برگزیده های پرشین تولز

سوال مهم: دوستان زندگیم رو هواست خواهش می کنم جواب بدید

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گلم
من چند سال پیش به واسطه جو موجود در ایران کنکور دادمو رفتم دانشگاه مهندسی خوندم اما الان تو 28 سالگی بیکار موندم هیچ استخدامی در کار نیست و متاسفانه رشته من رو حتی شرکت های خصوصی هم نمی خوان علت بیکاریم 30 درصد تقصیر خودمه و 70 درصد اوضاع نابسمان اقتصاد این روزهای کشورم مطمئنم خیلی ها هم شرایط من رو دارن و به اشتباه تمام تخم مرغ هاشون رو تو سبد درس و تحصیل گذاشتن و الان عین من از لحاظ اقتصادی به شدت ضربه خوردن.
رک بگم دیگه اصلا به رشتم امیدوار نیستم و اینو میدونم که با کارگری و امثالهم 100 سال دیگه هم نمیتونم به هدفام برسم حالا دوستان غرض از مزاحمت این بود که بنده چند تا هدف بر حسب علایق برای خودم در نظر گرفتم که اینجا با شما در میون میزارم میخوام نظر شما رو بدونم تا تصمیم نهایی رو بگیرم چون اینبار دیگه بحث کل زندگیم در میونه و دیگه نمیتونم اشتباه کنم:
1-به طراحی وب سایت، برنامه نویسی و کار تو فضای مجازی خیلی علاقه دارم میخواستم بدونم آیا برای تسلط به برنامه نویسی آیا لازمه بریم دانشگاه یا با توجه به اینکه به زبان انگلیسی مسلطم میشه با منابع موجود در فضای مجازی یه برنامه نویسی حرفه ای شد که هم بشه شرکت راه اندازی کرد پروژه گرفت و هم اینکه به صورت فردی روی ایده های شخصیم کار کنم دوستان اگر کتاب با منبع مفیدی تو این حوزه سراغ دارند معرفی کنند.
2-با خودم فکرر میکنم دوباره بشینم برای کنکور بخونم و دندانپزشکی قبول شم البته با توجه به اینکه چند سالیه از درس دور بودم باید دو سال براش وقت بزارم و اگر قبول شم تو 30 سالگی تازه دانشگاه رو شروع میکنم و 36 سالگی تازه طرحم شروع میشه با توجه به اینکه به برنامه نویسی و تحصیل دوباره به یک میزان علاقه دارم شما کدوم رو توصیه میکنید.
3-بعضی وقت ها هم فکر میکنم کلا از اینجا بکنم و قاچاقی برم آلمان و یه زندگی دوباره رو شروع کنم هزینه این سفر رو هم دارم.
4-به سرمایه گذاری تو بورس هم خیلی علاقه دارم و دوست دارم بعد از گذروندن دوره ها این کار رو شروع کنم و تا آخرین لحظه زندگیم ادامه بدم.
5-نمیدونم چرا اصلا دوست ندارم برای دیگران کار کنم به نظر شما اشتباه میکنم و آیا این موضوع توی بلند مدت به زندگیم و آیندم آسیب میزنه به عنوان مثال ترجیح میدم ماشین بخرم و مسافرکشی کنم تا اینکه تو یه مغازه کار کنم و ماهی 1 میلیون بگیرم میدونم تو اون مغازه حداقل فرصت یادگیری یه حرفه یا خرید و فروش یه محصول وجود داره اما تو مسافرکشی چیز خاصی واسه یادگیری نیست اما باز همون مسافرکشی رو ترجیح میدم به نظر شما اشتباهه البته مشکلم فقط ساعت کاریه طرف میگه از 7 صبح تا 7 غروب باید بیای نمیدونم طبق چه منطقی.

دوستان طبق گفته های موجود نظر شما چیه؟ اولا بمونم ایران یا با توجه به شرایط اقتصادی موجود خطر سفر قاچاق رو به جون بخرم و برم؟ دوما بین یادگیری برنامه نویسی-بورس و کنکور دندان پزشکی دو سال بعد که نتیجش هم معلوم نیست کدوم رو توصیه میکنید؟

ناگفته نماند بنده مجردم و با این اوضاع خبری هم از ازدواج نخواهد بود.

مرسی

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
اینقدر ناله کردی حداقل می گفتی چه رشته ای خوندی و اینکه می گی با کارگری به آرزوهات نمی رسی دقیقا آزوهات چیه می خواهی به کجا برسی؟

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
به طراحی وب سایت، برنامه نویسی و کار تو فضای مجازی خیلی علاقه دارم میخواستم بدونم آیا برای تسلط به برنامه نویسی آیا لازمه بریم دانشگاه یا با توجه به اینکه به زبان انگلیسی مسلطم
سلام. دوست عزیز واسه تسلط به برنامه نویسی لازم نیست برید دانشگاه شما که به زبان انگلیسی مسلط هستین پس استفاده از منابع خارجی هم در زمینه برنامه نویسی و چیزهای دیگه واستون خیلی راحتتره.
در ثانی حتی اگه هم زبان انگلیسی بلد نیستین باز هم منابع فارسی زیادی در زمینه برنامه نویسی در اینترنت هست که از صفر به بالا رو یاد میده.
طرف دیپلم نگرفته الان هکر هست و به زبانهای برنامه نویسی هم مسلط.

بعضی وقت ها هم فکر میکنم کلا از اینجا بکنم و قاچاقی برم آلمان و یه زندگی دوباره رو شروع کنم هزینه این سفر رو هم دارم.
عزیز من توصیه می کنم به هیچ عنوان بصورت قاچاقی وارد هیچ کشوری نشید که آخر عاقبت نداره.

در آخر بگم که کسی که به یک موضوع یا کار علاقه زیاد داره اگه تلاش و پشتکار داشته باشه
و مخصوصا صبر حتما موفق میشه.
نداشتن صبر و عجله کردن برای رسیدن به موفقیت مشکلات زیادی رو ایجاد میکنه.

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
اینقدر ناله کردی حداقل می گفتی چه رشته ای خوندی و اینکه می گی با کارگری به آرزوهات نمی رسی دقیقا آزوهات چیه می خواهی به کجا برسی؟
از بخت بد و نداشتن اطلاعات درست مهندسی کشاورزی-مکانیک ماشین آلات کشاورزی خوندم که نه صنعت و واحدهای تولیدی قبولش دارند و نه جهاد دانشگاهی و بخش های کشاورزی برای ارشد هم امتحان دادم قبول نشدم اصلا هم علاقه ای ندارم به این رشته اما به کامپیوتر، برنامه نویسی ، کسب و کارهای اینترنتی و کار در فضای مجازی به شدت علاقه مندم و یکی از آرزوهام اینه که یه روزی مدیر و موسس یکی از وب سایت های موفق ایرانی باشم. هدف مالیم اینه که بتونم تا 40 یا نهایتا 45 سالگی سرمایه ای بین 2 تا 5 میلیارد داشته باشم که خب فکر نکنم بتونم با کارگری بهش برسم؟!!!!!!!!!!!!
دوست گلم لطفا به تموم سوال هام مطابق تجربیات خودتون جواب بدید. از اینکه وقت میزارید و بنده رو راهنمایی میکنید یه دنیا تشکر

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام. دوست عزیز واسه تسلط به برنامه نویسی لازم نیست برید دانشگاه شما که به زبان انگلیسی مسلط هستین پس استفاده از منابع خارجی هم در زمینه برنامه نویسی و چیزهای دیگه واستون خیلی راحتتره.
در ثانی حتی اگه هم زبان انگلیسی بلد نیستین باز هم منابع فارسی زیادی در زمینه برنامه نویسی در اینترنت هست که از صفر به بالا رو یاد میده.
طرف دیپلم نگرفته الان هکر هست و به زبانهای برنامه نویسی هم مسلط.

عزیز من توصیه می کنم به هیچ عنوان بصورت قاچاقی وارد هیچ کشوری نشید که آخر عاقبت نداره.

در آخر بگم که کسی که به یک موضوع یا کار علاقه زیاد داره اگه تلاش و پشتکار داشته باشه
و مخصوصا صبر حتما موفق میشه.
نداشتن صبر و عجله کردن برای رسیدن به موفقیت مشکلات زیادی رو ایجاد میکنه.
یه دنیا تشکر دوست گلم میشه لطفا نظرتون رو در مورد بورس، کنکور دندان پزشکی و اینکه آیا برای دیگران کار کنم یا نه رو هم در اختیار بنده بگذارید.
با تشکر

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
یه دنیا تشکر دوست گلم میشه لطفا نظرتون رو در مورد بورس، کنکور دندان پزشکی و اینکه آیا برای دیگران کار کنم یا نه رو هم در اختیار بنده بگذارید.
با تشکر
متاسفانه اطلاعات زیادی از بورس ندارم ولی به نظر من معمولا کسی از اول دنبال بورس بعنوان شغل اول نمیره.
کنکور دندان پزشکی هم زیاد نمی تونم راهنمایی کنم چون اطلاع زیادی ندارم.
ولی نظر شخصی من اینه که دندان پزشکی هم مثل سابق نیست و طول دوره پزشکی هم زیاد هست که باید در نظر گرفت ولی در کل بستگی به علاقه و اراده انسان داره.
کار کردن واسه دیگران بصورت موقت هم که شده خوب هست بخاطر کسب تجربه ، بالا بردن تحمل و طرز برخوردها در محیط کار کلا آدم رو یه جورایی آبدیده می کنه.

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
حالم بد شد ، مرد این همه غر غر؟
شمایی که تو اینجا که راحت ترین کشور برای پول در آوردن چیزی نشدی ، خارج از اینجا هم چیزی نمیشی .

الان تو 28 سالگی موقع فکر کردنه ؟ دیگه شما باید سریع یه کار یاد بگیری و بیای تو بازار کار . هر کااااااااااااری .

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
حالم بد شد ، مرد این همه غر غر؟
شمایی که تو اینجا که راحت ترین کشور برای پول در آوردن چیزی نشدی ، خارج از اینجا هم چیزی نمیشی .

الان تو 28 سالگی موقع فکر کردنه ؟ دیگه شما باید سریع یه کار یاد بگیری و بیای تو بازار کار . هر کااااااااااااری .
تشکر از جواب رکی که دادی اما دوست گلم بنده چندتا کار مدنظرم هست که با شما در میون گذاشتم تا نظرت رو بگی خیلی خوشحال میشم نظرتون رو در مورد این موارد بدونم بعد شما پیشنهادی برای من دارید کسب و کاری خرید و فروش جنس خاصی تولیدی با سرمایه کم؟
یه دنیا تشکر

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
تشکر از جواب رکی که دادی اما دوست گلم بنده چندتا کار مدنظرم هست که با شما در میون گذاشتم تا نظرت رو بگی خیلی خوشحال میشم نظرتون رو در مورد این موارد بدونم بعد شما پیشنهادی برای من دارید کسب و کاری خرید و فروش جنس خاصی تولیدی با سرمایه کم؟
یه دنیا تشکر

برادر من ، شما باید ببینی چی داری تو خودت ؟ من با لیسانس هر روز صب پامیشن میرم سر کار ! نقاشی ساختمون. اصلا هم برام مهم نیست مدرکم چیه ، درآمدم هم خوبه از زندگی هم راضی ام .
به نظر من 6 ماه وقت بزار مثلا تخصصی تعمیر ماشین های موتور پژو رو یاد بگیر بعدش یه عمر راحت پول در بیار.

شما میتونی هر کاری کنی ، تو ایران آقا بخدا پول درآوردن سخت نیست.

فقط نری بشینی برای کنکوووور بخونیا ، حیف عمرت نیست؟ بابا سریع برو دور کار و زن بگیر.

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
برادر من ، شما باید ببینی چی داری تو خودت ؟ من با لیسانس هر روز صب پامیشن میرم سر کار ! نقاشی ساختمون. اصلا هم برام مهم نیست مدرکم چیه ، درآمدم هم خوبه از زندگی هم راضی ام .
به نظر من 6 ماه وقت بزار مثلا تخصصی تعمیر ماشین های موتور پژو رو یاد بگیر بعدش یه عمر راحت پول در بیار.

فقط نری بشینی برای کنکوووور بخونیا ، حیف عمرت نیست؟ بابا سریع برو دور کار و زن بگیر.
دمت گرم داداش این تعمیر ماشین های موتور پژو رو کجا برم یاد بگیرم درآمدش ماهیانه چقدر هست حدودی میگم؟!!!!!!!!!!
کارگری که عاقلانه نیست باید یک تخصص یا چند تخصص رو یاد گرفت واسه همین کاملا با پیشنهاد شما موافقم - نظرت در مورد بورس، برنامه نویسی و طراحی وب سایت و اینا چیه؟ آیا تجربه ای تو این کار داشتید؟!!!!!
تشکر برای وقتی که میزاری.

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
متاسفانه اطلاعات زیادی از بورس ندارم ولی به نظر من معمولا کسی از اول دنبال بورس بعنوان شغل اول نمیره.
کنکور دندان پزشکی هم زیاد نمی تونم راهنمایی کنم چون اطلاع زیادی ندارم.
ولی نظر شخصی من اینه که دندان پزشکی هم مثل سابق نیست و طول دوره پزشکی هم زیاد هست که باید در نظر گرفت ولی در کل بستگی به علاقه و اراده انسان داره.
کار کردن واسه دیگران بصورت موقت هم که شده خوب هست بخاطر کسب تجربه ، بالا بردن تحمل و طرز برخوردها در محیط کار کلا آدم رو یه جورایی آبدیده می کنه.
یه دنیا تشکر دوست گلم، ممنون

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10

یه سوال دیگه داداش گلم نظرت در مورد بازاریابی و خرید و فروش چیه؟!!!!!! مثلا بخوام جنسی رو از تهران بیارم شهرستان بفروشم شما چی رو توصیه می کنید؟!!!!!!!!!!!! می تونید اطلاعاتی در این مورد در اختیار بنده بگذارید؟!!!!!
با تشکر

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
دمت گرم داداش این تعمیر ماشین های موتور پژو رو کجا برم یاد بگیرم درآمدش ماهیانه چقدر هست حدودی میگم؟!!!!!!!!!!
کارگری که عاقلانه نیست باید یک تخصص یا چند تخصص رو یاد گرفت واسه همین کاملا با پیشنهاد شما موافقم - نظرت در مورد بورس، برنامه نویسی و طراحی وب سایت و اینا چیه؟ آیا تجربه ای تو این کار داشتید؟!!!!!
تشکر برای وقتی که میزاری.

فنی حرفه ای پراید رو رایگان یاد میده .

درآمد یه تعمیرکار تو شهر کوچک ما اگه وارد باشه حداقل 3-4 تومن .

در مورد بورس پیشنهاد نمیشه اگه بلد نیستین .

طراحی وبسایت رو باد بگیرید برای شغل دوم

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
فنی حرفه ای پراید رو رایگان یاد میده .

درآمد یه تعمیرکار تو شهر کوچک ما اگه وارد باشه حداقل 3-4 تومن .

در مورد بورس پیشنهاد نمیشه اگه بلد نیستین .

طراحی وبسایت رو باد بگیرید برای شغل دوم
بورس رو میخوام برم دوره های آموزیشش رو شروع کنم و دنبال درآمد 7 سال بعدشم یعنی بعد از کسب تجربه عالی طراحی وب سایت هم خوبه خوشم میاد فقط این تعمیرکار چقدر باید شاگردی کنم میشه دو ساله به درآمد 2 یا 3 تومون رسید یعنی وقتی 30 سالم بشه درآمد خوبی ازش داشته باشم.
با تشکر

hossputer7.8

Registered User
لایک‌ها
141
من فکر کردم خوده منی استارتر
والاظ اگه میتوستم کمکی میکردم

ولی تنها کمکی که میتونم کنه اینه بلند شو و برو یک کاری کن شاگرردی و یاد گرفتن یک حرفهدیا حتی کشاورزی
میگن کشاورزی خوب نیست من رفیقم مثله خودم مهندسی نفت خوند و توی زمینای خوزستان که جدا هوا گرمه و ادم میگه فوقش بشه ۷ ماه کشتو برداشت داشت دو سه سال کار کرد
ماله قضیه سه سال پیشه زمین کرایهدمیکرد و مثله کارگری با عشق کار میکرد و هم سفره کارگرروادمای به اصطلاح دهاتی و بعضی وقتا خولو چل بود کله سال
سره سه سال هشتاد میلیون پول داشت . یه چیزی حدوده ۱۵۰ تومنه الان که توی سهس ال جم کرده بود و کلا مشکل زندگی روزمره نداشت و یه ساندویچ خوردیم نزاشت حساب کنم من و تو کیف پولش ۵ ۶ تا چک پول پنحاهیی بود و کلا نشون میداد که فقر نیست و کارش گرفته اقای خودش بود ولی کم زحمت نکشید
از الانش نمیدونم
کشاپورزی بخدا پول توشه کسی که بلد باشه تازه این زمینم نداشت شما که رشتته باید دیده باشی تو بچه های دانشگات
ندیدی ؟ نیست جدا؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
سلام

تعمیرکار ماشین اگر علاقه داشته باشی خوبه ( تویوتا ، هیوندایی و ... )

در مورد برنامه نویسی ( تحت وب ) هم باز اگر استعداد و علاقه داشته باشی و بخوای از صفر هم شروع کنی ، 2-3 سالی حداقل طول میکشه تا بتونی به کسب درآمد مطلوب برسی ، و باز به نظر من هر چقدر هم که self study باشه ، باید کلاس هم برید و پیش چند تا استاد و دانشجو فعال کار کنید....

بورس هم به نظر من سراغش نرو.

take

Registered User
لایک‌ها
100
دوست عزیز همین که به نقطه ای رسیدی که فکر کنی و با برنامه ریزی بری جلو خودش یک قدم مثبت
ن و شما اصلا از اینده خبر نداریم ممکه الان یکی بیاد بگه مثلا طراحی فلان سایت رو بکنی نهایت بهت میدن مثلا 500 هزار تومن چقدر میاخوای کار کنی تا برسه به 4 میلیارد ؟ ولی همین طرف فکر اینو نمیکنه ممکنه با همون طراحی اول وصل بشی به کسی زندگیتو تغییر بده پس نتیجه برو دنبال علاقت ولی با فکر و منطق و برنامه ریزی
اکثر افرادی که در ایران زندگی میکنن تا بهشون میگی فلان کار خوبه میان میگه نه بابا بازار افتضاحه و من الان تو این موندم فلان قدر میلیون جمعیت پس از کجا در میارن
پس نهایت تلاشتو بکن ثانیه ای هم دست از هدفت نکش ولی اینم بگم تو راهی که داری خیلی وقتها شاید دلسرد بشی
اگر به روحیت میخوره که چشمت به دست ریست باشه و دور تمام علاقهاتو خط بکشی برو کارمندی کن ولی نظر منو میخوای اصلا سمتش نرو من خودم میگم از گشنگی ادم بمیره ولی خودش قانع به حقوق بخور و نمیر نکنه
تو فکر ازدواج و این مسائل نباش چون اکثر طرز تفکر در ایران اینجوریه که یک تایم ثابت میدن برای ازدواج یک تایم ثابت میدن برای بچه دارشدن و اینو برای خودشون یک موفقیت میدونن مثلا طرف ماهی یک تومن حقوقش شب و روز فکر میکنه از کجا قسطش رو بده از کجا مایحتاجش رو تهیه کنه تا میرسه به تو مجرد میگه خجالت نمیکشی بابا من بچه هم دارم این برای این ادم افتخار چون چیز دیگه ای نداره باز نظرم اینه که تو 50 سالگی ازدواج کن با فکر و منبع مالی معقول شده یکسال درست زندگی کنی بهتر تا 30 سال با استرس و حقارت زندگی کنی
در اخر زیاد صحبت کردم ولی در مورد علاقت برنامه ریزی کن مثلا دو ماه تحقیق کن بعد اموزشهاشو از راه درست برو جلو خودت میبینی پیشنهاد هم میاد طرفت
من خودم چند سال کارمند یک ارگانی بودم حقوقم ماهی یک تومن بود حسرت لباس ماشین تفریح و این موارد همیشه باهام دل وزدم به دریا اومدم بیرون تو 32 سالگی بعد از 6 ماه بیکاری زوم کردن رو یک مورد دلالی 3 میلیارد گیرم اومد هر کی منو میدید میگفت 32 سالته چرا اومدی بیرون چرا این اشتباه کردی چرا فلان و بهمان الان افتادن دنبالم جان مادرت داری فلان قدر بما بدی یا منم شریک کنی
برو دنبال علاقت با هدف مایوس نشو اصلا سن رو هم ملاک نده طبق نظر خودت برو جلو حتما موفق میشی

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
من فکر کردم خوده منی استارتر
والاظ اگه میتوستم کمکی میکردم

ولی تنها کمکی که میتونم کنه اینه بلند شو و برو یک کاری کن شاگرردی و یاد گرفتن یک حرفهدیا حتی کشاورزی
میگن کشاورزی خوب نیست من رفیقم مثله خودم مهندسی نفت خوند و توی زمینای خوزستان که جدا هوا گرمه و ادم میگه فوقش بشه ۷ ماه کشتو برداشت داشت دو سه سال کار کرد
ماله قضیه سه سال پیشه زمین کرایهدمیکرد و مثله کارگری با عشق کار میکرد و هم سفره کارگرروادمای به اصطلاح دهاتی و بعضی وقتا خولو چل بود کله سال
سره سه سال هشتاد میلیون پول داشت . یه چیزی حدوده ۱۵۰ تومنه الان که توی سهس ال جم کرده بود و کلا مشکل زندگی روزمره نداشت و یه ساندویچ خوردیم نزاشت حساب کنم من و تو کیف پولش ۵ ۶ تا چک پول پنحاهیی بود و کلا نشون میداد که فقر نیست و کارش گرفته اقای خودش بود ولی کم زحمت نکشید
از الانش نمیدونم
کشاپورزی بخدا پول توشه کسی که بلد باشه تازه این زمینم نداشت شما که رشتته باید دیده باشی تو بچه های دانشگات
ندیدی ؟ نیست جدا؟
تشکر دوست گلم
اما همون کشاورزی جدا از بحث زمین سرمایه و دانش میخواد که بنده ای کاس زراعت خونده بودم حداقل یه نیمچه دانشی از کشاورزی داشتم همه بحث رشته ما مکانیک بود همین طور آویزون موندیم تو هوا... برای گلخونه رفتم بانک کشاورزی گفتن وام 50 تومنی میدن اما الان چند ساله که میخوان بدن اینکه کی بشه خدا میدونه... برادر یکی از دوستام هم همین کار رو کرد الان بساز بفروشه و کلی اوضاع مالیش ردیف شده...
باز هم ممنون

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام

تعمیرکار ماشین اگر علاقه داشته باشی خوبه ( تویوتا ، هیوندایی و ... )

در مورد برنامه نویسی ( تحت وب ) هم باز اگر استعداد و علاقه داشته باشی و بخوای از صفر هم شروع کنی ، 2-3 سالی حداقل طول میکشه تا بتونی به کسب درآمد مطلوب برسی ، و باز به نظر من هر چقدر هم که self study باشه ، باید کلاس هم برید و پیش چند تا استاد و دانشجو فعال کار کنید....

بورس هم به نظر من سراغش نرو.
به هر دوشون علاقه دارم... دوست گلم منظورتون از درآمد مطلوب چقدره؟ اگر در حد حرفه ای مسلط بشم میتونم روی درآمد ماهیانه 5 تا 10 میلیون تومان حساب باز کنم؟!!!!!!!!! منتظر جوابتون هستم
با تشکر

amirswedian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
دوست عزیز همین که به نقطه ای رسیدی که فکر کنی و با برنامه ریزی بری جلو خودش یک قدم مثبت
ن و شما اصلا از اینده خبر نداریم ممکه الان یکی بیاد بگه مثلا طراحی فلان سایت رو بکنی نهایت بهت میدن مثلا 500 هزار تومن چقدر میاخوای کار کنی تا برسه به 4 میلیارد ؟ ولی همین طرف فکر اینو نمیکنه ممکنه با همون طراحی اول وصل بشی به کسی زندگیتو تغییر بده پس نتیجه برو دنبال علاقت ولی با فکر و منطق و برنامه ریزی
اکثر افرادی که در ایران زندگی میکنن تا بهشون میگی فلان کار خوبه میان میگه نه بابا بازار افتضاحه و من الان تو این موندم فلان قدر میلیون جمعیت پس از کجا در میارن
پس نهایت تلاشتو بکن ثانیه ای هم دست از هدفت نکش ولی اینم بگم تو راهی که داری خیلی وقتها شاید دلسرد بشی
اگر به روحیت میخوره که چشمت به دست ریست باشه و دور تمام علاقهاتو خط بکشی برو کارمندی کن ولی نظر منو میخوای اصلا سمتش نرو من خودم میگم از گشنگی ادم بمیره ولی خودش قانع به حقوق بخور و نمیر نکنه
تو فکر ازدواج و این مسائل نباش چون اکثر طرز تفکر در ایران اینجوریه که یک تایم ثابت میدن برای ازدواج یک تایم ثابت میدن برای بچه دارشدن و اینو برای خودشون یک موفقیت میدونن مثلا طرف ماهی یک تومن حقوقش شب و روز فکر میکنه از کجا قسطش رو بده از کجا مایحتاجش رو تهیه کنه تا میرسه به تو مجرد میگه خجالت نمیکشی بابا من بچه هم دارم این برای این ادم افتخار چون چیز دیگه ای نداره باز نظرم اینه که تو 50 سالگی ازدواج کن با فکر و منبع مالی معقول شده یکسال درست زندگی کنی بهتر تا 30 سال با استرس و حقارت زندگی کنی
در اخر زیاد صحبت کردم ولی در مورد علاقت برنامه ریزی کن مثلا دو ماه تحقیق کن بعد اموزشهاشو از راه درست برو جلو خودت میبینی پیشنهاد هم میاد طرفت
من خودم چند سال کارمند یک ارگانی بودم حقوقم ماهی یک تومن بود حسرت لباس ماشین تفریح و این موارد همیشه باهام دل وزدم به دریا اومدم بیرون تو 32 سالگی بعد از 6 ماه بیکاری زوم کردن رو یک مورد دلالی 3 میلیارد گیرم اومد هر کی منو میدید میگفت 32 سالته چرا اومدی بیرون چرا این اشتباه کردی چرا فلان و بهمان الان افتادن دنبالم جان مادرت داری فلان قدر بما بدی یا منم شریک کنی
برو دنبال علاقت با هدف مایوس نشو اصلا سن رو هم ملاک نده طبق نظر خودت برو جلو حتما موفق میشی
یه دنیا تشکر دوست گلم آره حق با شماست مسئله سن بزرگ ترین نگرانی منه چون به اعتقاد خودم شما قبل از 30 باید کار و زندگیت مشخص بشه و ازدواج کنی وگرنه بعد از اون دیگه فایده نداره بری دنبالش... الان تنها نگرانیم بیکاریم هست و می خوام حداقل تا دو سه سال دیگه ماهی 4 تا 5 میلیون درآمد داشته باشم اشتباه من این بود که فقط به درسم تکیه کردم و فکر این روزها نبودم حالا باید مابقی عمر جوابش رو بدم... دیگه چاره ای ندارم باید همین الان یه مسیر پولسازی رو پیش بگیرم و تا آخر عمر دنبالش کنم... در مورد طراحی وب سایت هم دیگه باید حرفه ای شد تا درآمد خوبی داشت.... خیلی برات خوشحال شدم خوب میدونم بعد از چند سال 1 میلیون گرفتن یهو 3 میلیارد تومان چقدر برای آدم شیرین و لذت بخشه اونم تو این مملکت که حتی 1 میلیون تومنش هم واسه خیلی ها شده آرزو .... برام دعا کن دوست گلم اصلا اوضاع روحیم خوب نیست همش فکر میکنم تو این کشور و شرایط خودم حبث شدم و دیگه امیدی برای ادامه ندارم واقعا نمیدونم چه کار کنم....
با تشکر

بالا