برگزیده های پرشین تولز

XBOX360 vs PS3

XBOX360 vs PS3

• Total voters
    17

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ميخوام نظرتونو در مورد اين دو كنسول بديد و اينكه كدوم بهتره البته اين جدولي كه گذاشتم تو چند مورد فكر كنم اشتباه كرده يكي اينكه پردازنده XBOX360 من شنيدم XENON دو هسته اي است و..... تو نظر خواهي حتما شركت كنيد .
ممنون از شما

xbox360-vs-ps3.jpg

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
براي تصميم گيري بهتر :

پردازنده XBOX360 اينه : 3.2 GHz PPC Tri-Core Xenon
پردازنده PS3 هم اينه : 3.2ghz Cell Broadband Engine :: with 1 PPE and 7 SPEs

براي مطالعه بيشتر و جامعتر :
XBOX360
PS3

Conker

Registered User
لایک‌ها
14
یک سوالی دارم. این نظر سنجی بر پایه قدرت هر کنسول است یا تمامی فاکتور ها از جمله بازی های اختصصای و قیمت و و و هم باید سنجیده شوند؟

ppn

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
6
آقا اول اطلاعاتش بعضی هاش غلطه مثل SOUND که هر دو 7.1 هستند نه 5.1

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
دوما الان دیدم PS3 فقط یک عدد HDMI داره 1X HDMI
سوما PS3 یک دونه بیشتر Ethernet نداره
چهارما PS3 هاردش Deatachable نیست INTERNAL است

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
یک سوالی دارم. این نظر سنجی بر پایه قدرت هر کنسول است یا تمامی فاکتور ها از جمله بازی های اختصصای و قیمت و و و هم باید سنجیده شوند؟

البته که تمام فاکتورها مورد نظر است :blink: :eek: :p :( :f34r: ;) :wacko: :lol: :blush: :D :rolleyes: :) :hmm: :eek: :cool: :happy:
به اون جدول هم توجه نکنید غلط هاش زیاد مثل اطلاعاتش در مورد گرافیک که ناقص است و در بعضی موارد اشتباه
WIFI هم روی PS3 60GB فقط است ولی روی XBOX 360 در هر دو مدل موجود است
قیمت های هر دو با لوازمی که هم سطح شون کنه
$PS3+HDMI Cable 60GB 650
XBOX 360 Elite + HD Drive 680$
البته الیت معلوم نیست دیگه چه امکاناتی داشته باشه ولی تا حالا فقط هارد دیسک 120 GB داره

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3

بقول دوستمون همه فاكتورها رو در نظر بگيريد .
جدول بالا رو كه گفتم ايراد داره .
پست دوم رو نگاه كنيد 2 تا لينك معتبر گذاشتم كه مطالعه كنيد از سايت wikipedia مربوط به دو كنسول .
فعلا PS3 جلو است ببينيم تو pt نظر افراد در مورد اين دو كنسول به كجا ميانجامد ;)

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
آقا اول اطلاعاتش بعضی هاش غلطه مثل SOUND که هر دو 7.1 هستند نه 5.1

5.1 , 360
302.gif

WIFI هم روی PS3 60GB فقط است ولی روی XBOX 360 در هر دو مدل موجود است

منظورت دسته ها 'ش هست ؟! Wireless هست ولی " دکل " اگر منظور هست 360 نداره
302.gif

چهارما PS3 هاردش Deatachable نیست INTERNAL است

تفاوت اصلی'ش اینه که Ps3 هر هاردی که بخوای رو وصل میکنی ، يعنی هر اندازه که بخوای و خود " سونی " راهنما 'ش رو داده
302.gif

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
به قول همین آقا از وی کی پی دیا هم نگاه کن بعد بگو تو WIKIPEDIA نوشته 7.1
راستی منظورت از این پست چیه ؟؟؟!!!
-----منظورت دسته ها 'ش هست ؟! Wireless هست ولی " دکل " اگر منظور هست 360 نداره-----

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
مهمترین نکات برای کاربرشون داخل ایران:

بازی ارزون :

Xbox360 کاملا کرک شده با 12-13 راه مختلف و هر بازی حدود 3-5 هزار تو بازار که تا 2-3 ماه اینده میرسه به زیر 1500 تومن..تنها شرط فعلی 9 بدون دیسک که بازی روشه..ممکنه اینم در مورد بازیهای با حجم کمتر سریع حل بشه...
اگه اکان اجرا از هارد فراهم بشه هم که نهایت با 8 گیگ اطلاعات طرفیم که دانلودی باشه یا خریدنی..

PS3 به هیچ عنوان حالا حالا نمیشه کاریش کرد..حتی با کرک شدن هم حدود 30 گیگ اطلاعات باید کپی بشه رو هارد برای اجرای بازی چون فقط روی بلوری عرضه میشه بازیاش..پس حتی برفرض دانلود کردن هم با حجمی خارق العدده سروکار داریم که هر بازی رو میرسونه به 5-10 برابر قیمت همون بازی تو ...360
بازیهای فعلیشم حدود 70 دلار قیمتشونه...بازیهای PS2 و PS1 هم نمیتونید با فیرمی که کرک میشه الان بازی کنید و حتی با فیرم مخصوص افیشیال هم فقط 60-70% اشون سازگارن نه همه...

خروجی ها برای اتصال به مانیتور یا تی وی:

PS3 خروجی اصلیش که دیجیتال باشه HDCP هستش و فقط با مانیتور های دارای HDCP کار میکنه...کیفیت انالوگ هم خبر دارین یه چیزی تو مایه های PS2 درمیاد..

360 فعلا شیلد محافظتی نداره برای دیتای دجیتال خروجی...

تعمیرات:

360 از یه دی وی دی رام معمولی استفاده میکنه و تعمیراتش فوق العاده ساده..

PS3 از بلوری درایو استفاده میکنه و تقریبا تو کشوری مثه ایران یعنی فاجعه بعد از خرابی.

و نکته اخر...PS3 اینبار نه به سبب بازیهاش نه به سبب قیمت و نه به سبب گرافیکش ارزش خرید نداره ...فقط برای کسی که میخواد یه BR Player داشته باشه انتخاب عالی هستش..ولی ایران کشوری نیست که مجبور باشید داخلش دیسک اصلی رو بخرید و BR تا زمانی مفت نشه اینجا جا نمیوفته..پس بدرد پز دادن میخوره واقعا در درجه اول..و در درجه دوم بدرد هک کردن و استفاده به عنوان یه سرور قوی که اینم ربطی به بازی نداره..

پس: اگه واسه بازی کردن و لذت بردن داخل کشوری مثه ایران تصمیمی بخوام بگیرم من 360 و اگه بخوام هک کنم به عنوان ورکاستیشن و همینطور مولتی مدیا پلیر استفاده کنم ( از روی استروج عالی پخش میکنه فیلمهای HD رو PS3 ) انتخابم PS3...

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
مهمترین نکات برای کاربرشون داخل ایران:

بازی ارزون :

Xbox360 کاملا کرک شده با 12-13 راه مختلف و هر بازی حدود 3-5 هزار تو بازار که تا 2-3 ماه اینده میرسه به زیر 1500 تومن..تنها شرط فعلی 9 بدون دیسک که بازی روشه..ممکنه اینم در مورد بازیهای با حجم کمتر سریع حل بشه...
اگه اکان اجرا از هارد فراهم بشه هم که نهایت با 8 گیگ اطلاعات طرفیم که دانلودی باشه یا خریدنی..

PS3 به هیچ عنوان حالا حالا نمیشه کاریش کرد..حتی با کرک شدن هم حدود 30 گیگ اطلاعات باید کپی بشه رو هارد برای اجرای بازی چون فقط روی بلوری عرضه میشه بازیاش..پس حتی برفرض دانلود کردن هم با حجمی خارق العدده سروکار داریم که هر بازی رو میرسونه به 5-10 برابر قیمت همون بازی تو ...360
بازیهای فعلیشم حدود 70 دلار قیمتشونه...بازیهای PS2 و PS1 هم نمیتونید با فیرمی که کرک میشه الان بازی کنید و حتی با فیرم مخصوص افیشیال هم فقط 60-70% اشون سازگارن نه همه...

PS3 خروجی اصلیش که دیجیتال باشه HDCP هستش و فقط با مانیتور های دارای HDCP کار میکنه...کیفیت انالوگ هم خبر دارین یه چیزی تو مایه های PS2 درمیاد..

تعمیرات:

360 از یه دی وی دی رام معمولی استفاده میکنه و تعمیراتش فوق العاده ساده..

PS3 از بلوری درایو استفاده میکنه و تقریبا تو کشوری مثه ایران یعنی فاجعه بعد از خرابی.

و نکته اخر...PS3 اینبار نه به سبب بازیهاش نه به سبب قیمت و نه به سبب گرافیکش ارزش خرید نداره ...فقط برای کسی که میخواد یه BR Player داشته باشه انتخاب عالی هستش..ولی ایران کشوری نیست که مجبور باشید داخلش دیسک اصلی رو بخرید و BR تا زمانی مفت نشه اینجا جا نمیوفته..پس بدرد پز دادن میخوره واقعا در درجه اول..و در درجه دوم بدرد هک کردن و استفاده به عنوان یه سرور قوی که اینم ربطی به بازی نداره..

پس: اگه واسه بازی کردن و لذت بردن داخل کشوری مثه ایران تصمیمی بخوام بگیرم من 360 و اگه بخوام هک کنم به عنوان ورکاستیشن و همینطور مولتی مدیا پلیر استفاده کنم ( از روی استروج عالی پخش میکنه فیلمهای HD رو PS3 ) انتخابم PS3...

نكات جالبي بود ممنون :)

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3

پس رو چه حسابي خروجي تصوير تو 360 با اينكه از اين كابل ها استفاده نميكنه در حد ( شايد 4 تا 5 درصد كمتر ) ps3 ميرسه ؟؟؟ قضيه چيه؟؟:wacko:

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
نگاه کن اگه فقط برای بازی و سرگرمی می خوای اصلا بیا SONY PSP بگیر خیلی بهتره ولی اگه نه می خوای بازی و سرگرمی و استفاده به عنوان PC می خوای PS3 بگیر
ُحواست باشه که همیشه SONY محصولاتش بهتر بوده ( جز PS2 (

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
پس رو چه حسابي خروجي تصوير تو 360 با اينكه از اين كابل ها استفاده نميكنه در حد ( شايد 4 تا 5 درصد كمتر ) ps3 ميرسه ؟؟؟ قضيه چيه؟؟:wacko:
PS3 داری HDMI و Component HD است ولی XBOX 360 فقط Component HD داره
دلیلش هم این است که کارت گرفیک این دو دستگاه فقط 50 MHZ فرق داره نه بیشتر

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349

نه ربطی به هم ندارن..به نقل از استاد سیامک:
استاد سیامک میشه در مورد HDCPتوضیح بدی :
واینکه هم مانیتور وهم کارت گرافیک باید این فابلیت رو برای پخش HD داشته باشن؟؟؟؟

High-Bandwidth Digital Content Protection یا همون HDCP یک نوع تکنولوژی مقابله با کپی رایت هستش!
این تکنولوژي فعلا فقط توسط DVI-D و HDMI منتقل میشه و باقی اتصالاتی که به نوعی میتونن HD باشن (D-SUB / Component Video) توانایی استفاده از این تکنولوژی رو ندارن!
خب اما دقیقا چیکار میکنه؟
کارش اینه که کپی رایت تصویر همراه با خود تصویره! یعنی فرض کن شما یه Blu-Ray Player داری! از اونور هم یه ‌Blu-Ray Recorder داری! میخوای این دو تا رو با HDMI بهم متصل کنی و فیلمت رو بدون کوچکترین افت کیفیت کپی کنی! اینجاست که Blu-Ray Recorder پیغام میده این تصویری که دارم دریافت میکنم HDCP Enabled هستش و اجازه ضبط کردن نداری!
خلاصه اش میشه اطلاعاتی که همراه تصویر منتقل میشه تا وضعیت کپی رایت تصویر ارسالی رو مشخص کنه!
حالا مثلا شما میری 8800GTX بخری، روش نوشته HDCP Support!! یعنی چی؟ یعنی این VGA از HDCP پشتیبانی میکنه! یعنی شما اگه BD-ROM داشته باشی و بخوای Blu-Ray بزاری ببینی، و خب فیلمش کپی رایت داشته باشه، کارت گرافیک شما از پس این قضیه بر میاد که سیکنال تصویر رو جدا کنه و بفرسته به مانیتور! این میشه HDCP Support !
از اونور، ماینتور ها و TV هایی هستن که HDCP Support هستن! یعنی اینا میتونن مستقیم به منبع HD شما وصل شن و تصاویری که HDCP Enable هستن رو هم پخش کنن!
اگه اون تاپیک HD Display رو خونده باشی، گفتم که یکی از بزرگترین مشکلات Dell 2407 پشتیبانی نکردن از HDCP توی 1080p هستش! یعنی شما تصویر 1080p روی DVI-D بهش بده که HDCP داشته باشه، هیچی نمیگیری از Dell 2407 !!

360 با همون کاپوننت و VGA میتونه 1080i رو منتقل کنه ولی PS3 کیفیتهای بالای 480P رو با HDMI/DVI فقط میده که اونم پروتکت شده با HDCP...

گرفتگی چه بدختی داره؟ باید حتما دیوایسی که اطلاعات میره توش اعم از تی وی و یا مانیتور بتونه HDCP رو ری انکود کنه..

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
PS3 داری HDMI و Component HD است ولی XBOX 360 فقط Component HD داره
دلیلش هم این است که کارت گرفیک این دو دستگاه فقط 50 MHZ فرق داره نه بیشتر

نه بحث اينه بقول دوستمون خروجي HDMI بقول دوستمون كولاك ميكنه .... حالا سوال من اينه كه360 xbox بدون اين خروجي چطور تونسته با همون خروجي معموليش تقريبا با ps3 برابري كنه ؟؟؟ ( طبق تصاوير اجرائي كه تو ست ديديم همه ما )
در مورد psp هم بابا بي خيال يه چيزي ميخوام اساسي براي تمام اعضاي خونه كه باهاش حال كنند :)
چون پدرم هم از قضا گيم بازه :lol: :lol:

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
360 با همون کاپوننت و VGA میتونه 1080i رو منتقل کنه ولی PS3 کیفیتهای بالای 480P رو با HDMI/DVI فقط میده که اونم پروتکت شده با HDCP...

گرفتگی چه بدختی داره؟ باید حتما دیوایسی که اطلاعات میره توش اعم از تی وی و یا مانیتور بتونه HDCP رو ری انکود کنه..

يعني اگه يه 360 بگيرم رو همين تلويزيون فلت معموليم ميتونم تصويري تقريبا برابر ps3 بگيرم؟؟
اگه اينجوره كه برم سراغ 360 :happy:

ppn

کاربر فعال
لایک‌ها
6
نه ربطی به هم ندارن..به نقل از استاد سیامک:
استاد سیامک میشه در مورد HDCPتوضیح بدی :
واینکه هم مانیتور وهم کارت گرافیک باید این فابلیت رو برای پخش HD داشته باشن؟؟؟؟

High-Bandwidth Digital Content Protection یا همون HDCP یک نوع تکنولوژی مقابله با کپی رایت هستش!
این تکنولوژي فعلا فقط توسط DVI-D و HDMI منتقل میشه و باقی اتصالاتی که به نوعی میتونن HD باشن (D-SUB / Component Video) توانایی استفاده از این تکنولوژی رو ندارن!
خب اما دقیقا چیکار میکنه؟
کارش اینه که کپی رایت تصویر همراه با خود تصویره! یعنی فرض کن شما یه Blu-Ray Player داری! از اونور هم یه ‌Blu-Ray Recorder داری! میخوای این دو تا رو با HDMI بهم متصل کنی و فیلمت رو بدون کوچکترین افت کیفیت کپی کنی! اینجاست که Blu-Ray Recorder پیغام میده این تصویری که دارم دریافت میکنم HDCP Enabled هستش و اجازه ضبط کردن نداری!
خلاصه اش میشه اطلاعاتی که همراه تصویر منتقل میشه تا وضعیت کپی رایت تصویر ارسالی رو مشخص کنه!
حالا مثلا شما میری 8800GTX بخری، روش نوشته HDCP Support!! یعنی چی؟ یعنی این VGA از HDCP پشتیبانی میکنه! یعنی شما اگه BD-ROM داشته باشی و بخوای Blu-Ray بزاری ببینی، و خب فیلمش کپی رایت داشته باشه، کارت گرافیک شما از پس این قضیه بر میاد که سیکنال تصویر رو جدا کنه و بفرسته به مانیتور! این میشه HDCP Support !
از اونور، ماینتور ها و TV هایی هستن که HDCP Support هستن! یعنی اینا میتونن مستقیم به منبع HD شما وصل شن و تصاویری که HDCP Enable هستن رو هم پخش کنن!
اگه اون تاپیک HD Display رو خونده باشی، گفتم که یکی از بزرگترین مشکلات Dell 2407 پشتیبانی نکردن از HDCP توی 1080p هستش! یعنی شما تصویر 1080p روی DVI-D بهش بده که HDCP داشته باشه، هیچی نمیگیری از Dell 2407 !!

من هم که همین رو گفتم تازه مال من MP3 بود:blink: :D
راستی خودتون رو بترکونین من می گم PS3 :D :D

3soot

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من هم که همین رو گفتم تازه مال من MP3 بود:blink: :D
راستی خودتون رو بترکونین من می گم PS3 :D :D

PPN جان بيخيال بيا جفتمون بريم 360 بگيريم انگار بهتره :lol: :lol: :lol:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,349
يعني اگه يه 360 بگيرم رو همين تلويزيون فلت معموليم ميتونم تصويري تقريبا برابر ps3 بگيرم؟؟
اگه اينجوره كه برم سراغ 360 :happy:

نه دیگه..اگه میشد که تمام کلوپای تهران 30 داشتن..:D با 360 هم یه مانیتور حداقل 720P میخوای..

بالا