PES ها رو هم هيچوقت روی 360 نمیتونی داشته

این ديگه بستگی به خود'ت داره که بعد از چند ماه چه اتفاقی بيفته :د يکی از دلايلی که به Ps2 اشاره کردم همين بود که اگر بعد از يک مدت دل زده شدی ضرر کمتری بکنی

/////

ps3 از xbox360 بهتره؟

اصلا به این شکل نمیشه گفت که Ps3 بهتره يا X360 / در این زمان [ امروز ] به نظر من و نظر اکثر افراد 360 بهتر هست به خاطر اجرای بازيهای کپی ، به خاطر قيمت'ش و به خاطر عناوين عرضه شده / ولی تابستون که بياد شايد نظر من و خيليهای ديگه عوض بشه و Ps3 گزينه برتر باشه

به نظر شما تا تابستون قیمتش چقدر افت میکنه(اصلا افت قیمت میکنه؟)یعنی امکانش هست یه زمان به 400 تومن برسه؟

Ps3 تا تابستون 100% ارزون میشه ولی اینکه به 400.000 برسه من درصدی احتمال نمیدم / شايد 60 گيگ'ش رو اون موقع به طور نرمال تا 620.000 بشه تهيه کرد

و اینکه آیا مشکل کپی خور نبودش بعدا حل میشه؟

مشخص نيست / يعنی فعلا مشخص نيست / بايد صبر کرد

////

باز پيشنهاد'م رو تکرار میکنم ، BC بهترين مکان برای این صحبت هاست / بخش Ps2 'ش رو اگر بخوای " اینجا " هست که سوالات'ت پيرامون Ps2 رو میتونی مطرح کنی / اگر'م بين 2 کنسول شک داری " اینجا " میتونی مطرح کنی

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
ممنون
بعد از جمع بندی فکر کنم همون 360 رو انتخاب کنم(البته اگه ps3 شرایطش فراهم بشه) تحقیق می کنم و اگه سوال داشتم ازتون می پرسم BC هم خیلی خوب بود
راستی اگه از دوبی بخرم مشکلی پیش می اد

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
دوستان
من اگه از دوبی X360 بخرم چقدر ارزونتر تموم میشه؟

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
من قيمت دوبی رو ندارم ولی اگر بگردی ارزونتر پيدا میشه / اگر آشنا در امريکا داری خيلی بهتر هست
298.gif

بالا