برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت سرویس ,Wireless,Wimax و ADSL داتک

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
سلام

این تاپیک رو ایجاد کردم برای بحث و تبادل نظر در رابطه با سرویس ADSL و Wireless شرکت داتک تله کام.

جزئیات سرویس های ADSL

حداکثر سرعت دانلود و آپلود

سرویس 128K/128K
دانلود: 16 کیلوبایت در ثانیه
آپلود: 16 کیلوبایت در ثانیه

سرویس 256K/256K
دانلود: 31 کیلوبایت در ثانیه
آپلود: 31 کیلوبایت در ثانیه

سرویس 512K/512K
دانلود: 62 کیلوبایت در ثانیه
آپلود: 62 کیلوبایت در ثانیه

ضریب اشتراک سرویس ها 10 هست.

شبکه های P2P از 8 صبح تا 7 بعد از ظهر دارای محدودیت می باشند.

مراکز تحت پوشش تهران
http://www.datak-telecom.net/adsl

نمایندگی های شهرستان
http://www.datak-telecom.net/other_agency

Last edited:

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
با تشکر از تهرانشر(اسمت چیه؟
300.gif
)

همونطور که قرار شد داریم مرجعی در مورد شرکت ها و کاربرانی که ازشون اشتراک گرفتن با توجه به شهر و منطقه مخابراتی میسازیم!

چند تا پیشنهاد:

1- ما به بیشتر از 128(حداقل فعلا) نیازی نداریم.پس زیاد روش بحث نشه بهتره

2- یک سایت واحد انتخاب بشه که دوستانی که از داتک دارن بگن مثلا در speedtest.net (مثلا سرور مونیخ) سرعت و لیتنسی من انقدره.(با توجه به منطقه و شهرشون و زمان تست)

3-دوستان مشخصات رو در مورد خودشون کامل بنویسن(شهر-منطقه-مدت اشتراک و...)

فعلا همین

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
یادداشت مدیر :

بدلیل تعدد تاپیکهایی که در مورد شرکتهای سرویس دهنده ADSL مطرح میشد ، بنده این تاپیک را به صورت تاپیک مهم در می آورم .
لطفا دیگر دوستان نظرات شان در مورد سرویس دهنده داتک را در همین تاپیک بنویسند . تاپیکهای مشابه با این تاپیک ادغام خواهند شد.

نکته بسیار مهم : هرگونه فعالیت تبلیغاتی و تجاری در این تالار ممنوع است . برای انجام اموری همچون بازاریابی و .... لطفا از تالار بازارچه کمک بگیرید .

موفق باشید

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
با تشکر از تهرانشر(اسمت چیه؟
300.gif
)

همونطور که قرار شد داریم مرجعی در مورد شرکت ها و کاربرانی که ازشون اشتراک گرفتن با توجه به شهر و منطقه مخابراتی میسازیم!

چند تا پیشنهاد:

1- ما به بیشتر از 128(حداقل فعلا) نیازی نداریم.پس زیاد روش بحث نشه بهتره

2- یک سایت واحد انتخاب بشه که دوستانی که از داتک دارن بگن مثلا در speedtest.net (مثلا سرور مونیخ) سرعت و لیتنسی من انقدره.(با توجه به منطقه و شهرشون و زمان تست)

3-دوستان مشخصات رو در مورد خودشون کامل بنویسن(شهر-منطقه-مدت اشتراک و...)

فعلا همین
مورد 1 تکدیب میشه!
نیاز داریم ولی به کاربران جدید نمیدن
برای کارهای عادی 256 خوبه
یادداشت مدیر :

بدلیل تعدد تاپیکهایی که در مورد شرکتهای سرویس دهنده ADSL مطرح میشد ، بنده این تاپیک را به صورت تاپیک مهم در می آورم .
لطفا دیگر دوستان نظرات شان در مورد سرویس دهنده داتک را در همین تاپیک بنویسند . تاپیکهای مشابه با این تاپیک ادغام خواهند شد.

نکته بسیار مهم : هرگونه فعالیت تبلیغاتی و تجاری در این تالار ممنوع است . برای انجام اموری همچون بازاریابی و .... لطفا از تالار بازارچه کمک بگیرید .

موفق باشید

مرسی :)

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
FREEDOM city............ PPC : HTC Touch HD ......
سلام تهرانشهر عزیز .. لطف کنید بفرمایید که این سرویس دهنده برای Gaming آن لاین چه جوریاست ...

خوب جواب میده یا نه ؟

با سپاس پیشاپیش از شما دوست عزیز

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
مورد 1 تکدیب میشه!
نیاز داریم ولی به کاربران جدید نمیدن
برای کارهای عادی 256 خوبه
حالا شما دوست داری تکذیب کن ولی هدف اصلی راهنمایی و کمک به کاربرایی بود که جدیدا می خواستن بیان سراغ adsl

برای من فرقی نمیکنه

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
سلام تهرانشهر عزیز .. لطف کنید بفرمایید که این سرویس دهنده برای Gaming آن لاین چه جوریاست ...

خوب جواب میده یا نه ؟

با سپاس پیشاپیش از شما دوست عزیز
گیم رو تست نکردم

اگه 2 طرف داتک داشته باشن که خیلی خوب جواب میده چون پینگش خیلی پایینه

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
حالا شما دوست داری تکذیب کن ولی هدف اصلی راهنمایی و کمک به کاربرایی بود که جدیدا می خواستن بیان سراغ adsl

برای من فرقی نمیکنه

خوب اینجا که همه کاربر جدید نیستن!

مثلا منکه 512 دارم چجوری درباره 128 بحث کنم

در کل بحث درباره تمام سرویس های ADSL داتک هست :)

voltan

Guest
لایک‌ها
2

برای من فرقی نمیکنه

باور کنید گرفتن اون نامه برای داتک خیلی راحته من این هفته برای داییم مییگرم ( البته نامه رو خود داییم جور میکنه) به همه هم پیشنهاد میکنم حتما یه جوری سعی کنن اون نامه رو برای داتک جور کنن تا بتونن 256 بگیرن

ولی در مورد خودم
من بیشتر وب گردی و آن لاین بودن برام مهمه تا سرعت دانلود ولی به طور متوسط با سرعت 256 سرعت دانلودم روی 24 بوده ولی چون آپلود بالایی هم دارم ( مخصوصا آپلود فایل روی سرور های که میخوام روش سایت راه بندازم) به نظرم اومده سرعت آپلود من کمتر از 31 یا حتی 24 دانلوده

ولی در کل توی این 9 ماه راضی بودم ازش کل مدت قطعی هم شاید تو این 9 ماه 2 ساعت نبوده

مرکز مخابرات شهید نظری

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
من، داتک، منطقه مخابراتی شهید نصراللهی:

تیرماه 85 راه اندازی شد که من 256 گرفتم. سرعت خوب بود، حدود میانگین دانلود 21-25 بعضی وقتا هم بیشتر. تا اواسط مرداد اوضاع خوب بود، حتی اون زمانی که اینترنت کل کشور داغون شده بود، من مشکلی احساس نمیکردم.
از اواسط مرداد، سرعت به شدت اومد پایین، دقیقا زمانی بود که مشکل اینترنت کشور رفع شده بود. سرعت در حد دایال آپ شده بود و حتی صفحات هم بزور باز میشد. پشتیبانی کلی منو پیچوند، سر اینکه کامپیوترت ویروسی هست؛ اما بالاخره معلوم شد که مشکل از پهنای باند بوده که درخواست افزایش به مخابرات داده بودند ولی تا آخر مرداد که مخابرات همکاری نکرده بود. دیگه نمیدونم کی پهنای باند اضافه کردند، چون من دیگه نداشتم تا بهمن ماه.

از بهمن دوباره گرفتم تا الان هم که دارم، سرع دانلود رو که با DU Meter چک میکنم همون میانگین 25 هست، بعضی وقتها هم بالاتر میره، آپلود رو دقت نکردم. حالا نتیجه تست بعدا میذارم. قطعی هم نداشته توی این مدت. نوسان چرا بعضی وقتا داشته ولی تا جایی که من دیدم خیلی کم و زود برطرف شده.

حالا به پیشنهاد Mahdy2021 یک سایت مشترک و یک سرور مشترک انتخاب کنیم تا همه نتیجه تستهاشون رو بگذارند. بعدش هم بگید چندبار و چه مواقعی تست کنیم؟

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
من، داتک، منطقه مخابراتی شهید نصراللهی:

تیرماه 85 راه اندازی شد که من 256 گرفتم. سرعت خوب بود، حدود میانگین دانلود 21-25 بعضی وقتا هم بیشتر. تا اواسط مرداد اوضاع خوب بود، حتی اون زمانی که اینترنت کل کشور داغون شده بود، من مشکلی احساس نمیکردم.
از اواسط مرداد، سرعت به شدت اومد پایین، دقیقا زمانی بود که مشکل اینترنت کشور رفع شده بود. سرعت در حد دایال آپ شده بود و حتی صفحات هم بزور باز میشد. پشتیبانی کلی منو پیچوند، سر اینکه کامپیوترت ویروسی هست؛ اما بالاخره معلوم شد که مشکل از پهنای باند بوده که درخواست افزایش به مخابرات داده بودند ولی تا آخر مرداد که مخابرات همکاری نکرده بود. دیگه نمیدونم کی پهنای باند اضافه کردند، چون من دیگه نداشتم تا بهمن ماه.

از بهمن دوباره گرفتم تا الان هم که دارم، سرع دانلود رو که با DU Meter چک میکنم همون میانگین 25 هست، بعضی وقتها هم بالاتر میره، آپلود رو دقت نکردم. حالا نتیجه تست بعدا میذارم. قطعی هم نداشته توی این مدت. نوسان چرا بعضی وقتا داشته ولی تا جایی که من دیدم خیلی کم و زود برطرف شده.

حالا به پیشنهاد Mahdy2021 یک سایت مشترک و یک سرور مشترک انتخاب کنیم تا همه نتیجه تستهاشون رو بگذارند. بعدش هم بگید چندبار و چه مواقعی تست کنیم؟
به نظر من www.Testmy.net سایت خوبیه برای تست

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
منم بچه ها داتک دارم با سرعت 512 همه چیزش خوبه فقط یه 1 ماهی هست عجیب تو سرورهای بازی مشگل داره خلاصه تو بازیهای انلاین مثل کانتر لک فراون داره:blush:

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
به نظر من www.Testmy.net سایت خوبیه برای تست
این سایت هم سایت خوبیه ولی به نظرم speedtest.net بهتر باشه.

چون هم 3 تا تست آپلود و دانلود و پینگ توی یک مرحله انجام میشه و هم توی عکسی که آخرش میده همه چیز هست
(مثلا سرور مونیخ)

1-آپلود 2- دانلود 3-پینگ 4-فاصله تا سرور 5- خود سرویس دهنده 6- زمان و تاریخ دقیق تست

106405219.png

حالا تا نظر سایر دوستان چی باشه!

در مورد ساعتهای تست هم: 12 ظهر -6 عصر - 9 شب -12 شب
البته هر چه بیشتر بهتر ولی خوب تاپیک شلوغ میشه

zirnevis

Registered User
لایک‌ها
8
سلام به دوستان

نمی دونم شانس من بوده یا نه ولی بعد یک ماه بالاخره برای من رانژه شد ولی چه رانژه شدنی متاسفانه جواب نداد . از مرکز هم یکی رو فرستادن ولی ایشون هم نتونست و گفت نمی دونه مشکل از کجاست . جالبه که در مرکز ما فقط 19 نفر سرویس از داتک گرفتن . ..... خلاصه دیروز عصر به ناگهان درست شد بدون اینکه به من اطلاع بدن فعلا هم که سرعت دانلود روی 9k هستش و صفحات وب رو هم درست باز نمی کنه و نویز شدیدی روی خط تلفن با وجود اسپلیتر هست . البته بگم قبلا با پارس آنلاینی که داشتم بدون اسپلتر هم بودم اصلا چنین مشکلی با این خط نداشتم . امیدوارم مشکل حل بشه :(

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3
فرشاد جان، شما ساکن کدوم شهر و کدوم منطقه هستید؟

3 روز پیش هم از داتک به من زنگ زدن و گفتن خطتتون رانژه شده و می تونید استفاده کنید، اما من بعد از نصب مودم بدون هیچ مشکلی تونستم از خطم استفاده کنم.

ضمناً یه توضیحی هم بده که مشکلت دقیقاً چیه.

Akon

Registered User
لایک‌ها
1
فعلا تو منطقه شهید ایت سرعت شدیدا نوسان داره ولی قطعی نداره
اعصابم رو به هم ریخته حوصله هم ندارم زنگ بزنم دعوا بکنم

بچه برای تست سرعت http://www.getip.com/speed رو تست کنید .. از نظر من بهتر از بقیه سایت ها هست
دقیق تره
البته جاوا نیاز داره

راستی الان که دارم پست میدم دانلود من 4 و اپلودم 9 هست
دو روزه اینجوری اذیت میکنه

چیکار کنم ؟ زنگ بزنم ؟
رو گوگل پینگ کردم از 100 تا 1 تایم اوت داد

سلام به دوستان

نمی دونم شانس من بوده یا نه ولی بعد یک ماه بالاخره برای من رانژه شد ولی چه رانژه شدنی متاسفانه جواب نداد . از مرکز هم یکی رو فرستادن ولی ایشون هم نتونست و گفت نمی دونه مشکل از کجاست . جالبه که در مرکز ما فقط 19 نفر سرویس از داتک گرفتن . ..... خلاصه دیروز عصر به ناگهان درست شد بدون اینکه به من اطلاع بدن فعلا هم که سرعت دانلود روی 9k هستش و صفحات وب رو هم درست باز نمی کنه و نویز شدیدی روی خط تلفن با وجود اسپلیتر هست . البته بگم قبلا با پارس آنلاینی که داشتم بدون اسپلتر هم بودم اصلا چنین مشکلی با این خط نداشتم . امیدوارم مشکل حل بشه

صبر کنی که درست نمیشه
زنگ بزن داد و بیداد کن
به خدا جواب میده .. مال منم سرویسم کردن تا وصل کردن ولی الان درست شد
باید زنگ بزنی تا کارت رو راه بندازن
برای نویز همه تلفن ها رو در بیار و فقط اسپلیتر و بزن ببین باز مشکل داری ؟

چون من تلفن رو که مستقیم میزنم و وقتی انلاین هستم تلفن زنگ میزنه مودم ریست میکرد
مجبور شدم تلفنم رو بزنم به خروجی اسپلیتر تا مشکل حل بشه
یعنی تلفن رو مستقیم نمیتونم بزنم به خط
این مشکل برای همه هست یا فقط من ؟
زنگ زدم گفتن برای هر تلفن یه اسپلیتر بخر
فک کنم باید خودشون تو مخابرات نصب می کردن ولی نکردن

zirnevis

Registered User
لایک‌ها
8
فرشاد جان، شما ساکن کدوم شهر و کدوم منطقه هستید؟

3 روز پیش هم از داتک به من زنگ زدن و گفتن خطتتون رانژه شده و می تونید استفاده کنید، اما من بعد از نصب مودم بدون هیچ مشکلی تونستم از خطم استفاده کنم.

ضمناً یه توضیحی هم بده که مشکلت دقیقاً چیه.

سلام یاشار عزیز

مشکل من فعلا همان نویز با وجود اسپلیتر است و مشکلات دیگر برطرف شده و فکر می کنم بخاطر همین نویزه که سرعتم درست نیست و مرکز ابوذر هستم.

zirnevis

Registered User
لایک‌ها
8
زنگ زدم گفتن برای هر تلفن یه اسپلیتر بخر
فک کنم باید خودشون تو مخابرات نصب می کردن ولی نکردن

سلام دوست عزیز

زنگ زدم همینی که به شما گفتن به من هم گفتن . می گن این نویز مشکل مخابراتیه زنگ زدم اعلام خرابی تلفن دادم ببینم مشکل حل میشه یا نه .

بالا