برگزیده های پرشین تولز

Asus P525,P535 Club

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
با سلام و عرض معذرت من این تردو زدم تا ادامه بحث اینجا دنبال بشه و با مشاوره برای خرید قاطی نشه ..

انگلیسی کردن رام به طور کامل امکان پذیره و خیلی ها هم این کارو کردن، پست دوم این ترد رو بخونید:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=279777

خیر قربان. زیان دستگاه شما چینی هستش، و به خاطر همین در مرحله ی اول نصب رام جدید شما با یک ارور مواجه می شید. باید اول دستگاهتون رو cid unlock کنید. برای آپدیت کردن عجله نکنید..من اگه جای شما بودم اون ترد رو یه دور کامل می خوندم!
دوستان در ادامه حتماً اشاره می کنن، یک سری مسائل رو هم جهت ایمنی بیشتر باید رعایت کنید!

فرهاد جان مرسی از توضیحاتت . خوب الان خیالم یه مقدار راحت شد که میشه ROM رو به انگلیسی تبدیل کنم .
من پست اول و دوم اون ترد رو خوندم ... در پست دوم اون 4 تا بیلدی که معرفی کرده نگفته چه زبانی هستند ولی در آخر پست 2 یه official english ROM v3.20 گذاشته که فکر کنم خودشه . خواستم ادامه تردو بخونم که توی مراحل آپدیت نوشته اول ROM رو روی MiniSD بریزم .. خواستم اول از همه بگم فعلا براش MiniSD نگرفتم . آیا بدون اون نمیشه ؟ باید برم MiniSD هم بگیرم ؟

من ادامه ترد رو میخونم ببینم به کجا میرسم ..

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
من گیج شدم ! یه چند تا سوال داشتم اگه میشه راهنماییم کنید :

1 - آیا Firmware که تو سایت خود Asus هستش منظور همون رامه ؟ ( در این لینک سه قسمت داره firmware,Utilitie,Manual که منظورم همون Firmware اولی هستش)

2 - آیا با تغییر Firmware که بالا گفتم سیستم عامل گوشی هم نو میشه یا فقط تغییرات جدیدی اعمال میکنه ؟

3 - درآخر هم فرهاد جان من چون مبتدی هستم منظورتو از cid unlock نفهمیدم و نمیدونم با تغییر همون firmware که بالا گفتم زبان گوشی به انگلیسی تبدیل میشه ؟

توضیح درباره این Firmware :
Asus PDA Phone P525's latest English firmware V3.43.0(Not for KSA, Russia, Israel,Turkey)
**This upgrade is for those English units that are NOT bought from the countries mentioned above.

اینم اخطارهایی که داده :
Caution:
1. Do not upgrade to different language or regional version onto your PDA Phone.
2. Please also install phone module firmware V4.6.0.
3. After the installation, previous information will be erased.
Please execute backup by using bundled backup software before installation.
4. After the installation, please go to "Start"=>"Programs" and restore back to default.
منظور دقیقش از مورد اول نفهمیدم چی بود !

اینم مراحل آپدیت:
Please follow the below procedures to upgrade:
1. Please format your Mini-SD first.
2. Unzip the file and copy it to Mini-SD card's root folder(Under Mini-SD's root folder, there should only be folder 2577 and Galaxy.cap; In folder 2577, there should only be Autorun.exe).
3. Insert the Mini-SD with upgrade firmware into P525's expansion slot and wait for firmware to setup automatically. If the firmware didn't execute automatically, please execute Autorun.exe in Storage Card\2577\.
4. Follow steps indicated on screen until the installation is complete.
5. Please Confirm version in "Start"=>"Setting"=>"System"=>"System Information"=>"Version".

من اینارو برای این اینجا گذاشتم چون بعضی وقتها سایت Asus نمیاد بالا ..
خلاصه خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید .

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
خوب. مرسی ازینکه خودتون این اطلاعات رو خوندید و اینجا نقل کردید
16.gif

اول از همه اینکه با توجه به توضیحات خود سایت asus ، شما حتماً باید یه مموری minisd تهیه کنید اول.
توجه داشته باشید که نصب آپگرید به صورت مستقیم از روی مموری کارت یه مزیت بزرگه، و از ریسک کار یک عالمه کم می کنه. asus از معدود برند هاییه که رام آپدیت هاش به این شکل نصب می شن

firmware همون رامه. وقتی رام رو آپدیت می کنید تمام اطالاعات قبلی روی گوشی پاک می شه.
یک رام، مشخصه های متعددی داره: Operator,Language,CID (Country ID Lock),ROM,ExtROM,Radio,OS Build,AKU . به عنوان نمونه، رام های مختلف hermes رو با ذکر دقیق این مشخصه هاشون ایـــنجا ببینید.

CID Unlock کردن مواقعی که بخواید تغییرات پدر مادر دار روی ppc تون اعمال کنید لازم می شه!! مثلاً بخواید یک رام i-mate بریزید روی یه دستگاه از برند dopod . هر بار که رام رو می خواید آپدیت کنید، اولین چیزی که ppc تون چک می کنه مطالبقت داشته باشه همین CID ــه. توضیحات کامل در مورد CID .
حالا ببینید asus گفته که:
Do not upgrade to different language or regional version onto your PDA Phone
برای از کار انداختن این cid/language check ، اینطور که توی ترد p525 توی xda-dev نوشتن، باید language unlock utility مخصوص p525 رو اجرا کنید. ظاهراً همراه رام customized شده آپلود شده، توی همون پست دوم.

حالا من بازم محض احتیاط یه پست توی اون ترد دادم، صبر کن ببینیم چی جواب می دن اساتید
icon12.gif

درضمن ؛ دلیل اینکه من اینجور مطالب رو تاحالا اینجا ننوشته بودم، فقط و فقط این بود که فروشنده هایی مثل رمضانی، از این اطلاعات سوء استفاده نکنن. همین p525 ی که شما به خاطر چینی بودن 650 خریدید، اگه رام انگلیسی داشته باشه با کلی منت گذاشتن سر ملت می دن 750.
208.gif

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
wow.
فرهاد جان من الان پستتو توی xda دیدم . واقعا وقتی پیگیری شمارو اینجوری میبینم شرمنده میشم . بله خود رمضانی به من گفت اگه چینی نبود این قیمت بهم نمیداد !

من توی همون ترد 2 تا پست قبل شما برای کاربر sorg نوشتم داستانو . فعلا جوابی ازش نگرفتم ...
فکر کنم منظور شما هم همین لینک here is official english ROM v3.20: بود که پاک شده ...

در مورد توضیحات شما در مورد مشخصات رام و CID Unlock هم خیلی خوب بود و استفاده کردم .. بله دقیقا همین نکته ای که شما گفتید در مورد unlock کردن خود Asus توی نکاتش مورد اول مطرح کرده ... پس با این حساب توی همون فایل که پاک شده باید باشه .. حالا ببینیم چی میگه ...

خوب پس یه miniSD هم افتادیم.

1 سوال دیگه : آیا با hard reset کردن گوشی دوباره به همون حالت اول ( چینی ) درمیاد؟ ( اینو محض اطلاع پرسیدم شاید هیچ وقت لازم نشه چنین کاری بکنم )

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
wow.
فرهاد جان من الان پستتو توی xda دیدم . واقعا وقتی پیگیری شمارو اینجوری میبینم شرمنده میشم .
دشمنتون شرمنده باشه
282.gif

من توی همون ترد 2 تا پست قبل شما برای کاربر sorg نوشتم داستانو . فعلا جوابی ازش نگرفتم ...
فکر کنم منظور شما هم همین لینک here is official english ROM v3.20: بود که پاک شده ...
نه من منظورم این پست بود که توش language unlock utility رو به صورت جداگانه آپ کرده بود.
الان این رو خواستم آپ کنه تا بتونید جدیدترین رام آفیشال asus رو نصب کنید
وگرنه توی پست دوم، لینکی که گذاشته سالمه، رام customize شده ی خود sorg هستش همراه unlock utility
این customize شده هه هم رام خوبیه، برنامه ها و یوتویلیتی های خیلی خوبی رو امبد کرده

آیا با hard reset کردن گوشی دوباره به همون حالت اول ( چینی ) درمیاد؟
وقتی که رام جدید رو نصب کنید، دیگه نه.
یعنی فرض کنید همین الان رام دستگاه رو آپدیت کردید، دقیقاً همین محیط و برنامه هایی که الان می بینید،
اگه یه وقت لازم شد هارد ریست کنید، اون موقع بعد عمل (!) دوباره دقیقاً همینارو می بینید

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
نه من منظورم این پست بود که توش language unlock utility رو به صورت جداگانه آپ کرده بود.
الان این رو خواستم آپ کنه تا بتونید جدیدترین رام آفیشال asus رو نصب کنید
وگرنه توی پست دوم، لینکی که گذاشته سالمه، رام customize شده ی خود sorg هستش همراه unlock utility
این customize شده هه هم رام خوبیه، برنامه ها و یوتویلیتی های خیلی خوبی رو امبد کرده

ok گرفتم چی شد ...
البته من رام آفیشال ورژن 3.43 WWE از خود سایت asus گرفتم که حدود 35 مگ بود. نمیدونم حالا میتونم با unlock utility همون customize شده که موجوده ، رام اصلیو نصب کنم ؟!

یه نکته دیگه اینکه تو اون 4 تا بیلدی که خودش customize کرده چیزی از زبانش نگفته . خودشم نوشته که یه رام روسیو برداشته و فقط voice commander و Business rec رو انگلیسیشو گذاشته . برای همین شک کردم :
So, now about ROM i cooked:
I've got v3.29 from Russian release and just replaced Voice Commader and Busines Card Recognizer from english release 3.20. Anyway, although i'm russian i don't like quality of recognition voice/text in russian version of these apps. Quality of recognition affects even to english recognition, even after selecting english language in settings. Anyway, i replaced them by versions from official english release.

.. آخر پست 2 یه آفیشیال هم گذاشته ( ورژن قدیمی تر ) که منظورم اون بود که خرابه ...

با تشکر . حالا فعلا فردا باید برم دنبال miniSD !

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
خوب مثل اینکه به جای خوبی رسیدیم .. الان تو xda یه پست در جواب به من و شما زده شد...
- پس unlock utility فرقی نداره و از بقیه لینک ها که سالمند میشه تهیه کرد.
- رام هم فکر کنم بهتر باشه همون اصلیه و آخرین ورژنشو استفاده کنم چون گفته که با این unlock utility جواب میده .

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
خوب مثل اینکه به جای خوبی رسیدیم .. الان تو xda یه پست در جواب به من و شما زده شد...
1- پس unlock utility فرقی نداره و از بقیه لینک ها که سالمند میشه تهیه کرد.
2- رام هم فکر کنم بهتر باشه همون اصلیه و آخرین ورژنشو استفاده کنم چون گفته که با این unlock utility جواب میده .

1-آره
2-آره
3-بزن قدش
4hrh9bm.gif

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
حالا که یه ترد واسه P525 زده شده جاداره اینجا نحوه هاردرست این P525 رو که به سختی پیداکرم:happy: بگم:
با استفاده از directional pad:
UP+reset

برخلاف اکثر ppc ها اصلا به کلید Power کاری نداره!

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
ای بابا. ظهر رفتم miniSD بگیرم الان اومدم . کل تهرانو گشتم پیدا نکردم ... اول رفتم بازار رضا نمایندگی ترنسند بسته بود جاهای دیگه هم مثل جمهوری از این ریمارکها داشتند ... حالا فردا ببینم باز میکنه یا نه ... دیگه شبیه چینیا شدم !

حالا که یه ترد واسه P525 زده شده جاداره اینجا نحوه هاردرست این P525 رو که به سختی پیداکرم بگم:
با استفاده از directional pad:
UP+reset

برخلاف اکثر ppc ها اصلا به کلید Power کاری نداره!

مرسی عزیز . خوبه اگه اطلاعات دیگه ای یا نکته خاصی درباره p525 دارید به اشتراک بزاریم... راستی تاپیک خاصی برای asus هست ؟ یا همین خوبه ؟

five.gif

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
ای بابا. ظهر رفتم miniSD بگیرم الان اومدم . کل تهرانو گشتم پیدا نکردم ... اول رفتم بازار رضا نمایندگی ترنسند بسته بود جاهای دیگه هم مثل جمهوری از این ریمارکها داشتند ... حالا فردا ببینم باز میکنه یا نه ... دیگه شبیه چینیا شدم !

مرسی عزیز . خوبه اگه اطلاعات دیگه ای یا نکته خاصی درباره p525 دارید به اشتراک بزاریم... راستی تاپیک خاصی برای asus هست ؟ یا همین خوبه ؟

five.gif

شما مشکل باطری نداریدبا P525?! یه کم زود به زود تموم نمی شه؟!

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
آخر موفق شدددددددددم . کامل انگلیسی شد...
امروز رفتم به مموری 2 گیگ سرعت بالا از نمایندگی ترنسند تو بازار رضا گرفتم ... رام جدید با unlock utility و autorun.exe موجودو بدون دردسر رو miniSD ریختمو اپدیت شد....

مواقعا من اینو از فرهاد دارم ... بدون اطلاعاتی که در اختیارم گذاشت برای من این نشدنی بود . به قول معروف استارتشو فرهاد زد و تا آخرش پیگیری کرد . مرسییییییی . ایشالا بتونیم جبران کنیم .

شما مشکل باطری نداریدبا P525?! یه کم زود به زود تموم نمی شه؟!

در مورد باطری اتفاقا میخواستم بگم باطریش خوب عمل کرده .. من تا حالا PDA کار نکرده بودم همیشه فکر میکردم به خاطر صفحه و کارایی هایی که داره باید زودتر باطریش تموم بشه . ولی من دیروز نه پریروز گذاشتم کامل شارژ شد الان 40% مونده .. البته تو این مدت چون زبونش چینی بود زیاد از بلوتوث و .. استفاده نکردم ولی زیاد باهاش ور رفتم ... حالا بازم باهاش کار میکنم ببینم چجوریه .. یه باطری 1300 دیگه هم تو جعبه داره . اونو چی امتحان کردی ؟

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
آخر موفق شدددددددددم . کامل انگلیسی شد...
امروز رفتم به مموری 2 گیگ سرعت بالا از نمایندگی ترنسند تو بازار رضا گرفتم ... رام جدید با unlock utility و autorun.exe موجودو بدون دردسر رو miniSD ریختمو اپدیت شد....

مواقعا من اینو از فرهاد دارم ... بدون اطلاعاتی که در اختیارم گذاشت برای من این نشدنی بود . به قول معروف استارتشو فرهاد زد و تا آخرش پیگیری کرد . مرسییییییی . ایشالا بتونیم جبران کنیم .

در مورد باطری اتفاقا میخواستم بگم باطریش خوب عمل کرده .. من تا حالا PDA کار نکرده بودم همیشه فکر میکردم به خاطر صفحه و کارایی هایی که داره باید زودتر باطریش تموم بشه . ولی من دیروز نه پریروز گذاشتم کامل شارژ شد الان 40% مونده .. البته تو این مدت چون زبونش چینی بود زیاد از بلوتوث و .. استفاده نکردم ولی زیاد باهاش ور رفتم ... حالا بازم باهاش کار میکنم ببینم چجوریه .. یه باطری 1300 دیگه هم تو جعبه داره . اونو چی امتحان کردی ؟

واسه من یه دونه بیشتر نداشت!:(

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
یه مشکل کوچیک داشتم :
بلوتوث روشنه ، وقتی سیستم خاموش یا stand by میشه ( وقتی صفحه اسکرین کامل خاموشه) با یک دیوایس دیگه وقتی سرچ بلوتوث میکنم هیچی پیدا نمیکنه ولی وقتی دکمه power رو میزنم و صفحه روشن میشه اونوقت وقتی سرچ میکنم P525 رو پیدا میکنه ...

توی تنظیمات ارتباطی ، قسمت Beam هم فعاله . نمیدونم شاید طبیعی باشه ..

در مورد USB هم مشکل دارم .. من تنطیمات USB رو تنظیم کردم که بصورت Ram reader باشه و دیگه Sync نکنه .. حالا وقتی گوشیو به USB میزنم مموریو میشناسه و مشکلی ندارم ولی به محض اینکه گوشی stand by میشه ارتباط با مموری هم قط میشه و دیگه نمیتونم بهش دسترسی داشته باشم .. ( البته میتونم توی تنظیمات power بگم که برای external power هیچ وقت stand by نشه ولی میخوام بدونم این امر طبیعیه و آیا تنطیمات دیگه ای داره که هم اسکرین خاموش باشه و هم USB متصل )

میدونم سرتونو درد آوردم !.

مرسی .

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
یه مشکل کوچیک داشتم :
بلوتوث روشنه ، وقتی سیستم خاموش یا stand by میشه ( وقتی صفحه اسکرین کامل خاموشه) با یک دیوایس دیگه وقتی سرچ بلوتوث میکنم هیچی پیدا نمیکنه ولی وقتی دکمه power رو میزنم و صفحه روشن میشه اونوقت وقتی سرچ میکنم P525 رو پیدا میکنه ...

توی تنظیمات ارتباطی ، قسمت Beam هم فعاله . نمیدونم شاید طبیعی باشه ..

در مورد USB هم مشکل دارم .. من تنطیمات USB رو تنظیم کردم که بصورت Ram reader باشه و دیگه Sync نکنه .. حالا وقتی گوشیو به USB میزنم مموریو میشناسه و مشکلی ندارم ولی به محض اینکه گوشی stand by میشه ارتباط با مموری هم قط میشه و دیگه نمیتونم بهش دسترسی داشته باشم .. ( البته میتونم توی تنظیمات power بگم که برای external power هیچ وقت stand by نشه ولی میخوام بدونم این امر طبیعیه و آیا تنطیمات دیگه ای داره که هم اسکرین خاموش باشه و هم USB متصل )

میدونم سرتونو درد آوردم !.

مرسی .

در کل این حالت stand by در ppc ها تمام connection هاتون رو هم رو stand by می زاره شما اگه با WiFi هم امتحان کنید وقتی رو stand by می زارید WiFi به نوعی خاموش می شه و نمیتونین ازش استفاده کنید( اگر هم به شبکه ای وصل باشین قبلش, وقتی گوشی رو روشن می کنین دیگه بهش وصل نیستین)
شما اگر می خواهید در مورد باطری صرفه جویی شه از اون کلید Hold کنار گوشی استفاده کنین که صفحه رو خاموش می کنه

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
در کل این حالت stand by در ppc ها تمام connection هاتون رو هم رو stand by می زاره شما اگه با WiFi هم امتحان کنید وقتی رو stand by می زارید WiFi به نوعی خاموش می شه و نمیتونین ازش استفاده کنید( اگر هم به شبکه ای وصل باشین قبلش, وقتی گوشی رو روشن می کنین دیگه بهش وصل نیستین)
شما اگر می خواهید در مورد باطری صرفه جویی شه از اون کلید Hold کنار گوشی استفاده کنین که صفحه رو خاموش می کنه
درسته . ولی اینجوری که بعضی مواقع مشکل سازه. فرض کن داری یه فایل نسبتا حجیم با بلوتوث میفرستی که حدود 3 یا 4 دقیقه طول میکشه .. در حال انتقال وقتی با گوشی کار نکنی و به stand by بره کانکشن هم قطع میشه! ( البته امتحان نکردم شاید تشخیص بده در حال دریافت و ارسال بلوتوثه به stand by نره .. شما امتحان نکردی ؟ )

پس با این حساب در مورد USB هم توی تنظیماتش ست کردم که برای external power به stand by نره ...

پ ن : یه درخواست از مدیران محترم این قسمت داشتم . چون مسائل مربوط به P525 اینجا مطرح شده و تاپیک دیگه ای در این مورد نیست، اسم این تاپیک رو از Asus P525 ROM Update به یه اسم کلی تر دیگه مثلا Asus P525 Club یا هر اسم دیگه ای که صلاح میدونید تغییر بدید . با تشکر

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
درسته . ولی اینجوری که بعضی مواقع مشکل سازه. فرض کن داری یه فایل نسبتا حجیم با بلوتوث میفرستی که حدود 3 یا 4 دقیقه طول میکشه .. در حال انتقال وقتی با گوشی کار نکنی و به stand by بره کانکشن هم قطع میشه! ( البته امتحان نکردم شاید تشخیص بده در حال دریافت و ارسال بلوتوثه به stand by نره .. شما امتحان نکردی ؟ )

پس با این حساب در مورد USB هم توی تنظیماتش ست کردم که برای external power به stand by نره ...

پ ن : یه درخواست از مدیران محترم این قسمت داشتم . چون مسائل مربوط به P525 اینجا مطرح شده و تاپیک دیگه ای در این مورد نیست، اسم این تاپیک رو از Asus P525 ROM Update به یه اسم کلی تر دیگه مثلا Asus P525 Club یا هر اسم دیگه ای که صلاح میدونید تغییر بدید . با تشکر

بروی چشم انجام می شه

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4

شرمنده من بلوتوث رو امتحان نکردم اما وقتی WiFiروشن باشه و شما کار نکنی میره رو stand by. (حالا شما موقع فایل گرفتن 2 بار tap کن رو صفحه که گوشی نره رو stand by:lol: )

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
بخش تایوانی سایت Asus هم که حک شده گویا!:( :blink:

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
شرمنده من بلوتوث رو امتحان نکردم اما وقتی WiFiروشن باشه و شما کار نکنی میره رو stand by. (حالا شما موقع فایل گرفتن 2 بار tap کن رو صفحه که گوشی نره رو stand by:lol: )
اگر از رسکو برای فرستادن فایل استفاده کنی ، خودش باز نگه می داره دستگاه رو
بخش تایوانی سایت Asus هم که حک شده گویا!:( :blink:

حک؟؟؟؟؟ یا هک؟

بالا