برگزیده های پرشین تولز

خونه مجردی، بایدها نبایدها و چالش های پیش رو

mm00

Registered User
لایک‌ها
250
منم تا 2 ماه دیگه سربازی رو تموم میکنمو میوفتم دنباله یه کار اگر پیدا بشه اولین کار خونه مجردی هست:)

H.T.C

Registered User
لایک‌ها
1,331
نه ترس داره ن مشکل
یه خونه با وسایل داشته باشی همه چی ردیفه
کارم بکنی صب میری شب میای تمام.غذا هم متفاوت هزینه کم
دیگه چی میخواین

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
دوستان آمار حدودی اجاره یه آپارتمان نقلی حدود پنجاه متری، توی یه محله متوسط رو کسی داره؟

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
قابل توجه دوستان!

ضوابط اجاره دادن خونه به افراد مجرد. . .

براساس ابلاغیه جدید اتحادیه مشاوران املاك، اجاره آپارتمان به مجردها توسط مشاوران املاک کنترل خواهد شد.

بنابراین گزارش، بنگاه‌های مسکن از امروز موظف هستند قبل از تنظیم قرارداد اجاره برای متقاضیان مجرد، علت اجاره‌نشینی آنها را با رویت مدارک مستند مبنی بر اشتغال به تحصیل در دانشگاه یا کارت اشتغال به کار یا جواز کسب، جویا شوند و در صورت تایید، برای این گروه از مستاجران فرم مخصوص «مستاجران مجرد» پر کنند. همچنین عواقب غیرواقعی بودن مدارک مستاجران مجرد برعهده مسوول آژانس املاک خواهد بود.

گواهی دانشجویی یا اشتغال به كار برای اجاره الزامی است

اجاره آپارتمان مسكونی به متقاضیان مجرد از این به بعد براساس ضوابط جدیدی كه برای بنگاه‌های مسكن تدوین شده، انجام می‌شود.

مشاوران املاك از دیروز موظف شدند قبل از تنظیم قرارداد اجاره، بعد خانوار متقاضی را براساس كارت ملی و شناسنامه مشخص كنند و در صورت مجرد بودن مستاجر او را مكلف به تكمیل فرم مخصوص مستاجران مجرد كنند.

در این فرم باید محل قبلی سكونت فرد مجرد، سوابق شغلی، مشخصات منزل پدری و همچنین مشخصات همراهان احتمالی مستاجر قید شود ضمن اینكه مشاور املاك موظف است بعد از تنظیم فرم مخصوص مستاجر مجرد، اصل مدارك شخصی فرد را رویت كند.

به گزارش دنیای‌اقتصاد براساس ضوابط جدید، پیش‌شرط اجاره آپارتمان به مجردها ارائه مدرك مستند از طرف فرد مجرد مبنی بر علت تصمیم به زندگی مجردی است به طوری‌كه بنگاه‌های مسكن باید یكی از مدارك شامل اشتغال به تحصیل در دانشگاه، اشتغال به كار، كارت محل كار یا جواز كسب را از فرد مجرد دریافت و آن را با مهر بنگاه تایید كنند. این مدارك می‌تواند علت اجاره‌نشینی مجردی متقاضیان را روشن كند.

طبق آنچه اتحادیه كشوری مشاوران املاك برای بنگاه‌های مسكن تعیین كرده، عواقب غیرواقعی بودن مدارك مستاجران مجرد برعهده مسوول آژانس املاك خواهد بود.اتحادیه كشوری مشاوران املاك با ارسال فرم‌های مخصوص مستاجران مجرد، مسوولیت استفاده درست از آپارتمان‌هایی كه به مجردها اجاره داده می‌شود را به بنگاه‌های املاك سپرده است.بر این اساس چنانچه فرد مجرد، همراه داشته باشد موظف است در هنگام تسلیم اصل مدارك، مشخصات و مدارك مربوط به همراهان را نیز در اختیار آژانس قرار دهد.

فرد مجرد همچنین موظف است سوابق شغل قبلی به همراه آدرس و مشخصات محل قبلی كه در آن مستاجر بوده را نیز در فرم مخصوص قید كند. نام مالكان –موجران- قبلی نیز الزامی است.

به گزارش دنیای‌اقتصاد كلیه مشاوران املاك موظفند تمامی قراردادهای تنظیمی با افراد مجرد را كه به ثبت می‌رسانند به اتحادیه ارسال كنند و در صورت عدم همكاری آژانس‌های مربوطه، تخلف محسوب می‌شود و پیگرد قانون دارد.

اتحادیه مشاوران املاك، بنگاه‌ها را در قالب شرح وظایف جدید موظف به احراز مالكیت و احراز هویت متعاملان كرده و مشاوران موظفند در هنگام تنظیم قرارداد، تصویر كلیه اوراق شامل كارت ملی، شناسنامه، اسناد و چك‌ها و تعهدات متعاملان را ضمیمه نسخه سوم قرارداد كرده و حداقل به مدت 5 سال آنها را حفظ و بایگانی كنند.

اینم فرمش :

a1d490f4caacb77c55ef30654295e3a1.jpg

Sent from Honor 3C

606060

Registered User
لایک‌ها
260
اگه كار داشته باشي و مشكل مالي نداشته باشي تنها مساله مجردي زندگي كردن تنهاييه جمعه ها سكوت شب ها سكوت همش ميشه صبح سر كار و تعطيلات سكوت يا با يكسري رفيق مثل خودت

chimikhay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
سخته آقا سخته تنهاییش، هزینه ها بماند اگه ادم شهر خودش کار پیدا کنه حتی ضعیفتر بهتره، ما که برمیگردیم!

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
دوستانی که الان مجردی زندگی می کنید ، لطفا در مورد هزینه ها بگید. درآمدتون چقدره حدودا ، و هزینه های مربوط به تنها زندگی کردنتون چقدره ؟

prn

Registered User
لایک‌ها
2,766
والا من با دو تا از پسر عموهام خواستیم یه خونه رهن کنیم کسی خبر دار نشه .
رفتیم بنگاه طرف گفت یه اپارتمان دارم 50 متری تو یه 30 واحدی تقریبا .راست کار خودتونه
fuuthatshi.png

فرار کریم از اونجا .همینجوریش کلی داستان داریم

tak-site.ir

Registered User
لایک‌ها
72
والا من به شخصه از اونجایی که از بیماری گشادیسم به شدت رنج میبرم ، هر موقغ خونه خالی میشه تموم دوستامو ددعوت میکنم میان و سه چهار روز بعدش به غلط کردم میوفتم ، چون همه جا به هم ریخته سینکک پر از ظرف کثیفه فرش ها پر از آشغال ، جای جای خونه پر از جاسیگاری ... خلاصه به خاطر این که حوصله تمیزکاری رو ندارم و دلم نمیاد خونه خالی بمونه و باید دوستامو دعوت کنم برای همین میدونم اگه خونه مجردی بگیرم باید یه کلفت هم بگیرم =))

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
تنهایی زندگی کردن خیلی بد هستش و آدم همش به فکر و خیال می افته ( روانی میشه :D ) !!!
بنظر من مجردی و تنهایی جزء دردسر و خراب شدن فکر و روان آدم هیچ سودی نداره ....
البته هر کسی سلیقه خاص خودش رو داره ;)

H.T.C

Registered User
لایک‌ها
1,331
تنهایی زندگی کردن خیلی بد هستش و آدم همش به فکر و خیال می افته ( روانی میشه :D ) !!!
بنظر من مجردی و تنهایی جزء دردسر و خراب شدن فکر و روان آدم هیچ سودی نداره ....
البته هر کسی سلیقه خاص خودش رو داره ;)

اقا ایولا دیگه ما هم روانی کردی رفت :دی
درکل خوبه.چون کسی نیست بگه چیکار کن چیکار نکن
دخل و خرجت دست خودت و برای خودت

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
اقا ایولا دیگه ما هم روانی کردی رفت :دی
درکل خوبه.چون کسی نیست بگه چیکار کن چیکار نکن
دخل و خرجت دست خودت و برای خودت
نه من نمیگم هر کسی تنها زندگی میکنه روانی هستش !!!
بعضی ها شرایط زندگی شون اینه و راهی جزء تنهایی زندگی کردن رو ندارن ....
در کل تنهایی خوب نیست , انسان موجودی اجتماعی هستش و کوچکترین اجتماع همون خونه آدم و خانواده هستش !!!
تا زمانیکه مجبور نیستید این کارا رو نکنید بهتره , ازدواج کنه آدم سر و سامون بگیره خیلی بهتره ...

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
باسلام و صلوات خدمت دوستان عزیز:goatee:

نظرات و تجربیات شما عزیزان در مورد چالش های پیش روی مستقل زندگی کردن بصورت مجرد رو خواستاریم:goatee:
.
- کلا پیشنهاد میشه؟
- چقدر سخته؟
- هزینه ها چقدر خواهد بود؟
- چه پیش نیازهایی لازمه تا شدنی باشه؟
- کارهای خونه چقدر زمانبر خواهد بود؟
- نظر شما درموردش چیست:goatee:
- از این صوبتا
.
بدرود هموطن
:confused:
بنده 8 سال مجردی و تنها زندگی کردم. اگر بتونی خرجتو در بیاری ساعث میشه که بهتر بتونی مفهوم زندگی و زحمت کشیدن و پول در آوردن رو بفهمی. بسیار خود ساخته بار میای. البته تمام اینها منوط به فکر سالم و سازنده هستش. والا میتونه آدم رو نابود کنه و به فاحشه خونه یا پاتوق معتادین و ... تبدیل بشه. وقتی جرجیتو خودت درآوردی قدر زخمات پدر و کلا نگهداری از پول و ارزششو بیشتر می دونی و وقتی از غذا پختن خسته شدی و رو به غذاهای بیرون با قیمتهای گزاف آوردی اون وقت قدر زحمات مادرت رو بیشتر میدونی.
در خصوص هزینه هاش هر جور بخوای می تونی زندگی کنی. سوای اجاره خونه و قبوض و خرجهای متفرقه با ماهی 100000 تومان میشه زندگی کرد و با ماهی 10000000 تومان هم میشه کم آورد. میشه با لباسهای کثیف ساخت و یا با دست شست میشه ماشین لباسشویی خرید. چون پسر مجرد زیاد حوصله شستن لباس و ظرف معمولا نداره.
در کل به نظر من اگر با حساب و کتاب و فکر درست انجام بشه اثرات مثبت زیادی داره.

H.T.C

Registered User
لایک‌ها
1,331
بنده 8 سال مجردی و تنها زندگی کردم. اگر بتونی خرجتو در بیاری ساعث میشه که بهتر بتونی مفهوم زندگی و زحمت کشیدن و پول در آوردن رو بفهمی. بسیار خود ساخته بار میای. البته تمام اینها منوط به فکر سالم و سازنده هستش. والا میتونه آدم رو نابود کنه و به فاحشه خونه یا پاتوق معتادین و ... تبدیل بشه. وقتی جرجیتو خودت درآوردی قدر زخمات پدر و کلا نگهداری از پول و ارزششو بیشتر می دونی و وقتی از غذا پختن خسته شدی و رو به غذاهای بیرون با قیمتهای گزاف آوردی اون وقت قدر زحمات مادرت رو بیشتر میدونی.
در خصوص هزینه هاش هر جور بخوای می تونی زندگی کنی. سوای اجاره خونه و قبوض و خرجهای متفرقه با ماهی 100000 تومان میشه زندگی کرد و با ماهی 10000000 تومان هم میشه کم آورد. میشه با لباسهای کثیف ساخت و یا با دست شست میشه ماشین لباسشویی خرید. چون پسر مجرد زیاد حوصله شستن لباس و ظرف معمولا نداره.
در کل به نظر من اگر با حساب و کتاب و فکر درست انجام بشه اثرات مثبت زیادی داره.

با 90 درصد حرفاتون موافقم تا اونجایی که گفتین با صد تومن میشه زندگی کرد!!!
آقا دوباره حساب کن جونه من.نون خشکم بخوری انقدر نمیشه آخه

H.T.C

Registered User
لایک‌ها
1,331
نه من نمیگم هر کسی تنها زندگی میکنه روانی هستش !!!
بعضی ها شرایط زندگی شون اینه و راهی جزء تنهایی زندگی کردن رو ندارن ....
در کل تنهایی خوب نیست , انسان موجودی اجتماعی هستش و کوچکترین اجتماع همون خونه آدم و خانواده هستش !!!
تا زمانیکه مجبور نیستید این کارا رو نکنید بهتره , ازدواج کنه آدم سر و سامون بگیره خیلی بهتره ...

آقا با حرفت موافقم ولی الان شرایط من اینه یعنی مجرده مجرد
ولی ازدواجم بنظرم از چاله به چاهه.یه زمانی میگفتن طرفو زن بدیم آدم شه:D

پ.ن:دوستان مجرد و تنها بگن اوقات بیکاریشون چجوری میگذره.تفریحشون چیه

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
با 90 درصد حرفاتون موافقم تا اونجایی که گفتین با صد تومن میشه زندگی کرد!!!
آقا دوباره حساب کن جونه من.نون خشکم بخوری انقدر نمیشه آخه
عزیز بنده سال 1385 با ماهی 30000 تومان زندگی می کردم. هستند آدمهایی که همینم ندارن. یک عدد نون سنگگ واسه ظهر و شب(صبح شکم گرسنه). خامه عسلی هم 1200 تومان و پنیر ******* هم 1300 تومان برای دو وعده. اینجوری میشه زنده موند. یک بسته کتلت آشغال برای طبخ حدود 7000 تومان توش 10 عدد هستش. یه مدل آشغال ترش هم هست حدود 4000 تومان. روغن سرخ کردنی هم برای یک ماه 4000 تومان. هر روز دو عدد کتلت. تخم مرغ 18 عدد حدود 5000 تومان. یعنی هر عدد حدود 300 تومان. دوتا ظهر و دو تاشب با یک عدد نان سنگک.
خلاصه شدنی هستش اما فقط میشه زنده موند.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
آقا با حرفت موافقم ولی الان شرایط من اینه یعنی مجرده مجرد
ولی ازدواجم بنظرم از چاله به چاهه.یه زمانی میگفتن طرفو زن بدیم آدم شه:D

پ.ن:دوستان مجرد و تنها بگن اوقات بیکاریشون چجوری میگذره.تفریحشون چیه
دقیقا اگر برای فرار از تنهایی ازوداج کنید و هنوز حتی از نظر مالی و روحی برای پذیرش مسئولیت زود باشه , زندگیتون متلاشی میشه و آرزوی همون نون خشک اما با آرامش در دوره مجردی رو خواهید داشت.
بنده اوقات فراقت رو به دنبال انتخاب شغل دوم از روی روزنامه قسمت استخدام , پیاده روی حدود 2:30 در روز , سرکشی به جاهایی که تکنولوژی رو نمایش میدن , آخر هفته ها با حداقل امکانات دربند(البته اگر تهران باشید و اگر شهر دیگه ای باشید جای تفریحی که هزینه زیاد نخواهد) , دوچرخه سواری (اگر داشته باشید) , اینترنت و ... البته یه کم که گذشت یه زید زدم تو تور که ای کاش نزده بودم!

جان تنها

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
505
الان متاهل ها هم خونه هاشون مجردي شده!:D:D:D

* کدخدا

Registered User
لایک‌ها
626
سرزمین جماعت خواب ، جماعت خواب زده ، ملت چورتی
با این اوضاع بیماری ها و اتفاقات یهویی نمیدونم والله ..
اگر یک روز در خانه مجردی دچار حمله قلبی شدید چکار می کنید ؟ ( آیا کسی از حال شما با خبر می شود ! )
اگر یک روز طی یک اتفاق سرتون به جایی برخورد بیهوش شدید ایا کسی هستش شما رو به بیمارستان منتقل کند ؟
مورد اول رو داشتیم آشنا دکتر بود تو یه استان دیگه خونه گرفته بود تنهای تنها ، این دوست ما خدابیامرزدش یک روز تابستان در خواب دچار حمله قلبی میشه ولی کسی دور برش نبوده و 5 روز بعد اینکه خانواده بعد از تماس مکرر پیگیر شدن در پتوی خود پیچیده بود و از دنیا رفت . :( بنده این احتمالات رو در نظر می گیرم و دلم نمی خواد در فلاکت از دنیا برم . در خصوص مستقل شدن صحبت های همه دوستان درسته باید کم کم مسئولیت و خرج خودمون رو شخصآ بدست بگیریم و برای فردا برنامه ریزی و پس انداز داشته باشیم .

بالا