برگزیده های پرشین تولز

پایگاه داده دیکشنری

iranbiz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
کسی یه پایگاه داده آماده برای یه دیکشنری فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی نداره ؟

MS mass

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من دو سال پیش با استفاده از تکنیکهای برنامه نوبسی از لغتهای یک فرهنگ لغت معروف یک دیتابیس اکسس تهیه کردم. این دیتابیس بیش از 300 هزار رکورد داره و به قول سازنده اون دیکشنری شامل بیش از یک و نیم میلون لغت واژه و اصطلاح است.
البته این دیتابیس چند تا مشکل داره که باید برطرف بشه. یکی اینه که معانی فارسی به فونت خاصی نوشته شده و باید با برنامه نویسی به استاندارد utf-8 تبدیل بشه و مشکل بعدی اینکه ترجمه های تخصصی از هم جدا بشه چون همه توی یک فیلد هستند.

فقط دنبال چند نفر هستم که با اعتقاد به دنیای نرم افزار آزاد با من تو این ضمینه همکاری کنه تا یک دیکشنری عمومی پرقدرت با قابلیت ترجمه متون رو بسازیم.

sinbad68

Registered User
لایک‌ها
21
من دیکشنری انگلیسی به فارسی را با vb نوشتم.

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
این دیتابیسی که اینجا آپلود کردم، دیتابیس دیکشنری xFarDic هست که از دیکشنری آریانپور استفاده شده. ولی متاسفانه از مجوز استفادش اطلاعی ندارم. فرمت دیتابیس XML هست.

bayazee

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
یک چیزی نوشتم که نگو !!!
بچه ها یک برنامه نوشتم که می تونه فایل های bgl بابیلون رو بخونه !! البته مشکلاتی رو داره ! می تونید اطلاعات بیشتر رو در اینجا ببینید .
این برنامه فایل bgl رو به فایل xdb که بر اساس xml هست و فرمت لغتنامه xfardic بر می گردونه ! ولی می شه با کمی تغییر اونو به هر چیزی تبدیل کرد !
برای توسعش نیاز به کمک دارم !!
نظر و پیشنهادی بود بگید .

myjoker

Registered User
لایک‌ها
0
یه برنامه قبلا نوشتم که دیتابیسش هم بازه ( فرمت ایران سیستمه ) فونتیک و اینا هم داره ...
از اینجا میتونی دانلود کنی : http://www.alt.ir/help/translator.zip
امیدوارم بدردت بخوره _

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
دیتابیس دیکشنری LotraSoft (فرشید) که Access هست بدردت میخوره؟ البته فرمت فارسیش رو از IranSystem به Unicode تبدیل کردم.

iranbiz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بالا