برگزیده های پرشین تولز

وضعیت سرویس بیسیم داتک

KavehD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
می خواستم با اجازه اساتید, این تاپیک رو در مورد سرویس بی سیم داتک باز کنم که به مراتب, قدمت بیشتری از سرویس DSL داره و به جرات می تونم بگم اولین سرویس اینترنت پرسرعت در کشوره (وقتی هنوز هیچ شرکتی به صورت عمومی, پهنای باند به کسی نمی داد داتک شروع به کار کرد)
اطلاعات عمومی و مناطق تحت پوشش رو به همراه لیست قیمت ها, به راحتی می تونید در سایت شرکت داتک پیدا کنید.

من خودم سرویس 512/128 بی سیم رو دارم که 99% استفادم برای دانلوده که تقریبا همش P2P و از روش Torrent هست.
خوبیه این سرویس (حداقل تا چند وقت اخیر), کیفیت سرویس بسیار بالا, نداشتن محدودیت حجمی دانلود و نیز آزاد بودن پورت ها و نداشتن هیچ گونه NAT Error هست (توجه کنید که در آن زمان که همه Dial Up داشتند, این معنیش چی بود! )

من سرعت دانلودم به راحتی به 70KB هم می رسه ولی معمولا 57-65 KB هست.
و اما مشکل اصلی! :( : سرعت Upload!
اولا که سرعت بر خلاف اکثر سرویس های DSL متقارن نیست (1 به 4) که این برای سرویس های P2P که سرعت دانلود کاملا متکی به سرعت Upload هست, یعنی مرگ! :wacko:
بعد از اون مسئله قیمت که به راحتی 2 برابر سرویس DSL هست (تازه با یک چهارم سرعت ارسال مشابه).
البته شرکت این مسئله را با قابلیت جابه جایی توجیه می کند :blink:
سرویس دو نوع مودم دارد (که با گرفتن ودیعه نقدی:blink: به صورت امانی در اختیار شما قرار می گیرد):
1) مودم (آنتن) های (قدیمی تر مشکی رنگ) Nextell
-مزایا: آنتن دهی قوی تر - اتصال Lan - مناسب برای Share کردن با یک روتر
-معایب: الزام اتصال همیشگی به برق - تا حدودی اندازه - و از همه مهم تر عدم توانایی فهمیدن دقیق میزان آنتن دهی در آن موقعیت (فقط 5 تا چراغ کلی دارد که اصلا دقیق نیستند! :( و باید برای اطلاع یافتن دقیق به Ping کردن یا سوال کردن Score خود از پشتیبانی اکتفا کنید که معمولا بعد از 20-30 دقیقه سیستم Score شما را Log می کند! :blink: ) - ودیعه 300000 تومانی :blink:
*در کل این مودم ها خواهان بیشتری دارد و این روزها نایاب است! :blush:

2) مودم (آنتن) های (جدیدتر نقره ای رنگ) IPW:
-مزایا: قابلیت حمل (باطری قابل شارژ با عمر 1-3 ساعته دارد) - اندازه کوچک تر - داشتن Interface با قابلیت نشان دادن دقیق میزان آنتن دهی و قدرت سیگنال - ودیعه 100000 تومانی
-معایب: آنتن دهی کمی ضعیف تر - اتصال USB که Share کردن را سخت و نیازمند Server می کند.
(البته آنها مبدل USB به Lan آن را به قیمت 40000 تومن :)blink: ) می فروشند که من امتحان نکردم!)
من تا حالا مودم های Nextel رو بدون سرور به راحتی Share کردم (تازه Single بودن! چون خودشون Multiuser رو با قیمتی بسیار بالاتر در ماه می فروشند) :f34r: :p

در کل سرویس, کیفیت بیشتری از سرویس DSL دارد. (احتمالا) به علت قیمت, محدودیت 128 و این اباطیل رو نداره.
ولی خوب یه نگاهی به لیست قیمتشون در ماه بندازین :wacko: (من که واقعا می سوزم که کسی اینجا سرویس DSL نمیده! :( )

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

و اما وضعیت فعلی, من یکی که بعد 2.5 سال مشترک بودن و رضایت کامل (دانلود بیشتر از 650 GB), حدود 1-2 ماهه باهاشون سر مسئله سرعت ارسال خیلی درگیرم.:wacko: عملا خیلی پایین اومده. ولی الحق, سرعت دریافتشون عالیه ;) )

می خواستم اینجا محلی باشه برای بحث و اطلاع رسانی در این زمینه به خصوص, که واقعا با DSL متفاوته و لزوما مشکلاتشون یکی نیست.

pirate123

Registered User
لایک‌ها
58
مگه با uTorrent جایی هست که ratio رو ثبت کنه؟ منظورم اینه که مطمئنی توی داونلود تورنت سرعت آپلود هم مهمه؟

KavehD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مگه با uTorrent جایی هست که ratio رو ثبت کنه؟ منظورم اینه که مطمئنی توی داونلود تورنت سرعت آپلود هم مهمه؟

:blink: :blink:
دوست عزیز, وحشتناک مهمه!
اولا که تو اون قسمت Summary می تونی Ratio رو به راحتی ببینی.
دوم اینکه, از اون مهم تر ratio ثبت شده از ip تو در Tracker ای هست که اون تورنت رو داری ازش دانلود می کنی. وقتی Tracker (سروری که سیدرها و لیچرها رو مدیریت و به هم معرفی و ثبت میکنه, می بینه تو همش دست بگیر داری و چیزی ازت نمی صرفه! ;)) اولویت تورو وحشتناک کم می کنه. همینطور بقیه user ها.
تو فقط وقتی به سیدرهای پرسرعت وصل میشی و ازشون دیتا می گیری که سرعت ارسال مناسبی داشته باشی
مثلا اگه Nat Error داشته باشی, یعنی ISPت پورتها رو فایروال و محدود کرده باشه, اون وقت دسترسی بقیه user ها بهت محدود میشه و اونقدر که می خوان و انتظار دارن, ازت نمی گیرن. بنابرین اونا هم یا دسترسی تو رو محدود می کنن, یا با سرعت خیلی کمی بهت ارسال می کنن (حتا اگه همه پهنای دانلود عالم رو هم داشته باشی! :blink: )

واسه همینه که مشکل سرعت ارسال این چند وقته داتک, مزید بر علت شده (همونطور که گفتم, سرعت ارسالت 1/4 سرعت دریافت در این سرویس که هست! بعد تو همونم مشکل داشته باشی, چه شود! :wacko: )

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

فکر کنم سایت والت دیزنی رو چون می گن ماله یهودی هاست, فیلتر کردن! (مگه نه اینکه "خریت نه تنها علف خوردن است!"؟)

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
سلام،

من وايرلس ندارم، ولي همانطور که تو تاپيک ADSL هم گفتم، حدودا نزديک يک ماهي سرعت آپلودم وحشناک اومده بود پايين و بين 4 تا صفر مطلق در نوسان بود، تورنت که به جاي خود، يک فايل يک مگي رو هم اشکم در ميومد تا آپلود کنم، تازه اگه وسط کار سرعت صفر نميشد و آپلودش کامل ميشد @_@ ولي همونجور که به يکباره خراب شده بود به يکباره هم درست شد!! من ديگه پيگيرش نشدم که ببينم چرا اينجوري شده بود ولي شايد بد نباشه يه تماسي باهاشون بگيريد و بپرسيد جريان چيه. شايد جوابي داشتند براش (البته اگه تا حالا تماس نگرفتيد ^_^).

///

pirate123

Registered User
لایک‌ها
58
آها اینو من تا حالا برنخورده بودم چون معمولا از سایت هایی مثل torrentspy.com تورنت می گیرم اینه که سرعت آپلود برام مهم نبوده.

----------------
اکثر کمپانی های هالیوودی رو دست یهودی ها می چرخه ولی نمی دونم چرا دیوار کوتاهتر از دیزنی پیدا نکردن!

KavehD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آها اینو من تا حالا برنخورده بودم چون معمولا از سایت هایی مثل torrentspy.com تورنت می گیرم اینه که سرعت آپلود برام مهم نبوده.

:blink: :blink:

دوست عزیز
سایت Torrentspy.com, Mininova.org و ... سایت هایی برای دانلود فایل تورنت اند (یعنی شما همانطور که می دانید, یک فایل چند کیلوبایتی xxxx.torrent از آن سایت دانلود می کنید که فقط حاوی اطلاعات مربوط به یک سرور به نام Tracker است که آدرس Seederها (یعنی کسانی که همه فایل را دارند و فقط به بقیه می دهند) وPeerها (که هنوز دانلودشان تمام نشده و هم میگیرند و هم می دهند) را در خود نگهداری و ارتباط آنها با هم, یعنی چه کسی, چه چیزی, را چه موقع از چه کسی بگیرد با بدهد را تعیین و مدیریت می نماید). پس فایل های *.torrent محتوی هیچ اطلاعاتی از آن فیلم, آهنگ و ... مورد درخواست شما نیست و فقط آدرس سرور Tracker سرویس دهنده به آن تورنت را دارد. و این سرور Tracker مطمئنا سرعت ارسال user ها برایش مهم است! :blush:
زیرا این نکته مهم را در نظر داشته باشید که امروزه (بعد از مرحوم Napster!) تمام سرویسهای P2P فاقد هر گونه سرور مرکزی حاوی اطلاعاتی مثل آهنگ و فیلم است (تا مراجع قانونی با بستن سرور کل سیستم را فلج نکنند! :p ), بلکه آنها از صدها سرور و میلیون ها user تشکیل شده اند که کار سرورها فقط ارتباط دادن user ها به هم است, یعنی هر بایت داده ای که شما دانلود می کنید, یه بابایی داره یه گوشه این کره خاکی upload می کنه!! ;) پس می بینی که سرعت upload یعنی همه چیز! و اهمیتی کمتر از سرعت دریافت ندارد...)

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
از دوست گرامی KavehD صمیمانه تشکر میکنم به خاطر این تاپیک ارزنده .

ان شا ا.. از تجربیات ایشان بیشتر بهره ببریم.

pirate123

Registered User
لایک‌ها
58
اینو می دونستم که تورنت شامل آدرس سایت ترکر هست ولی نمی دونستم سرعت آپلود انقدر موثره و فکر کنم به قوانینی که یه ترکر گذاشته هم بستگی داره. شاید ترکرهایی باشن که سرعت آپلود براشون مهم نباشه. به هر حال من مثلا یه وقتایی که می خوام یه چیزی آپلود کنم توی سایت، میام سرعت آپلود تورنت رو کم می کنم ولی سرعت داونلود پایین نمیاد. البته شاید توی 512 بیشتر خودشو نشون بده.

سوال دیگه اینکه آیا eMule هم همینجوریه؟

KavehD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینو می دونستم که تورنت شامل آدرس سایت ترکر هست ولی نمی دونستم سرعت آپلود انقدر موثره و فکر کنم به قوانینی که یه ترکر گذاشته هم بستگی داره. شاید ترکرهایی باشن که سرعت آپلود براشون مهم نباشه. به هر حال من مثلا یه وقتایی که می خوام یه چیزی آپلود کنم توی سایت، میام سرعت آپلود تورنت رو کم می کنم ولی سرعت داونلود پایین نمیاد. البته شاید توی 512 بیشتر خودشو نشون بده.

سوال دیگه اینکه آیا eMule هم همینجوریه؟

مطمئنا Tracker ها قوانینشون با هم متفاوته. در این که شکی نیست. بعضا که حتی Private اند و باید ثبت نام کنی و حتی پول هم باید داد. (به 2 دلیل: 1. چون چیزای خیلیییی خوفی توشون هست که جایی گیر نمیاد! مثل برنامه های اولترا تخصصی وحشتناک گرون! 2 :blink: . میتونی چیزی Upload نکنی!! چون پول میدی :p ) به طوری که حتی یه سیستم کاملا مجزا از تورنت راه انداختن به نام Usenext که واقعا سیستم رویایی هست ولی Account و Pass می خواد و کلی پول. که بگذریم
ولی اکثرا اینطور نیست و سرعت Upload براشون حیاتیه. شما به اون چند دقیقه کم کردن سرعتتون نگاه نکنید. IP تون تو Tracker لاگ میشه و اگر این کار به مدت خیلی زیاد ادامه پیدا کنه, به تدریج Banned میشین و اسمتون تو لیست سیاه که تمام کلاینت های تورنت اونو ساپورت می کنن میره! (من خودم یه بار مودمم رو سر این کار عوض کردم که IPم refresh بشه!) :p
این لیست سیاه, یه فایل گندس که اکثرا یه پلاگین کلاینت تورنت, اونو اول اتصال به اینترنت refresh میکنه. مثل پلاگین Safepeer تو Azureus و ...

و اما eMule! اولا باید بهتون بگم که آینده سیستم های P2P مسلما از آن تورنته! :blush: اینو بدون تعصب و با دلایل زیادی می گم, ولی توضیحاتشو می خوام تو یه تاپیک جامع تورنت که با اجازه اساتید به زودی بازش می کنم, مطرح خواهم کرد, با دلایل روشن.
ولی سیستم eMule و امثال اون به طرز مضحک و بی ربطی, متفاوته! :blink: نگاه کنید:
توی eMule وقتی به سرور متصلید و تعدادی فایل share کردین, بنا به درخواست هایی که مردم نسبت به فایل های share شده شما میدن, صفی از اونا تشکیل میشه که به تدریج بیشتر میشه. و ملت توی اون Queue یه شماره میگیرن و به تدریج, هر که سهمشو میگیره, یا تموم میشه و میره, ولی اگه زیاد می خواست! برای اینکه پررو نشه, سرور بعد اتمام سهم زمانی یا حجمی دانلودش, یارو رو میزاره ته صف.
به همین ترتیب وقتی شما یه چیزی می خواهید دانلود کنید, وقتی رو اون task کلیک کنید و اونو expand کنید, می بینید که wow! یه صف مزخرف هست از ip های ملت که اون فایل رو دارن و اینکه شما تو صف upload اونا کجا قرار دارین که بعضا 4-5 رقمیه!!! :blink:
پس میبینیم که سرعت upload تون تو eMule به موثری تورنت و مستقیم نیست, بلکه باید صف upload حضرات دارنده اون فایل جلو بره تا به شمام یه چیزی برسه! می دونم, مزخرفه!
توی eMule تاثیر سرعت ارسال رو اینطوری تعیین می کنن که تو Properties توی Connection, وقتی سرعت دریافت و ارسال رو تنظیم می کنید, با یه فرمول ساده ای از سرعت upload تون, سقف سرعت دانلودتون رو تعیین می کنه و اجازه دانلود با سرعت بیشتر از اونو بهتون نمیده. مثلا با سرعت ارسال 5, نمیتونید 30KB بگیرید, حتی اگه کسی باشه که بهتون بده و شما هم پهنای باند آزاد کافی داشته باشید!
البته با این استثنا که تو eMule سیستمی نهفته شده به نام Horde که به شما اجازه دانلود با سرعت نامحدود (اگه کسانی باشند که آزاد باشه صف ارسالشون) میده اگه سرعت ارسالتون, بیشتر از 10 kB در ثانیه باشه.
پس دیدیم که این محدودیت در خود برنامه کلاینت eMule نهفته شده نه در سرورها!
سعی می کنم توضیحات مبسوط سیستم های P2P رو به طور کامل در یک تاپیک جامع و مفصل (البته با اجازه اساتید) بعدا بدم.:blush:

چشم نزنم, 1-2 روزه خوب شده این Wireless داتک! :happy: خدا رحم کنه بعد 13 که ملت برمیگردن! :wacko:

pirate123

Registered User
لایک‌ها
58
دمت گرم من خیلی استفاده کردم. البته در اینکه آینده از آن تونت هست که شکی نیست حتی من همین الان هم اگه تورنت چیزی موجود باشه سراغ eMule نمیرم ولی حیف که تورنت همه چی پیدا نمیشه.

KavehD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
امروز سرعت اصلا جالب نیست. با وجود پینگ خوب, خیلی کنده :wacko:
کسی مشکل مشابهی نداره؟ :hmm:

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
سلام
من هم از دیرباز ( همون اوایل که سیستم رایگان تستی بود ) از داتک ، 512 دارم.
جدای از مطالب کاملی که آقا کاوه گفتند منم عرض کنم که :

مودم با LAN رو اصلا ندارند که بخوان به صورت امانی به مشتری بدهند .. حداقل این چیزیه که به من گفتند.
چون حدود 6 ماه پیش وقتی سیستم جدیدی گرفتم، مشکلی پیش اومد که با search و این صحبتها فهمیدم
cpu های intel با قابلیت HT و cpu های Core2 با اتصال USB مودم IPW همخونی نداره و مشکل داره.
بنابراین مجبور به خرید تبدیل LAN از داتک شدم به همون قیمت 40 تومن!

در مورد Upload هم کاملا ناراضیم ! تا حالا بیشتر از 6 ندیدم ..
یه بار هم تو شرکت داتک بودم، کار داشتم ! .. به مسوولین واحد فروش گفتم، گفتند نه ! نباید انقدر کم باشه !!
حالا باز باید تماس بکیرم ببینم چی میگن !

در کل که من راضی هستم از سرویسشون. و البته برا این از Ipw استفاده میکنم جون اینجا کسی ADSL نمیده ! پس چاره ای نیست :/

farbod_123

Registered User
لایک‌ها
0
من هم 2 3 ماه 512 داتک داشتم
خیلی عجیبه برام که میگید سرعتتون 70 هم میشه
چون برای پهنای باند 512 دانلود بالای 64 غیر ممکنه !
مودم من از این نقره ایها بود و عملا" سرعتم بالاتر از 40 نمیرفت
هوا هم که بد میشد اینم خراب میشد
پشتیبانیش اینگار ازت طلبکار بودن
پینگش خیلی افتضاح بود ..
من برای بازی مجبور بودم با دایال آپ برم ..
قیمتشم ماهی 80 بود
رفتم پسش دادم و 384 ه پارس آنلاین گرفتم (ای دی اس ال)
سرعتش به جرعت میشه گفت از 37 38 پایین تر نمیاد
عادی هم 39 49 ..
پینگش خیلی بهتره .. در کل از وایرلس استیبل تره
برخورد پشتیبانیشم خیلی بهتره !

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
من هم 2 3 ماه 512 داتک داشتم
خیلی عجیبه برام که میگید سرعتتون 70 هم میشه
چون برای پهنای باند 512 دانلود بالای 64 غیر ممکنه !
مودم من از این نقره ایها بود و عملا" سرعتم بالاتر از 40 نمیرفت
هوا هم که بد میشد اینم خراب میشد
پشتیبانیش اینگار ازت طلبکار بودن
پینگش خیلی افتضاح بود ..
من برای بازی مجبور بودم با دایال آپ برم ..
قیمتشم ماهی 80 بود
رفتم پسش دادم و 384 ه پارس آنلاین گرفتم (ای دی اس ال)
سرعتش به جرعت میشه گفت از 37 38 پایین تر نمیاد
عادی هم 39 49 ..
پینگش خیلی بهتره .. در کل از وایرلس استیبل تره
برخورد پشتیبانیشم خیلی بهتره !
بله، ADSL استیبل تر از wireless هست.
اما پشتیبانی داتک خیلی خوب هست، مودب و با حوصله هستند.

اما در مورد سرعت، شاید برا 512 لیمیت بالاتری گذاشتند، چون من با emule تا 80 هم دانلود میکنم و با DAP هم اگه سرور خوب باشه، تا 70 هم میگیرم. اما upload افتضاح ! :دی

در ضمن یه نکته .. من هم نمیتونم با این wireless بازی online کنم. ping تو بازی خیلی بالا هست، در حالیکه اگه همون لحظه از Game بیام بیرون و چیزی download کنم، سرعت 50 تا 60 هست ! نمیدونم چرا !

آرون

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابا این وایرلس داتک چیش شده ؟ اینترنت وایرلس 512ش از صبح دیسکانکت و یهو قطع شده ارور the remote computer did not respond رو میده و بعدم میگه دیسکانکتد بای نتوورک! چک یوزر و پس!
تا آخر فروردین اعتبار داشته! بیست و هشت اسفند پرداختیم! هرچی هم از صبح زنگ می زنیم داتک اشغاله همه شماره هاش! این یهنی چی ؟
کس دیگه ای این مشکلو نداره ؟
من زنگیدم یه شرکت دیگه مربوط به داتک گفتن نمیدونیم ولی وایرلس خود ما هم قطعه! باید از خود داتک بپرسید!

KavehD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من هم از دیرباز ( همون اوایل که سیستم رایگان تستی بود ) از داتک ، 512 دارم.
جدای از مطالب کاملی که آقا کاوه گفتند منم عرض کنم که :

مودم با LAN رو اصلا ندارند که بخوان به صورت امانی به مشتری بدهند .. حداقل این چیزیه که به من گفتند.
چون حدود 6 ماه پیش وقتی سیستم جدیدی گرفتم، مشکلی پیش اومد که با search و این صحبتها فهمیدم
cpu های intel با قابلیت HT و cpu های Core2 با اتصال USB مودم IPW همخونی نداره و مشکل داره.
بنابراین مجبور به خرید تبدیل LAN از داتک شدم به همون قیمت 40 تومن!

در مورد Upload هم کاملا ناراضیم ! تا حالا بیشتر از 6 ندیدم ..
یه بار هم تو شرکت داتک بودم، کار داشتم ! .. به مسوولین واحد فروش گفتم، گفتند نه ! نباید انقدر کم باشه !!
حالا باز باید تماس بکیرم ببینم چی میگن !

در کل که من راضی هستم از سرویسشون. و البته برا این از Ipw استفاده میکنم جون اینجا کسی ADSL نمیده ! پس چاره ای نیست :/

دقیقا! این IPW, وقتی کامپیوترم رو نو کردم, بیچارم کرد! Inter Core 2 D E6600 گرفتم ولی وحشتناک فریز می کرد. :wacko: ولی شانس آوردم و یه دونه Nextell با Lan پیدا کردم (کاملا شانسی + 200000 تومن ودیعه بیشتر:blink: )
در کل سرعت ارساشون گنده, ولی گوش شیطون کر, چند روزه 10-12 شده. :blush:
پیشنهاد می کنم یه راست زنگ بزنی واحد فنی (81680000) پیله کنی بهشون! ارجاع کارها بهشون, از 10تا یکیشو واقعا تحویل میگیرن! بقیشو میگن مشکل از ما نیست, ویروس داری! :blink: یا از این اباطیل!

KavehD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابا این وایرلس داتک چیش شده ؟ اینترنت وایرلس 512ش از صبح دیسکانکت و یهو قطع شده ارور the remote computer did not respond رو میده و بعدم میگه دیسکانکتد بای نتوورک! چک یوزر و پس!
تا آخر فروردین اعتبار داشته! بیست و هشت اسفند پرداختیم! هرچی هم از صبح زنگ می زنیم داتک اشغاله همه شماره هاش! این یهنی چی ؟
من زنگیدم یه شرکت دیگه مربوط به داتک گفتن نمیدونیم ولی وایرلس خود ما هم قطعه! باید از خود داتک بپرسید!

راستش من, IPW ندارم که بخواد یوزر و پس بپرسه,Nextell دارم. ولی دیروز صبح سالم بود. مطمئنم. :blush:

KavehD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببینم کسی راجع به این طرح محدودیت دانلود تورنت در ساعات اداری :)blink: ) چیزی شنیده؟!

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
هر از چندگاهی این مشکلات پیش میاد و کلا اینترنت قطع میشه. کاری جز صبر کردن نمیشه کرد

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
ببینم کسی راجع به این طرح محدودیت دانلود تورنت در ساعات اداری :)blink: ) چیزی شنیده؟!
من محدودیتی نمیبینم ، فقط در کل بین ساعت 1 تا 3 ، سرعت همیشه کمه
اینترنت میره برا ناهار و نماز :دی

بالا