برگزیده های پرشین تولز

چرا از مامبو استفاده میکنم

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
من قبول دارم که مامبو بهترین سیستم مدیریت محتوای دنیا نیست.
حالا این سوال برای شما پیش اومده که اگر بهترین نیست بی جا کردی که ازش استفاده میکنی؟ :eek:
دلایل انتخاب مامبو توسط من به شرح زیر است: :D
1- کاملا فارسی است
من خودم با سیستم های مدیریت محتوای انگلیسی مشکلی ندارم ولی آخر کار این کاربر فارسی زبانه که باید از سایت بازدید کنه یا اونو مدیریت کنه ، برای همین چون مامبو تنها سیستم مدیریت محتوای تمام فارسی هستش که حتی قسمت راهنمای اون هم فارسی شده(انتشار در نسخه 4.6.2)

2- رایگان است
این سیستم مدیریت محتوا رایگان است. سیستم های مدیریت محتوای زیادی وجود دارند که رایگان هستند ولی بعضی از سوداگران با فارسی کردن ، آنها را می فروشند

3- پشتیبانی دارد
وقتی که مشکل در مامبو برام پیش می یاد ، حوصله ندارم برم ببینم مشکل از کجاست ، یکراست میرم تالارگفتمان مامبولرن و میگم مامبو اینطوری شده و بعد میرم یک قهوه می خورم و برمی گردم می بینم که جوابم حاضر و آمادست

4- تمام امکاناتش داره فارسی میشه!
مامبو که خودش فارسی هستش ، با این اوصاف عده زیادی علاقه به فارسی کردن امکانات اضافی اون دارند که من هم هر چند وقت یکبار می رم اونا را بخ صورت رایگان دریافت می کنم

5- منقرض نمیشه
بعضی از تیم های فارسی سازی را دیدم که بعد از چند ماه خسته شدن و در سایتشون را بستن و رفتن گردوبازی و تمام کاربرانشون بیچاره شدن

6- فارسیش به روز است
وقتی یک نسخه جدید مامبو چند روز بعد نسخه فارسیش می یاد ولی در مورد سایر سیستم های مدیریت محتوا باید 6 ماه صبر کنی تا اعضای اون تیم فارسیش کنند(در این زمان 6 ماه ، هکرها توی سایتم عروسی میگیرن)

7- اخبار به روز فارسی
صبح که خبر در سایت مرجع مامبو منتشر میشه 12 ساعت بعد خبر فارسیش توی سایت مامبولرن هستش :-X نمی دونم اینا کارو زندگی ندارن که میشینن خبرها را فارسی میکنن!

8- به این میگن مدیریت
خداییش سیستم مدیریت مامبو انقدر ساده است که یک بچه دبستانی می تونه باهاش کار کنه ولی گذرتون به E107 نیفتاده تا ببینید که توی قسمت مدیریتش نمی دونی از کدوم طرف بری

9- حال کردم
نمی دونم چی توی این مامبو هستش که معتادت میکنه و سایت خوابت میکنه. هر چند وقت یکبار میگی برم توی قسمت مدیریت مامبو دوری بژنم روشن شم(این تنها دلیلیه که از مامبو استفاده نکنید چون ممکنه معتادش بشید) ;)

حالا به نظر شما آیا این دلایل برای انتخای مامبو کافی است؟ :p

voltan

Guest
لایک‌ها
2
مامبو سیستم خوبیه ولی بعضی از حرف های شما به نظر من زیاد صحیح نیست

، برای همین چون مامبو تنها سیستم مدیریت محتوای تمام فارسی هستش که حتی قسمت راهنمای اون هم فارسی شده(انتشار در نسخه 4.6.2)

خوب زوپس هم کاملا فارسیه البته بیشتر راهنما های زوپس داخل توضیحات هسته و ماژول قرار داره که در هین فارسی سازی فارسی هم میشه به ندرت داکیومنت خارجی براش تعریف میشه

وقتی یک نسخه جدید مامبو چند روز بعد نسخه فارسیش می یاد ولی در مورد سایر سیستم های مدیریت محتوا باید 6 ماه صبر کنی تا اعضای اون تیم فارسیش کنند(در این زمان 6 ماه ، هکرها توی سایتم عروسی میگیرن)
حد اقل در مورد زوپس اینطوری نیست ماژول های مهم و هسته ی زوپس قبل از انتشار رسمی یا آپدیت شدن های کلیدی نسخه های بتاش فارسی میشه و در اختیار ساطنده ی ماژول قرار میگریه و در زمان انتشار ماژول فارسی ساز هم درون خود ماژول قرار داره
اگر ماژول خاصی هم این اتفاق براش نیفته بسته به شرایط در چند روز فارسی میشه و فارسی سازش جداگانه منتشر میشه

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
من زوپس فارسی را نصب نکرده بودم واطلاع نداشتم
ممنون از نظر شم
در ضمن شما می توانید از اینجا نسخه 4.6.1 البته انگلیسی را تست کنید:
http://opensourcecms.com/index.php?option=com_content&task=view&id=149
و ببینید که بی نقصه(البته تیم مامابو با انتشار نسخه 4.6.2 که بتا است کلیه باگهای احتمالی را برطرف کرده است)

برای دریافت مامبو فارسی به این سایت مراجعه کنید :
http://www.mambolearn.com/ا

babak2536

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
ایا واسه مامبو یه ماجول واسه مدیریت پروژه ها شبیه نیوک وجود نداره ؟
ممنون

VHD

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ای کاش جوملا هم همچین موقعیتی رو در پشتیبانی فارسی داشت.
تا اونجائی که من در روزهای گذشته تحقیق کردم جوملا با اینکه از مامبو منشعب شده ولی به مراتب موقعیت بهتری رو نزد کارشناسان امر داره.

alireza sh

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
70
بنده مدتهاست با جوملا کار میکنم

کیفیت آن نظیر ندارد . سایت خودم هم جوملا است و انصافا از جوملا راضیم

Persianit

Registered User
لایک‌ها
16
هیچ کس نمی تونه قدرت جوملا را انکار کنه ولی متاسفانه پشتیبانی خوبی از این سیستم مدیریت محتوا صورت نمیگیره و اگر هم باشه پولی است

willywonka

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من از مامبو استفاده می کنم
چون:

تا الان از اون مشکلی ندیدم
هر چی خواستم داشته
از نظر ماژول و کامپوننت کم نمیاره
طراحی قالب واسه اون خیلی راحته "نمونه یه قالب ساده و کم حجم رو که ت.سط خودم طراحی شده می تونید اینجا ببینید http://www.willywonka.ir "
ادیتور انعطاف پذیری داره
و ....

ali_golden

Registered User
لایک‌ها
1
با سلام
من هم بر روي سايتم از مامبو استفاده مي كنم
ولي اولين سيستمي كه باهاش آشنا شدم بعد از نيوك ، زوپس بود
واقعا سيستم حرفه اي و خوبيه ، ولي متاسفانه من نتونستم بر روي هاستم ازش استفاده كنم
سايت بعديم انشااله از Xoops استفاده مي كنم
چيزي كه من رو شيفته زوپس كرده مي دونيد چيه ؟
اخلاق و رفتار و واقعا كمك به كاربران در انجمن زوپسه
واقعا مديران خوب و با اخلاق و خيلي خوبي داره
خدا وكلي هر چي بگم كم گفتم
من از طريق عشق مدرن عزيز در همين PT با زوپس آشنا شدم
و از ايشون و همچنين جناب Voltan مدير شايسته زوپس تشكر مي كنم
هر كسي خواست مديريت محتوا رو امتحان كنه من مي گم زوپس رو اول امتحان كنه
واقعا شيفته زوپس ميشه :happy:

ali_golden

Registered User
لایک‌ها
1
من از مامبو استفاده می کنم
چون:

تا الان از اون مشکلی ندیدم
هر چی خواستم داشته
از نظر ماژول و کامپوننت کم نمیاره
طراحی قالب واسه اون خیلی راحته "نمونه یه قالب ساده و کم حجم رو که ت.سط خودم طراحی شده می تونید اینجا ببینید http://www.willywonka.ir "
ادیتور انعطاف پذیری داره
و ....

شما از زوپس استفاده مي كني يا مامبو
خيلي شبيه زوپسه ؟؟؟

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
هیچ کس نمی تونه قدرت جوملا را انکار کنه ولی متاسفانه پشتیبانی خوبی از این سیستم مدیریت محتوا صورت نمیگیره و اگر هم باشه پولی است
پشتیبانی صورت میگیره , هرگونه راهنمایی بخواید اینجا داده میشه , ولی خوب وقتی کار میرسه به اینکه یکی یه قالب اختصاصی میخواد یا یه ماژول میخواد که وجود نداره , خوب کسی مجانی درستش نمیکنه .
همه جا اینطوریه , حالا میخواد جوملا باشه , میخواد زوپس باشه .

voltan

Guest
لایک‌ها
2
شما از زوپس استفاده مي كني يا مامبو
خيلي شبيه زوپسه ؟؟؟

این زوپس نیست از لینک هاش مشخصه توی زوپس معمولا واژه ی /modules تو لینک ها هست مثلا لینک یکی از ماژول های انجمن /modules/newbb/

من از طريق عشق مدرن عزيز در همين PT با زوپس آشنا شدم
و از ايشون و همچنين جناب Voltan مدير شايسته زوپس تشكر مي كنم

ممنون شما لطف دارید

freebird

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
362
جالب اینجاست که شما وقتی توی انجمن مامبولرن یک قالب و یا یک مازول و یا یک امکان خاص میخوایید میگن با مدیر تماس بگیرید ودر تماس هم قیمتهای فضایی ای به آدم میگن که شاخ در میاریم

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
جالب اینجاست که شما وقتی توی انجمن مامبولرن یک قالب و یا یک مازول و یا یک امکان خاص میخوایید میگن با مدیر تماس بگیرید ودر تماس هم قیمتهای فضایی ای به آدم میگن که شاخ در میاریم
خوب این طبیعیه , وقتی یه ماژول یا کامپوننتی موجود نباشه , و شما میخواید با خودشون بنویسند , و نوشتن هم هزینه داره خوب ,
ولی اصولش اینطوریه که , ماژول معمولا ارزونتر هست , قالب هم همینطور چون قالب خیلی زیاد هست برا مامبو / جوملا , و کامپوننت گرونتر هست چون کارش فرق میکنه (من که خودم اینجوری قیمت میدم معمولا:D)

erroring

Registered User
لایک‌ها
2
دوست خوبم Persianit كجا مامبو پشتيباني خوبي داره؟ مامبولرن رو مي گم، من يه اشتباهي كردم و تو يه تاپيك كه مربوط به سوالم نميشد (البته عنوان تاپيك سوالات و مشكلات بود) يه پست زدم كه فلان مشكل رو دارم اساتيد گرامي كمك كنيد. بعد بهشون كلي برخورد تمام پست هام رو تو بخش هاي ديگه پاك كردند عضويتم رو لغو كردن كلي قانون آوردن كه شما اين قانون ها رو نقض كردي بعد منم گشتم دوتا قانون از قانون هاي خودشون رو پيدا كردم كه توسط همون شخصي كه به من تذكر مي داد نقض شده بود. وقتي اينو گفتم تمام پست ها مو كه هيچ مشكلي هم نداشتن حذف كردن و به اصطلاح منو بن كردن. كلا هر چي سوال هم بپرسي به جاي اينكه جواب بدن مي گن سرچ بزن پيدا ميشه جالبه سرچ هم كه مي زني پيدا ميشه اما توش جواب دادن سرچ بزن پيدا ميشه !!!!

erroring

Registered User
لایک‌ها
2
من كه كلا مي ترسم تو انجمن اونا پست بزنم، وقتي اونجا پست ميزني اتفاقاي زير برات ميوفته :
به محض اينكه پست زدي يكيشون كه احتمالا از رده هاي بالا نيست مياد ميگه : سرچ بزني پيدا ميشه، تا اينجاش ترس نداره بعد يه خورده كه مي گذره يكي ديگشون مياد ميگه آهاي چرا سرچ نزدي قبل اينكه پست بزني بايد سرچ بزني اگه پيدا نكردي بعد پست بزني بعد كلي مي زنه تو سرت در همين حين كه اين يكي داره مي زنه تو سرت يكي ديگشون مياد ميگه : اين پستت موضوعش و متنش با قوانين مغايرت داره مگه موقع ثبت نام قوانين رو نخوندي هان؟؟؟ مگه نمي دوني كه قبل ثبت نام بايد قوانين رو بخوني هان؟؟؟ بزنم تو گوشت خوبه؟ هان؟؟؟ تو همين گيرودار باز يكي ديگه مي گه وايستا ببينم اين پست رو چرا اينجا زدي مگه تو شعور نداري كه جاي اين پست اينجا نيست ؟؟؟ حالا پستت رو حذف مي كنم تا دفعه بعد ياد بگيري كجا پست بزني، بعد وقتي داري با اين يكي سروكله مي زني يكي ديگشون مياد ميگه واستا ببينم تو چرا گوشات مخمليه؟؟؟ دو روزه دارم دنبالت مي گردم حالا وقتي بنت كردم مي فهمي كه با كي طرفي، تو اين ماجرا ها چند تا ديگشون هم با باتوم مي ريزن رو سرت و كلا پست زدن اونجا اين خطرات رو هم به همراه داره. من اگه بخوام پست بزنم سعي مي كنم نصف شب كه احتمال خواب بودن بچه هاي فعال اونجا زياده اين كارو بكنم و وقتي پست رو زدم سريع پنجره رو مي بندم. ممكنه نبستن پنجره بعد پست زدن با قوانينشون مغايرت داشته باشه

بالا