برگزیده های پرشین تولز

بهترین روش برای دسته بندی پوشه ها و فیلم ها در هارد اکسترنال

بهترین روش برای دسته بندی پوشه ها و فیلم ها در هارد اکسترنال

• بر اساس طرفداران فیلم و سریال

Votes: 0 0.0%
  • بر اساس امتیاز IMDB

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    9

abbas3zaar

Registered User
لایک‌ها
34
سلام دوستان من یک هارد 4 ترابایت دارم همراه با کلی فیلم و سریال، میخواستم بدونم بهترین روش برای دسته بندی و پوشه بندی آرشیو فیلم و سریال به چه صورته؟ مثلا بر حسب موضوعات فیلم پوشه بسازم (اکشن، تخیلی، ترسناک،کمدی و...) یا بر حسب تاریخ فیلم (2015،2014،2013 و...)؟ دوستانی که اهل آرشیو هستن به چه صورت دسته بندی میکنن که راحت تر دسترسی داشته باشند به پوشه های فیلم و سریالها؟

یه سوال دیگه هم دارم. برنامه ای هست که اتوماتیک پوشه ای رو اسکن کنه (هارد خودم رو اسکن کنه) و خودش تشخیص بده عکس و فیلم و اطلاعات فیلم و بازیگران رو بیاره و ذخیره کنه تا اینجوری هم آدم بدونه چه فیلمهایی داره و یه کلکسیونی از اطلاعات فیلمهایی که داره داشته باشه و توسط برنامه فیلمی رو که انتخاب کرد گزینه ای داشته باشه کلیک کنه و مستقیما بره به آدرس پوشه فیلم در هارد خودم

CPU123

Registered User
لایک‌ها
966
به زعم من بهتره به تفکیک اسامی کارگردانها سورت شکل بگیره

il.principe

Registered User
لایک‌ها
11
من پوشه های فیلم ها رو این جوری اسم گذاری کردم:
film-jpg.888989

که به ترتیب میشه اسم فیلم، نمره IMDB، سال تولید، کارگردان، و سه بازیگر اصلی.
اینجوری هم بدون دیدن فیلم میشه یه سری اطلاعات کلی در موردش به دست آورد، و هم اینکه میشه با یه سرچ ساده، کل فیلم های یک کارگردان یا یک بازیگر رو پیدا کرد.

فایل های ضمیمه

• film.JPG
    film.JPG
    236.1 KB · نمایش ها: 138

milla

Registered User
لایک‌ها
246
سلام دوستان من یک هارد 4 ترابایت دارم همراه با کلی فیلم و سریال، میخواستم بدونم بهترین روش برای دسته بندی و پوشه بندی آرشیو فیلم و سریال به چه صورته؟ مثلا بر حسب موضوعات فیلم پوشه بسازم (اکشن، تخیلی، ترسناک،کمدی و...) یا بر حسب تاریخ فیلم (2015،2014،2013 و...)؟ دوستانی که اهل آرشیو هستن به چه صورت دسته بندی میکنن که راحت تر دسترسی داشته باشند به پوشه های فیلم و سریالها؟

یه سوال دیگه هم دارم. برنامه ای هست که اتوماتیک پوشه ای رو اسکن کنه (هارد خودم رو اسکن کنه) و خودش تشخیص بده عکس و فیلم و اطلاعات فیلم و بازیگران رو بیاره و ذخیره کنه تا اینجوری هم آدم بدونه چه فیلمهایی داره و یه کلکسیونی از اطلاعات فیلمهایی که داره داشته باشه و توسط برنامه فیلمی رو که انتخاب کرد گزینه ای داشته باشه کلیک کنه و مستقیما بره به آدرس پوشه فیلم در هارد خودم

به گمانم تاپیکتون رو در بخش مناسبی ایجاد نکردید. بگذریم...

بهترین راهکاری که شخصا برای دسته بندی فیمها و سریالها دیدم، استفاده از برنامه های ساخت دیتابیس برای فیلم هست
لینک زیر رو ببینید
http://lifehacker.com/5153795/five-best-movie-cataloging-tools

روال کار اکثر این برنامه ها به این صورت هست که فولدر فیلمها رو اسکن میکنند و برای فیلمهایی که بتونند هویتشون رو تشخیص بدن (مثلا باید اسم پوشه فیلم درست باشد) خودشون به صورت خودکار اطلاعات رو از سایتهایی مثل IMDB یا سایر سایتهای مرجع میگیرند و در یک دیتابیس ذخیره میکنند.
مزیت این کار از این جهت هست که شما اطلاعات جامع فیلم هاتون رو یکجا دارید
مثلا میتونید لیست فیلم ها رو بر اساس امتیاز مرتب یا جستجو کنید
یا مثلا بر اساس سال تولید یا حتی بر اساس ژانر و...
حتی میتونید نسبت به نیازتون گزارش گیری کنید و مثلا متوجه بشید از فلان کارگردان یا فلان بازیگر چند تا فیلم دارید
یا مثلا کدوم بازیگر هست که بیشترین تعداد فیلم رو ازش دارید
کلا دستتون برای هر نوع خروجی، دسته بندی و جستجو باز هست.
حتی بعضی از این نرم افزارها قابلیت دریافت بیوگرافی بازیگران یا کارگردانهایی که ازشون فیلم دارید رو از سایتهای مرجع دارا میباشند.

abbas3zaar

Registered User
لایک‌ها
34
به زعم من بهتره به تفکیک اسامی کارگردانها سورت شکل بگیره

بنظرم فقط کارگردانا کافی نیست. دوست خوبمون IL.PRINCIPE خوب کار کرده توی عکسی که گذاشته ولی این کار هم بسیار وقت گیر هست.

من پوشه های فیلم ها رو این جوری اسم گذاری کردم:
film-jpg.888989

که به ترتیب میشه اسم فیلم، نمره IMDB، سال تولید، کارگردان، و سه بازیگر اصلی.
اینجوری هم بدون دیدن فیلم میشه یه سری اطلاعات کلی در موردش به دست آورد، و هم اینکه میشه با یه سرچ ساده، کل فیلم های یک کارگردان یا یک بازیگر رو پیدا کرد.

خیلی خیلی وقت گیره. فکر کنم نرم افزار این کارارو میکرد بهتر بود. فقط ما اسم فیلم رو میزاشتیم و نرم افزار این کارا رو میکرد

به گمانم تاپیکتون رو در بخش مناسبی ایجاد نکردید. بگذریم...

بهترین راهکاری که شخصا برای دسته بندی فیمها و سریالها دیدم، استفاده از برنامه های ساخت دیتابیس برای فیلم هست
لینک زیر رو ببینید
http://lifehacker.com/5153795/five-best-movie-cataloging-tools

روال کار اکثر این برنامه ها به این صورت هست که فولدر فیلمها رو اسکن میکنند و برای فیلمهایی که بتونند هویتشون رو تشخیص بدن (مثلا باید اسم پوشه فیلم درست باشد) خودشون به صورت خودکار اطلاعات رو از سایتهایی مثل IMDB یا سایر سایتهای مرجع میگیرند و در یک دیتابیس ذخیره میکنند.
مزیت این کار از این جهت هست که شما اطلاعات جامع فیلم هاتون رو یکجا دارید
مثلا میتونید لیست فیلم ها رو بر اساس امتیاز مرتب یا جستجو کنید
یا مثلا بر اساس سال تولید یا حتی بر اساس ژانر و...
حتی میتونید نسبت به نیازتون گزارش گیری کنید و مثلا متوجه بشید از فلان کارگردان یا فلان بازیگر چند تا فیلم دارید
یا مثلا کدوم بازیگر هست که بیشترین تعداد فیلم رو ازش دارید
کلا دستتون برای هر نوع خروجی، دسته بندی و جستجو باز هست.
حتی بعضی از این نرم افزارها قابلیت دریافت بیوگرافی بازیگران یا کارگردانهایی که ازشون فیلم دارید رو از سایتهای مرجع دارا میباشند.

خوبه، من قبلا از برنامه EMDB استفاده کردم که لینکش توی لینکی که معرفی کردید بود ولی من دستی فیلم ها رو اضافه میکردم ولی کاش یه آموزشی از نرم افزار بود تا بدونیم چجوری پوشه رو اسکن میکنه و دیتابیس میسازه.

abbas3zaar

Registered User
لایک‌ها
34
خوبه، من قبلا از برنامه EMDB استفاده کردم که لینکش توی لینکی که معرفی کردید بود ولی من دستی فیلم ها رو اضافه میکردم ولی کاش یه آموزشی از نرم افزار بود تا بدونیم چجوری پوشه رو اسکن میکنه و دیتابیس میسازه.

لینک آموزشش رو پیدا کردم

http://forum.soft98.ir/25066-آموزش-تخصصی-نرم-افزار-imdb.html

raskho99

Registered User
لایک‌ها
208
به نظر من از نظر نمره زیاد جالب نیست چون بلاخره تغییر میکنه به عنوان مثال ۲۵۰ فیلم برتر رو نگاه کنید تغییر دارند
ژانر توی دسته بنده تاثیر گذاره اگه علاقه خاص داشته باشید چگونه فیلمی ببینید
بنده بر اساس NFO همراه فایل اسم پوشه ها رو میزارم مثلا Inception.2010.1080p.BluRay.x264.DTS-HD.MA5.1.SiMPLE
زیاد به دسته بنده اعتقاد ندارم فیلم هایی که زیر ۶ هستن رو میزارم پوشه جداگانه

abbas3zaar

Registered User
لایک‌ها
34
به نظر من از نظر نمره زیاد جالب نیست چون بلاخره تغییر میکنه به عنوان مثال ۲۵۰ فیلم برتر رو نگاه کنید تغییر دارند
ژانر توی دسته بنده تاثیر گذاره اگه علاقه خاص داشته باشید چگونه فیلمی ببینید
بنده بر اساس NFO همراه فایل اسم پوشه ها رو میزارم مثلا Inception.2010.1080p.BluRay.x264.DTS-HD.MA5.1.SiMPLE
زیاد به دسته بنده اعتقاد ندارم فیلم هایی که زیر ۶ هستن رو میزارم پوشه جداگانه

خب شما بخوای یه جستجوی تو در تو داشته باشی که فقط بر یک فیلتر جستجو نشه، مثلا:
فیلمی از استیون اسپیلبرگ (کارگردان) که بیشترین امتیاز imdb رو گرفته رو نشون بده.
اینجا کلید جستجومون کارگردان و بیشترین امتیاز بود (2 کلید جستجو)
خب راهش اینه باید بری توی سایت جستجو بزنی و شاید جایی باشی اینترنت نداشته باشی و بخوای از هاردت فیلم انتخاب کنی. فکر کنم نرم افزار بهترین گزینه باشه

raskho99

Registered User
لایک‌ها
208
خب شما بخوای یه جستجوی تو در تو داشته باشی که فقط بر یک فیلتر جستجو نشه، مثلا:
فیلمی از استیون اسپیلبرگ (کارگردان) که بیشترین امتیاز imdb رو گرفته رو نشون بده.
اینجا کلید جستجومون کارگردان و بیشترین امتیاز بود (2 کلید جستجو)
خب راهش اینه باید بری توی سایت جستجو بزنی و شاید جایی باشی اینترنت نداشته باشی و بخوای از هاردت فیلم انتخاب کنی. فکر کنم نرم افزار بهترین گزینه باشه
اگه علاقه به برنامه دارید به نظرم بخرید بهتره یه زمانی Movie Collector استفاده میکردم این صفحه برسی ۱۰ برنامه برتر سازماندهی فیلم هست
http://dvd-collection-software-review.toptenreviews.com/

بالا