برگزیده های پرشین تولز

اتصال گوشی به کامپوتر؟

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام.ببخشید من در این زمینه مبتدی هستم وتازه گوشیK750 گرفتم وچند تا سوال در زمینه انتفال فایل از کامپیوتر به گوشی دارم ممنون میشم جواب بدین.

1-چجوری وبا چه کابلی وبه کدوم قسمت کامپیوتر وصل میشه؟

2-نیاز به نرم افزار خاصی هستش و فرمت فایلهای باید چی باشد و قبل از انتقال روی فایل باید عمل خاصی صورت بگیره.

3-آیا با کامپیوتر میشه عمل بلوتوث رو انجام داد؟

با تشکر از همه شما که به من لطف دارین.

Amiin

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
7
1.با کابلی که یه طرفش به پایین گوشی و طرف دیگه اش به پورت USB وصل میشه.
2.PC Suite رو نصب کن. بعد از وصل کردن گوشی فکر می کنم دو تا درایو می سازه. یکی مال Phone Memory هست و یکی مال Memory Stick.
3.منظورت اینه که میخوای گوشی رو با بلوتوث به کامپیوتر وصل کنی؟ با یه آداپتور بلوتوث می تونی این کارو انجام بدی.

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بهناز خانم مبارک باشه. انتخاب خوبی کردید!

1-چجوری وبا چه کابلی وبه کدوم قسمت کامپیوتر وصل میشه؟
اصولا انتقال اطلاعات بین کامپیوتر و گوشی معمولا از 2 روش انجام میشه. یکی با استفاده از کابل usb که باید داخل جعبه گوشیتون باشه که یه سر اون به محل شارژر وصل میشه و سر دیگه اون به پشت کیس کامپیوتر. بعد از وصل کردن از شما میخواد که CD گوشی رو گذاشته و اول Driver مربوط به گوشی رو نصب کنید و بعد هم یه برنامه به اسم PC Suit رو. بعد از اینکار شما براحتی میتونی بین کامپیوتر و گوشی ارتباط برقرار کنی و خیلی راحت فایلهات رو منتقل کنی. روش دوم هم با استفاده از بلوتوث هست که پایین توضیح میدم.

2-نیاز به نرم افزار خاصی هستش و فرمت فایلهای باید چی باشد و قبل از انتقال روی فایل باید عمل خاصی صورت بگیره.
همونطوری که بالا گفتم هر گوشی یه نرم افزار به اسم PC Suit داره که کار رو برای انتقال اطلاعات راحت میکنه و داخل CD خود گوشی وجود داره. فرمت فایلها هم متناسب با گوشی که شما داری میتونه فایلهای MP3 و MIDI برای پخش صوت و آهنگ و فایلهای 3GP برای پخش ویدئو باشه. برای سوالی هم که مربوط به انجام عملیات روی فایل پرسیدی باید بگم اگر فایلهایی که داری با فرمتهایی که بالا گفتم نبود اول باید اونا رو تبدیل کنی بعد کپی کنی.

3-آیا با کامپیوتر میشه عمل بلوتوث رو انجام داد؟
برای اینکار شما باید اول یه بلوتوث بخرید. یعنی یه بلوتوث برای کامپیوتر بخری که فکر کنم بلوتوث معمولی در حدود 10 - 15 هزار تومن باشه. بعد از اینکه بلوتوث رو هم نصب کردی میتونی بین گوشی و اون بلوتوث ارتباط برقرار کنی. ولی وقتی شما میتونی با کابل usb 2.0 با سرعت بسیار خوب فایل انتقال بدی به نظر من نیازی به بلوتوث پیدا نمیکنی.

البته یه راه دیگه برای انتقال اطلاعات هم هست و اون استفاده از کارت ریدر یا مموری ریدر هست که کافیه شما مموری گوشی رو دربیاری و داخل مموری ریدر بذاری و اول فایلها رو داخل اون مموری کپی کنی و بعد مموری رو داخل گوشی بذاری.

اگر جایی رو متوجه نشدی بگو توضیح بدم.
dry.gif

R E Z A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
1.با کابلی که یه طرفش به پایین گوشی و طرف دیگه اش به پورت USB وصل میشه.
2.PC Suite رو نصب کن. بعد از وصل کردن گوشی فکر می کنم دو تا درایو می سازه. یکی مال Phone Memory هست و یکی مال Memory Stick.
3.منظورت اینه که میخوای گوشی رو با بلوتوث به کامپیوتر وصل کنی؟ با یه آداپتور بلوتوث می تونی این کارو انجام بدی.

امین جان ببخشید پستامون همزمان بود. نمیدونستم شما داری توضیح میدی وگرنه جسارت نمیکردم.
balloon.gif

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
SCORPIONx جان وامین جان خیلی ممنون از پاسخ شما.
یه سوال دیگه با این نرم افزار میشه مشخص کرد که فایل کجا وتو کدوم قسمت وفولدر کپی بشه؟

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
در مورد ریجستر .چی هست واز کجا بدانیم که گوشی ما ریجستر شده هست یا نه.وچجوری ریجسترش کنیم؟
با تشکر

ali20005

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد ریجستر .چی هست واز کجا بدانیم که گوشی ما ریجستر شده هست یا نه.وچجوری ریجسترش کنیم؟
با تشکر

اگه گوشی کار نمیکنه خوب رجیستر نشده اما اگه کار بکنه دو حالت داره یا سریالش اصلی هست یا اینکه سریال چنج هست(قیمت سریال چنج بین 179 الی 190 تومنه اما سریال اصلی فکر کنم بالای 210 باشه)

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با سریالش بخوبی کار میکنه.

ali20005

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سریالش بخوبی کار میکنه.

پس یا سریال چنجه یا اصلی.اگه میخوای بفهمی سریالش اصلی هست کد #06#* رو وارد کن بعد شماره سریال گوشی رو بهت میده و با اون شماره سریالی که رو جعبه نوشته مقایسه کن اگه یکی بود که سریال اصلی هست اما اگه فرق داشت سریال چنجه;)

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با تشکر از شما.
حالا این که چنجه چه معایبی داره مثلا میتونم اونو تبدیل به w800 کنم چه مشکلاتی به وجود میاد.قابل رفع هستش.
با تشکر فراوان از شما.

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام

من چند تا mp3 از هارد به Removable Disk/MSSEMC/Media files وتو Audioکپی کردم ولی روی گوشی هیچی نشون نمیده.حتی هر چی رو Removable Disk بود(DCIMوmp3,...) رو پاک کردم دوباره چند تا mp3 روی Removable Disk زدم ولی باز هم هیچی روی گوشی نشون نمیده.اشکال از کجا میتونه با شه لطفا کمکم کنید.

ali20005

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

من چند تا mp3 از هارد به Removable Disk/MSSEMC/Media files وتو Audioکپی کردم ولی روی گوشی هیچی نشون نمیده.حتی هر چی رو Removable Disk بود(DCIMوmp3,...) رو پاک کردم دوباره چند تا mp3 روی Removable Disk زدم ولی باز هم هیچی روی گوشی نشون نمیده.اشکال از کجا میتونه با شه لطفا کمکم کنید.

شما باید آهنگهارو تو فولدر mp3 بریزی

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام وتشکر از شما
علی جان نمیشه.
من بعد از نصب پیسی سویت فقط یه دونه Removable Disk ظاهر شد.ومن از برنامه فایل منیجر برای انتقال استفاده میکتم درسته یا نه؟وبعداز اتمام کابل رو از گوشی میکشم آیا درسته یا جور دیگه ای باید عمل کنم

ali20005

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام وتشکر از شما
علی جان نمیشه.
من بعد از نصب پیسی سویت فقط یه دونه Removable Disk ظاهر شد.ومن از برنامه فایل منیجر برای انتقال استفاده میکتم درسته یا نه؟وبعداز اتمام کابل رو از گوشی میکشم آیا درسته یا جور دیگه ای باید عمل کنم

ببین این کارایی رو که میگم انجام بده:وقتی Removable Disk رو باز کردی همونجا یه فولدر هست به نام MP3 هر چی آهنگ هست رو بریز تو اون و بعد کابل رو جدا کن و برو تو منو و Media Player رو باز کن و All Music رو انتخاب کن همه آهنگهایی رو که تو فولدر MP3 ریختی رو نمایش میده.

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
من بالاخره چند تا mp3 رو ریختم روی گوشی ولی روی بعضی گوشها فایلهای mp3 هم حجم کمتری داره وهم کیفیت و صدای بالاتری دارند اینها چجوریه؟ برنامه خاصی برای ویرایش فایل mp3 وجود داره؟
مثلا من یه فیل mp3 هفت دقیقهای ریختم به حجم 7.5 مگابایت این زیاد نیست؟

لطفا در مورد فرمت فایلها هم یکه توضیح بدین.

باتشکر فراوان.

coloredpencil

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
7
من بالاخره چند تا mp3 رو ریختم روی گوشی ولی روی بعضی گوشها فایلهای mp3 هم حجم کمتری داره وهم کیفیت و صدای بالاتری دارند اینها چجوریه؟ برنامه خاصی برای ویرایش فایل mp3 وجود داره؟

باتشکر فراوان.

سلام دوست گرامی
در مورد فرمت ام پی تری میشه گفت بین حجم فایل و quality رابطه مستقیم وجود داره ... اینهایی که شما به نظرتون با حجم کمتر کیفیت بالاتری دارند کاملا غلط انداز هست شما هردوتا فایل رو از هندزفری گوش کنید ببینید کدوم یکی کیفیت بهتری دارند ؟مطمئنا اونی که حجمش کمتر نشده !...میتونم حدس بزنم که به احتمال قوی فایلهای شما صدای زیر قوی دارند که توی اسپیکر به نظر بلندتر میان در واقع اگه فایل اصلی(هنوز کم حجم نشده) رو در اختیار دارید رو مقایسه کنید متوجه خواهید شد که که حجم ـاجزاء و جزییات موسیقی در فایل کم حجم شده از بین رفته و شما صرفا یه موزیک با صدای زیر دارید (که توی اسپیکر موبایل صدا بیشتر هست)
کلا وقتی از هندزفری گوش کنید و ولوم رو تا اخر ببیرید متوجه میشید که چقدر تفاوت وجود داره و بعضا خش خش میکنه بهترین مثال واسه درک بهتر اینه که به سایت www.sarzamin.org برید یه البوم انتخاب کنید...اونجا البوم هارو با دو حجم و کیفیت میزاره ... یه اهنگ رو با دو quality بردارید و تست کنید
نرم افزاهای زیادی واسه ویرایش mp3 وجود داره اما در دسترس ترین که توی هر pc پیدا میشه jet audio هست ..:happy:
یکم زیاد هست ولی مانعی نداره احتمالا یا بیت ریت فایل صوتی توت بالاس یا خود اهنگ یه 6-7 دقیقه ای هست !:)

ali20005

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

باتشکر فراوان.

به نظر من که زیاد نیست از حجم و اندازش معلومه 128kbps باید باشه که به نظر من این حداقل بیتریت واسه صدای خوبه. من خودم وقتی سی دی صوتی ریپ می کنم میزنم رو 192kbps که حجمش یه مقدار زیاد میشه اما کیفیتش بهتر میشه.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90

باتشکر فراوان.

تایید میشه همونطور که دوستان گفتند برای mp3 گوش دادن حداقل 128k باید باشه پایینتر بیاد به درد نمیخوره....فایل شما هم به حجم 7.5 مگ احتمالا 128k هست و همچین حجمی واسه هفت دقیقه زیاد نیست ممکنه با آمپلی فای تو بیت ریتهای پایین بتونن صدا رو افزایش بدن ولی کیفیت اون خیلی پایین میاد...البته این موارد که من و دوستان گفتند فقط برای وقتی هست که شما mp3 رو برای گوش دادن بخواین jet audio هم که دوستان گفتند گزینه مناسبی برای تغییر دادن بیت ریتها و فرمتهاست ...اما اگر mp3 رو واسه رینگتون بخواین بیت ریتهای 96 و 80 و حتی 64 در صورتی که درست آمپلی فای بشن با حجم کمتر خیلی خوب میتونن جواب بدن...چون با اسپیکر های موبایل همین بیتریتها کافیه....بهترین و کاملترین برنامه هم مخصوصا تو بخش edit ام پی تری به نظر من adobe audition هست یعنی کاملتر از این ندیدم!!!!

بالا