برگزیده های پرشین تولز

سریع ترین راه برای اضافه کردن آیکن به وب سایت

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
آموزش نحوه اضافه کردن آیکن به وب سایت

خیلی برای من عجیبه که بیشتر سایتهای پرطرفدار که بازدید کننده زیادی هم دارا هستن هیچ آیکنی برای وب سایتشون قرار نمیدن
نمیدونم ب هستن و اینکار رو نمیکنن یا نمیدونن که چطوری میشه اینکار رو کرد
برای همین میخوام اینجا آموزش سریع ترین و ساده ترین راه حل ایجاد اون رو بنویسم
با این روش شما احتیاجی ندارید تا خودتون آیکن رو بسازید فقط باید عکس مورد نظرتون رو انتخاب کنید
شروع میکنم

1. اول از همه شما باید عکسی رو انتخاب کنید که میخواهید لوگوی سایت شما یا معرف نوع سایت شما باشد باید حتما دقت کنید که این عکس کوچک بوده حداکثر 200 پیکسل به پایین باشد چون بعد از اینکه آیکن شد تبدیل به 16 پیکسلی میشه که اگر عکس شما بزرگ باشه باعث نامفهوم بودن آیکن میشه

2. بعد از انتخاب عکس مناسب به این سایت رفته و در قسمت آپلود روی کلید بروز میزنید و عکس مورد نظرتون رو انتخاب و آپلود میکنید... این سایت بصورت خودکار عکس ارسالی شما رو تبدیل به آیکن 16 پیکسلی میکنه و بعدش شما میتونید اون عکس رو از همون سایت دانلود کنید

3. بعد از اینکه آیکن رو دانلود کردید باید اون رو روی سرور وب سایت خودتون قرار بدین یا اگر از وبلاگ استفاده میکنید توی یک هاست رایگاه آپلود کنید ... دقت کنید که آدرس آیکن مستقیم باشه و حتما پسوند آیکن رو داشته باشه

4. بعد از آپلود کردن عکس شما میتونید به اضافه کردن کد زیر درون تمپلیت سایت یا فروم یا وبلاگ خودتون اقدام کنید
<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico">

دقت کنید که بعد از تگ
<head>
کد رو اضافه کنید اضافه کنید

5. پس از اضافه کردن این کد در قسمت دوم کد یعنی جایی که لینک آیکن خودتون رو باید قرار بدین آدرس جایی که آیکن خودتون رو آپلود کردین رو قرار بدین یعنی در اینجا
href="favicon.ico"
و تبدیلش کنید به آدرس فایل خودتون برای مثال در نهایت کد شما باید تبدیل به چنین چیزی بشه
<link rel="shortcut icon" href="http://example.com/myfavicon.ico">

6.حالا تمپلیت خودتون رو ذخیره کنید و وبلاگ خودتون رو باز کنید حالا آیکن مورد نظرتون رو توی آدرس بار میبینید

با اینکار هم بازدید کننده های سایت رو بیشتر می کنید و هم باعث میشید که بازدید کننده های شما راحت تر بتونن لینک سایت شما رو توی بوکمارک خودشون پیدا کنند در ضمن کلاس وبلاگتون هم بالاتر میره

اگر بلد بودین که هیچی ولی اگر بلد نبودین تا دیر نشده شروع کنید به ساختن آیکن سایت یا وبلاگتون:p

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با اجازه منم یه نکته اضافه میکنم آیکن سایت البته البته از نوع متحرکش رو اینجا می تونید بسازید:http://www.html-kit.com/favicon/
فقط تنها مشکل اینکه آیکون متحرک فقط تو فیرفکس کار میکنه.

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
خیلی متشکرم دوست عزیز ...

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
البته انیمیشن رو پخش نمیکنه ... من متحان کردم دیدم فقط چند بار آیکن رو به بالا میبره و می ایسته!
به این سایت سر بزن آیکنش متحرک هست نگاه کن Bugmenot.com

sasan_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
آقا جريان چيه؟
وقتي صفحه رو با IE باز مي كنم چيزي نمي بينم ولي با اپرا آيكون بغله آدرس ظاهر ميشه؟؟!!:blink:

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
IE رو بنداز دور
البته نسخه 7 درست کار میکنه...
اگرم منظورت صفحه پرشین تولز هست
که مثل اینکه مدیرانش نیومدن این آموزش رو بخونن تا یه آیکن برای فروم پر طرفدارشون اضافه کنن...

sasan_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
IE رو بنداز دور
البته نسخه 7 درست کار میکنه...
اگرم منظورت صفحه پرشین تولز هست
که مثل اینکه مدیرانش نیومدن این آموزش رو بخونن تا یه آیکن برای فروم پر طرفدارشون اضافه کنن...
خوب گيرم تو همين IE7 هستش.
نه رو لوكال نه رو سرور هيچ كدوم جواب نميده
ولي با اپرا رو جفتشون جواب مي ده:blink:

moryabdi

Registered User
لایک‌ها
4
خوب گيرم تو همين IE7 هستش.
نه رو لوكال نه رو سرور هيچ كدوم جواب نميده
ولي با اپرا رو جفتشون جواب مي ده:blink:
من جایی شنیدم که برای اینکه توی IE بتونی آیکن رو به نمایش بگذاری باید از یک دستور دیگه استفاده کنی فکر کنم دستور جاوا بود...
این کدی که من نوشتم احتمالا توی فایرفاکس و اپرا جواب میده...

sasan_66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حالا اين كدش چي چي هست؟

بالا